Nathaniel Lammons
Państwo | Stany Zjednoczone | ||
---|---|---|---|
Data i miejsce urodzenia | 12 sierpnia 1993 | ||
Wzrost | 180 cm | ||
Gra | praworęczny, oburęczny bekhend | ||
Status profesjonalny | 2016 | ||
Gra pojedyncza | |||
Wygrane turnieje | 0 | ||
Najwyżej w rankingu | 591 (14 stycznia 2019) | ||
Gra podwójna | |||
Wygrane turnieje | 6 | ||
Najwyżej w rankingu | 27 (11 września 2023) | ||
Australian Open | 3R (2024) | ||
Roland Garros | 1R (2022, 2023) | ||
Wimbledon | QF (2023) | ||
US Open | QF (2023) | ||
|
Nathaniel Lammons (ur. 12 sierpnia 1993 w Arlington) – amerykański tenisista.
Kariera tenisowa
W 2018 roku zadebiutował w imprezie wielkoszlemowej podczas US Open w grze podwójnej. Startując w parze z Robertem Gallowayem, dotarł do drugiej rundy turnieju.
W cyklu ATP Tour wygrał sześć turniejów w grze podwójnej z dwunastu rozegranych finałów. W karierze zwyciężył także w szesnastu deblowych turniejach cyklu ATP Challenger Tour. Ponadto wygrał dziewięć deblowych turniejów rangi ITF.
W rankingu gry pojedynczej najwyżej był na 591. miejscu (14 stycznia 2019), a w klasyfikacji gry podwójnej na 27. pozycji (11 września 2023).
Finały w turniejach ATP Tour
Legenda |
---|
Wielki Szlem |
Igrzyska olimpijskie |
Tennis Masters Cup / ATP Finals |
ATP Masters Series / ATP Tour Masters 1000 |
ATP International Series Gold / ATP Tour 500 |
ATP International Series / ATP Tour 250 |
Gra podwójna (6–6)
Końcowy wynik | Nr | Data | Turniej | Nawierzchnia | Partner | Przeciwnicy | Wynik finału |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Finalista | 1. | 26 lutego 2022 | Santiago | Ceglana | André Göransson | Rafael Matos Felipe Meligeni Alves | 6:7(8), 6:7(3) |
Zwycięzca | 1. | 25 września 2022 | San Diego | Twarda | Jackson Withrow | Jason Kubler Luke Saville | 7:6(5), 6:2 |
Zwycięzca | 2. | 2 października 2022 | Seul | Twarda | Raven Klaasen | Nicolás Barrientos Miguel Ángel Reyes-Varela | 6:1, 7:5 |
Finalista | 2. | 16 października 2022 | Gijón | Twarda (hala) | Jackson Withrow | Máximo González Andrés Molteni | 7:6(6), 6:7(4), 5–10 |
Finalista | 3. | 14 stycznia 2023 | Auckland | Twarda | Jackson Withrow | Nikola Mektić Mate Pavić | 4:6, 7:6(5), 6–10 |
Finalista | 4. | 12 lutego 2023 | Dallas | Twarda (hala) | Jackson Withrow | Jamie Murray Michael Venus | 6:1, 6:7(4), 7–10 |
Finalista | 5. | 4 marca 2023 | Acapulco | Twarda | Jackson Withrow | Alexander Erler Lucas Miedler | 6:7(9), 6:7(3) |
Zwycięzca | 3. | 23 lipca 2023 | Newport | Trawiasta | Jackson Withrow | William Blumberg Max Purcell | 6:3, 5:7, 10–5 |
Zwycięzca | 4. | 31 lipca 2023 | Atlanta | Twarda | Jackson Withrow | Max Purcell Jordan Thompson | 7:6(3), 7:6(4) |
Zwycięzca | 5. | 26 sierpnia 2023 | Winston-Salem | Twarda | Jackson Withrow | Lloyd Glasspool Neal Skupski | 6:3, 6:4 |
Finalista | 6. | 26 września 2023 | Zhuhai | Twarda | Jackson Withrow | Jamie Murray Michael Venus | 4:6, 4:6 |
Zwycięzca | 6. | 3 października 2023 | Astana | Twarda (hala) | Jackson Withrow | Mate Pavić John Peers | 7:6(4), 7:6(7) |
Zwycięstwa w turniejach ATP Challenger Tour
Gra podwójna
Końcowy wynik | Nr | Data | Turniej | Nawierzchnia | Partner | Przeciwnicy | Wynik finału |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwycięzca | 1. | 22 lipca 2018 | Scheveningen | Ceglana | Ruben Gonzales | Luis David Martínez Gonçalo Oliveira | 6:3, 6:7(8), 10–5 |
Zwycięzca | 2. | 27 stycznia 2019 | Newport Beach | Twarda | Robert Galloway | Romain Arneodo Andrej Wasileuski | 7:5, 7:6(1) |
Zwycięzca | 3. | 17 lutego 2019 | Cherbourg | Twarda (hala) | Robert Galloway | Raúl Brancaccio Javier Barranco Cosano | 4:6, 7:6(4), 10–8 |
Zwycięzca | 4. | 7 lipca 2019 | Ludwigshafen am Rhein | Ceglana | Fernando Romboli | Pedro Sousa João Domingues | 7:6(4), 6:1 |
Zwycięzca | 5. | 8 września 2019 | New Haven | Twarda | Robert Galloway | Sander Gillé Joran Vliegen | 7:5, 6:4 |
Zwycięzca | 6. | 16 lutego 2020 | Cleveland | Twarda | Treat Huey | Luke Saville John-Patrick Smith | 7:5, 6:2 |
Zwycięzca | 7. | 1 marca 2020 | Columbus | Twarda | Treat Huey | Lloyd Glasspool Alex Lawson | 7:6(3), 7:6(4) |
Zwycięzca | 8. | 4 października 2020 | Split | Ceglana | Treat Huey | André Göransson Hunter Reese | 6:4, 7:6(3) |
Zwycięzca | 9. | 7 marca 2021 | Nur-Sułtan | Twarda (hala) | Jackson Withrow | Nathan Pasha Max Schnur | 6:4, 6:2 |
Zwycięzca | 10. | 9 maja 2021 | Biella | Ceglana | André Göransson | Rafael Matos Felipe Meligeni Alves | 7:6(3), 6:3 |
Zwycięzca | 11. | 16 maja 2021 | Heilbronn | Ceglana | Jackson Withrow | André Göransson Sem Verbeek | 6:7(4), 6:4, 10–8 |
Zwycięzca | 12. | 20 listopada 2021 | Champaign | Twarda (hala) | Jackson Withrow | Treat Huey Max Schnur | 6:4, 3:6, 10–6 |
Zwycięzca | 13. | 23 kwietnia 2022 | Split | Ceglana | Albano Olivetti | Sadio Doumbia Fabien Reboul | 4:6, 7:6(6), 10–7 |
Zwycięzca | 14. | 9 lipca 2022 | Salzburg | Ceglana | Jackson Withrow | Alexander Erler Lucas Miedler | 7:5, 5:7, 11–9 |
Zwycięzca | 15. | 17 września 2022 | Cary | Twarda | Jackson Withrow | Treat Huey John-Patrick Smith | 7:5, 2:6, 10–5 |
Zwycięzca | 16. | 19 marca 2023 | Phoenix | Twarda | Jackson Withrow | Hugo Nys Jan Zieliński | 6:7(1), 6:4, 10–8 |
Bibliografia
- Profil na stronie ATP [online], Association of Tennis Professionals [dostęp 2021-09-22] (ang.).
- Profil na stronie ITF [online], International Tennis Federation [dostęp 2021-09-22] (ang.).