Skoki narciarskie na ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży
Skoki narciarskie w ramach OOM są organizowane od 1996 r. W latach 1996–1997, i od 2000 r. rozgrywano cztery konkursy indywidualne w skokach narciarskich. Dwa w kategorii Juniorów Młodszych i dwa w kategorii Juniorów. W 1998 roku rozegrano jeden konkurs w kategorii juniorów Młodszych i Juniorów. W 1999 roku w kategorii Juniorów rozegrano dwa konkursy a w kategorii Juniorów Młodszych jeden. W roku 2000 po raz pierwszy rozegrano zawody drużynowe w skokach narciarskich (w obu kategoriach). W 2009 roku nie rozegrano konkursu drużynowego w kategorii juniorów, a rok później nie rozegrano konkursu drużynowego w żadnej z dwóch kategorii.
Juniorzy Młodsi (Junior B) Indywidualnie
Rok | Miejsce | Złoty medal | Srebrny medal | Brązowy medal |
---|---|---|---|---|
1996 | Zakopane | Andrzej Galica | Krystian Długopolski | Grzegorz Śliwka |
1996 | Zakopane | Andrzej Galica | Rafał Kuchta | Bartłomiej Nikiel |
1997 | Szczyrk | Daniel Bachleda | Grzegorz Sobczyk | Mariusz Maciaś |
1997 | Wisła | Daniel Bachleda | Mariusz Maciaś | Tomisław Tajner |
1998 | Karpacz | Tomisław Tajner | Tomasz Pochwała | Paweł Kruczek |
1999 | Zakopane | Bartłomiej Nikiel | Tomasz Pochwała | Adam Ziółek |
2000 | Karpacz K-70 | Józef Zygmuntowicz | Adam Żółtek | Wojciech Cieślar |
2000 | Lubawka K-85 | Adam Żółtek | Wojciech Cieślar | Janusz Zygmuntowicz |
2001 | Wisła K-65 | Mateusz Rutkowski | Krzysztof Styrczula | Stefan Hula |
2001 | Szczyrk K-85 | Krzysztof Styrczula | Mateusz Rutkowski | Janusz Zygmuntowicz |
2002 | Zakopane K-65 | Kamil Stoch | Stanisław Świder | Mateusz Rutkowski |
2002 | Zakopane K-85 | Kamil Stoch | Stefan Hula | Krzysztof Styrczula |
2003 | Lubawka | Jan Ciapała | Kamil Stoch | Wojciech Topór |
2003 | Karpacz | Kamil Stoch | Fabian Malik | Paweł Urbański |
2004 | Wisła K-65 | Dawid Kowal | Robert Staszel | Piotr Chowaniec |
2004 | Szczyrk K-85 | Dawid Kowal | Sebastian Toczek | Robert Staszel |
2005 | Wisła K-65 | Artur Broda | Jakub Kot | Piotr Byrt |
2005 | Szczyrk K-85 | Artur Broda | Piotr Byrt | Jakub Kot |
2006 | Karpacz | Jan Ziobro | Jakub Kot | Mateusz Kukuczka |
2006 | Lubawka | Maciej Kot | Jan Ziobro | Dawid Kubacki |
2007 | Zakopane K-65 | Kamil Kowal | Maciej Kot | Krzysztof Miętus |
2007 | Zakopane K-85 | Maciej Kot | Krzysztof Miętus | Jakub Kot |
2008 | Wisła K-65 | Paweł Słowiok | Kamil Skrobot | Michał Pyclik |
2008 | Szczyrk K-95 | Dawid Kubacki | Paweł Słowiok | Adam Cieślar |
2009 | Szczyrk K-95 | Grzegorz Miętus | Klimek Murańka | Adam Cieślar |
2009 | Szczyrk K-95 | Klimek Murańka | Grzegorz Miętus | Jędrzej Ścisłowicz |
2010 | Karpacz | Klimek Murańka | Grzegorz Miętus | Aleksander Zniszczoł |
