Mistrzostwa Ibero-Amerykańskie w Lekkoatletyce 1986
| |||
Data | 27–28 września 1986 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Hawana | ||
Stadion | Estadio Pedro Marrero | ||
Liczba zawodników | 220 | ||
Liczba reprezentacji | 17 |
2. Mistrzostwa Ibero-Amerykańskie w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne rozegrane w dniach 27–28 września 1986 w kubańskiej stolicy – Hawanie. Areną zmagań sportowców był Estadio Pedro Marrero.
W mistrzostwach wzięło udział 220 lekkoatletów z 17 państw[1] hiszpańsko- bądź portugalskojęzycznych.
Rezultaty
WR – rekord świata | NR – rekord kraju | AR – rekord kontynentu | CR – rekord mistrzostw |
Mężczyźni
Konkurencja | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
100 metrów | Robson da Silva | 10,02 CR AR | Andrés Simón | 10,19 | Ricardo Chacón | 10,36 |
200 metrów | Robson da Silva | 20,43 CR | Luís Cunha | 21,08 | Antonio Sánchez | 21,23 |
400 metrów | Félix Stevens | 45,83 CR | Roberto Hernández | 46,03 | Cayetano Cornet | 47,03 |
800 metrów | Mauricio Hernández | 1:48,05 CR | Luis Toledo | 1:48,81 | Luis Migueles | 1:49,19 |
1500 metrów | José Luis Carreira | 3:44,93 CR | Andrés Vera | 3:44,99 | Mauricio Hernández | 3:45,68 |
5000 metrów | Abel Antón | 13:49,76 CR | Adauto Domingues | 13:50,36 | Elísio Rios | 13:51,34 |
10 000 metrów | Elísio Rios | 29:59,54 | Joaquim Pinheiro | 29:59,71 | Rolando Vera | 30:10,05 |
3000 metrów z przeszkodami | Adauto Domingues | 8:31,91 | Juan Ramón Conde | 8:34,08 | Ricardo Vera | 8:34,92 |
110 metrów przez płotki | Carlos Sala | 13,89 | Lyndon Campos | 13,99 | Ángel Bueno | 14,08 |
400 metrów przez płotki | José Alonso | 49,96 | Pablo Squella | 50,17 | Francisco Velazco | 50,75 |
Sztafeta 4 × 100 metrów | Brazylia Jailto Santos Bonfim Katsuhiko Nakaia Arnaldo da Silva Robson da Silva | 39,30 CR | Kuba Ricardo Chacón Osvaldo Lara Sergio Querol Andrés Simón | 39,46 | Hiszpania Florencio Gascón Juan José Prado Carlos Sala José Javier Arqués | 40,15 |
Sztafeta 4 × 400 metrów | Hiszpania Juan José Prado Cayetano Cornet José Alonso Antonio Sánchez | 3:08,54 | Kuba José Duany Francisco Velazco Jorge Valentín Roberto Hernández | 3:09,09 | Peru Marco Mautino Alberto Isu Ramiro Quintana Moisés del Castillo | 3:17,12 |
Chód na 20 kilometrów | Marcelino Colín | 1:33:04 | Jesús Flores | 1:37:02 | Edel Oliva | 1:40:13 |
Skok wzwyż | Javier Sotomayor | 2,30 CR | Francisco Centelles | 2,18 | Gustavo Becker | 2,18 |
Skok o tyczce | Alberto Ruiz | 5,20 =CR | Javier García | 5,20 =CR | Rubén Camino | 5,00 |
Skok w dal | Luis Bueno | 8,25 CR | Osvaldo Larrondo | 7,83 | Olivier Cadier | 7,72 |
Trójskok | Héctor Marquetti | 16,26 | Jorge Reyna | 16,25 | José Leitão | 15,45 |
Pchnięcie kulą | Gert Weil | 19,82 CR | Paul Ruiz | 18,24 | Adilson Oliveira | 18,02 |
Rzut dyskiem | Roberto Moya | 59,04 | Sinesio Garrachón | 57,70 | Raúl Calderón | 55,82 |
Rzut młotem | Raúl Jimeno | 66,90 | Francisco Soria | 64,10 | Pedro Rivail Atílio | 63,10 |
