Sezon | Gr. | K | T | Mistrz | Wicemistrz | III miejsce | Br. | Król strzelców | Uwagi |
1936 (w) | | | | 1 | Dinamo Rostów nad Donem | Stroiteli Baku | Dynamo Odessa | ? | ? | 8 klubów |
1936 (j) | | | | 1 | Dinamo Kazań | Spartak Charków | Dynamo Dniepropetrowsk | ? | ? | 8 klubów |
1937 | | | | 1 | Dynamo Odessa | Łokomotyw Kijów | Stachanoweć Stalino | ? | ? | 10 klubów |
1938-1945 | | | | | | | | | | nie rozgrywano |
1946 | Rosja | | | 1 | Dinamo Ryga | Zenit Kaliningrad | Dinamo Swierdłowsk | ? | ? | 119 klubów; 15 stref, potem 2 gr.finałowe |
Republiki | | | 1 | Spartak Użhorod | Krylja Sowietow Tbilisi | Dinamo Ałmaty |
1947-1962 | | | | | | | | | | nie rozgrywano |
1963 | Rosja | | | 1 | Wołga Kalinin | Dinamo Kirow | Zwiezda Sierpuchow | ? | ? | 151 klubów; 9 stref, potem 3 gr.finałowe |
Ukraina | | | 1 | SKA Odessa | Łokomotyw Winnica | Azowstal Żdanow |
Republiki | | | 1 | Lokomotiwi Tbilisi | Dinamo Batumi | Lori Kirowokan Stroitel Aszchabad |
1964 | Rosja | | | 1 | Rostsielmasz Rostów nad Donem | Terek Grozny | Tiekstilszczik Iwanowo | ? | ? | 151 klubów; 9 stref, potem 3 gr.finałowe |
Ukraina | | | 1 | Łokomotyw Winnica | SKA Kijów | Polissia Żytomierz |
Republiki | | | 1 | Granitas Kłajpeda | Wostok Ust-Kamienogorsk | Politotdel Taszkent.oblast |
1965 | Rosja | | | 1 | Spartak Nalczyk | Rubin Kazań | Sokoł Saratów | ? | ? | 175 klubów; 9 stref, potem 3 gr.finałowe |
Ukraina | | | 1 | SKA Lwów | SKA Kijów | Awanhard Żółte Wody |
Republiki | | | 1 | Dinamo Kirowobad | Dinamo Baku | Pamir Leninabad |
1966 | Rosja | | | 1 | Lokomotiw Kaługa | Spartak Ordżonikidze | Mietałłurg Tuła | ? | ? | 165 klubów; 9 stref, potem 4 gr.finałowe |
Ukraina | | | 1 | Awanhard Żółte Wody | Dynamo Chmielnicki | Łokomotyw Chersoń |
Centralna Azja | | | 1 | Pamir Leninabad | Mietałłurg Szymkent | Dinamo Celinograd |
Republiki | | | 1 | Meszachte Tkibuli | Polad Sumgait | Nioman Grodno |
1967 | Rosja | | | 1 | Dinamo Machaczkała | Wołga Uljanowsk | Wołgar Astrachań | ? | ? | 190 klubów; 10 stref, potem 4 gr.finałowe |
Ukraina | | | 1 | Awtomobilist Żytomierz | Chimik Siewierodonieck | Dnipro Krzemieńczuk |
Centralna Azja | | | 1 | Zarafshon Navoiy | Swierdlowiec Taszkent.oblast | Mietałłurg Temyrtau |
Republiki | | | 1 | Nioman Grodno | Polad Sumgait | Lori Kirowokan Spartak Brześć |
1968 | Rosja | | | 1 | Maszuk Piatigorsk | Kalininiec Swierdłowsk | Spartak Biełgorod | ? | ? | 251 klubów; 13 stref, potem 5 gr.finałowe |
Ukraina | | | 1 | Awanhard Tarnopol | Bukowyna Czerniowce | Szachtar Kadijewka |
Centralna Azja | | | 1 | Swierdlowiec Taszkent.oblast | Ak Altyn Andiżan.oblast | FK Samarkanda |
Kazachstan | | | 1 | Jenbek Żezkazgan | ADK Ałmaty | Mietałłurg Temyrtau |