2010 | Lubawka | Grzegorz Miętus | Klimek Murańka | Aleksander Zniszczoł |
2011 | Zakopane K-85 | Grzegorz Miętus | Klimek Murańka | Tomasz Byrt |
2011 | Zakopane K-120 | Tomasz Byrt | Klimek Murańka | Krzysztof Biegun |
2012 | Szczyrk K-95 | Klimek Murańka | Mateusz Kojzar | Krzysztof Biegun |
2012 | Wisła K-120 | Klimek Murańka | Aleksander Zniszczoł | Mateusz Kojzar |
2013 | Szczyrk K-95 | Jakub Wolny | Jan Łowisz | Adam Ruda |
2013 | Szczyrk K-95 | Jakub Wolny | Przemysław Kantyka | Adam Ruda |
2014 | Szczyrk K-95 | Krzysztof Leja | Łukasz Podżorski | Paweł Gut |
2014 | Wisła K-120 | Przemysław Kantyka | Krzysztof Leja | Łukasz Podżorski |
2015 | Strbskie Pleso K-90 | Dominik Kastelik | Paweł Gut | Paweł Twardosz |
2015 | Zakopane K-120 | Dominik Kastelik | Paweł Gut | Paweł Twardosz |
2016 | Harrachov K-90 | Paweł Wąsek | Bartosz Czyż | Paweł Chyc |
2016 | Harrachov K-90 | Paweł Wąsek | Dawid Krupa | Bartosz Czyż |
2017 | Zakopane K-125 | Paweł Wąsek | Tomasz Pilch | Bartosz Czyż |
2017 | Zakopane K-125 | Paweł Wąsek | Bartosz Czyż | Dawid Jarząbek |
2018 | Zakopane K-125 | Szymon Pawłowski | Karol Niemczyk | Mateusz Gruszka |
2018 | Zakopane K-125 | Szymon Pawłowski | Kacper Juroszek | Jarosław Krzak |
Juniorzy Młodsi (Junior B) Drużynowo
Rok | Miejsce | Złoty medal | Srebrny medal | Brązowy medal | |
---|---|---|---|---|---|
2000 | Karpacz K-85 | TS Wisła Zakopane
| WKS Zakopane
| TS Wisła Zakopane II
| |
2001 | ? | Wisła Ustronianka
| TS Wisła Zakopane
| WKS Zakopane
| |
2002 | Zakopane K-65 | TS Wisła Zakopane
| LKS Poroniec Poronin
| Wisła Ustronianka
| |
2003 | Karpacz K-85 | Start Krokiew Zakopane
| Wisła Ustronianka
| TS Wisła Zakopane
| |
2004 | ? | Start Krokiew Zakopane
| Wisła Ustronianka
| TS Wisła Zakopane
| |
2005 | Szczyrk | Wisła Ustronianka
| TS Wisła Zakopane
| Start Krokiew Zakopane
| |
2006 | ? | Start Krokiew Zakopane | TS Wisła Zakopane
| Wisła Ustronianka
| |
2007 | Zakopane | Start Krokiew Zakopane I | Start Krokiew Zakopane II
| TS Wisła Zakopane
| |
2008 | ? | Wisła Ustronianka I
| TS Wisła Zakopane
| Wisła Ustronianka II
| |
2009 | Szczyrk | Wisła Ustronianka | Start Krokiew Zakopane
| LZS Sokół Szczyrk
| |
2010 | Konkursu nie przeprowadzono | ||||
2011 | Zakopane | TS Wisła Zakopane
| Wisła Ustronianka
| AZS Zakopane
| |
2012 | ? | Wisła Ustronianka
| TS Wisła Zakopane
| Sokół Szczyrk
| |
2013 | Szczyrk K-95 | LKS Klimczok Bystra
| Sokół Szczyrk
| AZS Zakopane
| |
2014 | Szczyrk K-95 | reprezentacja Śląska
| AZS Zakopane
| reprezentacja Małopolski
| |
2015 | Strbskie Pleso K-90 | Sokół Szczyrk
| reprezentacja Małopolski
| reprezentacja Śląska
| |
2016 | Harrachov K-90 | Wisła Ustronianka
| TS Wisła Zakopane
| reprezentacja Małopolski
