Liga a III-a 2019-2020
Liga III | |||
Sezon | 2019–20 | ||
---|---|---|---|
| |||
Modifică date / text |
Ediția 2019-2020 a Ligii a III-a, eșalonul inferior organizat de Federația Română de Fotbal s-a desfășurat între 23 august 2019 și 30 mai 2020. Datorită pandemiei de coronavirus, FRF a decis înghețarea sezonului. Nu va retrograda nicio echipă, iar în Liga a II-a vor promova cluburile clasate pe prima poziție în fiecare serie sau învingătoarele unui baraj în dublă manșă între locul 1 și locul 2 din fiecare serie, dacă diferența între primele două formații este egală sau mai mică de trei puncte.
Preliminariile sezonului
Echipe retrogradate din Liga II
În urma jocurilor sezonului 2018-2019 al Ligii a II-a, au retrogradat în Liga a III-a echipele ACS Energeticianul, CS Aerostar Bacău, CS Balotești, ACS Poli Timișoara și Dacia Unirea Brăila.
Echipe promovate din ligile județene
Campioanele ligilor județene din sezonul anterior dispută meciuri de baraj, două câte două, trase la sorți pe regiuni. Rezultatele sunt prezentate în tabelul de mai jos, echipa scrisă îngroșat obținând promovarea.
Echipa 1 | Scor gen. | Echipa 2 | Tur | Retur |
---|---|---|---|---|
AS Pescărușul Sarichioi Junior (TL) | 2–8 | CS Poseidon Limanu-2 Mai (CT) | 1–2 | 1–6 |
CS Viitorul Ianca (BR) | 8–1 | ACS Mausoleul Mărășești (VN) | 5–1 | 3–0 |
ACS Universitatea Dunărea de Jos Galați (GL) | 5–1 | Team Săgeata (BZ) | 2–1 | 3–0 |
AS Mihai Bravu (GR) | 1–9 | CS Blejoi (PH) | 0–3 | 1–6 |
Recolta Gheorghe Doja (IL) | 2–0 | CSO Viitorul Pantelimon (IF) | 2–0 | 0–0 |
Mostiștea Ulmu (CL) | 5–4 | FC Carmen București (B) | 3–3 | 2–1 |
CSM Slatina (OT) | 4–1 | Gloria 2015 Cornești (DB) | 2–0 | 2–1 |
Unirea Brânceni (TR) | 0–1 | Tractorul Cetate (DJ) | 0–0 | 0–1 |
Real Bradu (AG) | 1–5 | Viitorul Dăești (VL) | 1–2 | 0–3 |
CS Strehaia (MH) | 2–4 | Gilortul Târgu Cărbunești (GJ) | 2–1 | 0–3 |
Progresul Pecica (AR) | 3–1 | Retezatul Hațeg (HD) | 2–1 | 1–0 |
Voința Lupac (CS) | 1–8 | Fortuna Becicherecu Mic (TM) | 0–2 | 1–6 |
CSM Târgu Mureș (MS) | 9–2 | Sportul 2015 Petrești (AB) | 6–0 | 3–2 |
Stăruința Zagon (CV) | 4–4 2–1 g.d. | Olimpic Zărnești (BV) | 2–1 | 2–3 |
CS Gheorgheni (HR) | 3–5 | Viitorul Șelimbăr (SB) | 2–3 | 1–2 |
CS Florești (CJ) | 0–4 | CSC Sânmartin (BH) | 0–2 | 0–2 |
CSM Satu Mare (SM) | 6–1 | Minerul Rodna (BN) | 5–0 | 1–1 |
Viitorul Ulmeni (MM) | 2–4 | Unirea Mirșid (SJ) | 2–2 | 0–2 |
Viitorul Liteni (SV) | 3–5 | Ozana Târgu Neamț (NT) | 1–4 | 2–1 |
CSM Bacău (BC) | 6–1 | Viitorul Albești (BT) | 5–0 | 1–1 |
Hușana Huși, campioana Ligii a IV-a Vaslui, a promovat direct deoarece adversara ei, Moldova Cristești, câștigătoarea Ligii a IV-a Iași, nu a putut obține certificat de identitate sportivă și nu poate participa în Liga a III-a.
