Ningbo Open 2023
Miejsce | Chiny | ||
---|---|---|---|
Obiekt | Yinzhou Tennis Center | ||
Nawierzchnia | Twarda | ||
Data | 25.09–30.09.2023 | ||
WTA Tour | |||
Kategoria | WTA 250 | ||
Pula nagród | 259 303 $ | ||
Drabinka | 32S/24Q/16D | ||
Dyrektor | Cho Tony, Shen Leon | ||
Zwyciężczynie | |||
Gra pojedyncza Uns Dżabir | |||
Gra podwójna Laura Siegemund Wiera Zwonariowa | |||
|
Ningbo Open 2023 – tenisowy turniej WTA kategorii WTA 250 w sezonie 2023 z cyklu Ningbo Open rozgrywany w dniach 25 - 30 września 2023 roku w Ningbo na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 259 303 dolarów amerykańskich.
Gra pojedyncza
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistka | Ranking | Osiągnięcie |
---|---|---|---|
1/WC | Uns Dżabir | 7 | zwycięstwo |
02 | Petra Kvitová | 14 | ćwierćfinał |
03 | Sorana Cîrstea | 25 | 2. runda |
04 | Anna Blinkowa | 40 | 2. runda |
05 | Warwara Graczowa | 44 | 1. runda |
06 | Arantxa Rus | 47 | 1. runda |
07 | Katie Boulter | 50 | 1. runda |
08 | Lucia Bronzetti | 60 | ćwierćfinał |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1/WC | Uns Dżabir | 7 | 4 | 6 | |||||||||||||||
WC | Wiera Zwonariowa | 5 | 6 | 1 | |||||||||||||||
1/WC | Uns Dżabir | 6 | 1 | 6 | |||||||||||||||
Nadia Podoroska | 3 | 6 | 2 | ||||||||||||||||
Kateřina Siniaková | 1 | 1 | |||||||||||||||||
Nadia Podoroska | 6 | 6 | |||||||||||||||||
1/WC | Uns Dżabir | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Diana Sznajder | 2 | 1 | |||||||||||||||||
8 | Lucia Bronzetti | 0 | 3 | ||||||||||||||||
Brenda Fruhvirtová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Brenda Fruhvirtová | 4 | 1 | |||||||||||||||||
Diana Sznajder | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Diana Sznajder | 6 | 4 | 6 | ||||||||||||||||
2 | Petra Kvitová | 1 | 6 | 3 | |||||||||||||||
Faza początkowa
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
1/WC | Uns Dżabir | 7 | 7 | ||||||||||||||||
Diane Parry | 63 | 5 | |||||||||||||||||
1/WC | Uns Dżabir | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Tamara Korpatsch | 3 | 2 | |||||||||||||||||
Tamara Korpatsch | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Q | Jodie Burrage | 2 | 61 | ||||||||||||||||
1/WC | Uns Dżabir | 7 | 4 | 6 | |||||||||||||||
WC | Wiera Zwonariowa | 5 | 6 | 1 | |||||||||||||||
Elina Awanesian | 4 | 1 | |||||||||||||||||
Clara Tauson | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Clara Tauson | 4 | 0k | |||||||||||||||||
WC | Wiera Zwonariowa | 6 | 1 | ||||||||||||||||
WC | Wiera Zwonariowa | 6 | 4 | 7 | |||||||||||||||
7 | Katie Boulter | 4 | 6 | 63 | |||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
3 | Sorana Cîrstea | 7 | 4 | 6 | |||||||||||||||
Claire Liu | 5 | 6 | 3 | ||||||||||||||||
3 | Sorana Cîrstea | 3 | 5 | ||||||||||||||||
Kateřina Siniaková | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Kateřina Siniaková | 6 | 6 | |||||||||||||||||
LL | Elizabeth Mandlik | 0 | 4 | ||||||||||||||||
Kateřina Siniaková | 1 | 1 | |||||||||||||||||
Nadia Podoroska | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Nadia Podoroska | 7 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Wang Xiyu | 63 | 4 | ||||||||||||||||
Nadia Podoroska | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Walerija Sawinych | 6 | 0 | 2 | |||||||||||||||
Q | Walerija Sawinych | 7 | 7 | ||||||||||||||||
5 | Warwara Graczowa | 5 | 5 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
8 | Lucia Bronzetti | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Jil Teichmann | 66 | 4 | ||||||||||||||||
8 | Lucia Bronzetti | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Kateryna Baindl | 3 | 3 | |||||||||||||||||
WC | Yuan Yue | 6 | 4 | 3 | |||||||||||||||
Kateryna Baindl | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
8 | Lucia Bronzetti | 0 | 3 | ||||||||||||||||
Brenda Fruhvirtová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Rebeka Masarova | 6 | 2 | 0k | ||||||||||||||||
Brenda Fruhvirtová | 1 | 6 | 1 | ||||||||||||||||
Brenda Fruhvirtová | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||||||
4 | Anna Blinkowa | 3 | 6 | 1 | |||||||||||||||
Q | Viktória Hrunčáková | 3 | 5 | ||||||||||||||||
