Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948
Kod MKOl | ITA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1948 Londyn | ||||||
Chorąży | Gianni Rocca | |||||
Liczba zawodników | 213 w 20 dyscyplinach | |||||
|
Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948 reprezentowało 213 zawodników, 193 mężczyzn i 20 kobiet.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Adolfo Consolini | Lekkoatletyka | Rzut dyskiem |
Złoto | Ernesto Formenti | Boks | Waga piórkowa |
Złoto | Mario Ghella | Kolarstwo | Kolarstwo torowe 1 km ze startu zatrzymanego |
Złoto | Renato Perona Ferdinando Terruzzi | Kolarstwo | Kolarstwo torowe tandemy |
Złoto | Luigi Cantone | Szermierka | Szpada indywidualnie |
Złoto | Giuseppe Moioli Elio Morille Giovanni Invernizzi Francesco Faggi | Wioślarstwo | Czwórka bez sternika |
Złoto | Pasquale Buonocore Emilio Bulgarelli Cesare Rubini Geminio Ognio Gildo Arena Aldo Ghira Gianfranco Pandolfini Mario Maioni Tullio Pandolfini | Piłka wodna | turniej mężczyzn |
Złoto | Pietro Lombardi | Zapasy | Waga musza w stylu klasycznym |
Srebro | Giuseppe Tosi | Lekkoatletyka | Rzut dyskiem |
Srebro | Edera Cordiale Gentile | Lekkoatletyka | Rzut dyskiem |
Srebro | Amelia Piccinini | Lekkoatletyka | Pchnięcie kulą |
Srebro | Spartaco Bandinelli | Boks | Waga musza |
Srebro | Giovanni Zuddas | Boks | Waga kogucia |
Srebro | Rino Pucci Arnaldo Benfenati Guido Bernardi Anselmo Citterio | Kolarstwo | Kolarstwo torowe 4 km drużynowo na dochodzenie |
Srebro | Renzo Nostini Manlio Di Rosa Edoardo Mangiarotti Giuliano Nostini Giorgio Pellini Saverio Ragno | Szermierka | Floret drużynowo |
Srebro | Luigi Cantone Marco Antonio Mandruzzato Dario Mangiarotti Edoardo Mangiarotti Fiorenzo Marini Carlo Agostoni | Szermierka | Szpada drużynowo |
Srebro | Gastone Dare Carlo Turcato Vincenzo Pinton Mauro Racca Aldo Montano Renzo Nostini | Szermierka | Szabla drużynowo |
Srebro | Vincenzo Pinton | Szermierka | Szabla indywidualnie |
Srebro | Giovanni Steffè Aldo Tarlao Alberto Radi | Wioślarstwo | Dwójka ze sternikiem |
Brąz | Alessandro D'Ottavio | Boks | Waga półśrednia |
Brąz | Ivano Fontana | Boks | Waga średnia |
Brąz | Michele Tito Enrico Perucconi Antonio Siddi Carlo Monti | Lekkoatletyka | sztafeta 4 x 100 m |
Brąz | Edoardo Mangiarotti | Szermierka | Szpada indywidualnie |
Brąz | Romolo Catasta | Wioślarstwo | Jedynka |
Brąz | Felice Fanetti Bruno Boni | Wioślarstwo | Dwójka bez sternika |
Brąz | Ercole Gallegati | Zapasy | Waga średnia w stylu klasycznym |
Brąz | Guido Fantoni | Zapasy | Waga ciężka w stylu klasycznym |
Bibliografia
- Skład reprezentacji
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
|
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |