United Cup 2024
Miejsce | Australia | ||
---|---|---|---|
Obiekt | RAC Arena | ||
Nawierzchnia | Twarda | ||
Data | 29.12.2023–07.01.2024 | ||
ATP Tour | |||
Dyrektor | Alison Lee | ||
WTA Tour | |||
Dyrektor | Fabrice Chouquet | ||
Zwycięzcy | |||
Gra mieszana Niemcy Alexander Zverev Angelique Kerber Maximilian Marterer Tatjana Maria Kai Wehnelt Laura Siegemund | |||
| |||
Strona internetowa |
United Cup 2024 – 2. edycja United Cup, międzynarodowego turnieju tenisa drużynowego na twardym korcie, organizowanego wspólnie przez ATP i WTA. Turniej rozgrywano w dniach 29 grudnia 2023–7 stycznia 2024 w dwóch australijskich miastach: Perth i Sydney[1]. Pula nagród wyniosła 10 milionów dolarów amerykańskich[2].
Tytułu z inaugurującej edycji nie obroniła reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Trofeum zdobyła reprezentacja Niemiec, która w finale pokonała reprezentację Polski 2–1[3].
Format
Osiemnaście drużyn (w tym gospodarz – Australia) zostało podzielonych na sześć grup po trzy zespoły. Każdy mecz w zawodach składa się po jednym spotkaniu gry pojedynczej mężczyzn, gry pojedynczej kobiet oraz meczu gry mieszanej. Każdy mecz rozgrywano w ciągu jednej sesji[4].
Każde miasto gościło reprezentacje z trzech grup, które rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. Reprezentacje biorące udział w turnieju mogły zgłosić maksymalnie po trzech tenisistów i tenisistki oraz swojego kapitana[4].
Do fazy pucharowej awansowali zwycięzcy grup oraz najlepszy zespół z drugich miejsc każdego z miast[1][4].
Kwalifikacje
18 krajów kwalifikowało się w następujący sposób:
- Sześć krajów kwalifikowało się na podstawie rankingu ATP – brany pod uwagę był najlepszy zawodnik w grze pojedynczej.
- Sześć krajów kwalifikowało się na podstawie rankingu WTA – brana pod uwagę była najlepsza zawodniczka w grze pojedynczej.
- Sześć ostatnich krajów kwalifikowało się na podstawie połączonego rankingu – brani pod uwagę byli najlepsi zawodnicy w rankingu ATP i WTA.
Australia jako gospodarz, jeśli zakwalifikował się samodzielnie, miał zagwarantowane jedno z miejsc zarezerwowanych dla drużyn z najlepszym łącznym rankingiem[1].
Miasta i obiekty
Obraz | Nazwa | Pojemność | Lokalizacja | Rundy | Mapa |
---|---|---|---|---|---|
RAC Arena | 15500 | Perth | faza grupowa, ćwierćfinały | ||
Ken Rosewall Arena | 10500 | Sydney | faza grupowa, faza pucharowa |
Punkty rankingowe ATP/WTA
Źródło: unitedcup.com[2].
Runda | Punkty za zwycięstwo z przeciwnikiem na podanym miejscu w rankingu | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
nr 1–10 | nr 11–20 | nr 21–30 | nr 31–50 | nr 51–100 | nr 101–250 | nr 251+ | |
Finał | 180 | 140 | 120 | 90 | 60 | 40 | 35 |
Półfinały | 130 | 105 | 90 | 60 | 40 | 35 | 25 |
Ćwierćfinały | 80 | 65 | 55 | 40 | 35 | 25 | 20 |
Faza grupowa | 55 | 45 | 40 | 35 | 25 | 20 | 15 |
Punkty maksymalne | 500 | 400 | 345 | 260 | 185 | 140 | 110 |
Pula nagród
Źródło: unitedcup.com[2].
