Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie 1999
| |||
Gospodarz | Zagrzeb | ||
---|---|---|---|
Liczba konkurencji | 26 |
12. Mistrzostwa Europy w kajakarstwie odbyły się w 1999 w Zagrzebiu.
Rozegrano 18 konkurencji męskich i 8 kobiecych. Mężczyźni startowali w kanadyjkach jedynkach (C-1), dwójkach (C-2) i czwórkach (C-4) oraz w kajakach jedynkach (K-1), dwójkach (K-2) i czwórkach (K-4), zaś kobiety w kajakach jedynkach, dwójkach i czwórkach. Liczba i rodzaj konkurencji nie zmieniły się od poprzednich mistrzostw.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej wywalczyli reprezentanci Rosji.
Medaliści
Mężczyźni
Kanadyjki
Konkurencja: | Złoto: | Rezultat | Srebro: | Rezultat | Brąz: | Rezultat |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Maksim Opalew | 40,425 | Martin Doktor | 40,585 | Slavomír Kňazovický | 40,775 |
C-1 500 m | Maksim Opalew | 1:49,810 | Martin Doktor | 1:51,160 | Gábor Furdok | 1:53,070 |
C-1 1000 m | Maksim Opalew | 3:52,363 | Martin Doktor | 3:55,053 | Paweł Baraszkiewicz | 3:56,263 |
C-2 200 m | Polska Daniel Jędraszko Paweł Baraszkiewicz | 37,851 | Rumunia Mitică Pricop Ionel Averian | 38,031 | Czechy Petr Procházka Jan Břečka | 38,341 |
C-2 500 m | Rumunia Florin Popescu Gheorghe Andriev | 1:42,103 | Rosja Aleksandr Kowalow Aleksandr Kostogłod | 1:42,283 | Hiszpania José Alfredo Bea David Mascató | 1:43,883 |
C-2 1000 m | Rosja Aleksandr Kowalow Aleksandr Kostogłod | 3:37,802 | Rumunia Florin Popescu Gheorghe Andriev | 3:38,352 | Niemcy Patrick Schulze Peter John | 3:41,062 |
C-4 200 m | Czechy Petr Procházka Jan Břečka Petr Fuksa Karel Kožíšek | 35,649 | Rumunia Gheorghe Andriev Florin Popescu Mitică Pricop Ionel Averian | 35,809 | Rosja Ignat Kowalow Aleksiej Wołkonski Konstantin Fomiczow Aleksandr Kostogłod | 35,979 |
C-4 500 m | Rosja Andriej Kabanow Ignat Kowalow Aleksiej Wołkonski Konstantin Fomiczow | 1:31,868 | Rumunia Gheorghe Andriev Florin Popescu Mitică Pricop Florin Huidu | 1:31,866 | Czechy Petr Fuksa Petr Netušil Viktor Jiráský Jan Macháč | 1:33,176 |
C-4 1000 m | Rosja Andriej Kabanow Ignat Kowalow Aleksiej Wołkonski Konstantin Fomiczow | 3:17,597 | Rumunia Mitică Pricop Șamil Grigore Iosif Anisim Chiriac Marcov | 3:19,227 | Ukraina Roman Bundz Dmytro Sablin Mykoła Dimakow Leonid Kamłoczuk | 3:19,247 |
Kajaki
Konkurencja: | Złoto: | Rezultat | Srebro: | Rezultat | Brąz: | Rezultat |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Micha’el Kolganow | 35,908 | Ognjen Filipović | 36,108 | Pavel Hottmar | 36,228 |
K-1 500 m | Petyr Merkow | 1:39,098 | Grzegorz Kotowicz | 1:39,418 | Micha’el Kolganow | 1:39,498 |
K-1 1000 m | Ákos Vereckei | 3:32,741 | Babak Amir-Tahmasseb | 3:30,535 | Micha’el Kolganow | 3:34,181 |
K-2 200 m | Polska Adam Wysocki Marek Twardowski | 33,515 | Norwegia Nils Olav Fjeldheim Andreas Gjersøe | 33,975 | Rosja Siergiej Wierlin Anatolij Tiszczenko | 33,985 |
K-2 500 m | Polska Adam Wysocki Marek Twardowski | 1:28,852 | Węgry Ákos Vereckei Zoltán Kammerer | 1:29,362 | Słowacja Juraj Bača Michal Riszdorfer | 1:29,962 |
