Ukraina na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Kod MKOl | UKR | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004 Ateny | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników | 239 w 21 dyscyplinach | |||||
|
Ukrainę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 reprezentowało 239 sportowców, 124 mężczyzn i 115 kobiet.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Wałerij Honczarow | Gimnastyka | poręcze |
Złoto | Jurij Nikitin | Gimnastyka | trampolina |
Złoto | Ołena Kostewycz | Strzelectwo | Pistolet pneumatyczny 10 m |
Złoto | Jana Kłoczkowa | Pływanie | 200 m stylem zmiennym |
Złoto | Jana Kłoczkowa | Pływanie | 400 m stylem zmiennym |
Złoto | Natalija Skakun | Podnoszenie ciężarów | Waga średnia (-63 kg) |
Złoto | Iryna Merłeni | Zapasy | Styl wolny (48 kg) |
Złoto | Elbrus Tedejew | Zapasy | Styl wolny (66 kg) |
Srebro | Ołena Krasowśka | Lekkoatletyka | 100 m przez płotki |
Srebro | Roman Hontiuk | Judo | do 81 kg |
Srebro | Heorhij Łeonczuk, Rodion Łuka | Żeglarstwo | 49er |
Srebro | Hanna Kalinina, Switłana Matewuszewa, Rusłana Taran | Żeglarstwo | Yngling |
Srebro | Ihor Razorionow | Podnoszenie ciężarów | Waga ciężka (-105 kg) |
Brąz | Dmytro Hraczow, Wiktor Ruban, Ołeksandr Serdiuk | Łucznictwo | Mężczyźni drużynowo |
Brąz | Tetiana Tereszczuk-Antipowa | Lekkoatletyka | 400 m przez płotki |
Brąz | Wiktorija Stiopina | Lekkoatletyka | skok wzwyż |
Brąz | Hanna Bałabanowa, Ołena Czerewatowa, Inna Osypenko, Tetiana Semykina | Kajakarstwo | K-4 500 m |
Brąz | Władysław Tretiak | Szermierka | Szabla indywidualnie |
Brąz | Hanna Bezsonowa | Gimnastyka | Wielobój indywidualnie |
Brąz | Anastasija Borodina, Natalija Borysenko, Hanna Burmistrowa, Iryna Honczarowa, Natalija Lapina, Hałyna Markuszewśka, Ołena Radczenko, Oksana Rajchel, Ludmyła Szewczenko, Tetiana Szynkarenko, Hanna Siukało, Ołena Cyhycia, Maryna Werheluk, Ołena Jacenko, Łarysa Zaspa | Piłka ręczna | Turniej kobiet |
Brąz | Serhij Biłouszczenko, Serhij Hryń, Ołeh Łykow, Leonid Szaposznykow | Wioślarstwo | Czwórka podwójna |
Brąz | Andrij Serdinow | Pływanie | 100 m stylem motylkowym |
Skład kadry
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Waga kogucia
- Maksym Tretiak – 5. miejsce
Waga lekka
- Wołodymyr Kraweć – 17. miejsce
Waga półśrednia
- Wiktor Polakow – 5. miejsce
Waga średnia
- Ołeh Maszkin – 5. miejsce
Waga półciężka
- Andrij Fedczuk – 9. miejsce
Waga superciężka
- Ołeksij Mazikin – 5. miejsce
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Mężczyźni
Wielobój indywidualnie
- Roman Zozula – 10. miejsce
- Rusłan Mezencew – 16. miejsce
- Wadym Kuwakin – 56. miejsce
- Andrij Mychajłyczenko – 63. miejsce
- Jewhen Bohonosiuk – 74. miejsce
- Wałerij Honczarow – 81. miejsce
Wielobój drużynowo
- Jewhen Bohonosiuk, Wałerij Honczarow, Wadym Kuwakin, Rusłan Mezencew, Andrij Mychajłyczenko, Roman Zozula – 7. miejsce
Ćwiczenia na podłodze
- Rusłan Mezencew – odpadł w eliminacjach
- Jewhen Bohonosiuk – odpadł w eliminacjach
