Moorilla Hobart International 2008
Miejsce | Australia | ||
---|---|---|---|
Obiekt | Domain Tennis Center | ||
Nawierzchnia | Twarda | ||
Data | 4-11.01.2008 | ||
WTA Tour | |||
Kategoria | IV | ||
Pula nagród | 170 000 $ | ||
Drabinka | 32S/32Q/16D | ||
Dyrektor | Michael Roberts | ||
Zwyciężczynie | |||
Gra pojedyncza Eleni Daniilidu | |||
Gra podwójna Anabel Medina Garrigues Virginia Ruano Pascual | |||
| |||
Strona internetowa |
Tenisowy turniej WTA Moorilla Hobart International 2008 odbył się w dniach 4 - 11 stycznia w australijskim Hobart na kortach twardych. Pula nagród wyniosła 170 tysięcy dolarów amerykańskich.
Gra pojedyncza
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistka | |
1 | Alona Bondarenko | 21 |
---|---|---|
2 | Wiera Zwonariowa | 22 |
3 | | 25 |
4 | Agnieszka Radwańska | 26 |
5 | Wiktoryja Azaranka | 30 |
6 | Sania Mirza | 31 |
7 | | 32 |
8 | Anabel Medina Garrigues | 34 |
9 | Gisela Dulko | 37 |
Drabinka
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
Eleni Daniilidu | 6 | 7 | |||||||||||||||||
WC | Casey Dellacqua | 4 | 5 | ||||||||||||||||
Eleni Daniilidu | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Flavia Pennetta | 4 | 3 | |||||||||||||||||
Flavia Pennetta | 7 | 1 | 6 | ||||||||||||||||
6 | Sania Mirza | 5 | 6 | 3 | |||||||||||||||
Eleni Daniilidu | |||||||||||||||||||
2 | Wiera Zwonariowa | w | |||||||||||||||||
Q | Edina Gallovits | 4 | 4 | ||||||||||||||||
Q | Ashley Harkleroad | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Ashley Harkleroad | 2 | 1 | |||||||||||||||||
2 | Wiera Zwonariowa | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Jelena Wiesnina | 3 | 3 | |||||||||||||||||
2 | Wiera Zwonariowa | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Faza początkowa
1 runda | 2 runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
1 | Alona Bondarenko | 7 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Jessica Moore | 5 | 2 | ||||||||||||||||
1 | Alona Bondarenko | 3 | 3 | ||||||||||||||||
Eleni Daniilidu | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Pauline Parmentier | 3 | 4 | |||||||||||||||||
Eleni Daniilidu | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Eleni Daniilidu | 6 | 7 | |||||||||||||||||
WC | Casey Dellacqua | 4 | 5 | ||||||||||||||||
Kateryna Bondarenko | 3 | 4 | |||||||||||||||||
Anna Łapuszczenkowa | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Anna Łapuszczenkowa | 4 | 6 | 1 | ||||||||||||||||
WC | Casey Dellacqua | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||
WC | Casey Dellacqua | 5 | |||||||||||||||||
8 | A. Medina Garrigues | 4 | k | ||||||||||||||||
1 runda | 2 runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
4 | Agnieszka Radwańska | 4 | 6 | 2 | |||||||||||||||
Flavia Pennetta | 6 | 1 | 6 | ||||||||||||||||
Flavia Pennetta | 5 | ||||||||||||||||||
Q | Jelena Dokić | 0 | k | ||||||||||||||||
Martina Müller | 4 | 6 | 2 | ||||||||||||||||
Q | Jelena Dokić | 6 | 0 | 6 | |||||||||||||||
Flavia Pennetta | 7 | 1 | 6 | ||||||||||||||||
6 | Sania Mirza | 5 | 6 | 3 | |||||||||||||||
LL | Ałła Kudriawcewa[2] | 6 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Monique Adamczak | 3 | 2 | ||||||||||||||||
LL | Ałła Kudriawcewa | 3 | 4 | ||||||||||||||||
6 | Sania Mirza | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Q | L. Domínguez Lino | 4 | 0 | ||||||||||||||||
6 | Sania Mirza | 6 | 6 | ||||||||||||||||