4 | Anna Blinkowa | 6 | 7 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
6 | Arantxa Rus | 6 | 65 | 3 | |||||||||||||||
Kamilla Rachimowa | 3 | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Kamilla Rachimowa | 3 | 2 | |||||||||||||||||
Diana Sznajder | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Diana Sznajder | 6 | 1 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Bai Zhuoxuan | 4 | 6 | 2 | |||||||||||||||
Diana Sznajder | 6 | 4 | 6 | ||||||||||||||||
2 | Petra Kvitová | 1 | 6 | 3 | |||||||||||||||
Daria Saville | 4 | 1 | |||||||||||||||||
Julija Putincewa | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Julija Putincewa | w/o | ||||||||||||||||||
2 | Petra Kvitová | ||||||||||||||||||
Q | Anna-Lena Friedsam | 62 | 1 | ||||||||||||||||
2 | Petra Kvitová | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($) | Punkty (WTA) |
Zwyciężczyni | 34 228 | 280 |
---|---|---|
Finalistka | 20 226 | 180 |
Półfinalistka | 11 276 | 110 |
Ćwierćfinalistka | 6418 | 60 |
2. runda | 3920 | 30 |
1. runda | 2804 | 1 |
Gra podwójna
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistki | Ranking | Osiągnięcie |
---|---|---|---|
01 | Laura Siegemund Wiera Zwonariowa | 35 | zwycięstwo |
02 | Anna Danilina Aleksandra Panowa | 92 | ćwierćfinał |
03 | Sabrina Santamaria Jana Sizikowa | 119 | 1. runda |
04 | Anastasia Dețiuc Katarzyna Piter | 154 | 1. runda |
Drabinka
Pierwsza runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||||||||
1 | Laura Siegemund Wiera Zwonariowa | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||||
Sofja Łansere Kamilla Rachimowa | 3 | 0 | ||||||||||||||||||||||||
1 | Laura Siegemund Wiera Zwonariowa | |||||||||||||||||||||||||
Nateła Dzałamidze Quinn Gleason | ||||||||||||||||||||||||||
Alt | Dang Yiming Yang Yidi | 4 | 1 | |||||||||||||||||||||||
Nateła Dzałamidze Quinn Gleason | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||||
1 | Laura Siegemund Wiera Zwonariowa | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||||
Viktória Hrunčáková Arantxa Rus | 3 | 1 | ||||||||||||||||||||||||
3 | Sabrina Santamaria Jana Sizikowa | 2 | 4 | |||||||||||||||||||||||
Viktória Hrunčáková Arantxa Rus | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||||
Viktória Hrunčáková Arantxa Rus | 5 | |||||||||||||||||||||||||
Walerija Sawinych You Xiaodi | 4k | |||||||||||||||||||||||||
1 | Laura Siegemund Wiera Zwonariowa | 4 | 6 | 10 | ||||||||||||||||||||||
Guo Hanyu Jiang Xinyu | 6 | 3 | 5 | |||||||||||||||||||||||
Kateryna Wołodko Wei Sijia | 6 | 4 | 2 | |||||||||||||||||||||||
Feng Shuo Zheng Wushuang | 4 | 6 | 10 | |||||||||||||||||||||||
Feng Shuo Zheng Wushuang | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||||
Linda Fruhvirtová Daria Saville | 4 | 2 | ||||||||||||||||||||||||
Linda Fruhvirtová Daria Saville | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||||
4 | Anastasia Dețiuc Katarzyna Piter | 67 | 1 | |||||||||||||||||||||||
Feng Shuo Zheng Wushuang | 64 | 4 | ||||||||||||||||||||||||
Guo Hanyu Jiang Xinyu | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||||
Tang Qianhui Yuan Yue | 2 | 6 | 4 | |||||||||||||||||||||||
Guo Hanyu Jiang Xinyu | 6 | 2 | 10 | |||||||||||||||||||||||
Guo Hanyu Jiang Xinyu | 5 | 6 | 10 | |||||||||||||||||||||||
2 | Anna Danilina Aleksandra Panowa | 7 | 0 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Arianne Hartono Olivia Tjandramulia | 4 | 5 | ||||||||||||||||||||||||
2 | Anna Danilina Aleksandra Panowa | 6 | 7 | |||||||||||||||||||||||
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($)[a] | Punkty (WTA)[b] |
Zwyciężczynie | 12 447 | 280 |
---|---|---|
Finalistki | 7000 | 180 |
Półfinalistki | 4020 | 110 |
Ćwierćfinalistki | 2400 | 60 |
1. runda | 1848 | 1 |
Uwagi
Bibliografia
- Drabinka gry pojedynczej. wtatennis.com. [dostęp 2023-09-24]. (ang.).
- Drabinka gry podwójnej. wtatennis.com. [dostęp 2023-09-24]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Drabinka eliminacji. wtatennis.com. [dostęp 2023-09-24]. (ang.).
- p
- d
- e
ATP Tour 2023 / WTA Tour 2023 – Tydzień 39
WTA Tour |
|
---|---|
ATP Tour |
|
- p
- d
- e
Turnieje tenisowe zaliczane do WTA Tour 2023