Turnieje kwalifikacyjne w hokeju na trawie mężczyzn do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012
- Osobny artykuł: Hokej na trawie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Turnieje kwalifikacyjne w hokeju na trawie mężczyzn do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 to turnieje które miały wyłonić ostatnich uczestników turnieju olimpijskiego podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012. Tylko zwycięzcy poszczególnych turniejów awansowali do igrzysk.
Drużyny
Strefa | Turniej | Zakwalifikowani |
---|---|---|
Azja | Igrzyska Azjatyckie 2010 | Malezja Indie Korea Południowa Chiny Japonia |
Afryka | Afrykański turniej kwalifikacyjny | |
Ameryka | Igrzyska Panamerykańskie 2011 | Kanada Chile |
Europa | Mistrzostwa Europy w Hokeju na Trawie Mężczyzn 2011 | Irlandia Rosja Francja |
Mistrzostwa Europy II dywizji w Hokeju na Trawie Mężczyzn 2011 | Polska Ukraina Austria Czechy |
Turniej pierwszy
Turniej pierwszy odbył się w dniach 18-26 lutego 2012 w Delhi.
Tabela
Drużyna | M | Z | R | P | GZ | GS | Bilans | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Indie | 5 | 5 | 0 | 0 | 36 | 8 | +28 | 15 |
Francja | 5 | 3 | 1 | 1 | 17 | 8 | +9 | 10 |
Polska | 5 | 3 | 0 | 2 | 24 | 13 | +11 | 9 |
Kanada | 5 | 2 | 1 | 2 | 29 | 8 | +21 | 7 |
Włochy | 5 | 1 | 0 | 4 | 7 | 27 | –20 | 3 |
Singapur | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 54 | –49 | 0 |
Data - Czas | Wynik | ||
---|---|---|---|
18 lutego – 14:00 | Kanada | Włochy | 9:0 |
18 lutego – 16:00 | Francja | Polska | 2:1 |
18 lutego – 20:00 | Indie | Singapur | 15:1 |
19 lutego – 12:00 | Kanada | Polska | 2:3 |
19 lutego – 16:00 | Singapur | Francja | 0:9 |
19 lutego – 20:00 | Indie | Włochy | 8:1 |
21 lutego – 14:00 | Singapur | Kanada | 1:15 |
21 lutego – 16:00 | Polska | Włochy | 7:2 |
21 lutego – 20:00 | Francja | Indie | 2:6 |
22 lutego – 12:00 | Polska | Singapur | 11:3 |
22 lutego – 16:00 | Włochy | Francja | 0:3 |
22 lutego – 20:00 | Kanada | Indie | 2:3 |
24 lutego – 12:00 | Włochy | Singapur | 4:0 |
24 lutego – 16:00 | Francja | Kanada | 1:1 |
24 lutego – 20:00 | Indie | Polska | 4:2 |
Mecze klasyfikacyjne
Piąte i szóste miejsce
Data - Czas | Wynik | ||
---|---|---|---|
26 lutego – 15:00 | Włochy | Singapur | 5:0 |
Trzecie i czwarte miejsce
Data - Czas | Wynik | ||
---|---|---|---|
26 lutego – 17:30 | Polska | Kanada | 3:4 |
Finał
Data - Czas | Wynik | ||
---|---|---|---|
26 lutego – 20:00 | Indie | Francja | 8:1 |
Awans na igrzyska: Indie
Nagrody
- Najlepszy zawodnik: Sardara Singh
- Najlepszy bramkarz: Mariusz Chyła
- Najlepiej punktujący: Sandeep Singh (16 goli)
- Drużyna Fair Play: Indie
Turniej drugi
Turniej drugi odbędzie się w dniach 10-18 marca 2012 w Dublinie.