- Roman Zozula – odpadł w eliminacjach
- Wadym Kuwakin – odpadł w eliminacjach
- Andrij Mychajłyczenko – odpadł w eliminacjach
Skok
- Andrij Mychajłyczenko – odpadł w eliminacjach
- Wadym Kuwakin – odpadł w eliminacjach
- Rusłan Mezencew – odpadł w eliminacjach
- Roman Zozula – odpadł w eliminacjach
- Jewhen Bohonosiuk – odpadł w eliminacjach
Poręcz
- Wałerij Honczarow – złoty medal
- Roman Zozula – odpadł w eliminacjach
- Andrij Mychajłyczenko – odpadł w eliminacjach
- Rusłan Mezencew – odpadł w eliminacjach
- Wadym Kuwakin – odpadł w eliminacjach
Drążek
- Wałerij Honczarow – 8. miejsce
- Jewhen Bohonosiuk – odpadł w eliminacjach
- Roman Zozula – odpadł w eliminacjach
- Rusłan Mezencew – odpadł w eliminacjach
- Andrij Mychajłyczenko – odpadł w eliminacjach
Kółka
- Roman Zozula – odpadł w eliminacjach
- Rusłan Mezencew – odpadł w eliminacjach
- Wadym Kuwakin – odpadł w eliminacjach
- Jewhen Bohonosiuk – odpadł w eliminacjach
Koń z łęgami
- Roman Zozula – odpadł w eliminacjach
- Rusłan Mezencew – odpadł w eliminacjach
- Wałerij Honczarow – 8. miejsce
- Wadym Kuwakin – odpadł w eliminacjach
- Andrij Mychajłyczenko – odpadł w eliminacjach
Trampolina
- Jurij Nikitin – złoty medal
Kobiety
Wielobój indywidualnie
- Iryna Jaroćka – 6. miejsce
- Alina Kozicz – 11. miejsce
- Alona Kwasza – odpadła w eliminacjach
- Mirabella Achunu – 21. miejsce
- Iryna Krasnianśka – odpadła w eliminacjach
- Olha Szczerbatych – odpadła w eliminacjach
Wielobój drużynowo
- Iryna Jaroćka, Alina Kozicz, Alona Kwasza, Mirabella Achunu, Iryna Krasnianśka, Olha Szczerbatych – 4. miejsce
Ćwiczenia na podłodze
- Alina Kozicz – 8. miejsce
- Mirabella Achunu – odpadła w eliminacjach
- Alona Kwasza – odpadła w eliminacjach
- Iryna Jaroćka – odpadła w eliminacjach
- Olha Szczerbatych – odpadła w eliminacjach
Skok
- Alona Kwasza – 6. miejsce
- Olha Szczerbatych – odpadła w eliminacjach
- Alina Kozicz – odpadła w eliminacjach
- Iryna Jaroćka – odpadła w eliminacjach
- Mirabella Achunu – odpadła w eliminacjach
Poręcz
- Iryna Krasnianśka – odpadła w eliminacjach
- Alina Kozicz – odpadła w eliminacjach
- Iryna Jaroćka – odpadła w eliminacjach
- Alona Kwasza – odpadła w eliminacjach
- Mirabella Achunu – odpadła w eliminacjach
Równoważnia
- Iryna Jaroćka – odpadła w eliminacjach
- Alina Kozicz – odpadła w eliminacjach
- Iryna Krasnianśka – odpadła w eliminacjach
- Alona Kwasza – odpadła w eliminacjach
- Mirabella Achunu – odpadła w eliminacjach
Gimnastyka artystyczna indywidualnie
- Hanna Bezsonowa – brązowy medal
- Natalija Hodunko – 5. miejsce
Gimnastyka artystyczna drużynowo
- Marija Biła, Julija Czernowa, Ołena Dziubczuk, Jełyzaweta Karabasz, Inha Kożochina, Oksana Pasłaś – odpadły w eliminacjach
Trampolina
- Ołena Mowczan – 5. miejsce
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Mężczyźni
- Musa Nastujew – odpadł w eliminacjach, waga półlekka
- Hennadij Biłodid – odpadł w eliminacjach, waga lekka
- Roman Hontiuk – srebrny medal, waga półśrednia
- Wałentyn Hrekow – odpadł w eliminacjach, waga średnia