Nagrody za uczestnictwo
Ranking singlowy | Zawodnik nr 1 ($) | Zawodnik nr 2 ($) | Zawodnik nr 3 ($) |
---|---|---|---|
Nr 1–10 | 200 000 | 200 000 | 30 000 |
Nr 11–20 | 100 000 | 100 000 | |
Nr 21–30 | 60 000 | 50 000 | |
Nr 31–50 | 40 000 | 30 000 | 15 000 |
Nr 51–100 | 30 000 | 20 000 | |
Nr 101–250 | 25 000 | 15 000 | 7500 |
Nr 251+ | 20 000 | 10 000 | 6000 |
Zwycięstwa w grze pojedynczej/mieszanej
Runda | Zawodnik nr 1 ($) | Mikst ($) |
---|---|---|
Finał | 251 000 | 47 255 |
Półfinały | 132 000 | 24 750 |
Ćwierćfinały | 69 500 | 13 000 |
Faza grupowa | 38 325 | 7200 |
Zwycięstwa drużynowe
Runda | Nagrody finansowe na drużynę ($) |
---|---|
Finał | 23 155 |
Półfinały | 13 650 |
Ćwierćfinały | 8025 |
Faza grupowa | 5000 |
Uczestnicy
Szesnaście reprezentacji zakwalifikowało się na podstawie rankingów ATP/WTA z 17 października 2023, natomiast dwie pozostałe drużyny zakwalifikowały się na podstawie rankingów ATP/WTA z 20 listopada 2023[5].
Numer | Państwo | Nr 1 ATP | Ranking | Nr 1 WTA | Ranking | Nr 2 ATP | Nr 2 WTA | Zawodnik deblowy ATP | Zawodniczka deblowa WTA | Kapitanowie | Państwo |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Polska | Hurkacz, HubertHubert Hurkacz | 9 | Świątek, IgaIga Świątek | 1 | Michalski, DanielDaniel Michalski | Kawa, KatarzynaKatarzyna Kawa | Zieliński, JanJan Zieliński | Piter, KatarzynaKatarzyna Piter | Wiktorowski, TomaszTomasz Wiktorowski | |
2 | Grecja | Tsitsipas, StefanosStefanos Tsitsipas | 6 | Sakari, MariaMaria Sakari | 9 | Sakielaridis, StefanosStefanos Sakielaridis | Papamichail, DespinaDespina Papamichail | Tsitsipas, PetrosPetros Tsitsipas | Gramatikopulu, WalendiniWalendini Gramatikopulu | Tsitsipas, PetrosPetros Tsitsipas | |
3 | Stany Zjednoczone | Fritz, TaylorTaylor Fritz | 10 | Pegula, JessicaJessica Pegula | 5 | Kudla, DenisDenis Kudla | Parks, AlyciaAlycia Parks | Ram, RajeevRajeev Ram | Krawczyk, DesiraeDesirae Krawczyk | Witt, DavidDavid Witt | |
4 | Francja | Mannarino, AdrianAdrian Mannarino | 22 | Garcia, CarolineCaroline Garcia | 20 | Escoffier, AntoineAntoine Escoffier | Hesse, AmandineAmandine Hesse | Roger-Vasselin, ÉdouardÉdouard Roger-Vasselin | Lechemia, ElixaneElixane Lechemia | Roger-Vasselin, ÉdouardÉdouard Roger-Vasselin | |
5 | Czechy | Lehečka, JiříJiří Lehečka | 31 | Vondroušová, MarkétaMarkéta Vondroušová | 7 | Kopřiva, VítVít Kopřiva | Bejlek, SáraSára Bejlek | Nouza, PetrPetr Nouza | Kolodziejová, MiriamMiriam Kolodziejová | Škoch, DavidDavid Škoch | |
6 | Chorwacja | Ćorić, BornaBorna Ćorić | 37 | Vekić, DonnaDonna Vekić | 23 | Serdarušić, NinoNino Serdarušić | Marčinko, PetraPetra Marčinko | Dodig, IvanIvan Dodig | Lukas, TenaTena Lukas | Majoli, IvaIva Majoli | |
7 | Kanada | Auger-Aliassime, FélixFélix Auger-Aliassime | 29 | Fernandez, LeylahLeylah Fernandez | 35 | Diez, StevenSteven Diez | Fung, StaceyStacey Fung | Shamasdin, AdilAdil Shamasdin | zz !— | Shamasdin, AdilAdil Shamasdin | |
