Mistrzostwa Europy Juniorów w Piłce Siatkowej 2016
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | Płowdiw, Warna, Bułgaria | ||
Otwarcie | 2 września 2016 | ||
Zamknięcie (finał) | 10 września 2016, Warna | ||
Liczba drużyn | 12 | ||
Liczba aren | 2 (w 2 miastach) | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 38 | ||
Najlepszy zawodnik (MVP) | |||
Strona internetowa |
Mistrzostwa Europy Juniorów w Piłce Siatkowej 2016 zostały rozegrane w Bułgarii w dniach od 2 do 10 września 2016 roku. Drużyny rywalizowały w Płowdiwie oraz w Warnie. W mistrzostwach udział wzięło 12 drużyn podzielonych na dwie grupy. Była to 25. edycja tego turnieju.
Eliminacje i uczestnicy
Bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy Juniorów 2016 uzyskała Bułgaria (gospodarz turnieju).
Pozostałych uczestników wyłonił turniej kwalifikacyjny.
- Białoruś U-21
- Czechy U-21
- Francja U-21
- Niemcy U-21
- Polska U-21
- Rosja U-21
- Serbia U-21
- Słowenia U-21
- Turcja U-21
- Ukraina U-21
- Włochy U-21
Podział na grupy
Grupa A | Grupa B |
---|---|
Bułgaria | Rosja |
Słowenia | Turcja |
Polska | Serbia |
Francja | Włochy |
Niemcy | Czechy |
Turcja | Białoruś |
Miasta/Areny
Grupa A oraz runda finałowa | Grupa B |
---|---|
Płowdiw, Bułgaria | Warna, Bułgaria |
Kołodrum | Pałac Kultury i Sportu w Warnie |
Pojemność: 6,100 | Pojemność: 5,500 |
Faza grupowa
Grupa A
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W (3:2) | P (2:3) | wyg. | prz. | ratio | zdob. | str. | ratio | |||
1. | Polska | 14 | 5 | 5 (1) | 0 (0) | 15 | 3 | 5,000 | 430 | 353 | 1,218 |
2. | Ukraina | 11 | 5 | 4 (1) | 1 (0) | 12 | 5 | 2,400 | 401 | 351 | 1,142 |
3. | Bułgaria | 9 | 5 | 3 (1) | 2 (1) | 11 | 8 | 1,375 | 431 | 405 | 1,064 |
4. | Niemcy | 5 | 5 | 2 (1) | 3 (0) | 6 | 12 | 0,500 | 385 | 419 | 0,919 |
5. | Francja | 6 | 5 | 1 (0) | 4 (3) | 9 | 12 | 0,750 | 446 | 472 | 0,945 |
6. | Słowenia | 0 | 5 | 0 (0) | 5 (0) | 2 | 15 | 0,133 | 330 | 423 | 0,780 |
awans do półfinału
awans do półfinału - miejsca 5-8
Grupa B
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W (3:2) | P (2:3) | wyg. | prz. | ratio | zdob. | str. | ratio | |||
1. | Włochy | 13 | 5 | 5 (2) | 0 (0) | 15 | 5 | 3,000 | 454 | 408 | 1,113 |
2. | Rosja | 12 | 5 | 4 (1) | 1 (1) | 14 | 6 | 2,333 | 462 | 396 | 1,167 |
3. | Serbia | 6 | 5 | 3 (3) | 2 (0) | 9 | 12 | 0,750 | 431 | 454 | 0,949 |
4. | Turcja | 8 | 5 | 2 (0) | 3 (2) | 11 | 9 | 1,222 | 431 | 408 | 1,056 |
5. | Czechy | 5 | 5 | 1 (0) | 4 (2) | 8 | 12 | 0,667 | 412 | 454 | 0,907 |
6. | Białoruś | 1 | 5 | 0 (0) | 5 (1) | 2 | 15 | 0,133 | 333 | 403 | 0,826 |
awans do półfinału
awans do półfinału - miejsca 5-8
Faza finałowa
Mecze o miejsca 5–8
Mecze o miejsca 5-8 | Mecz o 5. miejsce | |||||||
Bułgaria | 2 | |||||||
Turcja | 3 | |||||||
Turcja | 3 | |||||||
Niemcy | 1 | |||||||
Niemcy | 3 | |||||||
Serbia | 2 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
Bułgaria | 1 | |||||||
Serbia | 3 | |||||||
Mecze o miejsca 5–8
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
09.09 | 12:00 | Niemcy | 3:2 | Serbia | 26–28 | 25–21 | 18–25 | 25–17 | 15–7 | 150 | 1 |
09.09 | 14:30 | Bułgaria | 2:3 | Turcja | 25–19 | 24–26 | 25–19 | 14–25 | 11–15 | 400 | 2 |
Mecz o 7. miejsce
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.09 | 10:00 | Bułgaria | 1:3 | Serbia | 25–20 | 23–25 | 23–25 | 21–25 | 125 | 1 |
Mecz o 5. miejsce
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.09 | 12:30 | Turcja | 3:1 | Niemcy | 18–25 | 25–15 | 25–15 | 25–23 | 110 | 1 |
Finał
Półfinał
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
09.09 | 17:00 | Polska | 3:1 | Rosja | 25–23 | 25–20 | 19–25 | 25–22 | 300 | 1 | |
09.09 | 19:30 | Włochy | 2:3 | Ukraina | 12–25 | 26–24 | 25–15 | 24–26 | 13–15 | 100 | 2 |
Mecz o 3. miejsce
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.09 | 15:30 | Rosja | 3:1 | Włochy | 23–25 | 25–21 | 25–17 | 25–18 | 150 | 1 |
Finał
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.09 | 18:00 | Polska | 3:1 | Ukraina | 29–27 | 25–21 | 21–25 | 25–12 | 750 | 1 |
Klasyfikacja końcowa
|
|
Nagrody indywidualne[1]
|
|