- Witalij Bubon – odpadł w eliminacjach, waga półciężka
- Witalij Polanśkyj – odpadł w eliminacjach, waga ciężka
Kobiety
- Anastasija Matrosowa – 5. miejsce, waga półciężka
- Maryna Prokofjewa – 5. miejsce, waga ciężka
Kajakarstwo
- Osobny artykuł: Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Mężczyźni
C-1 500 m
- Jurij Czeban – odpadł w eliminacjach
C-1 1000 m
- Jurij Czeban – odpadł w eliminacjach
C-2 500 m
- Maksym Prokopenko, Rusłan Dżaliłow – odpadli w eliminacjach
C-2 1000 m
- Maksym Prokopenko, Rusłan Dżaliłow – odpadli w eliminacjach
Kobiety
K-4 500 m
- Inna Osypenko, Tetiana Semykina, Hanna Bałabanowa, Ołena Czerewatowa – brązowy medal
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Mężczyźni
Wyścig ze startu wspólnego
- Serhij Honczar – 20. miejsce
- Kyryło Pospejew – 22. miejsce
- Jarosław Popowycz – 65. miejsce
- Wołodymyr Duma – nie ukończył
- Jurij Krywcow – nie ukończył
Jazda na czas
- Jurij Krywcow – 10. miejsce
- Serhij Honczar – 22. miejsce
Wyścig indywidualny na dochodzenie
- Wołodymyr Diudia – 7. miejsce
Wyścig drużynowy na dochodzenie
- Wołodymyr Diudia, Roman Kononenko, Serhij Matwiejew, Witalij Popkow – 6. miejsce
Wyścig punktowy
- Wasyl Jakowlew – 19. miejsce
Madison
- Wasyl Jakowlew, Wołodymyr Rybin – 5. miejsce
Cross country
- Serhij Rysenko – 36. miejsce
Kobiety
Wyścig indywidualny ze startu wspólnego
- Iryna Czużynowa – 23. miejsce
- Natalija Kaczałka – 36. miejsce
- Wałentyna Karpenko – 43. miejsce
Jazda na czas
- Natalija Kaczałka – 24. miejsce
Wyścig punktowy
- Ludmiła Wypyrajło – 18. miejsce
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Mężczyźni
800 m
- Iwan Heszko – odpadł w eliminacjach
1500 m
- Iwan Heszko – 5. miejsce
5000 m
- Serhij Łebidʹ – odpadł w eliminacjach
Maraton
- Dmytro Baranowśkyj – nie ukończył
110 m ppł
- Serhij Demidiuk – odpadł w eliminacjach
3000 m z przeszkodami
- Wadym Słobodeniuk – odpadł w eliminacjach
Sztafeta 4 x 400 m
- Wołodymyr Demczenko, Jewhen Ziukow, Mychajło Knysz, Andrij Twerdostup – odpadli w eliminacjach
Skok wzwyż
- Andrij Sokołowśkyj — 5. miejsce
Skok o tyczce
- Denys Jurczenko — 9. miejsce
- Rusłan Jeremenko — 13. miejsce
- Ołeksandr Korczmid — 16. miejsce
Skok w dal
- Wołodymyr Ziuśkow — odpadł w eliminacjach
- Ołeksij Łukaszewycz — nie wystartował
Trójskok
- Mykoła Sawołajnen — odpadł w eliminacjach
- Wiktor Jastrebow — odpadł w eliminacjach
Pchnięcie kulą
- Roman Wirastiuk – odpadł w eliminacjach
- Jurij Biłonoh – nie ukończył
Rzut młotem
- Ołeksandr Krykun – odpadł w eliminacjach
- Artem Rubanko – odpadł w eliminacjach
- Władysław Piskunow – nie ukończył
Kobiety
100 m
- Tetiana Tkalicz – odpadła w eliminacjach
- Żanna Pintusewycz – dyskwalifikacja
200 m
- Maryna Majdanowa – odpadła w eliminacjach
400 m
- Antonina Jefremowa – odpadła w eliminacjach
800 m
- Tetiana Petluk – odpadła w eliminacjach
1500 m
- Natalija Tobias – odpadła w eliminacjach
- Nela Neporadna – odpadła w eliminacjach
- Iryna Liszczynśka – odpadła w eliminacjach
10 000 m
