Mistrzostwa Europy w Tenisie Stołowym 2011
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | ETTU | ||
Szczegóły turnieju | |||
Pierwsze zawody | 8 października 2011 | ||
Zamknięcie (finał) | 16 października 2011 |
30. Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym – mistrzostwa Europy w tenisie stołowym, które odbyły się w dniach 8–16 października 2011 w hali Ergo Arena w Gdańsku/Sopocie. Były to pierwsze mistrzostwa Starego Kontynentu w tej dyscyplinie sportowej rozgrywane w Polsce.
Reprezentacja Polski[1]
kobiety
| mężczyźni
|
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Niemcy | 2 | 2 | 4 | |
2 | Holandia | 2 | 1 | 3 | |
3 | Rosja | 0,5 | 1 | 1 | 2,5 |
4 | Portugalia | 0,5 | 1 | 1,5 | |
5 | Chorwacja | 0,5 | 0,5 | ||
5 | Litwa | 0,5 | 0,5 | ||
7 | Rumunia | 2 | 2 | ||
8 | Szwecja | 1 | 1 | ||
9 | Węgry | 2 | 2 | ||
10 | Serbia | 1,5 | 1,5 | ||
10 | Austria | 1,5 | 1,5 | ||
12 | Białoruś | 1 | 1 | ||
12 | Polska | 1 | 1 | ||
12 | Słowenia | 1 | 1 | ||
12 | Ukraina | 1 | 1 |
Medaliści
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | Raport |
gra pojedyncza kobiet | Li Jiao | Irene Ivancan | Li Qian Marharyta Pesoćka | [1] |
gra pojedyncza mężczyzn | Timo Boll | Patrick Baum | Bojan Tokić Aleksandar Karakašević | [2] |
gra podwójna kobiet | Rūta Paškauskienė Oksana Fadiejewa | Daniela Dodean Elizabeta Samara | Li Jie Elena Timina Krisztina Tóth Georgina Póta | [3] |
gra podwójna mężczyzn | Marcos Freitas Andrej Gaćina | Aleksander Szibajew Kirill Skachkow | Bojan Tokić Aleksandar Karakašević Michaił Pajkow Aleksiej Liwentsow | [4] |
drużynowo kobiet | Holandia Li Jiao Li Jie Elena Timina | Rumunia Daniela Dodean Elizabeta Samara Bernadette Szocs | Białoruś Wiktoria Pawłowicz Weronika Pawłowicz Aleksandra Priwałowa Węgry Krisztina Tóth Georgina Póta Petra Lovas | [5] |
drużynowo mężczyzn | Niemcy Timo Boll Dimitrij Ovtcharov Patrick Baum | Szwecja Jörgen Persson Pär Gerell Jens Lundqvist | Austria Werner Schlager Robert Gardos Daniel Habesohn Portugalia Tiago Apolónia João Monteiro Marcos Freitas | [6] |
Wyniki
Turniej indywidualny kobiet
Gra pojedyncza
1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||||||||||||
Li Jiao | 4 | |||||||||||||||||
Kristin Silbereisen | 1 | |||||||||||||||||
Li Jiao | 4 | |||||||||||||||||
Georgina Póta | 3 | |||||||||||||||||
Georgina Póta | 4 | |||||||||||||||||
Ni Xia Lian | 3 | |||||||||||||||||
Li Jiao | 4 | |||||||||||||||||
Li Qian | 1 | |||||||||||||||||
Li Qian | 4 | |||||||||||||||||
Daniela Dodean | 1 | |||||||||||||||||
Li Qian | 4 | |||||||||||||||||
Zhenqi Barthel | 2 | |||||||||||||||||
Oksana Fadiejewa | 2 | |||||||||||||||||
Zhenqi Barthel | 4 | |||||||||||||||||
Li Jiao | 4 | |||||||||||||||||
Irene Ivancan | 3 | |||||||||||||||||
Renata Štrbíková | 1 | |||||||||||||||||
Krisztina Tóth | 4 | |||||||||||||||||