Seria 1
Rezultatele meciurilor din seria 1
Oaspeți ► Gazde ▼ | BOT | OZA | CHL | PAS | UDJ | FOR | HUS(d) | BAC | SMZ | BUC | SPL | KSE | OGL | MIR | FOC | AER |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Botoșani II | — | 1–1 | 4–2 | 4–1 | 1–1 | 0–2 | 2–1 | 0–2 | 1–3 | |||||||
Ozana Târgu Neamț | — | 1–2 | 1–1 | 2–0 | 3–0 | 3–0 | 3–2 | 1–0 | 1–2 | |||||||
Ceahlăul | 4–0 | — | 7–1 | 5–1 | 3–0 | 1–0 | 3–0 | 2–1 | 0–2 | |||||||
CSM Pașcani | 2–6 | — | 1–4 | 1–4 | 0–6 | 0–10 | 1–2 | 0–2 | 0–7 | |||||||
Dunărea de Jos | 2–4 | 0–1 | — | 2–4 | 2–0 | 0–2 | 0–0 | 2–2 | 0–2 | |||||||
Foresta Suceava | 3–1 | 10–0 | — | 4–0 | 4–1 | 3–0 | 3–0 | 1–1 | 1–0 | |||||||
Hușana Huși(d) | 2–1 | 0–4 | 3–0 | — | 3–1 | 0–1 | 0–0 | 3–0 | 1–2 | |||||||
CSM Bacău | 1–3 | 2–0 | 0–1 | — | 0–1 | 1–0 | 0–2 | 0–0 | 0–3 | |||||||
Șomuz Fălticeni | 2–1 | 0–0 | 1–1 | 2–0 | 2–1 | — | 0–5 | 2–2 | 0–2 | |||||||
Bucovina Rădăuți | 3–1 | 7–0 | 0–3 | 1–1 | 1–0 | — | 4–0 | 1–2 | 4–1 | |||||||
Sporting Liești | 2–2 | 1–1 | 2–1 | 3–1 | 2–1 | 1–1 | — | 1–3 | ||||||||
KSE Târgu Secuiesc | 2–1 | 6–0 | 3–0 | 1–1 | 0–0 | 0–1 | — | 3–4 | 2–0 | |||||||
Oțelul Galați | 1–1 | 0–0 | 3–1 | 2–0 | 2–0 | 3–0 | 0–0 | — | 2–1 | |||||||
Știința Miroslava | 4–1 | 1–0 | 3–2 | 2–3 | 4–0 | 1–1 | 2–0 | — | 2–1 | |||||||
CSM Focșani | 2–0 | 4–1 | 2–1 | 1–0 | 2–0 | 2–2 | 1–0 | 4–0 | — | |||||||
Aerostar Bacău | 3–1 | 1–0 | 3–2 | 3–1 | 5–0 | 2–0 | 2–1 | 0–1 | — | |||||||
Câștigă gazdele; Remiză; Câștigă oaspeții. |
Clasamentul seriei I
Loc | Echipă v • d • m | Pct. | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Aerostar Bacău | 42 | 16 | 14 | 0 | 2 | 40 | 10 | +30 | Promovare în Liga a II-a |
2. | Foresta Suceava | 35 | 16 | 11 | 2 | 3 | 44 | 20 | +24 | |
3. | Ceahlăul | 33 | 16 | 10 | 3 | 3 | 34 | 10 | +24 | |
4. | Bucovina Rădăuți | 32 | 16 | 10 | 2 | 4 | 35 | 13 | +22 | |
5. | CSM Focșani | 30 | 16 | 9 | 3 | 4 | 24 | 14 | +10 | |
6. | Oțelul Galați | 30 | 16 | 9 | 3 | 4 | 25 | 20 | +5 | |
7. | Știința Miroslava | 29 | 16 | 9 | 2 | 5 | 31 | 20 | +11 | |
8. | Ozana Târgu Neamț | 23 | 16 | 7 | 2 | 7 | 30 | 27 | +3 | |
9. | Șomuz Fălticeni | 20 | 16 | 5 | 5 | 6 | 20 | 26 | −6 | |
10. | Sporting Liești | 19 | 16 | 5 | 4 | 7 | 24 | 25 | −1 | |
11. | KSE Târgu Secuiesc | 17 | 16 | 4 | 5 | 7 | 20 | 22 | −2 | |
