Mistrzostwa Europy w Bobslejach 2016
| |||
Data | 6–7 lutego 2016 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Sankt Moritz | ||
Organizator | |||
Zwycięzcy | |||
Dwójka kobiet | Niemcy I
| ||
Dwójka mężczyzn | Szwajcaria I
| ||
Czwórka mężczyzn | Niemcy
|
Mistrzostwa Europy w Bobslejach 2016 – 50. edycja zawodów o tytuł mistrza Europy w bobslejach, która odbyła się pomiędzy 6–7 lutego 2016 roku w szwajcarskim Sankt Moritz. Na mistrzostwach rozegrano trzy konkurencje: dwójka kobiet, dwójka mężczyzn oraz czwórka mężczyzn. Rywalizacja o medale mistrzostw Starego Kontynentu odbyła się w ramach zawodów Pucharu Świata w sezonie 2015/2016.
Wyniki
Dwójka kobiet
Pozycja | Zawodniczki | Reprezentacja | 1. ślizg | 2. ślizg | Czas łączny | Strata | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||||
1. | Anja Schneiderheinze Annika Drazek | Niemcy | 1:08,74 | 1. | 1:08,17 | 1. | 2:16,91 | – |
2. | Elfje Willemsen Sophie Vercruyssen | Belgia | 1:09,10 | 3. | 1:08,29 | 2. | 2:17,39 | +0,48 |
3. | Stephanie Schneider Lisa Marie Buckwitz | Niemcy | 1:09,33 | 5. | 1:08,35 | 3. | 2:17,68 | +0,77 |
4. | Christina Hengster Sanne Dekker | Austria | 1:09,65 | 2. | 1:08,65 | 4. | 2:17,70 | +0,79 |
5. | Aleksandra Rodionowa Julija Szokszujewa | Rosja | 1:09,19 | 4. | 1:08,70 | 5. | 2:17,89 | +0,98 |
6. | Mariama Jamanka Franziska Bertels | Niemcy | 1:09,59 | 7. | 1:08,98 | 6. | 2:18,57 | +1,66 |
7. | Katrin Beierl Victoria Hahn | Austria | 1:09,54 | 6. | 1:09,48 | 10. | 2:19,02 | +2,11 |
Mica McNeill Natalie Deratt | Wielka Brytania | 1:09,90 | 9. | 1:09,12 | 7. | |||
9. | Maria Constantin Andreea Grecu | Rumunia | 1:09,75 | 8. | 1:09,45 | 9. | 2:19,20 | +2,29 |
10. | An Vannieuwenhuyse Nel Paulissen | Belgia | 1:10,24 | 10. | 1:09,82 | 11. | 2:20,06 | +3,15 |
11. | Nadieżda Siergiejewa Julija Biełomiestnych | Rosja | 1:10,85 | 11. | 1:09,25 | 8. | 2:20,10 | +3,19 |
Dwójka mężczyzn
Pozycja | Zawodnicy | Reprezentacja | 1. ślizg | 2. ślizg | Czas łączny | Strata | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||||
1. | Beat Hefti Alex Baumann | Szwajcaria | 1:06,17 | 1. | 1:06,43 | 3. | 2:12,60 | – |
2. | Nico Walther Christian Poser | Niemcy | 1:06,49 | 2. | 1:06,31 | 1. | 2:12,80 | +0,20 |
3. | Maximilian Arndt Kevin Kuske | Niemcy | 1:06,57 | 5. | 1:06,31 | 1. | 2:12,88 | +0,28 |
4. | Maksim Andrianow Ilja Małych | Rosja | 1:06,54 | 3. | 1:06,51 | 4. | 2:13,05 | +0,45 |
5. | Uģis Žaļims Intars Dambis | Łotwa | 1:06,58 | 6. | 1:06,58 | 5. | 2:13,16 | +0,56 |
