Strzelectwo na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019
Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2019 (Strzelectwo na światowych wojskowych igrzyskach sportowych) Chiny, Wuhan | |||
| |||
Data | 19 – 25.10.2019 | ||
---|---|---|---|
Liczba konkurencji | 25 |
Strzelectwo na 7. Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych – zawody dla sportowców-żołnierzy zorganizowane przez Międzynarodową Radę Sportu Wojskowego, które odbyły się w chińskim Wuhanie w dniach 19 – 25 października 2019 roku podczas światowych igrzysk wojskowych[1]. Zawody zostały przeprowadzone na obiektach Caidian National Defense Park Shooting Venue. Polacy zdobyli 1 srebrny i 1 brązowy medal. Najwięcej medali zdobyli reprezentanci Chin łącznie 20 (w tym 13 złote, 4 srebrne i 3 brązowy)[2].
Zawody były równocześnie traktowane jako 52 Wojskowe Mistrzostwa Świata w strzelectwie[3].
Harmonogram
Październik 2019 | 18 Pt | 19 So | 20 Nd | 21 Pn | 22 Wt | 23 Śr | 24 Cz | 25 Pt | 26 So |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Strzelectwo[2] | 1 | 2 | 7 | 3 | 2 | 4 | 6 |
- Legenda
Eliminacje | Finał (ilość) |
Uczestnicy
Do zawodów zgłoszeni zostali zawodnicy z 42 państw.
- Arabia Saudyjska
- Austria
- Belgia
- Białoruś
- Brazylia
- Chiny
- Chorwacja
- Czechy
- Dania
- Ekwador
- Estonia
- Finlandia
- Francja
- Hiszpania
- Holandia
- Indie
- Iran
- Katar
- Korea Południowa
- Korea Północna
- Kuwejt
- Łotwa
- Mjanma
- Mongolia
- Niemcy
- Norwegia
- Oman
- Pakistan
- Palestyna
- Polska
- Rosja
- Rwanda
- Serbia
- Szwajcaria
- Szwecja
- Tajlandia
- Turcja
- Ukraina
- Wenezuela
- Wietnam
- Włochy
- Zjednoczone Emiraty Arabskie
Medaliści
Mężczyźni
Konkurencje: | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Drużyna / Zawodnik | Wynik | Drużyna / Zawodnik | Wynik | Drużyna / Zawodnik | Wynik | |
Indywidualnie | ||||||
Pistolet centralnego zapłonu 25 m | Pavlo Korostyliev Ukraina | 588 | Yao Zhaonan Chiny | 588 | Gurpreet Singh Indie | 585 |
Pistolet szybkostrzelny 25 m | Leonid Jekimov Rosja | 590 | Pavlo Korostyliev Ukraina | 589 | Tomáš Těhan Czechy | 586 |
Karabin standardowy 300 m 3 pozycje | Hui Zicheng Chiny | 590 | Ole Magnus Bakken Norwegia | 589 | Robert Markoja Słowenia | 587 |
Karabin dowolny 300 m | Cao Bo Chiny | 574 | Zhao Zhonghao Chiny | 574 | Jan Lochbihler Austria | 572 |
Trap | Jaromir Wojtasiewicz Polska | 43 | Aleksiej Alipow Rosja | 42 | Daniele Resca Włochy | 33 |
Skeet | Wang Yang Chiny | 56 | Cristian Ciccotti Włochy | 53 | Anton Aszachow Rosja | 42 |
Drużynowo | ||||||
Pistolet centralnego zapłonu 25 m | Chiny Yao Zhaonan Jin Yongde Gao Yongde | 1744 | Korea Południowa Koh Eun-suk Park Jun-woo Kim Jin-il | 1741 | Ukraina Pavlo Korostyliev Yuri Kolesnik Ołeksandr Petriw | 1736 |
Pistolet szybkostrzelny 25 m | Chiny Xie Zhenxiang Jin Yongde Yao Zhaonan | 1747 | Rosja Aleksej Klimow Leonid Jekimov Anton Gurjanow | 1743 | Korea Północna Ryu Kum-il Kim Hyon-ung Han Wi-chol | 1742 |