8 | Wielka Brytania | Norrie, CameronCameron Norrie | 18 | Boulter, KatieKatie Boulter | 56 | Evans, DanielDaniel Evans | Jones, FrancescaFrancesca Jones | Skupski, NealNeal Skupski | Lumsden, MaiaMaia Lumsden | Beecher, ColinColin Beecher | |
9 | Chiny | Zhang Zhizhen | 58 | Zheng Qinwen | 15 | Bu Yunchaokete | You Xiaodi | Sun Fajing | zz !— | Wu Di | |
10 | Holandia | Griekspoor, TallonTallon Griekspoor | 23 | Rus, ArantxaArantxa Rus | 51 | de Bakker, ThiemoThiemo de Bakker | Hartono, ArianneArianne Hartono | Koolhof, WesleyWesley Koolhof | Schuurs, DemiDemi Schuurs | Koolhof, WesleyWesley Koolhof | |
11 | Hiszpania | Davidovich Fokina, AlejandroAlejandro Davidovich Fokina | 26 | Sorribes Tormo, SaraSara Sorribes Tormo | 48 | Carballés Baena, RobertoRoberto Carballés Baena | Bassols Ribera, MarinaMarina Bassols Ribera | Vega Hernández, DavidDavid Vega Hernández | Vicens Mas, RosaRosa Vicens Mas | Aguirre, JorgeJorge Aguirre | |
12 | Włochy | Sonego, LorenzoLorenzo Sonego | 46 | Paolini, JasmineJasmine Paolini | 30 | Cobolli, FlavioFlavio Cobolli | Brancaccio, NuriaNuria Brancaccio | Pellegrino, AndreaAndrea Pellegrino | Moratelli, AngelicaAngelica Moratelli | Furlan, RenzoRenzo Furlan | |
13 | Serbia | Đoković, NovakNovak Đoković | 1 | Danilović, OlgaOlga Danilović | 119 | Međedović, HamadHamad Međedović | Stevanović, NatalijaNatalija Stevanović | Ćaćić, NikolaNikola Ćaćić | Radanović, DejanaDejana Radanović | Troicki, ViktorViktor Troicki | |
14 | Norwegia | Ruud, CasperCasper Ruud | 11 | Helgø, MaleneMalene Helgø | 542 | Petrovic, AndrejaAndreja Petrovic | Eikeri, UlrikkeUlrikke Eikeri | zz !— | zz !— | Ruud, ChristianChristian Ruud | |
15 | Australia | de Minaur, AlexAlex de Minaur | 12 | Tomljanović, AjlaAjla Tomljanović | 33PR(291) | Millman, JohnJohn Millman | Hunter, StormStorm Hunter | Ebden, MatthewMatthew Ebden | Perez, EllenEllen Perez | Hewitt, LleytonLleyton Hewitt | |
16 | Niemcy | Zverev, AlexanderAlexander Zverev | 7 | Kerber, AngeliqueAngelique Kerber | 31PR(NR) | Marterer, MaximilianMaximilian Marterer | Maria, TatjanaTatjana Maria | Wehnelt, KaiKai Wehnelt | Siegemund, LauraLaura Siegemund | Beltz, TorbenTorben Beltz | |
17 | Brazylia | Seyboth Wild, ThiagoThiago Seyboth Wild | 79 | Haddad Maia, BeatrizBeatriz Haddad Maia | 11 | Meligeni Alves, FelipeFelipe Meligeni Alves | Alves, CarolinaCarolina Alves | Melo, MarceloMarcelo Melo | zz !— | Paciaroni, RafaelRafael Paciaroni | |
18 | Chile | Jarry, NicolásNicolás Jarry | 19 | Seguel, DanielaDaniela Seguel | 668 | Barrios Vera, Marcelo TomásMarcelo Tomás Barrios Vera | Labraña, FernandaFernanda Labraña | Lama, GonzaloGonzalo Lama | zz !— | Fillol, JaimeJaime Fillol |
- Ranking z 25 grudnia 2023.