| |
2017 | Zakopane K-120 | Wisła Ustronianka | TS Wisła Zakopane
| LKS Klimczok Bystra
| |
2018 | Zakopane K-120 | LKS Klimczok Bystra
| Wisła Ustronianka
| Małopolska I
|
Juniorzy (Junior A) Indywidualnie
Rok | Miejsce | Złoty medal | Srebrny medal | Brązowy medal | |
---|---|---|---|---|---|
1996 | Zakopane | Aleksander Bojda | Tadeusz Ziółek | Krzysztof Staszel | |
1996 | Zakopane | Aleksander Bojda | Marcin Sitarz | Andrzej Karpiel | |
1997 | Szczyrk | Krzysztof Staszel | Andrzej Galica | Mirosław Kędzior | |
1997 | Wisła | Krzysztof Staszel | Andrzej Galica | Rafał Kuchta | |
1998 | Karpacz | Daniel Bachleda | Marcin Bachleda | Mariusz Maciaś | |
1999 | Zakopane | Grzegorz Śliwka | Maciej Maciusiak | Mariusz Chrapek | |
1999 | Zakopane | Maciej Maciusiak | Wojciech Babiarz | Daniel Bachleda | |
2000 | Karpacz K-85 | Grzegorz Śliwka | Tomasz Pochwała | Marcin Bachleda | |
2000 | Karpacz K-85 | Marcin Bachleda | Tomasz Pochwała | Grzegorz Śliwka | |
2001 | Wisła K-65 | Tomisław Tajner | Paweł Kruczek | Grzegorz Zapotoczny | |
2001 | Szczyrk K-85 | Tomisław Tajner | Paweł Kruczek | Bartłomiej Nikiel | |
2002 | Zakopane K-85 | Marcin Mąka | Wojciech Cieślar | Krzysztof Masny | |
2002 | Zakopane K-85 | Jan Mąka | Wojciech Cieślar | Marcin Mąka | |
2003 | Lubawka | Mateusz Rutkowski | Krzysztof Styrczula | Stefan Hula | |
2003 | Karpacz | Krzysztof Styrczula | Mateusz Rutkowski | Przemysław Wyrwa | |
2004 | Szczyrk K-85 | Kamil Stoch | Stanisław Świder | Stefan Hula | |
2004 | Szczyrk K-85 | Kamil Stoch | Stefan Hula | Wojciech Topór | |
2005 | Szczyrk K-85 | Piotr Żyła | Wojciech Topór | Paweł Urbański | |
2005 | Szczyrk K-85 | Wojciech Topór | Marek Michniak | Mateusz Wantulok | |
2006 | Karpacz K-85 | Sebastian Toczek | Piotr Byrt | Wojciech Gąsienica-Kotelnicki | |
2006 | Lubawka K-90 | Sebastian Toczek | Piotr Chowaniec | Wojciech Gąsienica-Kotelnicki | |
2007 | Zakopane | Sebastian Toczek | Łukasz Rutkowski | Dawid Kowal | |
2007 | Zakopane K-85 | Sebastian Toczek | Łukasz Rutkowski | Dawid Kowal | |
2008 | Szczyrk K-95 | Maciej Kot | Krzysztof Miętus | Łukasz Rutkowski | |
2008 | Szczyrk K-95 | Łukasz Rutkowski | Dawid Kowal | Krzysztof Miętus | |
2009 | Wisła K-120 | Andrzej Zapotoczny | Dawid Kubacki | Wojciech Gąsienica-Kotelnicki | |
2009 | Szczyrk K-95 | Jakub Kot | Andrzej Zapotoczny | Dawid Kubacki | |
2010 | Karpacz K-85 | Maciej Kot | Jakub Kot | Jan Ziobro | |
2010 | Lubawka K-90 | Jakub Kot | Maciej Kot | Dawid Kubacki | |
2011 | Zakopane K-85 | Szczepan Kupczak | Jędrzej Ścisłowicz | Andrzej Szlembarski | |
2011 | Zakopane K-120 | Adam Cieślar | Szczepan Kupczak | Paweł Słowiok | |
2012 | Szczyrk K-95 | Bartłomiej Kłusek | Grzegorz Miętus | Tomasz Byrt | |
