Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 – 1500 m kobiet
| |||
Data | 17 lutego 2018 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Gangneung | ||
Miejscowość | Gangneung Ice Arena | ||
Liczba zawodników | 36 | ||
Zwycięzcy | |||
I miejsce II miejsce III miejsce | Choi Min-jeong Li Jinyu Kim Boutin |
Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 | ||
---|---|---|
500 m | mężczyźni | kobiety |
1000 m | mężczyźni | kobiety |
1500 m | mężczyźni | kobiety |
Sztafeta | mężczyźni | kobiety |
Kwalifikacje |
Bieg na 1500 m kobiet rozgrywany w ramach short tracku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 odbył się 17 lutego w Gangneung Ice Arena w Gangneung[1].
Mistrzynią olimpijską została Koreanka Choi Min-jeong, na drugim miejscu uplasowała się Chinka Li Jinyu, a brąz przypadł Kim Boutin z Kanady. Jedyna startująca Polka - Magdalena Warakomska - odpadła w eliminacjach.
Terminarz
Data | Konkurencja | Godzina rozpoczęcia | |
---|---|---|---|
UTC+09:00 | CET | ||
17 lutego | Eliminacje | 19:00 | 11:00 |
Półfinały | 20:13 | 12:13 | |
Finał | 21:05 | 13:05 |
Wyniki
Eliminacje
Miejsce | Grupa | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Arianna Fontana | Włochy | 2:28,494 | Q |
2. | 1 | Jorien ter Mors | Holandia | 2:28,587 | Q |
3. | 1 | Sumire Kikuchi | Japonia | 2:29,665 | Q |
4. | 1 | Kim Iong-a | Kazachstan | 2:29,875 | |
5. | 1 | Shim Suk-hee | Korea Południowa | 2:39,984 | |
1 | Sára Bácskai | Węgry | DSQ | ||
1. | 2 | Han Yutong | Chińska Republika Ludowa | 2:31,158 | Q |
2. | 2 | Marianne St-Gelais | Kanada | 2:31,274 | Q |
3. | 2 | Martina Valcepina | Włochy | 2:31,370 | Q |
4. | 2 | Kathryn Thomson | Wielka Brytania | 2:32,891 | |
5. | 2 | Anna Seidel | Niemcy | 2:56,976 | ADV |
2 | Jessica Kooreman | Stany Zjednoczone | DSQ | ||
1. | 3 | Suzanne Schulting | Holandia | 2:27,730 | Q |
2. | 3 | Deanna Lockett | Australia | 2:28,996 | Q |
3. | 3 | Charlotte Gilmartin | Wielka Brytania | 2:29,005 | Q |
4. | 3 | Michaela Sejpalová | Czechy | 2:30,012 | |
5. | 3 | Cheyenne Goh | Singapur | 2:36,971 | |
3 | Jekatierina Jefriemienkowa | Olimpijscy sportowcy z Rosji | DSQ | ||
1. | 4 | Kim A-lang | Korea Południowa | 2:20,891 | Q |
2. | 4 | Kim Boutin | Kanada | 2:21,149 | Q |
3. | 4 | Véronique Pierron | Francja | 2:22,119 | Q |
4. | 4 | Magdalena Warakomska | Polska | 2:23,693 | |
4 | Anastasija Krestowa | Kazachstan | DSQ | ||
4 | Yuki Kikuchi | Japonia | DSQ | ||
1. | 5 | Elise Christie | Wielka Brytania | 2:29,316 | Q |
2. | 5 | Zhou Yang | Chińska Republika Ludowa | 2:29,587 | Q |
3. | 5 | Valérie Maltais | Kanada | 2:29,877 | Q |
4. | 5 | Tifany Huot-Marchand | Francja | 2:29,996 | |
5. | 5 | Bianca Walter | Niemcy | 2:30,819 | |
6. | 5 | Maame Biney | Stany Zjednoczone | 2:31,819 | |
1. | 6 | Choi Min-jeong | Korea Południowa | 2:24,595 | Q |
2. | 6 | Petra Jászapáti | Węgry | 2:25,022 | Q |
3. | 6 | Li Jinyu | Chińska Republika Ludowa | 2:25,034 | Q |
4. | 6 | Sofia Proswirnowa | Olimpijscy sportowcy z Rosji | 2:25,553 | |
5. | 6 | Lana Gehring | Stany Zjednoczone | 2:27,336 | |
6. | 6 | Shione Kaminaga | Japonia | 2:28,719 |
Półfinały
- QA - awans do finału A
- QB - awans do finału B
Miejsce | Grupa | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Kim A-lang | Korea Południowa | 2:22,691 | QA |
2. | 1 | Kim Boutin | Kanada | 2:22,799 | QA |
3. | 1 | Han Yutong | Chińska Republika Ludowa | 2:22,826 | QB |
4. | 1 | Martina Valcepina | Włochy | 2:24,171 | QB |
5. | 1 | Véronique Pierron | Francja | 2:28,023 | |
6. | 1 | Anna Seidel | Niemcy | 3:00,658 | |
1 | Marianne St-Gelais | Kanada | DSQ | ||
1. | 2 | Jorien ter Mors | Holandia | 2:34,385 | QA |
2. | 2 | Arianna Fontana | Włochy | 2:34,489 | QA |
3. | 2 | Sumire Kikuchi | Japonia | 2:34,526 | QB |
4. | 2 | Suzanne Schulting | Holandia | 2:34,632 | QB |
5. | 2 | Charlotte Gilmartin | Wielka Brytania | 3:00,691 | |
6. | 2 | Deanna Lockett | Australia | 3:01,928 | |
1. | 3 | Choi Min-jeong | Korea Południowa | 2:22,295 | QA |
2. | 3 | Petra Jászapáti | Węgry | 2:23,210 | QA |
3. | 3 | Zhou Yang | Chińska Republika Ludowa | 2:23,485 | QB |
4. | 3 | Li Jinyu | Chińska Republika Ludowa | 2:33,005 | ADV |
3 | Valérie Maltais | Kanada | DSQ | ||
3 | Elise Christie | Wielka Brytania | DSQ |
Finał
Finał B
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1. | Zhou Yang | Chińska Republika Ludowa | 2:35,241 | |
2. | Han Yutong | Chińska Republika Ludowa | 2:36,548 | |
3. | Suzanne Schulting | Holandia | 2:37,163 | |
4. | Sumire Kikuchi | Japonia | 2:54,450 | |
Martina Valcepina | Włochy | DSQ |
Finał A
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1. | Choi Min-jeong | Korea Południowa | 2:24,948 | |
2. | Li Jinyu | Chińska Republika Ludowa | 2:25,703 | |
3. | Kim Boutin | Kanada | 2:25,834 | |
4. | Kim A-lang | Korea Południowa | 2:25,941 | |
5. | Jorien ter Mors | Holandia | 2:25,955 | |
6. | Petra Jászapáti | Węgry | 2:26,138 | |
7. | Arianna Fontana | Włochy | 2:27,475 |
Przypisy
- ↑ Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games Competition Schedule. pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-18]. (ang.).
Bibliografia
- Wyniki eliminacji. www.pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-18].
- Wyniki półfinałów. www.pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-18].
- Wyniki finałów. www.pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-02-18)].
Linki zewnętrzne
- Informacje o biegu na oficjalnej stronie igrzysk olimpijskich w Pjongczangu