Pływanie na Igrzyskach Europejskich 2015
Igrzyska Europejskie 2015 Baku | |
| |
Miejsce | |
---|---|
Data | 23–27 czerwca 2015 |
Liczba konkurencji | 42 |
Liczba zawodników | 526 |
Zawody w pływaniu podczas igrzysk europejskich w Baku zostały rozegrane w dniach 23–27 czerwca 2015 roku. W 42 konkurencjach udział wzięło udział 526 zawodników. Wraz z Europejską Federacją Pływacką doszło do porozumienia, że w rywalizacji o medale mogą wystąpić osoby do 18 roku życia u mężczyzn i 16 – u kobiet. W efekcie zawody w stolicy Azerbejdżanu były jednocześnie mistrzostwami Europy juniorów.
Medaliści
Konkurencje mężczyzn
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
50 m stylem dowolnym[1] | Ziv Kalontarov | Giovanni Izzo | Aleksiej Brianskij |
100 m stylem dowolnym[2] | Duncan Scott | Alessandro Miressi | Władysław Kozłow |
200 m stylem dowolnym[3] | Duncan Scott | Cameron Kurle | Jelisiej Stiepanow |
400 m stylem dowolnym[4] | Paul Hentschel | Dimitrios Dimitriou | Ernest Maksumow |
800 m stylem dowolnym[5] | Nicolas D'Oriano | Marcos Rodríguez Mesa | Henning Mühlleitner |
1500 m stylem dowolnym[6] | Nicolas D'Oriano | Ernest Maksumow | Marc Hinawi |
50 m stylem motylkowym[7] | Andrij Chłopcow | Paweł Sendyk | Daniił Pachomow |
100 m stylem motylkowym[8] | Daniił Pachomow | Alberto Lozano Mateos | Daniił Antipow |
200 m stylem motylkowym[9] | Daniił Pachomow | Giacomo Carini | Matthias Marsau |
50 m stylem klasycznym[10] | Andrius Šidlauskas | Nikola Obrovac | Tobias Bjerg |
100 m stylem klasycznym[11] | Anton Czupkow | Andrius Šidlauskas | Charlie Attwood |
200 m stylem klasycznym[12] | Anton Czupkow | Kirił Mordaszew | Luke Davies |
50 m stylem grzbietowym[13] | Filipp Szopin | Marek Ulrich | Andrij Chłopcow |
100 m stylem grzbietowym[14] | Luke Greenbank | Filipp Szopin | Marek Ulrich |
200 m stylem grzbietowym[15] | Luke Greenbank | Mikita Cmyh | Roman Larin |
200 m stylem zmiennym[16] | Sebastian Steffan | Jarvis Parkinson | Martyn Walton |
400 m stylem zmiennym[17] | Nikołaj Sokołow | Igor Balibierdin | Karol Zbutowicz |
4 x 100 m stylem dowolnym[18] | Wielka Brytania Thomas Fannon Cameron Kurle Duncan Scott Daniel Speers Martyn Walton | Włochy Alessandro Bori Manuel Frigo Giovanni Izzo Alessandro Miressi Ivano Vendrame | Rosja Aleksiej Brianskij Georg Gutmann Władysław Kozłow Jelisiej Stiepanow Siergiej Sudakow Igor Szadrin |
4 x 200 m stylem dowolnym[19] | Rosja Daniłł Antipow Ernest Maksumow Aleksandr Prokofjew Nikołaj Snegiriew Jelisiej Stiepanow Igor Szadrin | Wielka Brytania Kyle Chisholm Cameron Kurle Duncan Scott Martyn Walton | Niemcy Thore Bermel Moritz Brandt Paul Hentschel Alexander Lohmar Henning Mühlleitner Konstantin Walter |
4 x 100 m stylem zmiennym[20] | Rosja Daniłł Antipow Aleksiej Brianskij Anton Czupkow Władysław Kozłow Roman Łarin Daniił Pachomow Jegor Suczkow Filipp Szopin | Wielka Brytania Charlie Attwood Kyle Chisholm Luke Davies Luke Greenbank Joe Hulme Cameron Kurle Duncan Scott Martyn Walton | Polska Jacek Arentewicz Michał Brzuś Damian Chrzanowski Michał Chudy Paweł Sendyk Jakub Skierka |
Konkurencje kobiet
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
50 m stylem dowolnym[21] | Marija Kamieniewa | Marrit Steenbergen | Julie Jensen |
100 m stylem dowolnym[22] | Marrit Steenbergen | Arina Opienyszewa | Marija Kamieniewa |
200 m stylem dowolnym[23] | Arina Opienyszewa | Marrit Steenbergen | Leonie Kullmann |
400 m stylem dowolnym[24] | Arina Opienyszewa | Leonie Kullmann | Anastasija Kirpicznikowa |
800 m stylem dowolnym[25] | Holly Hibbott | Anastasija Kirpicznikowa | Marina Castro |