6. | Aleksandr Kasjanow Aleksiej Puszkariow | Rosja | 1:06,56 | 4. | 1:06,65 | 8. | 2:13,21 | +0,61 |
7. | Aleksiej Stulniew Maksim Bieługin | Rosja | 1:06,64 | 8. | 1:06,62 | 6. | 2:13,26 | +0,66 |
8. | Francesco Friedrich Thorsten Margis | Niemcy | 1:06,59 | 7. | 1:06,69 | 10. | 2:13,28 | +0,68 |
Oskars Melbārdis Daumants Dreiškens | Łotwa | 1:06,64 | 8. | 1:06,64 | 7. | |||
10. | Oskars Ķibermanis Matīss Miknis | Łotwa | 1:06,66 | 10. | 1:06,65 | 8. | 2:13,31 | +0,71 |
11. | Benjamin Maier Markus Sammer | Austria | 1:06,93 | 15. | 1:06,84 | 11. | 2:13,77 | +1,17 |
12. | Simone Bertazzo Simone Fontana | Włochy | 1:06,79 | 11. | 1:07,01 | 14. | 2:13,80 | +1,20 |
13. | Rico Peter Bror van der Zijde | Szwajcaria | 1:06,85 | 14. | 1:06,96 | 13. | 2:13,81 | +1,21 |
14. | Bradley Hall Ben Simons | Wielka Brytania | 1:06,93 | 15. | 1:06,91 | 12. | 2:13,84 | +1,24 |
15. | Mateusz Luty Grzegorz Kossakowski | Polska | 1:06,82 | 12. | 1:07,37 | 15. | 2:14,19 | +1,59 |
16. | Rudy Rinaldi Boris Vain | Monako | 1:06,82 | 12. | 1:07,47 | 16. | 2:14,29 | +1,69 |
17. | Bruce Tasker Joel Fearon | Wielka Brytania | 1:07,14 | 17. | NQ | 1:07,14 | ||
18. | Dominik Dvořák Dominik Suchý | Czechy | 1:07,23 | 18. | NQ | 1:07,23 | ||
19. | Jan Vrba Jakub Havlín | Czechy | 1:07,33 | 19. | NQ | 1:07,33 | ||
20. | Loïc Costerg Jordan Bytebier | Francja | 1:07,38 | 20. | NQ | 1:07,38 | ||
21. | Ivo de Bruin Olaf van der Geest | Holandia | 1:07,57 | 21. | NQ | 1:07,57 | ||
22. | Thomas Heibl Alexander D. Winger | Norwegia | 1:07,69 | 22. | NQ | 1:07,69 | ||
23. | Lukas Kolb Markus Treichl | Austria | 1:07,92 | 23. | NQ | 1:07,92 |
Czwórka mężczyzn
Pozycja | Zawodnicy | Reprezentacja | 1. ślizg | 2. ślizg | Czas łączny | Strata | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||||
1. | Maximilian Arndt Kevin Korona Martin Putze Ben Heber | Niemcy | 1:05,63 | 1. | 1:06,25 | 6. | 2:11,88 | – |
2. | Benjamin Maier Marco Rangl Markus Sammer Dănuț Moldovan | Austria | 1:06,10 | 5. | 1:05,96 | 1. | 2:12,06 | +0,18 |
3. | Oskars Melbārdis Daumants Dreiškens Arvis Vilkaste Jānis Strenga | Łotwa | 1:06,00 | 3. | 1:06,15 | 3. | 2:12,15 | +0,27 |
4. | Francesco Friedrich Candy Bauer Gregor Bermbach Thorsten Margis | Niemcy | 1:06,06 | 4. | 1:06,18 | 4. | 2:12,24 | +0,36 |
5. | Nico Walther Marko Hübenbecker Christian Poser Eric Franke | Niemcy | 1:05,91 | 2. | 1:06,41 | 8. | 2:12,32 | +0,44 |
6. | Oskars Ķibermanis Jānis Jansons Matīss Miknis Vairis Leiboms | Łotwa | 1:06,27 | 6. | 1:06,10 | 2. | 2:12,37 | +0,49 |
