2008-09 UEFA Kadınlar Kupası
Turnuva detayları | |
---|---|
Tarih | 4 Eylül 2008 - 22 Mayıs 2009 |
Takım | 43 (43 konfederasyondan) |
Final durumu | |
Şampiyon | FCR 2001 Duisburg (1. kez) |
İkinci | Zvezda 2005 Perm |
Turnuva istatistikleri | |
Oynanan maç | 68 |
Atılan gol | 435 (maç başına 6,4) |
Gol kralı | Inka Grings (7) |
← 2007-08 2009-10 → |
2008-09 UEFA Kadınlar Kupası, yeni adı UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi olan organizasyonun sekizinci sezonudur. Turnuvanın sekizinci sezonunda şampiyonluğu Ukrayna takımı Zvezda 2005 Perm'i finalde mağlup eden Almanya takımı FCR 2001 Duisburg kazanmıştır.
İlk grup mücadeleleri
Grup A1
Sıra | Takım | O | G | B | N | A-Y | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zvezda 2005 Perm | 3 | 3 | 0 | 0 | 17:00 | 9 |
2 | Gintra Universitetas | 3 | 1 | 1 | 1 | 04:10 | 4 |
3 | 1. FC Femina Budapest | 3 | 1 | 0 | 2 | 03:04 | 3 |
4 | KÍ Klaksvík | 3 | 0 | 1 | 2 | 03:13 | 1 |
04.09.2008 | Zvezda 2005 Perm | - | Gintra Universitetas | 8:0 |
1. FC Femina Budapest | - | KÍ Klaksvík | 3:1 | |
06.09.2008 | Zvezda 2005 Perm | - | KÍ Klaksvík | 8:0 |
Gintra Universitetas | - | 1. FC Femina Budapest | 2:0 | |
09.09.2008 | 1. FC Femina Budapest | - | Zvezda 2005 Perm | 0:1 |
KÍ Klaksvík | - | Gintra Universitetas | 2:2 |
Grup A2
Sıra | Takım | O | G | B | N | A-Y | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Glasgow City | 3 | 2 | 1 | 0 | 16:01 | 7 |
2 | AZ | 3 | 2 | 1 | 0 | 12:02 | 7 |
3 | ŽFK Mašinac Niš | 3 | 1 | 0 | 2 | 16:09 | 3 |
4 | FC Narta Chişinău | 3 | 0 | 0 | 3 | 01:33 | 0 |
04.09.2008 | ŽFK Mašinac Niš | - | FC Narta Chişinău | 15:1 |
AZ Alkmaar | - | Glasgow City | 1:1 | |
06.09.2008 | ŽFK Mašinac Niš | - | Glasgow City | 0:4 |
FC Narta Chişinău | - | AZ Alkmaar | 0:7 | |
09.09.2008 | AZ Alkmaar | - | ŽFK Mašinac Niš | 4:1 |
Glasgow City | - | FC Narta Chişinău | 11:0 |
Grup A3
Sıra | Takım | O | G | B | N | A-Y | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UD Levante | 3 | 2 | 1 | 0 | 18:02 | 7 |
2 | Sparta Praha | 3 | 2 | 1 | 0 | 12:00 | 7 |
3 | KVK Tienen | 3 | 1 | 0 | 2 | 10:14 | 3 |
4 | ZFK Skiponjat | 3 | 0 | 0 | 3 | 02:26 | 0 |
04.09.2008 | Sparta Prag | - | KVK Tienen | 3:0 |
UD Levante | - | ZFK Skiponjat | 9:0 | |
06.09.2008 | Sparta Prag | - | ZFK Skiponjat | 9:0 |
KVK Tienen | - | UD Levante | 2:9 | |
09.09.2008 | UD Levante | - | Sparta Prag | 0:0 |
ZFK Skiponjat | - | KVK Tienen | 2:8 |
Grup A4
Sıra | Takım | O | G | B | N | A-Y | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Røa IL | 2 | 2 | 0 | 0 | 9:00 | 6 |
2 | FC Honka Espoo | 2 | 1 | 0 | 1 | 6:02 | 3 |
3 | FC NSA Sofia | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:13 | 0 |
4 | FC Iveria Khashuri | - | - | - | - | -:- | - |
04.09.2008 | Røa IL | - | FC Honka Espoo | 2:0 |