1500 m stylem dowolnym[26] | Sveva Schiazzano | Janka Juhász | Marina Castro |
50 m stylem motylkowym[27] | Polina Jegorowa | Caroline Pilhatsch | Julie Jensen |
100 m stylem motylkowym[28] | Polina Jegorowa | Amelia Clynes | Ilektra Lebl Laura Stephens |
200 m stylem motylkowym[29] | Julia Mrozinski | Elisa Scarpa | Boglárka Bonecz |
50 m stylem klasycznym[30] | Maria Astaszkina | Laura Kelsch | Nolwenn Hervé |
100 m stylem klasycznym[31] | Maria Astaszkina | Giulia Verona | Daria Czikunowa |
200 m stylem klasycznym[32] | Maria Astaszkina | Giulia Verona | Layla Black |
50 m stylem grzbietowym[33] | Caroline Pilhatsch | Pauline Mahieu | Marija Kamieniewa |
100 m stylem grzbietowym[34] | Polina Jegorowa | Marija Kamieniewa | Pauline Mahieu |
200 m stylem grzbietowym[35] | Polina Jegorowa | Maxine Wolters | Maryna Kolesnikowa |
200 m stylem zmiennym[36] | Maxine Wolters | Ilaria Cusinato | Abbie Wood |
400 m stylem zmiennym[37] | Abbie Wood | Ilaria Cusinato | Anja Crevar |
4 x 100 m stylem dowolnym[38] | Rosja Wasilissa Bujnaja Ołesia Czerniatina Polina Jegorowa Marija Kamieniewa Anastasija Kirpicznikowa Arina Opienyszewa | Holandia Laura van Engelen Frédérique Janssen Pien Schravesande Marrit Steenbergen Josien Wijkhuijs | Wielka Brytania Georgia Coates Madeleine Crompton Darcy Deakin Hannah Featherstone Holly Hibbott |
4 x 200 m stylem dowolnym[39] | Rosja Ołesia Czerniatina Marija Kamieniewa Anastasija Kirpicznikowa Irina Kriwonogowa Arina Opienyszewa Mariana Pietrowa | Holandia Laura van Engelen Frédérique Janssen Marrit Steenbergen Marieke Tienstra | Wielka Brytania Georgia Coates Darcy Deakin Hannah Featherstone Holly Hibbott |
4 x 100 m stylem zmiennym[40] | Rosja Maria Astaszkina Wasilissa Bujnaja Alexandra Czesnokowa Daria Czikunowa Polina Jegorowa Arina Opienyszewa Mariana Pietrowa | Holandia Frédérique Janssen Tes Schouten Marrit Steenbergen Marieke Tienstra Iris Tjonk Josien Wijkhuijs | Wielka Brytania Layla Black Emma Cain Amelia Clynes Georgia Coates Darcy Deakin Rebecca Sherwin Abbie Wood |
Konkurencje mieszane
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
4 x 100 m stylem dowolnym[41] | Rosja Aleksiej Branskij Wasilissa Bujnaja Ołesia Czerniatina Marija Kamieniewa Władysław Kozłow Arina Opienyszewa Jelisej Stiepanow Igor Szadrin | Wielka Brytania Georgia Coates Madeleine Crompton Darcy Deakin Hannah Featherstone Cameron Kurle Duncan Scott Daniel Speers Martyn Walton | Niemcy Katrin Gottwald Leonie Kullmann Alexander Lohmar Hana van Loock Konstantin Walter |
4 x 100 m stylem zmiennym[42] | Rosja Wasilissa Bujnaja Daria Czikunowa Anton Czupkow Marija Kamieniewa Arina Opienyszewa Daniił Pachomow Roman Szewliakow Filipp Szopin | Wielka Brytania Charlie Attwood Amelia Clynes Georgia Coates Luke Davies Luke Greenbank Hannah Featherstone Joe Litchfield Abbie Wood | Niemcy Katrin Gottwald Laura Kelsch Hana van Loock Leo Schmidt Johannes Tesch Marek Ulrich Maxine Wolters |
Tabela medalowa
Pozycja | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Suma |
---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 23 | 7 | 12 | 42 |
2. | Wielka Brytania | 7 | 7 | 9 | 23 |
3. | Niemcy | 3 | 4 | 6 | 13 |
4. | Francja | 2 | 1 | 3 | 6 |
5. | Austria | 2 | 1 | 0 | 3 |
6. | Włochy | 1 | 9 | 0 | 10 |
7. | Holandia | 1 | 5 | 0 | 6 |
8. | Litwa | 1 | 1 | 0 | 2 |
9. | Ukraina | 1 | 0 | 2 | 3 |
10. | Izrael | 1 | 0 | 1 | 2 |
11. | Hiszpania | 0 | 2 | 2 | 4 |
12. | Polska | 0 | 1 | 2 | 3 |
13. | Grecja | 0 | 1 | 1 | 2 |
Węgry | 0 | 1 | 1 | 2 | |
15. | Białoruś | 0 | 1 | 0 | 1 |
Chorwacja | 0 | 1 | 0 | 1 | |