Tabela
Drużyna | M | Z | R | P | GZ | GS | Bilans | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Korea Południowa | 5 | 4 | 1 | 0 | 23 | 7 | +16 | 13 |
Irlandia | 5 | 3 | 2 | 0 | 23 | 2 | +20 | 11 |
Malezja | 5 | 3 | 1 | 1 | 19 | 7 | +11 | 10 |
Rosja | 5 | 2 | 0 | 3 | 10 | 20 | -10 | 6 |
Chile | 5 | 1 | 0 | 4 | 9 | 20 | -11 | 3 |
Ukraina | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 31 | -26 | 0 |
Data - Czas | Wynik | ||
---|---|---|---|
10 marca – 12:00 | Malezja | Chile | 5:1 |
10 marca – 14:30 | Irlandia | Rosja | 6:1 |
10 marca – 17:00 | Korea Południowa | Ukraina | 8:2 |
11 marca – 12:30 | Malezja | Rosja | 6:2 |
11 marca – 15:00 | Ukraina | Irlandia | 0:12 |
11 marca – 17:30 | Korea Południowa | Chile | 6:1 |
13 marca – 13:00 | Ukraina | Malezja | 1:5 |
13 marca – 15:30 | Rosja | Chile | 4:3 |
13 marca – 18:00 | Irlandia | Korea Południowa | 1:1 |
15 marca – 13:00 | Rosja | Ukraina | 2:0 |
15 marca – 15:30 | Malezja | Korea Południowa | 2:3 |
15 marca – 18:00 | Chile | Irlandia | 0:3 |
17 marca – 10:00 | Korea Południowa | Rosja | 5:1 |
17 marca – 12:30 | Chile | Ukraina | 4:2 |
17 marca – 15:00 | Irlandia | Malezja | 1:1 |
Mecze klasyfikacyjne
Piąte i szóste miejsce
Data - Czas | Wynik | ||
---|---|---|---|
18 marca – 12:00 | Chile | Ukraina | 1:2 |
Trzecie i czwarte miejsce
Data - Czas | Wynik | ||
---|---|---|---|
18 marca – 14:30 | Malezja | Rosja | 6:1 |
Finał
Data - Czas | Wynik | ||
---|---|---|---|
18 marca – 17:00 | Korea Południowa | Irlandia | 3:2 |
Awans na igrzyska: Korea Południowa
Nagrody
- Najlepszy zawodnik:
- Najlepszy bramkarz:
- Najlepiej punktujący:
- Drużyna Fair Play:
Turniej trzeci
Turniej trzeci odbył się między 25 kwietnia a 6 maja 2012 w Kakamigahara.
Tabela
Drużyna | M | Z | R | P | GZ | GS | Bilans | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Japonia | 5 | 4 | 1 | 0 | 27 | 6 | +21 | 13 |
Republika Południowej Afryki | 5 | 3 | 2 | 0 | 27 | 10 | +17 | 11 |
Chiny | 5 | 3 | 0 | 2 | 14 | 8 | +6 | 9 |
Austria | 5 | 2 | 1 | 2 | 8 | 9 | -1 | 7 |
Czechy | 5 | 1 | 0 | 4 | 8 | 15 | -7 | 3 |
Brazylia | 5 | 0 | 0 | 5 | 2 | 38 | -36 | 0 |
Data - Czas | Wynik | ||
---|---|---|---|
26 kwietnia – 13:30 | Chiny | Austria | 1:0 |
26 kwietnia – 16:00 | Japonia | Czechy | 6:0 |
26 kwietnia – 18:30 | Południowa Afryka | Brazylia | 11:1 |
28 kwetinia – 10:00 | Południowa Afryka | Czechy | 6:2 |
28 kwietnia – 12:30 | Brazylia | Chiny | 0:8 |
28 kwietnia – 15:00 | Japonia | Austria | 4:1 |
30 kwietnia – 13:30 | Austria | Czechy | 2:1 |
30 kwietnia – 16:00 | Brazylia | Japonia | 0:11 |
30 kwietnia – 18:00 | Chiny | Południowa Afryka | 2:5 |
2 maja – 13:30 | Austria | Brazylia | 3:1 |
2 maja – 16:00 | Japonia | Południowa Afryka | 3:3 |
2 maja – 18:30 | Czechy | Chiny | 0:1 |
4 maja – 13:30 | Czechy | Brazylia | 5:0 |
4 maja – 16:00 | Chiny | Japonia | 2:3 |
4 maja – 18:30 | Południowa Afryka | Austria | 2:2 |
Mecze klasyfikacyjne
Piąte i szóste miejsce
Data - Czas | Wynik | ||
---|---|---|---|
6 maja – 10:00 | Czechy | Brazylia | 5:1 |
Trzecie i czwarte miejsce
Data - Czas | Wynik | ||
---|---|---|---|
6 maja – 12:30 | Chiny | Austria | 5:3 |
Finał
Data - Czas | Wynik | ||
---|---|---|---|
6 maja – 15:00 | Japonia | Południowa Afryka | 1:2 |
Awans na igrzyska: Republika Południowej Afryki
Nagrody
- Najlepszy zawodnik: Na Yubo
- Najlepszy bramkarz: Shunsuke Nagaoka
- Najlepiej punktujący: Justin Reid-Ross
- Drużyna Fair Play: Brazylia
Przypisy
- ↑ Z przyczyn finansowych drużyna Egiptu wycofała się z turnieju, jej miejsce zajęła drużyna Włoch
- ↑ Z przyczyn finansowych drużyna Kuby wycofała się z turnieju, jej miejsce zajęła ekipa z Brazylii
- ↑ Z powodu problemów kadrowych drużyna Stanów Zjednoczonych wycofała się z turnieju, jej miejsce zajęła ekipa z Singapuru
- ↑ Hiszpania zakwalifikowała się do igrzysk na podstawie zaproszenia wydanego przez światowy związek po rezygnacji drużyny RPA z awansu z afrykańskiego turnieju
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona (Turniej 1) (ang.)
- Oficjalna strona (Turniej 2) (ang.)
- Oficjalna strona (Turniej 3) (ang.)