Karabin standardowy 300 m 3 pozycje | Norwegia Ole Magnus Bakken Kim Andre Aannestad Lund Hans Kristian Boe Wear | 1747 | Austria Bernhard Pickl Gernot Rumpler Alexander Schmirl | 1745 | Szwajcaria Jan Lochbihler Rafael Bereuter Gilles Dufaux | 1741 |
Karabin dowolny 300 m | Chiny Zhao Zhonghao Hui Zicheng Cao Bo | 1719 | Finlandia Juho Autio Aleksi Leppä Juho Kurki | 1708 | Austria Gernot Rumpler Bernhard Pickl Alexander Schmirl | 1707 |
Trap | Chiny Xia Wei Yu Xiaokai Guo Yuhao | 358 | Polska Jaromir Wojtasiewicz (121) Tomasz Pasierbski (120) Piotr Kowalczyk (113) | 354 | Rosja Aleksiej Alipow Maksim Smykow Maksim Kabackil | 345 |
Skeet | Rosja Alexander Zemlin Anton Aszachow Aleksiej Skorobogatow | 364 | Finlandia Oskari Kössi Eetu Kallioinen Tomi Aspholm | 360 | Włochy Cristian Ciccotti Valerio Andreoni Emanuele Fuso | 357 |
Kobiety
Konkurencje: | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Drużyna / Zawodniczka | Wynik | Drużyna / Zawodniczka | Wynik | Drużyna / Zawodniczka | Wynik | |
Indywidualnie | ||||||
Pistolet sportowy 25 m | Sandra Stanja Reitz Niemcy | 590 | Xiong Yaxuan Chiny | 587 | Naphaswan Yangpaiboon Tajlandia | 587 |
Pistolet szybkostrzelny 25 m | Otrjadyn Gündegmaa Mongolia | 590 | Kherlentsetseg Gantumur Mongolia | 589 | Lin Yuemei Chiny | 588 |
Karabin sportowy 50 m leżąc, 60 strzałów | Jeanette Hegg Duestad Norwegia | 623,5 | Katrine Aannestad Lund Norwegia | 623,5 | Natalia Kalnysh Ukraina | 623,1 |
Karabin sportowy 50 m – trzy postawy | Julia Zykova Rosja | 1185 | Jeanette Hegg Duestad Norwegia | 1182 | Sanja Vukašinović Serbia | 1179 |
Trap | Li Qingnian Chiny | 43 | Federica Caporuscio Włochy | 39 | Deng Weiyun Chiny | 30 |
Skeet | Chen Xiaoyao Chiny | 55 | Che Yufei Chiny | 53 | Anastazja Krachmalewa Rosja | 45 |
Drużynowo | ||||||
Pistolet sportowy 25 m | Chiny Xiong Yaxuan Zhang Mengyuan Lin Yuemei | 1742 | Korea Południowa Park Hyun-joo Kang Gyu-jeong Jang Eun-ja | 1739 | Niemcy Doreen Vennekamp Sandra Stanja Reitz Michelle Skeries | 1729 |
Pistolet szybkostrzelny 25 m | Chiny Zhang Mengyuan Xiong Yaxuan Yao Yushi | 1738 | Korea Północna Kang Un-byol Pak Hyon-gyong Ri Su-rim | 1735 | Polska Agnieszka Korejwo (584) Agata Nowak (579) Joanna Tomala (571) | 1734 |
Karabin sportowy 50 m leżąc, 60 strzałów | Ukraina Natalia Kalnysh Lesia Leskiv Anna Ilina | 1867,4 | Norwegia Jeanette Hegg Duestad Katrine Aannestad Lund Oda Bardseng Lovseth | 1861,5 | Chiny Wan Xiangyan Zhang Binbin Xu Hong | 1861,3 |
Karabin sportowy 50 m – trzy postawy | Rosja Julia Karimova Julia Zykova Polina Chorosziowa | 3542 | Ukraina Natalia Kalnysh Lesia Leskiv Anna Ilina | 3528 | Norwegia Jeanette Hegg Duestad Katrine Aannestad Lund Oda Bardseng Lovseth | 3519 |
Trap | Chiny Wang Xiaojing Deng Weiyun Li Qingnian | 357 | Włochy Alessia Iezzi Federica Caporuscio Isabella Cristiani | 342 | Rosja Tatiana Barsuk Iulia Sawielwa Julia Tugolukova | 328 |
Skeet | Chiny Chen Xiaoyao Che Yufei Zhang Heng | 353 | Rosja Marina Bielikowa Anastazja Krachmalewa Natalia Winogradowa | 345 | Tajlandia Isarapa Imprasertsuk Nutchaya Sutarporn Chalalai Nasakul | 342 |
Konkurencje mieszane