1 runda | 2 runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
5 | Wiktoryja Azaranka | 3 | k | ||||||||||||||||
Wolha Hawarcowa | 1 | ||||||||||||||||||
Wolha Hawarcowa | 3 | 2 | |||||||||||||||||
Q | Edina Gallovits | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Edina Gallovits | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Alberta Brianti | 2 | 3 | |||||||||||||||||
Q | Edina Gallovits | 4 | 4 | ||||||||||||||||
Q | Ashley Harkleroad | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Meilen Tu | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Émilie Loit | 6 | 1 | 4 | ||||||||||||||||
Meilen Tu | 6 | 6 | 1 | ||||||||||||||||
Q | Ashley Harkleroad | 7 | 2 | 6 | |||||||||||||||
Q | Ashley Harkleroad | 6 | 6 | ||||||||||||||||
LL | Jarosława Szwiedowa[3] | 4 | 3 | ||||||||||||||||
1 runda | 2 runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
9 | Gisela Dulko | 3 | 1 | k | |||||||||||||||
Nuria Llagostera Vives | 6 | 2 | |||||||||||||||||
Nuria Llagostera Vives | 3 | 2 | |||||||||||||||||
Jelena Wiesnina | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Akiko Morigami | 4 | 5 | |||||||||||||||||
Jelena Wiesnina | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Jelena Wiesnina | 3 | 3 | |||||||||||||||||
2 | Wiera Zwonariowa | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Raluca Olaru | 3 | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Peng Shuai | 6 | 4 | 5 | ||||||||||||||||
Raluca Olaru | 3 | 2 | |||||||||||||||||
2 | Wiera Zwonariowa | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Olga Puczkowa | 3 | 0 | |||||||||||||||||
2 | Wiera Zwonariowa | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($) | Punkty (WTA) |
Zwyciężczyni | 25 625 $ | 115 |
---|---|---|
Finalistka | 13 825 $ | 80 |
Półfinalistka | 7 450 $ | 50 |
Ćwierćfinalistka | 4 015 $ | 30 |
2 runda | 2 165 $ | 15 |
1 runda | 1 165 $ | 1 |
Gra podwójna
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistki |
1 | Janette Husárová Vania King |
---|---|
2 | Anabel Medina Garrigues Virginia Ruano Pascual |
3 | |
4 | Lucie Hradecká Renata Voráčová |
Drabinka
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($) [5] | Punkty (WTA)[6] |
Zwyciężczynie | 7 530 $ | 115 |
---|---|---|
Finalistki | 4 050 $ | 80 |
Półfinalistki | 2 180 $ | 50 |
Ćwierćfinalistki | 1 175 $ | 30 |
1 runda | 630 $ | 1 |
Eliminacje gry pojedynczej
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistka | |
1 | Yvonne Meusburger | 65 |
---|---|---|
2 | Aiko Nakamura | 66 |
3 | Ashley Harkleroad | 67 |
4 | Lourdes Domínguez Lino | 71 |
5 | Ałła Kudriawcewa | 77 |
6 | Anne Kremer | 82 |
7 | Jarosława Szwiedowa | 84 |
8 | Edina Gallovits | 85 |
Drabinka
Ćwierćfinały | Półfinały | Finały | |||||||||||||||||
1 | Yvonne Meusburger | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Hwang I-hsuan | 4 | 3 | |||||||||||||||||
1 | Yvonne Meusburger | 3 | 2 | ||||||||||||||||
WC | Jelena Dokić | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Jewgienija Liniecka | 6 | 4 | 1 | ||||||||||||||||
WC | Jelena Dokić | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||
WC | Jelena Dokić | 6 | 6 | ||||||||||||||||
7 | Jarosława Szwiedowa | 2 | 3 | ||||||||||||||||
WC | Karolina Wlodarczak | 6 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Brittany Sheed | 3 | 0 | ||||||||||||||||
WC | Karolina Wlodarczak | 7 | 1 | 0k | |||||||||||||||