06.09.2008 | FC Honka Espoo | - | FC NSA Sofia | 6:0 |
09.09.2008 | FC NSA Sofia | - | Røa IL | 0:7 |
Grup A5
Sıra | Takım | O | G | B | N | A-Y | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Valur Reykjavík | 3 | 3 | 0 | 0 | 23:03 | 9 |
2 | Maccabi Holon | 3 | 1 | 1 | 1 | 03:11 | 4 |
3 | FK Slovan Duslo Šaľa | 3 | 0 | 2 | 1 | 03:07 | 2 |
4 | Cardiff City LFC | 3 | 0 | 1 | 2 | 02:10 | 1 |
04.09.2008 | Valur Reykjavík | - | Cardiff City LFC | 8:1 |
Maccabi Holon | - | FK Slovan Duslo Šaľa | 1:1 | |
06.09.2008 | Valur Reykjavík | - | FK Slovan Duslo Šaľa | 6:2 |
Cardiff City LFC | - | Maccabi Holon | 1:2 | |
09.09.2008 | Maccabi Holon | - | Valur Reykjavík | 0:9 |
FK Slovan Duslo Šaľa | - | Cardiff City LFC | 0:0 |
Grup A6
Sıra | Takım | O | G | B | N | A-Y | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alma KTZH | 3 | 3 | 0 | 0 | 14:02 | 9 |
2 | CFR Cluj | 3 | 2 | 0 | 1 | 10:04 | 6 |
3 | NK Osijek | 3 | 0 | 1 | 2 | 03:07 | 1 |
4 | Glentoran LFC | 3 | 0 | 1 | 2 | 01:15 | 1 |
04.09.2008 | Alma KTZH | - | NK Osijek | 3:1 |
CFR Cluj | - | Glentoran LFC | 6:0 | |
06.09.2008 | Alma KTZH | - | Glentoran LFC | 8:0 |
NK Osijek | - | CFR Cluj | 1:3 | |
09.09.2008 | CFR Cluj | - | Alma KTZH | 1:3 |
Glentoran LFC | - | NK Osijek | 1:1 |
Grup A7
Sıra | Takım | O | G | B | N | A-Y | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SV Neulengbach | 3 | 3 | 0 | 0 | 18:00 | 9 |
2 | SU 1° Dezembro | 3 | 1 | 1 | 1 | 08:06 | 4 |
3 | ŽNK KRKA Novo Mesto | 3 | 1 | 1 | 1 | 10:07 | 4 |
4 | Vamos Idaliou | 3 | 0 | 0 | 3 | 01:24 | 0 |
04.09.2008 | SV Neulengbach | - | ŽNK KRKA Novo Mesto | 6:0 |
SU 1° Dezembro | - | Vamos Idaliou | 7:1 | |
06.09.2008 | SV Neulengbach | - | Vamos Idaliou | 8:0 |
ŽNK KRKA Novo Mesto | - | SU 1° Dezembro | 1:1 | |
09.09.2008 | SU 1° Dezembro | - | SV Neulengbach | 0:4 |
Vamos Idaliou | - | ŽNK KRKA Novo Mesto | 0:9 |
Grup A8
Sıra | Takım | O | G | B | N | A-Y | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | WFC Naftokhimik | 3 | 3 | 0 | 0 | 4:1 | 9 |
2 | AZS Wroclaw | 3 | 2 | 0 | 1 | 8:1 | 6 |
3 | PAOK Saloniki | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:5 | 3 |
4 | Levadia Tallinn | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:9 | 0 |
04.09.2008 | AZS Wroclaw | - | WFC Naftokhimik | 0:1 |
PAOK Saloniki | - | FC Levadia Tallinn | 3:0 | |
06.09.2008 | AZS Wroclaw | - | FC Levadia Tallinn | 4:0 |
WFC Naftokhimik | - | PAOK Saloniki | 1:0 | |
09.09.2008 | PAOK Saloniki | - | AZS Wroclaw | 0:4 |
FC Levadia Tallinn | - | WFC Naftokhimik | 1:2 |
Grup A9
Sıra | Takım | O | G | B | N | A-Y | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Zürich | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:3 | 7 |
2 | Galway United | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 4 |