Konkurencje: | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Drużyna (Zawodniczka / Zawodnik) | Drużyna (Zawodniczka / Zawodnik) | Drużyna (Zawodniczka / Zawodnik) | |
Trap (mikst) | Włochy Alessia Iezzi Daniele Resca | Włochy Federica Caporuscio Antonino Barillà | Rosja Iuliia Tugolukova Aleksiej Alipow |
Klasyfikacja medalowa
* Organizator zawodów został zaznaczony tym kolorem, Polskę oznaczono tekstem pogrubionym.
Pozycja | Reprezentacja | Razem | Mężczyźni | Kobiety | Miksty | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Złoto | Srebro | Brąz | Ogółem | Złoto | Srebro | Brąz | Złoto | Srebro | Brąz | Złoto | Srebro | Brąz | |||||||
1 | Chiny * | 13 | 4 | 3 | 20 | 7 | 2 | 0 | 6 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | |||||
2 | Rosja | 4 | 3 | 5 | 12 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | |||||
3 | Norwegia | 2 | 4 | 1 | 7 | 1 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | |||||
4 | Ukraina | 2 | 2 | 2 | 6 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | |||||
5 | Włochy | 1 | 4 | 2 | 7 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | |||||
6 | Polska | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | |||||
7 | Mongolia | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||
8 | Niemcy | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | |||||
9 | Finlandia | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||
Korea Południowa | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||||||
11 | Austria | 0 | 1 | 2 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||
12 | Korea Północna | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||
13 | Tajlandia | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | |||||
14 | Austria | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||
Czechy | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||||||
Indie | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||||||
Słowenia | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||||||
Serbia | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | ||||||
Szwajcaria | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||||||
Ogółem (19 państw) | 25 | 25 | 25 | 75 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 1 | 1 | 1 |
Zobacz też
Zobacz multimedia związane z tematem: Strzelectwo na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 |
- Polscy medaliści letnich igrzysk wojskowych
- Polska na światowych wojskowych igrzyskach sportowych
- Światowe wojskowe igrzyska sportowe
Przypisy
- ↑ CISM, 7th World Summer Games Wuhan (CHN) 2019 [online], milsport.one/events [dostęp 2019-10-16] (ang.).
- ↑ a b c 7th CISM Military World Games [online], results.wuhan2019mwg.cn, s. 215-312 [dostęp 2019-10-28] [zarchiwizowane z adresu 2019-11-12] (ang. • chiń.).
- ↑ a b 52nd World Military Shooting Championship - Wuhan (CHN) [online], milsport.one/medias [dostęp 2019-10-25] (ang. • chiń.).
Bibliografia
- CISM Friendship through sport [online], milsport.one [dostęp 2020-02-23] (ang.).
- CISM, World Summer Games. Shooting [online], cism-milsport.org [dostęp 2020-02-23] (ang.).
- p
- d
- e