Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – ósemka mężczyzn
Rywalizacja w ósemkach mężczyzn w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 rozgrywana była między 8 a 13 sierpnia na Lagoa Rodrigo de Freitas.
Do zawodów zgłoszonych zostało 7 osad.
Terminarz
Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC-03:00).
Data | Godzina | |
---|---|---|
UTC-03:00 | ||
8 sierpnia 2016 | 09:10 | Eliminacje |
11 sierpnia 2016 | 10:00 | Repasaże |
13 sierpnia 2016 | 11:27 | Finały |
Rekordy
Nazwa | Zawodnicy | Kraj | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Rekord świata[1] | Malte Jakschik Martin Sauer Richard Schmidt Johannes Weissenfeld Torben Johannesen Jakob Schneider Maximilian Planer Hannes Ocik Felix Wimberger | Niemcy | 5:18,680 | Poznań | 18 czerwca 2017 |
Rekord olimpijski[2] | Jason Read Wyatt Allen Chris Ahrens Joseph Hansen Matt Deakin Dan Beery Beau Hoopman Bryan Volpenhein Peter Cipollone | Stany Zjednoczone | Ateny | 5:19,850 | 15 sierpnia 2004 |
Wyniki
Eliminacje
Do finału bezpośrednio awansowali zwycięzcy biegów. Pozostałe osady wzięły udział w repasażu.
- Bieg 1
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Matthew Langridge Phelan Hill Andrew Triggs Hodge Peter Reed William Satch Tom Ransley Matt Gotrel Scott Durant Paul Bennett | Wielka Brytania | 5:34,23 | Q |
2. | 1 | Kaj Hendriks Robert Lücken Boaz Meylink Boudewijn Röell Olivier Siegelaar Dirk Uittenbogaard Mechiel Versluis Peter Wiersum Tone Wieten | Holandia | 5:36,16 | |
3. | 4 | Michael Brake Isaac Grainger Stephen Jones Alex Kennedy Shaun Kirkham Thomas Murray Brook Robertson Jonathan Wright Caleb Shepherd | Nowa Zelandia | 5:36,28 | |
4. | 2 | Luca Agamennoni Vincenzo Capelli Pierpaolo Frattini Fabio Infimo Emanuele Liuzzi Mario Paonessa Matteo Stefanini Simone Venier Enrico D’Aniello | Włochy | 5:52,83 |
- Bieg 2
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Richard Schmidt Martin Sauer Eric Johannesen Hannes Ocik Andreas Kuffner Maximilian Reinelt Felix Drahotta Malte Jakschik Maximilian Munski | Niemcy | 5:38,22 | Q |
2. | 2 | Sam Dommer Hans Struzyna Alexander Karwoski Glenn Ochal Stephen Kasprzyk Michael di Santo Robert Munn Austin Hack Samuel Ojserkis | Stany Zjednoczone | 5:40,16 | |
3. | 3 | Zbigniew Schodowski Robert Fuchs Krystian Aranowski Mateusz Wilangowski Mikołaj Burda Michał Szpakowski Marcin Brzeziński Piotr Juszczak Daniel Trojanowski | Polska | 5:42,32 |
Repasaże
Cztery pierwsze osady awansowały do finału. Pozostałe osady odpadły.
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Sam Dommer Hans Struzyna Alexander Karwoski Glenn Ochal Stephen Kasprzyk Michael di Santo Robert Munn Austin Hack Samuel Ojserkis | Stany Zjednoczone | 5:51,13 | Q |
2. | 2 | Kaj Hendriks Robert Lücken Boaz Meylink Boudewijn Röell Olivier Siegelaar Dirk Uittenbogaard Mechiel Versluis Peter Wiersum Tone Wieten | Holandia | 5:52,95 | Q |
3. | 1 | Michael Brake Isaac Grainger Stephen Jones Alex Kennedy Shaun Kirkham Thomas Murray Brook Robertson Jonathan Wright Caleb Shepherd | Nowa Zelandia | 5:56,94 | Q |
4. | 4 | Zbigniew Schodowski Robert Fuchs Krystian Aranowski Mateusz Wilangowski Mikołaj Burda Michał Szpakowski Marcin Brzeziński Piotr Juszczak Daniel Trojanowski | Polska | 5:59,22 | Q |
5. | 5 | Luca Agamennoni Vincenzo Capelli Pierpaolo Frattini Fabio Infimo Emanuele Liuzzi Mario Paonessa Matteo Stefanini Simone Venier Enrico D’Aniello | Włochy | 6:05,12 |
Finał
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
3 | Matthew Langridge Phelan Hill Andrew Triggs Hodge Peter Reed William Satch Tom Ransley Matt Gotrel Scott Durant Paul Bennett | Wielka Brytania | 5:29,63 | ||
4 | Richard Schmidt Martin Sauer Eric Johannesen Hannes Ocik Andreas Kuffner Maximilian Reinelt Felix Drahotta Malte Jakschik Maximilian Munski | Niemcy | 5:30,96 | ||
2 | Kaj Hendriks Robert Lücken Boaz Meylink Boudewijn Röell Olivier Siegelaar Dirk Uittenbogaard Mechiel Versluis Peter Wiersum Tone Wieten | Holandia | 5:31,59 | ||
4. | 5 | Sam Dommer Hans Struzyna Alexander Karwoski Glenn Ochal Stephen Kasprzyk Michael di Santo Robert Munn Austin Hack Samuel Ojserkis | Stany Zjednoczone | 5:34,23 | |
5. | 1 | Zbigniew Schodowski Robert Fuchs Krystian Aranowski Mateusz Wilangowski Mikołaj Burda Michał Szpakowski Marcin Brzeziński Piotr Juszczak Daniel Trojanowski | Polska | 5:34,62 | |
6. | 6 | Michael Brake Isaac Grainger Stephen Jones Alex Kennedy Shaun Kirkham Thomas Murray Brook Robertson Jonathan Wright Caleb Shepherd | Nowa Zelandia | 5:36,64 |
Przypisy
Bibliografia
- M8+ Men’s Eight - Heat. worldrowing.com. [dostęp 2017-12-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-10)]. (ang.).
- M8+ Men’s Eight - Repechage. worldrowing.com. [dostęp 2017-12-19]. (ang.).
- M8+ Men’s Eight - Final. worldrowing.com. [dostęp 2017-12-19]. (ang.).
- Rowing - Olympic Games 2016 Results Men. the-sports.org. [dostęp 2017-12-19]. (ang.).