7 | Jarosława Szwiedowa | 6 | 6 | 3 | |||||||||||||||
Jewgienija Rodina | 5 | 6 | 1 | ||||||||||||||||
7 | Jarosława Szwiedowa | 7 | 2 | 6 | |||||||||||||||
Ćwierćfinały | Półfinały | Finały | |||||||||||||||||
2 | Aiko Nakamura | 2 | 5 | ||||||||||||||||
María Emilia Salerni | 6 | 7 | |||||||||||||||||
María Emilia Salerni | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Vania King | 4 | 2 | |||||||||||||||||
Arina Rodionowa | 2 | 1 | |||||||||||||||||
Vania King | 6 | 6 | |||||||||||||||||
María Emilia Salerni | 3 | 2 | |||||||||||||||||
8 | Edina Gallovits | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Alt | Sun Shengnan[7] | 6 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Anna Wishink | 3 | 3 | ||||||||||||||||
Sun Shengnan | 6 | 1 | |||||||||||||||||
8 | Edina Gallovits | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Renata Voráčová | 0 | 1 | |||||||||||||||||
8 | Edina Gallovits | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Ćwierćfinały | Półfinały | Finały | |||||||||||||||||
3 | Ashley Harkleroad | 6 | 2 | 6 | |||||||||||||||
Nika Ožegović | 3 | 6 | 1 | ||||||||||||||||
3 | Ashley Harkleroad | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Petra Cetkovská | 6 | 1 | 4 | ||||||||||||||||
Petra Cetkovská | 2 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Aleksandra Wozniak | 6 | 4 | 2 | ||||||||||||||||
3 | Ashley Harkleroad | 7 | 7 | ||||||||||||||||
Sorana Cîrstea | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Catalina Castaño | 0 | 0 | |||||||||||||||||
Sorana Cîrstea | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Sorana Cîrstea | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Urszula Radwańska | 4 | 1 | |||||||||||||||||
Urszula Radwańska | 7 | 2 | 6 | ||||||||||||||||
6 | Anne Kremer | 5 | 6 | 1 | |||||||||||||||
Ćwierćfinały | Półfinały | Finały | |||||||||||||||||
4 | L. Domínguez Lino | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Jelena Kostanić Tošić | 3 | 1 | |||||||||||||||||
4 | L. Domínguez Lino | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Angelique Kerber | 3 | 3 | |||||||||||||||||
Angelique Kerber | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Séverine Brémond | 6 | 4 | 3 | ||||||||||||||||
4 | L. Domínguez Lino | 7 | 7 | ||||||||||||||||
5 | Ałła Kudriawcewa | 5 | 6 | ||||||||||||||||
Darja Kustawa | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Zhang Shuai | 3 | 2 | |||||||||||||||||
Darja Kustawa | 2 | 2 | |||||||||||||||||
5 | Ałła Kudriawcewa | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Lee Ye-ra | 4 | 4 | |||||||||||||||||
5 | Ałła Kudriawcewa | 6 | 6 | ||||||||||||||||
$
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($) | Punkty (WTA) |
Zwyciężczynie | 7 | |
---|---|---|
Finalistki | 630 $ | 3 |
2 runda | 340 $ | 2 |
1 runda | 185 $ | 1 |
Przypisy
- ↑ a b Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 24 grudnia 2007 roku
- ↑ Ałła Kudriawcewa zastąpiła kontuzjowaną Juliję Wakułenko
- ↑ Jarosława Szwiedowa zastąpiła kontuzjowaną Mariję Kirilenko
- ↑ Rezerwowa para Anne Kremer/Pauline Parmentier zastąpiły parę Marija Kirilenko/Jelena Wiesnina
- ↑ Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
- ↑ Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę
- ↑ Rezerwowa zawodniczka, Sun Shengnan zastąpiła grającą w Turnieju WTA w Auckland Lilię Osterloh
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona turnieju