17. | Dania | 0 | 0 | 3 | 3 |
18. | Serbia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Przypisy
- ↑ Swimming – Men's 50m Freestyle. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 100m Freestyle. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 200m Freestyle. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 400m Freestyle. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 800m Freestyle. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 1500m Freestyle. [dostęp 2018-01-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-21)]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 50m Butterfly. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 100m Butterfly. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 200m Butterfly. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 50m Breaststroke. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 100m Breaststroke. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 200m Breaststroke. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 50m Backstroke. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 100m Backstroke. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 200m Backstroke. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 200m Individual Medley. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 400m Individual Medley. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 4x100m Freestyle Relay. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 4x200m Freestyle Relay. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Men's 4x100m Medley Relay. [dostęp 2018-01-10]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 50m Freestyle. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 100m Freestyle. [dostęp 2018-01-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-23)]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 200m Freestyle. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 400m Freestyle. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 800m Freestyle. [dostęp 2018-01-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-21)]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 1500m Freestyle. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 50m Butterfly. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 100m Butterfly. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 200m Butterfly. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 50m Breaststroke. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 100m Breaststroke. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 200m Breaststroke. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 50m Backstroke. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 100m Backstroke. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 200m Backstroke. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 200m Individual Medley. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 400m Individual Medley. [dostęp 2018-01-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-21)]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 4x100m Freestyle Relay. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 4x200m Freestyle Relay. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- ↑ Swimming – Women's 4x100m Medley Relay. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- ↑ Swimming – Mixed 4x100m Freestyle Relay. [dostęp 2018-01-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-21)]. (ang.).
- ↑ Swimming – Mixed 4x100m Medley Relay. [dostęp 2018-01-11]. (ang.).
- p
- d
- e
Dyscypliny na Igrzyskach Europejskich Baku 2015