- PR = zamrożony ranking
- NR = niesklasyfikowany/-a w rankingu
Faza grupowa
18 drużyn zostało podzielonych na sześć grup po trzy drużyny w systemie każdy z każdym. Zwycięzcy każdej grupy oraz dwa najlepsze zespoły z drugich miejsc zakwalifikowały się do ćwierćfinału.
Zakwalifikowani do fazy pucharowej | |
Wyeliminowani |
Tabela
T = mecz, M = mecze, S = sety
- mecz = wszystkie trzy pojedynki liczone jako jeden mecz reprezentacji
- mecze = pojedyncze mecze pomiędzy reprezentantami
Grupa | Pierwsze miejsce | Drugie miejsce | Trzecie miejsce | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kraj | T | M | S | Kraj | T | M | S | Kraj | T | M | S | |
A | Polska | 2–0 | 5–1 | 11–3 | Hiszpania | 1–1 | 3–3 | 6–7 | Brazylia | 0–2 | 1–5 | 3–10 |
B | Grecja | 1–1 | 4–2 | 10–4 | Chile | 1–1 | 3–3 | 7–8 | Kanada | 1–1 | 2–4 | 4–9 |
C | Australia | 1–1 | 3–3 | 7–6 | Stany Zjednoczone | 1–1 | 3–3 | 7-7 | Wielka Brytania | 1–1 | 3–3 | 7–8 |
D | Francja | 2–0 | 5–1 | 11–5 | Niemcy | 1–1 | 3–3 | 8–8 | Włochy | 0–2 | 1–5 | 4–10 |
E | Serbia | 2–0 | 4–2 | 9–7 | Chiny | 1–1 | 4–2 | 9–6 | Czechy | 0–2 | 1–5 | 6–11 |
F | Norwegia | 1–1 | 3–3 | 7–7 | Chorwacja | 1–1 | 3–3 | 8–8 | Holandia | 1–1 | 3–3 | 7–7 |
Grupa A
Poz. | Państwo | Mecz | Mecze | Sety | Sety % | Gemy | Gemy % |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Polska | 2–0 | 5–1 | 11–3 | 79% | 79–41 | 66% |
2 | Hiszpania | 1–1 | 3–3 | 6–7 | 46% | 51–63 | 45% |
3 | Brazylia | 0–2 | 1–5 | 3–10 | 23% | 49–75 | 40% |
Hiszpania – Brazylia
Hiszpania 2 | RAC Arena 29 grudnia 2023 Twarda | Brazylia 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Polska – Brazylia
Polska 3 | RAC Arena 30 grudnia 2023 Twarda | Brazylia 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Polska – Hiszpania
Polska 2 | RAC Arena 1 stycznia 2024 Twarda | Hiszpania 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Grupa B
Poz. | Państwo | Mecz | Mecze | Sety | Sety % | Gemy | Gemy % |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Grecja | 1–1 | 4–2 | 10–4 | 71% | 74–53 | 58% |
2 | Chile | 1–1 | 3–3 | 7–8 | 47% | 59–69 | 46% |
3 | Kanada | 1–1 | 2–4 | 4–9 | 31% | 56–67 | 46% |
Kanada – Chile
Kanada 2 | Ken Rosewall Arena 31 grudnia 2023 Twarda | Chile 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Grecja – Chile
Grecja 1 | Ken Rosewall Arena 2 stycznia 2024 Twarda | Chile 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Grecja – Kanada
Grecja 3 | Ken Rosewall Arena 3 stycznia 2024 Twarda | Kanada 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Grupa C
Poz. | Państwo | Mecz | Mecze | Sety | Sety % | Gemy | Gemy % |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Australia | 1–1 | 3–3 | 7–6 | 54% | 68–59 | 54% |
2 | Stany Zjednoczone | 1–1 | 3–3 | 7–7 | 50% | 60–72 | 45% |
3 | Wielka Brytania | 1–1 | 3–3 | 7–8 | 47% | 75–72 | 51% |
