World Team Challenge 2020
| |||
Data | 28 grudnia 2020 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Ruhpolding | ||
Liczba konkurencji | 2 | ||
Zwycięzcy | |||
Bieg masowy | Jewgienija Pawłowa | ||
Bieg pościgowy | Jewgienija Pawłowa |
World Team Challenge 2020 (oficjalnie Joka Classic Biathlon World Team Challenge auf Schalke 2020) – dziewiętnasta edycja pokazowych zawodów biathlonowych, które rozegrano 28 grudnia 2020 roku na obiekcie biathlonowym Chiemgau-Arena w Ruhpolding bez udziału publiczności ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią COVID-19. Zawody składały się z dwóch konkurencji: biegu masowego i biegu pościgowego; w obu zwyciężył rosyjski duet Jewgienija Pawłowa–Matwiej Jelisiejew. Łącznie to było piąte zwycięstwo rosyjskiej drużyny w imprezie – wcześniej w 2007, 2010, 2012 i 2017 roku[1].
Wyniki
Bieg masowy
Źródło[2]:.
Poz. | Nazwisko | Reprezentacja | Czas [min.] (+kara) |
---|---|---|---|
1. | Jewgienija Pawłowa / Matwiej Jelisiejew | Rosja | 33:15,3 (+3) |
2. | Franziska Preuß / Simon Schempp | Niemcy | +18,2 (+4) |
3. | Lisa Hauser / Julian Eberhard | Austria | +50,2 (+8) |
4. | Dorothea Wierer / Lukas Hofer | Włochy | +1:09,1 (+9) |
5. | Wita Semerenko / Dmytro Pidruczny | Ukraina | +1:17,1 (+6) |
6. | Denise Herrmann / Benedikt Doll | Niemcy | +1:19,7 (+9) |
7. | Markéta Davidová / Michal Krčmář | Czechy | +1:45,6 (+8) |
8. | Dzinara Alimbiekawa / Anton Smolski | Białoruś | +1:50,1 (+7) |
9. | Elisabeth Högberg / Torstein Stenersen | Szwecja | +2:26,0 (+9) |
10. | Lena Häcki / Sebastian Stalder | Szwajcaria | +3:38,9 (+10) |
Bieg pościgowy
Źródło[3]:.
Poz. | Nazwisko | Reprezentacja | Czas [min.] (+kara) |
---|---|---|---|
1. | Jewgienija Pawłowa / Matwiej Jelisiejew | Rosja | 33:06,4 (+2) |
2. | Franziska Preuß / Simon Schempp | Niemcy | +7,1 (+3) |
3. | Denise Herrmann / Benedikt Doll | Niemcy | +25,1 (+4) |
4. | Dorothea Wierer / Lukas Hofer | Włochy | +25,2 (+4) |
5. | Lisa Hauser / Julian Eberhard | Austria | +40,1 (+7) |
6. | Markéta Davidová / Michal Krčmář | Czechy | +1:39,6 (+5) |
7. | Lena Häcki / Sebastian Stalder | Szwajcaria | +1:59,8 (+4) |
8. | Dzinara Alimbiekawa / Anton Smolski | Białoruś | +2:14,7 (+8) |
9. | Wita Semerenko / Dmytro Pidruczny | Ukraina | +2:39,6 (+7) |
10. | Elisabeth Högberg / Torstein Stenersen | Szwecja | zdublowani |
Przypisy
- ↑ Sebastian Krystek: Piata wygrana Rosji w World Team Challenge. biathlon.pl, 2020-12-28. [dostęp 2021-12-25]. (pol.).
- ↑ Різдвяна гонка 2020. Результати мас-старту [online], biathlon.com.ua, 28 grudnia 2020 [dostęp 2021-12-25] (ukr. • ros. • ang.).
- ↑ Різдвяна гонка 2020. Результати гонки переслідування [online], biathlon.com.ua, 28 grudnia 2020 [dostęp 2021-12-25] (ukr. • ros. • ang.).
- p
- d
- e
Biathlon |
|
---|---|
Biegi narciarskie |
|
Bobsleje | |
Curling |
|
Hokej na lodzie |
|
Kombinacja norweska |
|
Łyżwiarstwo figurowe |
|
Łyżwiarstwo szybkie |
|
Narciarstwo alpejskie |
|
Narciarstwo dowolne |
|
Narciarstwo szybkie |
|
Saneczkarstwo |
|
Saneczkarstwo (tory naturalne) |
|
Short track |
|
Skeleton | |
Skoki narciarskie |
|
Snowboarding |
|