Krisztina Tóth | 2 | |||||||||||||||||
Irene Ivancan | 4 | |||||||||||||||||
Irene Ivancan | 4 | |||||||||||||||||
Hu Melek | 2 | |||||||||||||||||
Irene Ivancan | 4 | |||||||||||||||||
Marharyta Pesoćka | 1 | |||||||||||||||||
Marharyta Pesoćka | 4 | |||||||||||||||||
Petra Lovas | 1 | |||||||||||||||||
Marharyta Pesoćka | 4 | |||||||||||||||||
Elizabeta Samara | 2 | |||||||||||||||||
Elizabeta Samara | 4 | |||||||||||||||||
Wu Jiaduo | 3 | |||||||||||||||||
Gra podwójna
1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||||||||||||
Rūta Paškauskienė Oksana Fadiejewa | 3 | |||||||||||||||||
Katarzyna Grzybowska Kinga Stefańska | 1 | |||||||||||||||||
Rūta Paškauskienė Oksana Fadiejewa | 4 | |||||||||||||||||
Kristin Silbereisen Zhenqi Barthel | 1 | |||||||||||||||||
Hu Melek Zhu Fang | ||||||||||||||||||
Kristin Silbereisen Zhenqi Barthel | w/o | |||||||||||||||||
Rūta Paškauskienė Oksana Fadiejewa | 4 | |||||||||||||||||
Li Jie Elena Timina | 2 | |||||||||||||||||
Natalia Partyka Xu Jie | 3 | |||||||||||||||||
Petra Lovas Szandra Pergel | 1 | |||||||||||||||||
Natalia Partyka Xu Jie | 0 | |||||||||||||||||
Li Jie Elena Timina | 4 | |||||||||||||||||
Cornelia Molnar Tian Yuan | 0 | |||||||||||||||||
Li Jie Elena Timina | 3 | |||||||||||||||||
Rūta Paškauskienė Oksana Fadiejewa | 4 | |||||||||||||||||
Daniela Dodean Elizabeta Samara | 2 | |||||||||||||||||
Wiktoria Pawłowicz Swietłana Ganina | 3 | |||||||||||||||||
Joanna Parker Kelly Sibley | 0 | |||||||||||||||||
Wiktoria Pawłowicz Swietłana Ganina | 0 | |||||||||||||||||
Krisztina Tóth Georgina Póta | 4 | |||||||||||||||||
Galia Dvorak Sara Ramírez | 0 | |||||||||||||||||
Krisztina Tóth Georgina Póta | 3 | |||||||||||||||||
Krisztina Tóth Georgina Póta | 3 | |||||||||||||||||
Daniela Dodean Elizabeta Samara | 4 | |||||||||||||||||
Iveta Vacenovska Renata Štrbíková | 0 | |||||||||||||||||
Wu Jiaduo Irene Ivancan | 3 | |||||||||||||||||
Wu Jiaduo Irene Ivancan | 1 | |||||||||||||||||
Daniela Dodean Elizabeta Samara | 4 | |||||||||||||||||
Anna Tichomirowa Weronika Pawłowicz | 1 | |||||||||||||||||
Daniela Dodean Elizabeta Samara | 3 | |||||||||||||||||
Turniej indywidualny mężczyzn
Gra pojedyncza
1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||||||||||||
Timo Boll | 4 | |||||||||||||||||
Daniel Habesohn | 0 | |||||||||||||||||
Timo Boll | 4 | |||||||||||||||||
Adrien Mattenet | 0 | |||||||||||||||||
Alfredo Carneros | 1 | |||||||||||||||||
Adrien Mattenet | 4 | |||||||||||||||||
Timo Boll | 4 | |||||||||||||||||
Bojan Tokić | 0 | |||||||||||||||||
He Zhiwen | 3 | |||||||||||||||||
Bojan Tokić | 4 | |||||||||||||||||
Bojan Tokić | 4 | |||||||||||||||||
Dimitrij Ovtcharov | 3 | |||||||||||||||||
Robert Gardos | 0 | |||||||||||||||||
Dimitrij Ovtcharov | 4 | |||||||||||||||||
Timo Boll | 4 | |||||||||||||||||
Patrick Baum | 1 | |||||||||||||||||