Wielka Brytania – Australia
Wielka Brytania 2 | RAC Arena 29 grudnia 2023 Twarda | Australia 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Stany Zjednoczone – Wielka Brytania
Stany Zjednoczone 2 | RAC Arena 31 grudnia 2023 Twarda | Wielka Brytania 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Stany Zjednoczone – Australia
Stany Zjednoczone 1 | RAC Arena 1 stycznia 2024 Twarda | Australia 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Grupa D
Poz. | Państwo | Mecz | Mecze | Sety | Sety % | Gemy | Gemy % |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Francja | 2–0 | 5–1 | 11–5 | 69% | 78–71 | 52% |
2 | Niemcy | 1–1 | 3–3 | 8–8 | 50% | 77–66 | 54% |
3 | Włochy | 0–2 | 1–5 | 4–10 | 29% | 63–81 | 44% |
Włochy – Niemcy
Włochy 1 | Ken Rosewall Arena 30 grudnia 2023 Twarda | Niemcy 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Francja – Niemcy
Francja 2 | Ken Rosewall Arena 1 stycznia 2024 Twarda | Niemcy 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Francja – Włochy
Francja 3 | Ken Rosewall Arena 3 stycznia 2024 Twarda | Włochy 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Grupa E
Poz. | Państwo | Mecz | Mecze | Sety | Sety % | Gemy | Gemy % |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Serbia | 2–0 | 4–2 | 9–7 | 56% | 66–63 | 51% |
2 | Chiny | 1–1 | 4–2 | 9–6 | 60% | 70–51 | 58% |
3 | Czechy | 0–2 | 1–5 | 6–11 | 35% | 61–83 | 42% |
Czechy – Chiny
Czechy 0 | RAC Arena 30 grudnia 2023 Twarda | Chiny 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Chiny – Serbia
Chiny 1 | RAC Arena 31 grudnia 2023 Twarda | Serbia 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Czechy – Serbia
Czechy 1 | RAC Arena 2 stycznia 2024 Twarda | Serbia 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Grupa F
Poz. | Państwo | Mecz | Mecze | Sety | Sety % | Gemy | Gemy % |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Norwegia | 1–1 | 3–3 | 7–7 | 50% | 66–63 | 51% |
2 | Chorwacja | 1–1 | 3–3 | 8–8 | 50% | 67–68 | 50% |
3 | Holandia | 1–1 | 3–3 | 7–7 | 50% | 66–68 | 49% |
Holandia – Norwegia
Holandia 2 | Ken Rosewall Arena 30 grudnia 2023 Twarda | Norwegia 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Chorwacja – Norwegia
Chorwacja 1 | Ken Rosewall Arena 1 stycznia 2024 Twarda | Norwegia 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Chorwacja – Holandia
Chorwacja 2 | Ken Rosewall Arena 2 stycznia 2024 Twarda | Holandia 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Ranking drugich miejsc
Poz. | Państwo | Mecz | Mecze | Sety | Sety % | Gemy | Gemy % |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chiny | 1–1 | 4–2 | 9–6 | 60% | 70–51 | 58% |
2 | Stany Zjednoczone | 1–1 | 3–3 | 7–7 | 50% | 60–72 | 45% |
3 | Hiszpania | 1–1 | 3–3 | 6–7 | 46% | 51–63 | 45% |