K-2 1000 m | Słowacja Juraj Bača Michal Riszdorfer | 3:12,529 | Węgry Ákos Vereckei Zoltán Kammerer | 3:14,169 | Polska Adam Wysocki Marek Twardowski | 3:14,709 |
K-4 200 m | Rosja Andriej Tissin Witalij Gańkin Aleksandr Iwanik Roman Zarubin | 31,269 | Ukraina Ołeksij Śliwiński Mykoła Zajczenkow Mychajło Łucznyk Andrij Borzukow | 31,969 | Słowacja Andrej Wiebauer Martin Chorváth Ján Divinec Rastislav Kužel | 31,999 |
K-4 500 m | Rosja Andriej Tissin Witalij Gańkin Aleksandr Iwanik Roman Zarubin | 1:20,688 | Bułgaria Petyr Merkow Andrian Duszew Miłko Kazanow Petar Sibinkić | 1:22,258 | Rumunia Sorin Petcu Vasile Curuzan Marian Sîrbu Romică Șerban | 1:22,558 |
K-4 1000 m | Polska Grzegorz Kotowicz Adam Seroczyński Marek Witkowski Dariusz Białkowski | 2:55,199 | Bułgaria Petyr Merkow Andrian Duszew Miłko Kazanow Petar Sibinkić | 2:56,049 | Słowacja Andrej Wiebauer Juraj Kadnár Martin Chorváth Rastislav Kužel | 2:57,499 |
Kobiety
Kajaki
Konkurencja: | Złoto: | Rezultat | Srebro: | Rezultat | Brąz: | Rezultat |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Josefa Idem | 41,322 | Rita Kőbán | 41,582 | Belén Sánchez | 42,462 |
K-1 500 m | Josefa Idem | 1:51,072 | Katalin Kovács | 1:52,302 | Elżbieta Urbańczyk | 1:52,832 |
K-1 1000 m | Josefa Idem | 3:55,459 | Katalin Kovács | 3:56,809 | Elżbieta Urbańczyk | 3:58,319 |
K-2 200 m | Polska Beata Sokołowska Aneta Pastuszka | 39,454 | Węgry Szilvia Szabó Erzsébet Viski | 40,245 | Rosja Natalja Gulij Jelena Tissina | 40,374 |
K-2 500 m | Polska Beata Sokołowska Aneta Pastuszka | 1:40,757 | Węgry Katalin Kovács Szilvia Szabó | 1:41,507 | Hiszpania Beatriz Manchón Izaskun Aramburu | 1:42,607 |
K-2 1000 m | Polska Beata Sokołowska Aneta Pastuszka | 3:38,579 | Węgry Katalin Kovács Andrea Barócsi | 3:38,819 | Rumunia Elena Radu Sanda Toma | 3:40,429 |
K-4 200 m | Rosja Natalja Gulij Tatjana Tiszczenko Olga Tiszczenko Galina Porywajewa | 35,959 | Węgry Kinga Bóta Szilvia Szabó Erzsébet Viski Katalin Kovács | 36,459 | Czechy Šárka Borkovcová Kateřina Hluchá Barbora Futerová Milena Pergnerová | 36,949 |
K-4 500 m | Węgry Kinga Bóta Szilvia Szabó Erzsébet Viski Katalin Kovács | 1:35,126 | Hiszpania Beatriz Manchón Izaskun Aramburu Ana María Penas Belén Sánchez | 1:36,796 | Rosja Natalja Gulij Tatjana Tiszczenko Olga Tiszczenko Galina Porywajewa | 1:37,506 |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rosja | 9 | 1 | 4 | 14 |
2 | Polska | 7 | 1 | 4 | 12 |
3 | Włochy | 3 | 0 | 0 | 3 |
4 | Węgry | 2 | 9 | 1 | 12 |
5 | Rumunia | 1 | 5 | 2 | 8 |
6 | Czechy | 1 | 3 | 4 | 8 |
7 | Bułgaria | 1 | 2 | 0 | 3 |
8 | Słowacja | 1 | 0 | 4 | 5 |
9 | Izrael | 1 | 0 | 2 | 3 |
10 | Hiszpania | 0 | 1 | 3 | 4 |
11 | Ukraina | 0 | 1 | 1 | 2 |
12 | Francja | 0 | 1 | 0 | 1 |
Jugosławia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Norwegia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15 | Niemcy | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 26 | 26 | 26 | 78 |
Bibliografia
- 1999 ECh Zagreb, CRO [online], canoeresults.eu [dostęp 2022-05-08] (ang.).