1969 | Rosja | | | 1 | Drużba Majkop | Saturn Rybinsk | Iskra Smoleńsk | ? | ? | 265 klubów; 14 stref, potem 5 gr.finałowych |
Ukraina | | | 1 | Spartak Iwano-Frankiwsk | Szachtar Gorłówka | Spartak Sumy |
Centralna Azja | | | 1 | Taszawtomasz Taszkent | FK Samarkanda | FK Yangiyer |
Kazachstan | | | 1 | Traktor Pawłodar | Cementnik Semipałatyńsk | Jenbek Żezkazgan |
Kaukaz | | | 1 | Dila Gori | Guria Lanczchuti | Awtomobilist Nalczyk |
1970 | Ukraina | | | 1 | Metałurh Zaporoże | Tawrija Symferopol | Awtomobilist Żytomierz | ? | ? | 66 klubów; 3 strefy |
Rosja | | | 2 | Awtomobilist Nalczyk | Spartak Joszkar-Oła | Kuzbass Kemerowo |
1971 | | | | 1 | Zwiezda Perm | Awtomobilist Nalczyk | Krywbas Krzywy Róg (wygrał baraż z Iskra Smoleńsk) | ? | ? | 124 klubów; 6 stref, potem finał |
1972 | | | | 1 | Kuzbass Kemerowo | Mietałłurg Lipieck | Spartak Iwano-Frankiwsk (wygrał baraż z Daugava Ryga) | ? | ? | 130 klubów; 7 stref, potem finał |
1973 | | | | 1 | Urałmasz Swierdłowsk | Tawrija Symferopol | Kubań Krasnodar | ? | ? | 126 klubów; 7 stref, potem finał |
1974 | | | | 1 | Ałga Frunze | Rubin Kazań | Metalist Charków | ? | ? | 116 klubów; 6 stref, potem 3 półfinały i finał |
1975 | | | | 1 | Terek Grozny | Daugava Ryga | Stroitel Aszchabad | ? | ? | 111 klubów; 6 stref, potem 3 półfinały i finał |
1976 | 1 | | | 1 | Krywbas Krzywy Róg | Maszuk Piatigorsk | | ? | ? | 121 klubów; 6 stref, potem finał |
2 | | | 2 | Urałmasz Swierdłowsk | Guria Lanczchuti | |
3 | | | 1 | Dinamo Leningrad | Meliorator Yangiyer | |
1977 | 1 | | | 2 | SKA Odessa | Spartak Semipałatyńsk | | ? | ? | 128 klubów; 6 stref, potem finał |
2 | | | 1 | Žalgiris Wilno | Spartak Nalczyk | |
3 | | | 1 | Kubań Krasnodar | FK Yangiyer | |
1978 | 1 | | | 1 | Metalist Charków | Fakieł Woroneż | | ? | ? | 139 klubów; 6 stref, potem finał |
2 | | | 2 | Zwiezda Perm | Traktor Pawłodar | |
3 | | | 3 | Spartak Nalczyk | Ałga Frunze | |
1979 | 1 | | | 1 | Iskra Smoleńsk | Tiekstilszczik Iwanowo | Dynama Brześć | ? | ? | 142 klubów; 6 stref |
2 | | | 1 | Kołos Nikopol | SKA Kijów | SKA Lwów |
3 | | | 1 | Dinamo Stawropol | Rotor Wołgograd | Mietałłurg Lipieck |
4 | | | 1 | Guria Lanczchuti | Lokomotiwi Samtredia | Karabach Stepanakert |
5 | | | 1 | Buston Dżyzak | Szachrichonczi Szachrichan | Aktiubiniec Aktöbe |
6 | | | 1 | SKA Chabarowsk | Szachtior Karaganda | Łucz Władywostok |
1980 | I | | | 1 | Spartak Kostroma | Rotor Wołgograd | Lokomotiwi Samtredia | ? | ? | 154 klubów; 9 stref, potem 3 finały |
II | | | 2 | Traktor Pawłodar | Dinamo Samarkanda | Torpedo Togliatti |
III | | | 1 | SKA Kijów | Chimik Grodno | Dinamo Barnauł |
1981 | I | | | 1 | Daugava Ryga | Kotajk Abowian | Neftchi Fergana | ? | ? | 165 klubów; 9 stref, potem 3 finały |
II | | | 1 | Dinamo Kirow | Krywbas Krzywy Róg | Aktiubiniec Aktöbe |