12. | Hușana Huși(d) | 17 | 16 | 5 | 2 | 9 | 18 | 25 | −7 | |
13. | Botoșani II | 16 | 16 | 4 | 4 | 8 | 23 | 31 | −8 | |
14. | Dunărea de Jos | 10 | 16 | 2 | 4 | 10 | 15 | 29 | −14 | Retrasă |
15. | CSM Bacău | 9 | 16 | 2 | 3 | 11 | 7 | 26 | −19 | |
16. | CSM Pașcani | 0 | 16 | 0 | 0 | 16 | 11 | 83 | −72 |
Seria 2
Rezultatele meciurilor din seria 2
Oaspeți ► Gazde ▼ | IAN(d) | MBZ | RGD(d) | FCS | MOS(d) | POS(d) | IMD | POP | FAU | AXI(d) | USZ | AFU | AGR | MDG(d) | DUB | TUN |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Viitorul Ianca(d) | — | 1–3 | 1–0 | 2–0 | 1–0 | 3–0 | 0–0 | 2–1 | 1–0 | |||||||
Metalul Buzău | — | 3–1 | 0–0 | 0–1 | 0–1 | 0–1 | 1–4 | 5–0 | 0–1 | |||||||
Recolta Gheorghe Doja(d) | 0–1 | — | 1–2 | 1–3 | 1–1 | 1–1 | 1–6 | 0–3 | 2–3 | |||||||
FCSB II | 0–0 | — | 1–2 | 1–2 | 0–3 | 1–3 | 2–2 | 2–1 | 2–4 | |||||||
Mostiștea Ulmu(d) | 3–0 | 3–0 | — | 3–1 | 2–0 | 2–0 | 0–1 | 4–1 | 1–0 | |||||||
Poseidon 2 Mai(d) | 0–1 | 3–2 | — | 1–2 | 4–1 | 1–4 | 4–1 | 1–1 | ||||||||
Înainte Modelu | 1–0 | 3–0 | 2–5 | — | 1–4 | 3–3 | 1–1 | 2–1 | 3–4 | |||||||
SC Popești-Leordeni | 0–1 | 3–2 | 3–1 | — | 3–0 | 0–0 | 2–1 | 2–0 | 1–2 | |||||||
CS Făurei | 3–2 | 3–0 | 1–1 | 2–0 | 1–1 | — | 3–0 | 1–4 | 1–1 | |||||||
Axiopolis Cernavodă(d) | 3–0 | 2–1 | 0–1 | 3–1 | 1–4 | — | 0–1 | 5–4 | 1–1 | |||||||
Unirea Slobozia | 4–1 | 4–1 | 0–0 | 3–0 | 2–0 | 2–0 | — | 4–4 | ||||||||
CS Afumați | 5–1 | 2–0 | 1–2 | 2–0 | 1–0 | 8–0 | — | 8–1 | 5–1 | |||||||
Agricola Borcea | 3–1 | 3–2 | 2–2 | 2–2 | 0–1 | 2–1 | — | 6–1 | ||||||||
Medgidia(d) | 1–2 | 2–0 | 0–0 | 3–3 | 0–0 | 4–1 | 0–6 | — | 0–0 | |||||||
Dacia Unirea Brăila | 0–2 | 4–1 | 3–2 | 0–2 | 2–3 | 1–0 | 0–2 | 0–2 | — | |||||||
CS Tunari | 2–1 | 3–2 | 5–0 | 3–3 | 1–1 | 3–1 | 4–0 | — | ||||||||
Câștigă gazdele; Remiză; Câștigă oaspeții. |
Clasamentul seriei 2
Loc | Echipă v • d • m | Pct. | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Unirea Slobozia | 40 | 16 | 12 | 4 | 0 | 38 | 12 | +26 | Baraj pentru promovare în Liga a II-a |
2. | Mostiștea Ulmu(d) | 37 | 16 | 11 | 4 | 1 | 32 | 10 | +22 | |
3. | CS Afumați | 36 | 16 | 11 | 3 | 2 | 52 | 10 | +42 | |
4. | CS Tunari | 36 | 16 | 11 | 3 | 2 | 37 | 19 | +18 | |
5. | Înainte Modelu | 26 | 16 | 8 | 2 | 6 | 26 | 29 | −3 | |