Rzut oszczepem[a] | Ramón González | 76,38 CR | Reinaldo Patterson | 72,12 | Carlos Cunha | 64,84 |
Kobiety
Konkurencja | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
100 metrów | Alma Vázquez | 11,76 | Blanca Lacambra | 11,80 | Sheila de Oliveira | 11,93 |
200 metrów (wiatr 2,1 m/s) | Ximena Restrepo | 23,76w | Susana Armenteros | 24,05w | Liliana Chalá | 24,15w |
400 metrów | Ana Fidelia Quirot | 50,78 | Norfalia Carabalí | 53,38 | Cristina Pérez | 54,33 |
800 metrów | Ana Fidelia Quirot | 2:00,23 CR | Soraya Telles | 2:01,55 | Nery McKeen | 2:03,07 |
1500 metrów | Alejandra Ramos | 4:22,34 | Rosa Oliveira | 4:23,11 | Asunción Sinovas | 4:23,89 |
3000 metrów | Asunción Sinovas | 9:36,92 | Rosa Oliveira | 9:38,70 | Carmen Díaz | 9:40,96 |
100 metrów przez płotki | Odalys Adams | 13,49 | Julieta Rosseaux | 13,66 | Sandra Taváres | 14,03 |
400 metrów przez płotki | Cristina Pérez | 58,51 CR | Odalys Hernández | 58,82 | Tania Fernández | 59,15 |
Sztafeta 4 × 100 metrów | Meksyk Sandra Tavárez Alma Vázquez Alejandra Flores Guadalupe García | 45,95 CR | Brazylia Maria Aparecida Correa Claudiléia Matos Santos Celia da Costa Sheila de Oliveira | 46,22 | Kuba Julieta Rousseau Luisa Ferrer Susana Armenteros María Zamora | 46,29 |
Sztafeta 4 × 400 metrów | Kuba Mercedes Álvarez Odalys Hernández Nery McKeen Ana Fidelia Quirot | 3:33,70 | Hiszpania Esther Lahoz Montserrat Pujol Cristina Pérez Blanca Lacambra | 3:36,82 | Meksyk Alejandra Flores Guadalupe García Leticia Gracia Alma Vázquez | 3:44,71 |
Skok wzwyż | Silvia Costa | 1,84 CR | Asunción Morte | 1,79 | Orlane dos Santos | 1,76 |
Skok w dal | Eloína Echevarría | 6,29 | Niurka Montalvo | 6,11 | Graciela Acosta | 5,93 |
Pchnięcie kulą | Belsy Laza | 15,93 CR | Marcelina Rodríguez | 15,32 | Maria Fernandes | 15,21 |
Rzut dyskiem | Rita Álvarez | 58,90 CR | María Isabel Urrutia | 56,84 | Bárbara Hechavarría | 54,00 |
Rzut oszczepem[b] | María Colón | 61,80 CR | Dulce García | 59,60 | Sueli dos Santos | 52,34 |
Tabela medalowa
Miejsce | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kuba | 15 | 18 | 10 | 43 |
2 | Hiszpania | 9 | 6 | 7 | 22 |
3 | Brazylia | 4 | 4 | 7 | 15 |
4 | Meksyk | 4 | 1 | 3 | 8 |
5 | Chile | 2 | 1 | 0 | 3 |
6 | Portugalia | 1 | 4 | 3 | 8 |
7 | Kolumbia | 1 | 2 | 0 | 3 |
8 | Ekwador | 0 | 0 | 2 | 2 |
Urugwaj | 0 | 0 | 2 | 2 | |
10 | Argentyna | 0 | 0 | 1 | 1 |
Peru | 0 | 0 | 1 | 1 |
gospodarz
Uczestnicy
|
Zobacz też
Uwagi
Przypisy
- ↑ IgnacioI. Mansilla IgnacioI., San Fernando 2010 XIV Campeonato Iberoamericano de Atletismo [online], Asociación Iberoamericana de Atletismo, s. 213 [dostęp 2015-12-26] [zarchiwizowane z adresu 2011-06-27] (hiszp.).
Bibliografia
- IgnacioI. Mansilla IgnacioI., San Fernando 2010 XIV Campeonato Iberoamericano de Atletismo [online], Asociación Iberoamericana de Atletismo, s. 117–128 [dostęp 2015-12-26] (hiszp.).
- p
- d
- e
Igrzyska Ibero-Amerykańskie | |
---|---|
Maraton |
|
Mistrzostwa Ibero-Amerykańskie |
|