2012 | Wisła K-120 | Bartłomiej Kłusek | Tomasz Byrt | Grzegorz Miętus | |
2013 | Szczyrk K-95 | Grzegorz Miętus | Krzysztof Biegun | Bartłomiej Kłusek | |
2013 | Szczyrk K-95 | Krzysztof Biegun | Klimek Murańka | Bartłomiej Kłusek | |
2014 | Szczyrk K-95 | Krzysztof Biegun | Aleksander Zniszczoł | Sebastian Hebel | |
2014 | Wisła K-120 | Jakub Wolny | Aleksander Zniszczoł | Adam Ruda | |
2015 | Zakopane K-85 | Łukasz Podżorski | Adam Ruda | Krzysztof Leja | |
2015 | Zakopane K-120 | Andrzej Stękała | Krzysztof Leja | Przemysław Kantyka | |
2016 | Konkursu nie przeprowadzono z powodu zbyt małej liczby zgłoszonych zawodników | ||||
2016 | Konkursu nie przeprowadzono z powodu zbyt małej liczby zgłoszonych zawodników | ||||
2017 | Zakopane K-125 | Dominik Kastelik | Dawid Krupa | Paweł Chyc | |
2017 | Zakopane K-125 | Dominik Kastelik | Dawid Krupa | Łukasz Bukowski | |
2018 | Zakopane K-125 | Bartosz Czyż | Dominik Kastelik | Damian Skupień | |
2018 | Zakopane K-125 | Bartosz Czyż | Dominik Kastelik | Damian Skupień |
Juniorzy (Junior A) Drużynowo
Rok | Miejsce | Złoty medal | Srebrny medal | Brązowy medal | |
---|---|---|---|---|---|
2000 | Karpacz K-85 | Wisła Ustronianka | WKS Zakopane
| LKS Poroniec Poronin
| |
2001 | ? K-85 | LKS Poroniec Poronin
| LKS Ząb
| LKS Poroniec Poronin II
| |
2002 | Zakopane K-85 | TS Wisła Zakopane
| Wisła Ustronianka
| TS Wisła Zakopane II
| |
2003 | Karpacz K-85 | TS Wisła Zakopane
| Wisła Ustronianka
| LKS Poroniec Poronin
| |
2004 | ? | Start Krokiew Zakopane
| Sokół Szczyrk
| LKS Poroniec Poronin
| |
2005 | Szczyrk K-85 | Wisła Ustronianka
| Start Krokiew Zakopane
| Start Krokiew Zakopane II
| |
2006 | ? | Wisła Ustronianka
| TS Wisła Zakopane
| Wisła Ustronianka II
| |
2007 | Zakopane | Start Krokiew Zakopane
| Wisła Ustronianka
| TS Wisła Zakopane
| |
2008 | ? | Start Krokiew Zakopane | Start Krokiew Zakopane II
| Wisła Ustronianka
| |
2009 | Konkursu nie przeprowadzono | ||||
2010 | Konkursu nie przeprowadzono | ||||
2011 | Zakopane | Wisła Ustronianka | Wisła Ustronianka II
| LKS Klimczok Bystra
| |
2012 | ? | Wisła Ustronianka
| LKS Klimczok Bystra
| Wisła Ustronianka II | |
2013 | Szczyrk K-95 | Wisła Ustronianka
| TS Wisła Zakopane
| LKS Klimczok Bystra
| |
2014 | Szczyrk K-95 | Sokół Szczyrk
| reprezentacja Śląska
| reprezentacja Małopolski
| |
2015 | ? K-? | AZS Zakopane
| ZTS Zakucie Zagórz
| TS Wisła Zakopane
| |
2016 | Konkursu nie przeprowadzono z powodu zbyt małej liczby zgłoszonych zawodników | ||||
2017 | Zakopane K-125 | Śląsk I
| Małopolska
| Śląsk II
| |
2018 | Zakopane K-125 | Śląsk I
| LZS Sokół Szczyrk
| TS Wisła Zakopane
|
Bibliografia
- Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 1996 - 2015