6. | SC Popești-Leordeni | 25 | 16 | 7 | 4 | 5 | 24 | 15 | +9 | |
7. | Viitorul Ianca(d) | 25 | 16 | 8 | 1 | 7 | 19 | 20 | −1 | |
8. | CS Făurei | 21 | 16 | 6 | 3 | 7 | 23 | 24 | −1 | |
9. | Agricola Borcea | 21 | 16 | 6 | 3 | 7 | 35 | 38 | −3 | |
10. | Poseidon 2 Mai(d) | 20 | 16 | 6 | 2 | 8 | 27 | 31 | −4 | |
11. | Metalul Buzău | 20 | 16 | 6 | 2 | 8 | 18 | 23 | −5 | |
12. | Axiopolis Cernavodă(d) | 15 | 16 | 4 | 3 | 9 | 20 | 42 | −22 | |
13. | Medgidia(d)[a] | 11 | 16 | 3 | 6 | 7 | 22 | 32 | −10 | |
14. | Dacia Unirea Brăila | 11 | 16 | 3 | 2 | 11 | 13 | 37 | −24 | |
15. | FCSB II | 10 | 16 | 2 | 4 | 10 | 18 | 31 | −13 | |
16. | Recolta Gheorghe Doja(d) | 2 | 16 | 0 | 2 | 14 | 13 | 44 | −31 |
- ^ Clubul CS Medgidia a fost sancționat cu o penalitate de 4 puncte prin decizia CDE din 10.06.2020
Seria 3
Rezultatele meciurilor din seria 3
Oaspeți ► Gazde ▼ | BRA | PUC(d) | BLJ | VED(d) | SLT | MOR | VOL | CSU | BAL | UBS | OCR(d) | ROS | TRA(d) | AST | ALX | SPA |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
FC Brașov | — | 1–0 | 2–2 | 0–1 | 1–1 | 0–0 | 2–0 | 2–1 | 0–3 | |||||||
FC Pucioasa(d) | — | 2–0 | 0–0 | 2–3 | 5–0 | 0–0 | 7–1 | 0–2 | 0–0 | |||||||
CS Blejoi | 1–1 | — | 0–2 | 4–0 | 2–0 | 0–0 | 2–1 | 1–1 | 1–0 | |||||||
Vedița Colonești(d) | 2–1 | — | 1–1 | 2–1 | 0–2 | 2–0 | 1–0 | 0–1 | 0–2 | |||||||
CSM Slatina | 3–0 | 2–0 | — | 5–1 | 1–0 | 3–0 | 1–0 | 1–0 | 2–2 | |||||||
Flacăra Moreni | 3–0 | 4–0 | — | 0–0 | 3–0 | 1–1 | 5–0 | 2–1 | 2–2 | |||||||
Voluntari II | 3–2 | 2–3 | 3–3 | — | 1–2 | 3–3 | 5–1 | 0–4 | 0–3 | |||||||
Universitatea II Craiova | 6–1 | 4–0 | 2–0 | — | 1–1 | 1–3 | 3–2 | 2–0 | 1–2 | |||||||
CS Balotești | 2–3 | 1–1 | 0–2 | 3–4 | 2–1 | — | 2–0 | 4–0 | 2–1 | |||||||
Unirea Bascov | 4–2 | 3–2 | 1–4 | 1–4 | 2–2 | — | 4–4 | 5–0 | 2–1 | |||||||
Olimpic Cetate Râșnov(d) | 3–0 | 3–1 | 0–1 | 1–2 | 1–2 | 2–0 | — | 3–0 | ||||||||
Sporting Roșiori | 0–1 | 1–1 | 0–1 | 1–0 | 0–3 | 1–1 | — | 1–0 | 0–3 | |||||||
Tractorul Cetate(d) | 0–2 | 0–1 | 0–3 | 0–8 | 5–2 | 3–1 | 3–0 | — | 2–2 | |||||||
Astra II Giurgiu | 1–2 | 1–0 | 0–1 | 0–1 | 0–1 | 3–3 | 2–2 | — | 3–0 | |||||||
FCM Alexandria | 2–0 | 6–0 | 0–0 | 2–0 | 4–2 | 3–1 | 0–1 | 3–0 | — | |||||||
Progresul Spartac București | 4–0 | 2–0 | 1–1 | 4–1 | 4–1 | 9–0 | 4–0 | 1–0 | — | |||||||