- Natalija Berkut – nie ukończyła
100 m przez płotki
- Ołena Krasowśka – srebrny medal
400 m przez płotki
- Tetiana Tereszczuk-Antipowa – brązowy medal
4 x 100 m
- Iryna Kożemjakina, Maryna Majdanowa, Tetiana Tkalicz, Żanna Pintusewycz – odpadły w eliminacjach
4 x 400 m
- Ołeksandra Ryżkowa, Oksana Illuszkina, Antonina Jefremowa, Natalija Pyhyda – odpadły w eliminacjach
Chód na 20 km
- Wira Zozula – 42. miejsce
Skok wzwyż
- Wiktorija Stiopina – brązowy medal
- Iryna Mychalczenko – 5. miejsce
- Inha Babakowa – 9. miejsce
Skok o tyczce
- Anżeła Bałachonowa – 6. miejsce
Trójskok
- Ołena Howorowa – 10. miejsce
- Tetiana Szczurenko – odpadła w eliminacjach
Pchnięcie kulą
- Oksana Zacharczuk – odpadła w eliminacjach
Rzut dyskiem
- Ołena Antonowa – 4. miejsce
- Natalija Fokina – odpadła w eliminacjach
Rzut młotem
- Iryna Sekaczowa – 8. miejsce
Rzut oszczepem
- Tetiana Lachowycz – 8. miejsce
Siedmiobój
- Natalija Dobrynska – 8. miejsce
- Jułiia Akułenko – 23. miejsce
Łucznictwo
- Osobny artykuł: Łucznictwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Zawody indywidualne kobiet:
- Tetiana Bereżna – 18. miejsce
- Kateryna Pałecha – 33. miejsce
- Natalija Burdejna – 55. miejsce
Zawody drużynowe kobiet:
- Tetiana Bereżna, Kateryna Pałecha, Natalija Burdejna – 6. miejsce
Zawody indywidualne mężczyzn:
- Wiktor Ruban – 13. miejsce
- Ołeksandr Serdiuk – 15. miejsce
- Dmytro Hraczow – 24. miejsce
Zawody drużynowe mężczyzn:
- Dmytro Hraczow, Wiktor Ruban, Ołeksandr Serdiuk – brązowy medal
Pięciobój nowoczesny
- Osobny artykuł: Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Kobiety
- Wiktorija Tereszczuk – 7. miejsce
Piłka ręczna
- Osobny artykuł: Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Turniej kobiet
- Anastasija Borodina, Natalija Borysenko, Hanna Burmistrowa, Iryna Honczarowa, Natalija Lapina, Hałyna Markuszewśka, Ołena Radczenko, Oksana Rajchel, Ludmyła Szewczenko, Tetiana Szynkarenko, Hanna Siukało, Ołena Cyhycia, Maryna Werheluk, Ołena Jacenko, Łarysa Zaspa – brązowy medal
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Mężczyźni
50 m stylem dowolnym
- Ołeksandr Wołyneć – 7. miejsce
- Wjaczesław Szyrszow – 28. miejsce
100 m stylem dowolnym
- Jurij Jehoszyn – 17. miejsce
200 m stylem dowolnym
- Dmytro Wereitynow – 27. miejsce
400 m stylem dowolnym
- Serhij Fesenko – 21. miejsce
1500 m stylem dowolnym
- Ihor Czerwynśkyj – 10. miejsce
4 × 100 m stylem dowolnym
- Pawło Chnykin, Andrij Serdinow, Denys Syzonenko, Jurij Jehoszyn – 10. miejsce
4 × 200 m stylem dowolnym
- Serhij Adwena, Serhij Fesenko, Maksym Kokosza, Dmytro Wereitynow – 12. miejsce
100 m stylem grzbietowym
- Wołodymyr Nikołajczuk – 27. miejsce
200 m stylem grzbietowym
- Wołodymyr Nikołajczuk – 25. miejsce
100 m stylem klasycznym
- Ołeh Lisohor – 8. miejsce
200 m stylem klasycznym
- Wałerij Dymo – 20. miejsce
100 m stylem motylkowym
- Andrij Serdinow – brązowy medal
- Denys Syłantiew – 21. miejsce
200 m stylem motylkowym
- Denys Syłantiew – 10. miejsce