7. | Rico Peter Simon Friedli Thomas Amrhein Fabio Badraun | Szwajcaria | 1:06,44 | 14. | 1:06,23 | 5. | 2:12,67 | +0,79 |
8. | Aleksandr Kasjanow Ilwir Chuzin Aleksiej Puszkariow Ilja Małych | Rosja | 1:06,31 | 9. | 1:06,43 | 9. | 2:12,74 | +0,86 |
9. | Jan Vrba Dominik Suchý Jan Stokláska Jakub Nosek | Czechy | 1:06,29 | 8. | 1:06,46 | 11. | 2:12,75 | +0,87 |
10. | Simone Bertazzo Simone Fontana Costantino Ughi Francesco Costa | Włochy | 1:06,34 | 10. | 1:06,43 | 9. | 2:12,77 | +0,89 |
11. | Nikita Zacharow Jurij Sielichow Piotr Moisiejew Kirył Antiuch | Rosja | 1:06,36 | 11. | 1:06,51 | 13. | 2:12,87 | +0,99 |
12. | Uģis Žaļims Helvijs Lūsis Raivis Zīrups Intars Dambis | Łotwa | 1:06,56 | 16. | 1:06,32 | 7. | 2:12,88 | +1,00 |
13. | Loïc Costerg Yannis Pujar Vincent Castell Jérémie Boutherin | Francja | 1:06,40 | 13. | 1:06,50 | 12. | 2:12,90 | +1,02 |
14. | Aleksiej Stulniew Maksim Mokrousow Maksim Bieługow Ilfat Sadiejew | Rosja | 1:06,37 | 12. | 1:06,56 | 14. | 2:12,93 | +1,05 |
15. | Lukas Kolb Stefan Laussegger Markus Treichl Franz Esterhammer | Austria | 1:06,28 | 7. | 1:06,73 | 17. | 2:13,01 | +1,13 |
16. | Pius Meyerhans Nikolai Ekimov Marcel Dobler Marius Broening | Szwajcaria | 1:06,49 | 15. | 1:06,57 | 15. | 2:13,06 | +1,18 |
17. | John James Jackson Bradley Hall Bruce Tasker Ben Simons | Wielka Brytania | 1:06,63 | 17. | 1:06,57 | 15. | 2:13,20 | +1,32 |
18. | Lamin Deen John Baines Joel Fearon Andrew Matthews | Wielka Brytania | 1:06,71 | 18. | NQ | 1:06,71 | ||
19. | Dominik Dvořák Jan Šindelář Jaroslav Kopřiva Jakub Havlín | Czechy | 1:06,79 | 19. | NQ | 1:06,79 | ||
20. | Thomas Heibl Korbinian Heibl Andreas Bjugn Alexander D. Winger | Norwegia | 1:06,92 | 20. | NQ | 1:06,92 | ||
21. | Ivo de Bruin David Boonpetch Igor Brink Dennis Veenker | Holandia | 1:07,43 | 21. | NQ | 1:07,43 | ||
– | Mateusz Luty Jakub Zakrzewski Łukasz Miedzik Grzegorz Kossakowski | Polska | – | – | – | – | DNS |
Bibliografia
- Wyniki dwójek mężczyzn. www.fibt.com, 6 lutego 2016. [dostęp 2016-11-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-18)]. (ang.).
- Wyniki dwójek kobiet. www.fibt.com, 6 lutego 2016. [dostęp 2016-11-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-18)]. (ang.).
- Wyniki czwórki mężczyzn. www.fibt.com, 7 lutego 2016. [dostęp 2016-11-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-18)]. (ang.).
- p
- d
- e
←2014/2015 Sezon 2015/2016 w sportach zimowych 2016/2017→