Câștigă gazdele; Remiză; Câștigă oaspeții. |
Clasamentul seriei 3
Loc | Echipă v • d • m | Pct. | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Progresul Spartac București | 37 | 16 | 11 | 4 | 1 | 43 | 9 | +34 | Baraj pentru promovare în Liga a II-a |
2. | CSM Slatina | 37 | 16 | 11 | 4 | 1 | 34 | 9 | +25 | |
3. | Flacăra Moreni | 30 | 16 | 9 | 3 | 4 | 29 | 18 | +11 | |
4. | FCM Alexandria | 28 | 16 | 9 | 1 | 6 | 28 | 14 | +14 | |
5. | Universitatea II Craiova | 27 | 16 | 8 | 3 | 5 | 30 | 18 | +12 | |
6. | Vedița Colonești(d) | 27 | 16 | 8 | 3 | 5 | 20 | 20 | 0 | |
7. | Unirea Bascov | 22 | 16 | 5 | 7 | 4 | 32 | 32 | 0 | |
8. | CS Blejoi | 22 | 16 | 6 | 4 | 6 | 17 | 18 | −1 | |
9. | Olimpic Cetate Râșnov(d) | 21 | 16 | 6 | 3 | 7 | 24 | 24 | 0 | |
10. | Voluntari II | 21 | 16 | 6 | 3 | 7 | 35 | 39 | −4 | |
11. | FC Brașov | 19 | 16 | 5 | 4 | 7 | 16 | 26 | −10 | |
12. | FC Pucioasa(d) | 18 | 16 | 5 | 3 | 8 | 23 | 29 | −6 | |
13. | Astra II Giurgiu | 16 | 16 | 4 | 4 | 8 | 22 | 23 | −1 | |
14. | CS Balotești | 14 | 16 | 4 | 2 | 10 | 19 | 32 | −13 | |
15. | Tractorul Cetate(d) | 10 | 16 | 3 | 1 | 12 | 16 | 53 | −37 | Retrasă |
16. | Sporting Roșiori | 9 | 16 | 2 | 3 | 11 | 9 | 33 | −24 |
Seria 4
Rezultatele meciurilor din seria 4
Oaspeți ► Gazde ▼ | FOR(d) | PRO | DUM | GHI(d) | VII(d) | NAT(d) | SOI(d) | GIL(d) | FIL(d) | FCU | HOR(d) | HUN | GLO(d) | CET | CRI(d) | POL |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Becicherecu Mic(d) | — | 2–0 | 2–1 | 1–1 | 3–0 | 0–2 | 2–2 | 0–0 | 1–1 | |||||||
Progresul Pecica | — | 1–1 | 5–2 | 1–2 | 4–0 | 3–1 | 1–2 | 1–1 | 3–2 | |||||||
CSC Dumbrăvița | 0–0 | — | 1–0 | 3–1 | 6–0 | 1–2 | 3–4 | 1–2 | 2–0 | |||||||
Ghiroda/Giarmata Vii(d) | 0–1 | — | 2–4 | 2–2 | 4–2 | 1–1 | 3–1 | 2–1 | 5–0 | |||||||
Viitorul Dăești(d) | 2–2 | 3–3 | — | 1–3 | 4–2 | 0–2 | 1–1 | 2–0 | ||||||||
Național Sebiș(d) | 1–2 | 0–2 | — | 1–5 | 0–2 | 1–1 | 3–2 | 0–3 | ||||||||
Șoimii Lipova(d) | 2–2 | 3–0 | 4–0 | — | 4–1 | 0–1 | 1–1 | 4–0 | ||||||||
Gilortul Târgu Cărbunești(d) | 0–0 | 1–0 | 2–0 | — | 1–3 | 1–1 | 1–5 | 0–3 | 4–1 | |||||||
CSO Filiași(d) | 3–3 | 2–4 | 3–3 | 0–1 | 1–0 | — | 2–3 | 1–0 | ||||||||
FCU Craiova | 0–0 | 4–0 | 5–0 | 2–2 | 2–1 | — | 1–0 | 1–1 | 5–0 | |||||||
Flacăra Horezu(d) | 2–1 | 2–1 | 3–0 | 2–0 | 3–1 | — | 3–0 | 1–0 | ||||||||