Bastian Steger | 4 | |||||||||||||||||
Jörgen Persson | 0 | |||||||||||||||||
Bastian Steger | 2 | |||||||||||||||||
A. Karakašević | 4 | |||||||||||||||||
A. Karakašević | 4 | |||||||||||||||||
Ivan Juzbasic | 0 | |||||||||||||||||
A. Karakašević | 0 | |||||||||||||||||
Patrick Baum | 4 | |||||||||||||||||
Patrick Baum | 4 | |||||||||||||||||
Zoran Primorac | 2 | |||||||||||||||||
Patrick Baum | 4 | |||||||||||||||||
Uładzimir Samsonau | 1 | |||||||||||||||||
Marcos Freitas | 1 | |||||||||||||||||
Uładzimir Samsonau | 4 | |||||||||||||||||
Gra podwójna
1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||||||||||||
János Jakab Daniel Kosiba | 3 | |||||||||||||||||
Simon Gauzy Damien Eloi | 0 | |||||||||||||||||
János Jakab Daniel Kosiba | 1 | |||||||||||||||||
Bojan Tokić A. Karakašević | 4 | |||||||||||||||||
Robert Floras Daniel Górak | 1 | |||||||||||||||||
Bojan Tokić A. Karakašević | 3 | |||||||||||||||||
Bojan Tokić A. Karakašević | 2 | |||||||||||||||||
Aleksander Szibajew Kirill Skachkow | 4 | |||||||||||||||||
Robert Gardos Daniel Habesohn | 2 | |||||||||||||||||
Mattias Karlsson Kristian Karlsson | 3 | |||||||||||||||||
Mattias Karlsson Kristian Karlsson | 3 | |||||||||||||||||
Aleksander Szibajew Kirill Skachkow | 4 | |||||||||||||||||
Aleksander Szibajew Kirill Skachkow | 3 | |||||||||||||||||
Adrien Mattenet Emmanuel Lebesson | 1 | |||||||||||||||||
Aleksander Szibajew Kirill Skachkow | 0 | |||||||||||||||||
Marcos Freitas Andrej Gaćina | 4 | |||||||||||||||||
Uładzimir Samsonau Pawieł Płatonow | 3 | |||||||||||||||||
Jörgen Persson Robert Svensson | 2 | |||||||||||||||||
Uładzimir Samsonau Pawieł Płatonow | 1 | |||||||||||||||||
Marcos Freitas Andrej Gaćina | 4 | |||||||||||||||||
Marcos Freitas Andrej Gaćina | 3 | |||||||||||||||||
Carlos Machado Alfredo Carneros | 2 | |||||||||||||||||
Marcos Freitas Andrej Gaćina | 4 | |||||||||||||||||
Michaił Pajkow Aleksiej Liwentsow | 1 | |||||||||||||||||
Kou Lei Jewgienij Priszczepa | 3 | |||||||||||||||||
Wang Zengyi Jakub Kosowski | 0 | |||||||||||||||||
Kou Lei Jewgienij Priszczepa | 0 | |||||||||||||||||
Michaił Pajkow Aleksiej Liwentsow | 4 | |||||||||||||||||
Michaił Pajkow Aleksiej Liwentsow | 3 | |||||||||||||||||
Petr Korbel Dmitrij Prokopcov | 2 | |||||||||||||||||
Turniej drużynowy kobiet
Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||||||||
Holandia | 3 | ||||||||||||
Hiszpania | 0 | ||||||||||||
Holandia | 3 | ||||||||||||
Węgry | 2 | ||||||||||||
Niemcy | 2 | ||||||||||||
Węgry | 3 | ||||||||||||
Holandia | 3 | ||||||||||||
Rumunia | 0 | ||||||||||||
Białoruś | 3 | ||||||||||||
Czechy | 1 | ||||||||||||
Białoruś | 0 | ||||||||||||
Rumunia | 3 | ||||||||||||
Polska | 1 | ||||||||||||
Rumunia | 3 | ||||||||||||
- o 1. miejsce
Holandia | 3:0 | Rumunia |
Li Jiao | 3:0 (11:7, 11:7, 11:5) | Daniela Dodean |
