Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 – 200 m stylem zmiennym mężczyzn
- Główny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 | |||
| |||
Miejsce | Francja | ||
---|---|---|---|
Termin | 1 sierpnia 2024 | ||
Liczba ekip | 22 | ||
Liczba sportowców | 25 | ||
Obiekt rozgrywek | |||
Złoty medal | Léon Marchand | ||
Srebrny medal | Duncan Scott | ||
Brązowy medal | Wang Shun |
200 m stylem zmiennym mężczyzn – konkurencja pływacka, która odbyła się podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu. Eliminacje i półfinały zostały rozegrane 1 sierpnia, a finał 2 sierpnia 2024.
Terminarz
Data | Godzina rozpoczęcia (CET)[1] | Runda |
---|---|---|
1 sierpnia 2024 | 11:47 | Eliminacje |
21:47 | Półfinały | |
2 sierpnia 2024 | 20:45 | Finał |
Rekordy
Rekord świata i rekord olimpijski przed rozpoczęciem zawodów[2]:
Rekord | Zawodnik | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Ryan Lochte | 1:54,00 | Szanghaj | 28 lipca 2011 |
Rekord olimpijski | Michael Phelps | 1:54,23 | Pekin | 15 sierpnia 2008 |
W trakcie zawodów ustanowiono następujące rekordy:
Data | Etap konkurencji | Zawodnik | Czas | Rekord |
---|---|---|---|---|
2 sierpnia | finał | Léon Marchand | 1:54,06 |
Wyniki
Eliminacje
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | 6 | Daiya Seto | Japonia | 1:57,48 | Q |
2. | 3 | 5 | Duncan Scott | Wielka Brytania | 1:57,77 | Q |
3. | 3 | 4 | Léon Marchand | Francja | 1:57,86 | Q |
4. | 3 | 3 | Alberto Razzetti | Włochy | 1:58,00 | Q |
5. | 4 | 5 | Shaine Casas | Stany Zjednoczone | 1:58,04 | Q |
6. | 4 | 4 | Wang Shun | Chiny | 1:58,09 | Q |
7. | 3 | 6 | Ron Polonsky | Izrael | 1:58,30 | Q |
4 | 3 | Thomas Dean | Wielka Brytania | Q | ||
9. | 3 | 7 | Jérémy Desplanches | Szwajcaria | 1:58,46 | Q |
10. | 2 | 4 | Carson Foster | Stany Zjednoczone | 1:58,63 | Q |
11. | 2 | 6 | Lewis Clareburt | Nowa Zelandia | 1:58,84 | Q |
3 | 2 | William Petric | Australia | Q | ||
13. | 2 | 5 | Finlay Knox | Kanada | 1:58,97 | Q |
14. | 4 | 2 | Thomas Neill | Australia | 1:59,13 | Q |
15. | 4 | 1 | Jaouad Syoud | Algieria | 1:59,41 | Q |
16. | 3 | 1 | Apostolos Papastamos | Grecja | 2:00,79 | Q |
17. | 2 | 7 | Berke Saka | Turcja | 2:01,99 | |
18. | 2 | 1 | Erick Gordillo | Gwatemala | 2:02,24 | |
19. | 4 | 8 | Tomás Peribonio | Ekwador | 2:03,40 | |
20. | 1 | 4 | Matheo Mateos | Paragwaj | 2:03,45 | |
21. | 2 | 2 | Matthew Sates | Południowa Afryka | 2:04,01 | |
22. | 1 | 3 | Simon Bachmann | Seszele | 2:06,48 | |
23. | 1 | 5 | Esteban Núñez Del Prado | Boliwia | 2:08,10 | |
24. ! | 2 | 3 | Hugo González | Hiszpania | 9:99,99 ! | DNS |
24. ! | 4 | 7 | Gábor Zombori | Węgry | 9:99,99 ! | DNS |
Półfinały
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 2 | 5 | Léon Marchand | Francja | 1:56,31 | Q |
2. | 1 | 2 | Carson Foster | Stany Zjednoczone | 1:56,37 | Q |
3. | 1 | 4 | Duncan Scott | Wielka Brytania | 1:56,49 | Q |
4. | 1 | 3 | Wang Shun | Chiny | 1:56,54 | Q |
5. | 2 | 4 | Daiya Seto | Japonia | 1:56,59 | Q |
6. | 1 | 6 | Thomas Dean | Wielka Brytania | 1:56,92 | Q |
7. | 1 | 5 | Alberto Razzetti | Włochy | 1:57,10 | Q |
8. | 2 | 1 | Finlay Knox | Kanada | 1:57,76 | Q |
9. | 2 | 3 | Shaine Casas | Stany Zjednoczone | 1:57,82 | |
10. | 1 | 7 | William Petric | Australia | 1:58,13 | |
11. | 1 | 1 | Thomas Neill | Australia | 1:58,77 | |
12. | 2 | 6 | Ron Polonsky | Izrael | 1:58,89 | |
13. | 2 | 2 | Jérémy Desplanches | Szwajcaria | 1:58,93 | |
14. | 2 | 7 | Lewis Clareburt | Nowa Zelandia | 2:00,06 | |
15. | 2 | 8 | Jaouad Syoud | Algieria | 2:00,13 | |
16. | 1 | 8 | Apostolos Papastamos | Grecja | 2:01,02 |
Finał
Miejsce | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 ! | 4 | Léon Marchand | Francja | 1:54,06 | , |
2 ! | 3 | Duncan Scott | Wielka Brytania | 1:55,31 | |
3 ! | 6 | Wang Shun | Chiny | 1:56,00 | |
4. | 5 | Carson Foster | Stany Zjednoczone | 1:56,10 | |
5. | 7 | Thomas Dean | Wielka Brytania | 1:56,46 | |
6. | 1 | Alberto Razzetti | Włochy | 1:56,82 | |
7. | 2 | Daiya Seto | Japonia | 1:57,21 | |
8. | 8 | Finlay Knox | Kanada | 1:57,26 |
Przypisy
Bibliografia
- Wyniki eliminacji. olympics.com. [dostęp 2024-08-07]. (ang.).
- Wyniki półfinałów. olympics.com. [dostęp 2024-08-07]. (ang.).
- Wyniki finału. olympics.com. [dostęp 2024-08-07]. (ang.).
- p
- d
- e
Mistrzowie olimpijscy w pływaniu (200 m stylem zmiennym)
- p
- d
- e
Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024
Mężczyźni
Kobiety
Sztafety
Mężczyźni | |
---|---|
Kobiety | |
Sztafeta mieszana |