Corvinul | 1–2 | 2–0 | 3–3 | 2–4 | — | 3–1 | 1–2 | |||||||||
Gloria LT Cermei(d) | 2–1 | 1–4 | 3–3 | 2–4 | 1–1 | 1–1 | 1–1 | — | 1–3 | |||||||
CNS Cetate Deva | 3–1 | 1–1 | 0–4 | 1–3 | 2–0 | 0–1 | 1–2 | — | 0–0 | |||||||
Crișul Chișineu Criș(d) | 2–1 | 0–0 | 1–1 | 3–1 | 1–0 | 2–0 | 1–0 | 0–3 | — | |||||||
ACS Poli Timișoara | 2–1 | 1–2 | 0–5 | 2–0 | 2–1 | 1–2 | 1–1 | 1–2 | — | |||||||
Câștigă gazdele; Remiză; Câștigă oaspeții. |
Clasamentul seriei 4
Loc | Echipă v • d • m | Pct. | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | FCU Craiova | 42 | 16 | 13 | 3 | 0 | 40 | 9 | +31 | Promovare în Liga a II-a |
2. | Șoimii Lipova(d) | 29 | 16 | 8 | 5 | 3 | 32 | 15 | +17 | |
3. | Crișul Chișineu Criș(d) | 28 | 16 | 8 | 4 | 4 | 21 | 19 | +2 | |
4. | Flacăra Horezu(d) | 27 | 16 | 8 | 3 | 5 | 22 | 15 | +7 | |
5. | Progresul Pecica | 26 | 16 | 7 | 5 | 4 | 25 | 18 | +7 | |
6. | CSC Dumbrăvița | 23 | 16 | 6 | 5 | 5 | 32 | 23 | +9 | |
7. | Corvinul | 23 | 16 | 7 | 2 | 7 | 31 | 31 | 0 | |
8. | Ghiroda/Giarmata Vii(d) | 21 | 16 | 6 | 3 | 7 | 29 | 25 | +4 | |
9. | Gloria LT Cermei(d) | 21 | 16 | 5 | 6 | 5 | 28 | 29 | −1 | |
10. | Becicherecu Mic(d) | 20 | 16 | 4 | 8 | 4 | 23 | 20 | +3 | |
11. | Viitorul Dăești(d) | 20 | 16 | 5 | 5 | 6 | 35 | 39 | −4 | |
12. | CNS Cetate Deva | 18 | 16 | 4 | 6 | 6 | 16 | 19 | −3 | |
13. | CSO Filiași(d) | 15 | 16 | 4 | 3 | 9 | 24 | 36 | −12 | |
14. | ACS Poli Timișoara | 14 | 16 | 4 | 2 | 10 | 17 | 35 | −18 | |
15. | Național Sebiș(d) | 14 | 16 | 4 | 2 | 10 | 20 | 39 | −19 | Retrasă |
16. | Gilortul Târgu Cărbunești(d) | 11 | 16 | 3 | 2 | 11 | 14 | 37 | −23 |
Seria 5
Rezultatele meciurilor din seria 5
Oaspeți ► Gazde ▼ | ZAL(d) | VII | GLO | AVR | SAN(d) | CFR | SAT | REC | MET | MIN | IND(d) | LUC | ODO | SCJ | UAI | UDJ |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SCM Zalău(d) | — | 3–1 | 3–2 | 0–2 | 0–1 | 3–3 | 2–1 | 0–2 | ||||||||
Viitorul Șelimbăr | — | 3–1 | 1–1 | 2–2 | 2–2 | 4–0 | ||||||||||
1. FC Gloria Bistrița | 1–0 | — | 1–1 | 3–2 | 1–0 | 0–1 | 1–0 | 0–2 | 1–0 | |||||||
Avântul Reghin | — | 0–1 | 1–1 | 1–2 | 2–1 | 1–1 | 1–0 | 3–0 | ||||||||
CSC Sânmartin(d) | 3–2 | 3–2 | — | 2–0 | 1–3 | 1–2 | 3–6 | 3–0 | 5–1 | |||||||
CFR II Cluj | 1–1 | 3–3 | — | 1–4 | 0–2 | 2–0 | 1–1 | 2–1 | 2–1 | |||||||