Li Jie | 3:2 (11:7, 2:11, 8:11, 13:11, 11:3) | Elizabeta Samara |
Elena Timina | 3:2 (9:11, 6:11, 11:3, 11:2, 14:12) | Bernadette Szocs |
- o 3. miejsce
- nie rozgrywano
- o 5. miejsce
Niemcy | 3:0 | Polska |
- o 7. miejsce
Hiszpania | 1:3 | Czechy |
- o 9. miejsce
Chorwacja | 1:3 | Rosja |
- o 11. miejsce
Luksemburg | 0:3 | Serbia |
- o 13. miejsce
Ukraina | 3:1 | Turcja |
- o 15. miejsce
Słowacja | 3:2 | Litwa |
Klasyfikacja końcowa
1. | Holandia |
2. | Rumunia |
3. | Węgry |
3. | Białoruś |
5. | Niemcy |
6. | Polska |
7. | Czechy |
8. | Hiszpania |
9. | Rosja |
10. | Chorwacja |
11. | Serbia |
12. | Luksemburg |
13. | Ukraina |
14. | Turcja |
15. | Słowacja |
16. | Litwa |
17. | Anglia |
18. | Francja |
19. | Bułgaria |
20. | Portugalia |
21. | Szwecja |
22. | Estonia |
23. | Grecja |
24. | Włochy |
25. | Słowenia |
26. | Walia |
27. | Norwegia |
28. | Finlandia |
29. | Szwajcaria |
30. | Kosowo |
31. | Azerbejdżan |
Turniej drużynowy mężczyzn
Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||||||||
Niemcy | 3 | ||||||||||||
Grecja | 1 | ||||||||||||
Niemcy | 3 | ||||||||||||
Portugalia | 1 | ||||||||||||
Węgry | 0 | ||||||||||||
Portugalia | 3 | ||||||||||||
Niemcy | 3 | ||||||||||||
Szwecja | 0 | ||||||||||||
Austria | 3 | ||||||||||||
Chorwacja | 1 | ||||||||||||
Austria | 1 | ||||||||||||
Szwecja | 3 | ||||||||||||
Szwecja | 3 | ||||||||||||
Rosja | 2 | ||||||||||||
- o 1. miejsce
Niemcy | 3:0 | Szwecja |
Timo Boll | 3:1 (9:11, 11:4, 11:8, 11:9) | Jörgen Persson |
Dimitrij Ovtcharov | 3:0 (11:5, 12:10, 13:11) | Pär Gerell |
Patrick Baum | 3:2 (9:11, 9:11, 11:8, 11:8, 11:7) | Jens Lundqvist |
- o 3. miejsce
- nie rozgrywano
- o 5. miejsce
Węgry | 1:3 | Rosja |
- o 7. miejsce
Grecja | 1:3 | Chorwacja |
- o 9. miejsce
Francja | 3:2 | Białoruś |
- o 11. miejsce
Anglia | 3:2 | Słowenia |
- o 13. miejsce
Polska | 3:2 | Rumunia |
- o 15. miejsce
Czechy | 3:2 | Słowacja |
Klasyfikacja końcowa
1. | Niemcy |
2. | Szwecja |
3. | Austria |
3. | Portugalia |
5. | Rosja |
6. | Węgry |
7. | Chorwacja |
8. | Grecja |
9. | Francja |
10. | Białoruś |
11. | Anglia |
12. | Słowenia |
13. | Polska |
14. | Rumunia |
15. | Czechy |
16. | Słowacja |
17. | Hiszpania |
18. | Serbia |
19. | Włochy |
20. | Turcja |
21. | Dania |
22. | Bułgaria |
23. | Ukraina |
24. | Belgia |
25. | Norwegia |
26. | Bośnia i Hercegowina |
27. | Izrael |
28. | Finlandia |
29. | Mołdawia |
30. | Luksemburg |
31. | Walia |
32. | Łotwa |
33. | Holandia |
34. | Estonia |
35. | Litwa |
36. | Cypr |
37. | Irlandia |
38. | Szwajcaria |
39. | Azerbejdżan |
40. | San Marino |
Przypisy
- ↑ ME-2011 – polscy trenerzy ogłosili składy. [dostęp 2011-10-08].
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona Mistrzostw Europy 2011
- Wyniki na stronie ETTU. ettu.org. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-10-16)].
- p
- d
- e
|