- Andrij Serdinow – 13. miejsce
200 m stylem zmiennym
- Serhij Serhejew – 22. miejsce
400 m stylem zmiennym
- Dmytro Nazarenko – 26. miejsce
4 × 100 m stylem zmiennym
- Pawło Illiczow, Ołeh Lisohor, Jurij Jehoszyn, Wałerij Dymo, Denys Syłantiew – 6. miejsce
Kobiety
50 m stylem dowolnym
- Olha Mukomoł – 23. miejsce
100 m stylem dowolnym
- Olha Mukomoł – 31. miejsce
200 m stylem dowolnym
- Ołena Łapunowa – 22. miejsce
400 m stylem dowolnym
- Olha Beresniewa – 38. miejsce
800 m stylem dowolnym
- Olha Beresniewa – 20. miejsce
100 m stylem grzbietowym
- Iryna Amszennikowa – 19. miejsce
200 m stylem grzbietowym
- Iryna Amszennikowa – 15. miejsce
100 m stylem klasycznym
- Switłana Bondarenko – 7. miejsce
200 m stylem klasycznym
- Iryna Majstruk – 29. miejsce
100 m stylem motylkowym
- Kateryna Zubkowa – 30. miejsce
200 m stylem motylkowym
- Natalija Samorodina – 27. miejsce
200 m stylem zmiennym
- Jana Kłoczkowa – złoty medal
400 m stylem zmiennym
- Jana Kłoczkowa – złoty medal
4 × 100 m stylem zmiennym
- Switłana Bondarenko, Jana Kłoczkowa, Olha Mukomoł, Kateryna Zubkowa – 10. miejsce
Pływanie synchroniczne
- Osobny artykuł: Pływanie synchroniczne na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Duet
- Iryna Hajworonśka, Daryna Juszko – 11. miejsce
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Mężczyźni
- Anatolij Muszyk – 8. miejsce, waga półciężka
- Ihor Razorionow – srebrny medal, waga ciężka
- Mykoła Hordijczuk – 10. miejsce, waga ciężka
- Hennadij Krasylnykow – 4. miejsce, waga superciężka
- Ołeksij Kołokolcew – 5. miejsce, waga superciężka
Kobiety
- Natalija Skakun – złoty medal, waga średnia
- Wanda Masłowśka – 5. miejsce, waga lekkociężka
- Wiktorija Szaimardanowa – 5. miejsce, waga superciężka
- Olha Korobka – 7. miejsce, waga superciężka
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Mężczyźni
Trampolina 3 m
- Dmytro Łysenko – 11. miejsce
- Jurij Szlachow – 26. miejsce
Wieża 10 m
- Anton Zacharow – 16. miejsce
- Roman Wołodkow – 21. miejsce
Wieża 10 m synchronicznie
- Roman Wołodkow, Anton Zacharow – 4. miejsce
Kobiety
Trampolina 3 m
- Ołena Fedorowa – 13. miejsce
- Hanna Sorokina – 16. miejsce
Wieża 10 m
- Ołena Żupina – 9. miejsce
- Olha Łeonowa – 23. miejsce
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Mężczyźni
Pistolet pneumatyczny 10 m
- Wiktor Makarow – 17. miejsce
Pistolet szybkostrzelny 25 m
- Ołeh Tkaczow – 4. miejsce
Pistolet dowolny 50 m
- Wiktor Makarow – 10. miejsce
Karabin pneumatyczny 10 m
- Artur Ajwazian – 22. miejsce
- Jurij Suchorukow – 24. miejsce
Karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m
- Artur Ajwazian – 7. miejsce
- Jurij Suchorukow – 26. miejsce
Karabin małokalibrowy leżąc 50 m
- Artur Ajwazian – 9. miejsce
- Jurij Suchorukow – 32. miejsce
Ruchoma tarcza 10 m
- Władysław Prianysznikow – 7. miejsce
Skeet
- Mykoła Milczew – 7. miejsce
Kobiety
Pistolet pneumatyczny 10 m
- Ołena Kostewycz – złoty medal
- Julija Korostylowa – 10. miejsce
Pistolet szybkostrzelny 25 m
- Julija Korostylowa – 26. miejsce