Arieșul Turda | 2–1 | 1–1 | 2–1 | — | 1–1 | 2–1 | 0–1 | 0–1 | 1–1 | |||||||
FC Recea | 2–0 | 4–2 | 6–1 | — | 2–1 | 8–2 | 2–0 | 2–2 | 4–1 | |||||||
Metalurgistul Cugir | 3–1 | 3–2 | 2–0 | 3–1 | 1–1 | — | 1–1 | 0–3 | 0–0 | |||||||
Minaur Baia Mare | 5–0 | 0–0 | 1–0 | 6–0 | 1–1 | — | 2–0 | 2–0 | 1–0 | |||||||
Industria Galda(d) | 5–2 | 0–1 | 0–2 | 3–0 | 0–1 | 0–1 | — | 2–6 | 0–0 | |||||||
Luceafărul Oradea | 0–1 | 2–6 | 1–2 | 2–1 | 3–4 | 1–0 | — | 3–0 | 3–2 | |||||||
FC Odorheiu Secuiesc | 0–1 | 0–1 | 0–3 | 3–3 | 1–1 | 2–0 | 1–3 | — | 0–2 | |||||||
Sănătatea Cluj | 1–2 | 2–2 | 1–1 | 2–3 | 0–1 | 2–2 | — | 4–1 | ||||||||
Unirea Alba Iulia | 3–0 | 0–3 | 4–0 | 3–0 | 1–1 | 1–1 | 2–0 | 0–2 | — | |||||||
Unirea Dej | 3–1 | 0–0 | 0–1 | 3–1 | 2–1 | 1–0 | 4–2 | 0–0 | — | |||||||
Câștigă gazdele; Remiză; Câștigă oaspeții. |
Clasamentul seriei 5
Loc | Echipă v • d • m | Pct. | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | FC Recea | 35 | 16 | 10 | 5 | 1 | 41 | 17 | +24 | Baraj pentru promovare în Liga a II-a |
2. | Minaur Baia Mare | 33 | 16 | 10 | 3 | 3 | 25 | 8 | +17 | |
3. | Viitorul Șelimbăr | 28 | 16 | 7 | 7 | 2 | 26 | 19 | +7 | |
4. | Metalurgistul Cugir | 27 | 16 | 7 | 6 | 3 | 22 | 17 | +5 | |
5. | Luceafărul Oradea | 26 | 16 | 8 | 2 | 6 | 37 | 29 | +8 | |
6. | CSC Sânmartin(d) | 25 | 16 | 8 | 1 | 7 | 31 | 30 | +1 | |
7. | 1. FC Gloria Bistrița | 25 | 16 | 7 | 4 | 5 | 17 | 19 | −2 | |
8. | Avântul Reghin | 22 | 16 | 5 | 7 | 4 | 27 | 21 | +6 | |
9. | Arieșul Turda | 22 | 16 | 5 | 7 | 4 | 19 | 22 | −3 | |
10. | Unirea Dej | 21 | 16 | 6 | 3 | 7 | 19 | 24 | −5 | |
11. | Sănătatea Cluj | 20 | 16 | 5 | 5 | 6 | 22 | 21 | +1 | |
12. | Unirea Alba Iulia | 16 | 16 | 4 | 4 | 8 | 21 | 22 | −1 | |
13. | CFR II Cluj | 15 | 16 | 4 | 3 | 9 | 21 | 35 | −14 | |
14. | Industria Galda(d) | 11 | 16 | 3 | 2 | 11 | 19 | 35 | −16 | |
15. | FC Odorheiu Secuiesc | 10 | 16 | 2 | 4 | 10 | 11 | 28 | −17 | |
16. | SCM Zalău(d) | 15 | 16 | 4 | 3 | 9 | 21 | 32 | −11 |
Barajele pentru promovare în Liga a II-a
Echipa 1 | Scor gen. | Echipa 2 | Tur | Retur |
---|---|---|---|---|
Mostiștea Ulmu(d) | 0–4 | Unirea Slobozia | 0–2 | 0–2 |
Progresul Spartac București | 0–2 | CSM Slatina | 0–1 | 0–1 |
Minaur Baia Mare | 3–3 3–4 d.l.d. | FC Recea | 2–1 | 1–2 |
|