III | | | 1 | Rotor Wołgograd | Tiekstilszczik Iwanowo | Tiekstilszczik Iwanowo |
1982 | I | | | 1 | Tiekstilszczik Iwanowo | Spartak Ordżonikidze | Kotajk Abowian | ? | ? | 161 klubów; 9 stref, potem 3 finały |
II | | | 1 | Dniapro Mohylew | Dinamo Samarkanda | Bukowyna Czerniowce |
III | | | 2 | Kuzbass Kemerowo | Szachtior Karaganda | Lokomotiw Czelabińsk |
1983 | I | | | 1 | Irtysz Omsk | Mietałłurg Lipieck | SKA Kijów | ? | ? | 159 klubów; 9 stref, potem 3 finały |
II | | | 1 | Spartak Ordżonikidze | Znamia Truda Oriechowo-Zujewo | Szachtior Karaganda |
III | | | 1 | Dinamo Batumi | Krylja Sowietow Kujbyszew | Neftchi Fergana |
1984 | I | | | 1 | Krylja Sowietow Kujbyszew | Nywa Winnica | Celinnik Celinograd | ? | ? | 162 klubów; 9 stref, potem 3 finały |
II | | | 1 | Kotajk Abowian | Gieołog Tiumeń | Zorki Krasnogorsk |
III | | | 2 | Dinamo Stawropol | Dinamo Samarkanda | Bałtika Kaliningrad |
1985 | I | | | 2 | Rostsielmasz Rostów nad Donem | Tawrija Symferopol | Zwiezda Dżyzak | ? | ? | 153 klubów; 9 stref, potem 3 finały barażowe |
II | | | 1 | Atlantas Kłajpeda | Zwiezda Perm | Mercchali Macharadze |
III | | | 2 | Iskra Smoleńsk | Meliorator Szymkent | Gieołog Tiumeń |
1986 | I | | | 2 | Krylja Sowietow Kujbyszew | Kepez Kirowobad | Krasnaja Priesnia Moskwa | ? | ? | 159 klubów; 9 stref, potem 3 finały |
II | | | 1 | Gieołog Tiumeń | Mietałłurg Lipieck | Meliorator Szymkient |
III | | | 1 | Zoria Woroszyłowgrad | Soxibkor Xalqobod | Sokoł Saratów |
1987 | A | | | 1 | Tawrija Symferopol | Iskra Smoleńsk | Lokomotiwi Samtredia | ? | ? | 161 klubów; 9 stref, potem 3 finały |
B | | | 3 | Zwiezda Perm | Meliorator Szymkent | SKA Chabarowsk |
W | | | 2 | Kubań Krasnodar | Nistru Kiszyniów | Neftchi Fergana |
1988 | A | | | 1 | Nistru Kiszyniów | Neftchi Fergana | Irtysz Omsk | ? | ? | 169 klubów; 9 stref, potem 3 finały |
B | | | 1 | Torpedo Kutaisi | Cemient Noworosyjsk | Traktor Pawłodar |
W | | | 1 | Fakieł Woroneż | Bukowyna Czerniowce | Urałmasz Swierdłowsk |
1989 | A | | | 1 | Lokomotiw Gorki | Irtysz Omsk | Cemient Noworosyjsk | ? | ? | 195 klubów; 9 stref, potem 3 finały |
B | | | 1 | Textilșcic Tyraspol | Wołyń Łuck | Krylja Sowietow Kujbyszew |
W | | | 1 | Dinamo Suchumi | Neftchi Fergana | Traktor Pawłodar |
1990 | Zapad | | | 1 | Bukowyna Czerniowce | Daugava Ryga | Karpaty Lwów | ? | ? | 66 klubów; 3 strefy |
Centr | | | 3 | Urałmasz Swierdłowsk | Tiekstilszczik Kamyszyn | Krylja Sowietow Samara |
Wostok | | | 1 | Neftchi Fergana | Navbahor Namangan | Okiean Nachodka |
1991 | Zapad | | | 1 | Karpaty Lwów | Zoria Ługańsk | Kəpəz Gəncə | ? | ? | 66 klubów; 3 strefy |
Centr | | | 1 | Asmarał Moskwa | Krylja Sowietow Samara | Torpedo Włodzimierz |
Wostok | | | 1 | Okiean Nachodka | Köpetdag Aszchabad | Ałga Frunze |