- Ołena Kostewycz – 27. miejsce
Karabin pneumatyczny 10 m
- Natalija Kalnysz – 14. miejsce
- Łesia Łeśkiw – 14. miejsce
Karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m
- Natalija Kalnysz – 8. miejsce
- Łesia Łeśkiw – 13. miejsce
Trap
- Wiktorija Czujko – 15. miejsce
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Mężczyźni
Floret
- Dmytro Kariuczenko – 16. miejsce
- Maksym Chworost – 24. miejsce
- Bohdan Nikiszyn – 34. miejsce
Floret drużynowo
- Dmytro Kariuczenko, Maksym Chworost, Bohdan Nikiszyn – 5. miejsce
Szabla
- Władysław Tretiak – brązowy medal
- Wołodymyr Łukaszenko – 5. miejsce
- Wołodymyr Kalużnyj – 16. miejsce
Szabla drużynowo
- Władysław Tretiak, Wołodymyr Łukaszenko, Wołodymyr Kalużnyj – 6. miejsce
Kobiety
Floret
- Nadija Kazimirczuk – 23. miejsce
Szabla
- Dariia Nedaszkowśka – 21. miejsce
Taekwondo
Mężczyźni
- Ołeksandr Szaposznyk – 7. miejsce, waga musza
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Singiel kobiet
- Tetiana Perebyjnis – 17. miejsce
Debel kobiet
- Julija Bejhelzimer, Tetiana Perebyjnis – 17. miejsce
Triathlon
- Osobny artykuł: Triathlon na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Mężczyźni
- Wołodymyr Polikarpenko – 30. miejsce
- Andrij Hłuszczenko – nie ukończył
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Mężczyźni
Czwórka podwójna
- Serhij Biłouszczenko, Serhij Hryń, Ołeh Łykow, Leonid Szaposznykow – 6. miejsce
Kobiety
Dwójka bez sternika
- Natalija Huba, Switłana Mazij – 6. miejsce
Czwórka podwójna
- Ołena Ronżyna, Tetiana Kołesnikowa, Ołena Ołefirenko, Switłana Mazij – dyskwalifikacja
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Mężczyźni
- Ołeksandr Zacharuk – 7. miejsce, 55 kg st.wolny
- Wasyl Fedoryszyn – 4. miejsce, 60 kg st.wolny
- Elbrus Tedejew – złoty medal, 66 kg st.wolny
- Taras Dańko – 7. miejsce, 84 kg st.wolny
- Wadym Tasojew – 14. miejsce, 96 kg st.wolny
- Serhij Priadun – 20. miejsce, 120 kg st.wolny
- Ołeksij Wakułenko – 4. miejsce, 55 kg st.klasyczny
- Ołeksandr Chwoszcz – 17. miejsce, 60 kg st.klasyczny
- Armen Wardanian – 5. miejsce, 66 kg st.klasyczny
- Wołodymyr Szaćkych – 13. miejsce, 74 kg st.klasyczny
- Ołeksandr Darahan – 6. miejsce, 84 kg st.klasyczny
- Dawyd Sałdadze – 16. miejsce, 96 kg st.klasyczny
Kobiety
- Iryna Merłeni – złoty medal, 48 kg st.wolny
- Tetiana Łazarewa – 8. miejsce, 55 kg st.wolny
- Ludmyła Hołowczenko – 12. miejsce, 63 kg st.wolny
- Switłana Sajenko – 4. miejsce, 72 kg st.wolny
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Mężczyźni
Mistral
- Maksym Oberemko – 17. miejsce
Klasa 470
- Jewhen Brasławeć, Ihor Matwijenko – 9. miejsce
Kobiety
Mistral
- Olha Masliweć – 10. miejsce
Klasa 470
- Rusłana Taran, Hanna Kalinina, Switłana Matewuszewa – srebrny medal
Open
Laser
- Jurij Orłow – 36. miejsce
49er
- Rodion Łuka, Heorhij Łeonczuk – srebrny medal
Linki zewnętrzne
- Olympeda - Ukraine at the 2004 Summer Olympics. olympedia.org. [dostęp 2021-12-29]. (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e