Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – dwójka bez sternika mężczyzn
Hamish Bond | |
Shaun Keeling | |
Marco Di Costanzo |
Rywalizacja w dwójkach bez sternika mężczyzn w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 rozgrywana była między 6 a 11 sierpnia na Lagoa Rodrigo de Freitas.
Do zawodów zgłoszonych zostało 13 osad (26 zawodników).
Terminarz
Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC-03:00).
Data | Godzina | |
---|---|---|
UTC-03:00 | ||
6 sierpnia 2016 | 10:45 | Eliminacje |
8 sierpnia 2016 | 10:30 | Repasaże |
9 sierpnia 2016 | 9:50 | Półfinały |
11 sierpnia 2016 | 10:44 | Finały |
Rekordy
Nazwa | Zawodnicy | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata[1] | Hamish Bond Eric Murray | 6:08,000 | Londyn | 28 lipca 2012 |
Rekord olimpijski[2] |
Wyniki
Eliminacje
Do półfinałów awansowały trzy najlepsze osady z każdego biegu. Pozostałe osady wzięły udział w repasażach.
- Bieg 1
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Spencer Turrin Alex Lloyd | Australia | 6:40,79 | Q |
2. | 4 | Shaun Keeling Lawrence Brittain | Południowa Afryka | 6:41,42 | Q |
3. | 2 | Jakub Podrazil Lukáš Helešic | Czechy | 6:42,71 | Q |
4. | 5 | Anders Weiss Nareg Guregian | Stany Zjednoczone | 6:49,97 | |
5. | 1 | Alexander Bene Pau Maggi | Hiszpania | 6:54,26 |
- Bieg 2
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Germain Chardin Dorian Mortelette | Francja | 6:42,00 | Q |
2. | 1 | Alan Sinclair Stewart Innes | Wielka Brytania | 6:50,77 | Q |
3. | 2 | Cristi-Ilie Pîrghie George Alexandru Pălămariu | Rumunia | 6:51,71 | Q |
4. | 4 | Roel Braas Mitchel Steenman | Holandia | 7:22,93 |
- Bieg 3
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Hamish Bond Eric Murray | Nowa Zelandia | 6:41,75 | Q |
2. | 1 | Marco Di Costanzo Giovanni Abagnale | Włochy | 6:46,04 | Q |
3. | 4 | Adrián Juhász Béla Simon | Węgry | 6:59,28 | Q |
4. | Miloš Vasić Nenad Beđik | Serbia | DNF |
Repasaże
Pierwsze trzy osady awansowały do półfinału. Jedna osada odpadła.
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Roel Braas Mitchel Steenman | Holandia | 6:34,16 | Q |
2. | 1 | Miloš Vasić Nenad Beđik | Serbia | 6:34,52 | Q |
3. | 2 | Anders Weiss Nareg Guregian | Stany Zjednoczone | 6:36,60 | Q |
4. | 4 | Alexander Bene Pau Maggi | Hiszpania | 6:40,47 |
Półfinały
Do finału A awansowały trzy najlepsze osady z każdego półfinału. Pozostałe osady wzięły udział w finale B.
- Półfinał 1
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 2 | Marco Di Costanzo Giovanni Abagnale | Włochy | 6:24,96 | Q |
2. | 3 | Spencer Turrin Alex Lloyd | Australia | 6:25,25 | Q |
3. | 4 | Germain Chardin Dorian Mortelette | Francja | 6:26,10 | Q |
4. | 1 | Roel Braas Mitchel Steenman | Holandia | 6:26,94 | |
5. | 6 | Anders Weiss Nareg Guregian | Stany Zjednoczone} | 6:33,95 | |
6. | 5 | Cristi-Ilie Pîrghie George Alexandru Pălămariu | Rumunia | 6:48,17 |
- Półfinał 2
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Hamish Bond Eric Murray | Nowa Zelandia | 6:23,36 | Q |
2. | 5 | Alan Sinclair Stewart Innes | Wielka Brytania | 6:26,37 | Q |
3. | 3 | Shaun Keeling Lawrence Brittain | Południowa Afryka | 6:27,59 | Q |
4. | 6 | Adrián Juhász Béla Simon | Węgry | 6:29,12 | |
5. | 1 | Miloš Vasić Nenad Beđik | Serbia | 6:31,00 | |
6. | 2 | Jakub Podrazil Lukáš Helešic | Czechy | 6:32,85 |
Finały
- Finał B
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Jakub Podrazil Lukáš Helešic | Czechy | 7:00,04 | |
2. | 4 | Roel Braas Mitchel Steenman | Holandia | 7:01,88 | |
3. | 3 | Adrián Juhász Béla Simon | Węgry | 7:03,34 | |
4. | 5 | Miloš Vasić Nenad Beđik | Serbia | 7:04,71 | |
5. | 2 | Anders Weiss Nareg Guregian | Stany Zjednoczone | 7:10,60 | |
6. | 6 | Cristi-Ilie Pîrghie George Alexandru Pălămariu | Rumunia | 7:13,68 |
- Finał A
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
4 | Hamish Bond Eric Murray | Nowa Zelandia | 6:59,71 | ||
1 | Shaun Keeling Lawrence Brittain | Południowa Afryka | 7:02,51 | ||
3 | Marco Di Costanzo Giovanni Abagnale | Włochy | 7:04,52 | ||
4. | 2 | Alan Sinclair Stewart Innes | Wielka Brytania | 7:07,99 | |
5. | 6 | Germain Chardin Dorian Mortelette | Francja | 7:09,91 | |
6. | 5 | Spencer Turrin Alex Lloyd | Australia | 7:11,60 |
Przypisy
Bibliografia
- M2- Men's Pair - Heat. worldrowing.com. [dostęp 2017-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-12)]. (ang.).
- M2- Men's Pair - Repechage. worldrowing.com. [dostęp 2017-12-14]. (ang.).
- M2- Men's Pair - Semifinal. worldrowing.com. [dostęp 2017-12-14]. (ang.).
- M2- Men's Pair - Final. worldrowing.com. [dostęp 2017-12-14]. (ang.).
- Rowing - Olympic Games 2016 Results Men. the-sports.org. [dostęp 2017-12-14]. (ang.).