Poz. | Państwo | Mecz | Mecze | Sety | Sety % | Gemy | Gemy % |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Niemcy | 1–1 | 3–3 | 8–8 | 50% | 77–66 | 54% |
2 | Chorwacja | 1–1 | 3–3 | 8–8 | 50% | 67–68 | 50% |
3 | Chile | 1–1 | 3–3 | 7–8 | 47% | 59–69 | 46% |
Faza pucharowa
Drabinka
Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||||||||
3 stycznia, Perth | |||||||||||||
Polska | 3 | ||||||||||||
6 stycznia, Sydney | |||||||||||||
Chiny | 0 | ||||||||||||
Polska | 3 | ||||||||||||
4 stycznia, Sydney | |||||||||||||
Francja | 0 | ||||||||||||
Francja | 2 | ||||||||||||
7 stycznia, Sydney | |||||||||||||
Norwegia | 1 | ||||||||||||
Polska | 1 | ||||||||||||
3 stycznia, Perth | |||||||||||||
Niemcy | 2 | ||||||||||||
Australia | 3 | ||||||||||||
6 stycznia, Sydney | |||||||||||||
Serbia | 0 | ||||||||||||
Australia | 1 | ||||||||||||
5 stycznia, Sydney | |||||||||||||
Niemcy | 2 | ||||||||||||
Grecja | 1 | ||||||||||||
Niemcy | 2 | ||||||||||||
Ćwierćfinały
Polska – Chiny
Polska 3 | Perth, RAC Arena 3 stycznia 2024 Twarda | Chiny 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Francja – Norwegia
Francja 2 | Sydney, Ken Rosewall Arena 4 stycznia 2024 Twarda | Norwegia 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Australia – Serbia
Australia 3 | Perth, RAC Arena 3 stycznia 2024 Twarda | Serbia 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Grecja – Niemcy
Grecja 1 | Sydney, Ken Rosewall Arena 5 stycznia 2024 Twarda | Niemcy 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Półfinały
Polska – Francja
Polska 3 | Sydney, Ken Rosewall Arena 6 stycznia 2024 Twarda | Francja 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Australia – Niemcy
Australia 1 | Sydney, Ken Rosewall Arena 6 stycznia 2024 Twarda | Niemcy 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Finał
Polska – Niemcy
Polska 1 | Sydney, Ken Rosewall Arena 7 stycznia 2024 Twarda | Niemcy 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Przypisy
- ↑ a b c Sydney and Perth to host new-look United Cup mixed team event in 2024 [online], Tennis Australia [dostęp 2024-01-04] (ang.).
- ↑ a b c Prize Money & Ranking Points | United Cup | Tennis | [online], United Cup [dostęp 2024-01-04] .
- ↑ Dramat Polski w finale United Cup!. sportowefakty.wp.pl. [dostęp 2024-01-07]. (pol.).
- ↑ a b c About | United Cup | Tennis | [online], United Cup [dostęp 2024-01-04] .
- ↑ Format Changes For 2024 United Cup | United Cup | Tennis | [online], United Cup [dostęp 2024-01-04] .
Bibliografia
- Drabinka gry pojedynczej. protennislive.com. [dostęp 2024-01-04]. (ang.).
- p
- d
- e
WTA Tour |
|
---|---|
ATP Tour |
|
- p
- d
- e
Wielki Szlem | |
---|---|
Turnieje Mistrzyń |
|
WTA 1000 |
|
WTA 500 |
|
WTA 250 |
|
Zawody drużynowe |
|
- p
- d
- e
Wielki Szlem | |
---|---|
Turnieje Mistrzów |
|
ATP Tour Masters 1000 |
|
ATP Tour 500 | |
ATP Tour 250 |
|
Zawody drużynowe |
|