Napomene

* Nastupi i (golovi) u profesionalnim klubovima
broje se samo za ligu iz koje je klub.

zadnji su put ažurirani 11. svibnja 2008.

Dujam "Duje" Čop (Vinkovci, 1. veljače 1990.), hrvatski nogometaš, sin nekadašnjeg Hajdukova napadača iz druge polovice 80-ih Davora Čopa

Duje je počeo igrati nogomet s osam godina u Vinkovcima, tamošnjoj Lokomotivi, a kasnije prešao u Cibaliju gdje mu je otac u to vrijeme bio trener. Kasnije odlazi u redove splitskog Hajduka gdje na proljeće 2007. prelazi u juniorsku momčad Joška Španjića iako je po godinama još uvijek mogao igrati u kadetskoj momčadi.

18. travnja 2007. trener seniorske momčadi Ivan Pudar zbog velikog broja ozlijeda poziva mladog Čopa za prvenstvenu utakmicu sa Kamen Ingradom na Poljudu (4:0). Duje je u 76. minuti zabilježio debi u momčadi, a u 89. minuti utakmice, u svojoj trinaestoj profesionalnoj minuti, i svoj prvi pogodak.

Sezonu potom dobiva puno veće povjerenje trenera, posebice Roberta Jarnija te bilježi 14 utakmica, no, ne na svojoj prirodnoj napadačkoj poziciji, već kao vezni igrač. Svejedno, i tu pokazuje vrsno nogometno umijeće te privlači pažnju zagrebačkog Dinama. Iako je dugo bio na pragu prelaska u Maksimir nakon Dinamova odustajanja odlazi u portugalski Nacional.

Duje je do danas (sezona 2010/2011) nastupio za hajduk ukupno 49 puta i dao 17 golova. U sezoni 2010/2011 nastupio je 17 puta i dao 9 golova. Ukupno je z Hajduk odigrao 792 minute[1]. Tokom ljeta 2011. godine prešao je u redove gradskog rivala RNK Split.