3 | Universitet Vitebsk | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:4 | 4 |
4 | SFK 2000 Sarajevo | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:5 | 1 |
04.09.2008 | Universitet Vitebsk | - | FC Zürich | 1:1 |
SFK 2000 Sarajevo | - | Galway United | 0:0 | |
06.09.2008 | Universitet Vitebsk | - | Galway United | 0:2 |
FC Zürich | - | SFK 2000 Sarajevo | 3:2 | |
09.09.2008 | SFK 2000 Sarajevo | - | Universitet Vitebsk | 1:2 |
Galway United | - | FC Zürich | 0:2 |
İkinci grup mücadeleleri
Grup B1
Sıra | Takım | O | G | B | N | A-Y | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Swesda 2005 Perm | 3 | 3 | 0 | 0 | 5:01 | 9 |
2 | 1. FFC Frankfurt | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:03 | 6 |
3 | Røa IL | 3 | 1 | 0 | 2 | 8:07 | 3 |
4 | Glasgow City | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:10 | 0 |
09.10.2008 | 1. FFC Frankfurt | - | Swesda 2005 Perm | 0:1 |
Glasgow City | - | Røa IL | 1:6 | |
11.10.2008 | Swesda 2005 Perm | - | Glasgow City | 1:0 |
1. FFC Frankfurt | - | Røa IL | 3:1 | |
14.10.2008 | Glasgow City | - | 1. FFC Frankfurt | 1:3 |
Røa IL | - | Swesda 2005 Perm | 1:3 |
Grup B2
Sıra | Takım | O | G | B | N | A-Y | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Umeå IK | 3 | 3 | 0 | 0 | 15:01 | 9 |
2 | ASD CF Bardolino | 3 | 2 | 0 | 1 | 05:07 | 6 |
3 | Valur Reykjavík | 3 | 1 | 0 | 2 | 11:08 | 3 |
4 | Alma KTZH | 3 | 0 | 0 | 3 | 01:16 | 0 |
09.10.2008 | ASD CF Bardolino | - | Alma KTZH | 2:1 |
Umeå IK | - | Valur Reykjavík | 5:1 | |
11.10.2008 | Valur Reykjavík | - | ASD CF Bardolino | 2:3 |
Umeå IK | - | Alma KTZH | 6:0 | |
14.10.2008 | ASD CF Bardolino | - | Umeå IK | 0:4 |
Alma KTZH | - | Valur Reykjavík | 0:8 |
Grup B3
Sıra | Takım | O | G | B | N | A-Y | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Olympique Lyonnais | 3 | 3 | 0 | 0 | 18:01 | 9 |
2 | Arsenal LFC | 3 | 2 | 0 | 1 | 13:05 | 6 |
3 | SV Neulengbach | 3 | 1 | 0 | 2 | 05:17 | 3 |
4 | FC Zürich | 3 | 0 | 0 | 3 | 06:19 | 0 |
09.10.2008 | Arsenal LFC | - | FC Zürich | 7:2 |
Olympique Lyon | - | SV Neulengbach | 8:0 | |
11.10.2008 | Arsenal LFC | - | SV Neulengbach | 6:0 |
FC Zürich | - | Olympique Lyon | 1:7 | |
14.10.2008 | Olympique Lyon | - | Arsenal LFC | 3:0 |
SV Neulengbach | - | FC Zürich | 5:3 |
Grup B4
Sıra | Takım | O | G | B | N | A-Y | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FCR 2001 Duisburg | 3 | 3 | 0 | 0 | 14:02 | 9 |
2 | Brøndby IF | 3 | 2 | 0 | 1 | 07:05 | 6 |
3 | UD Levante | 3 | 1 | 0 | 2 | 04:07 | 3 |
4 | WFC Naftokhimik | 3 | 0 | 0 | 3 | 03:14 | 0 |
10.10.2008 | Brøndby IF | - | UD Levante | 1:0 |
FCR 2001 Duisburg | - | WFC Naftokhimik | 5:1 | |
12.10.2008 | Brøndby IF | - | WFC Naftokhimik | 5:1 |
UD Levante | - | FCR 2001 Duisburg | 0:5 | |
14.10.2008 | FCR 2001 Duisburg | - | Brøndby IF | 4:1 |
WFC Naftokhimik | - | UD Levante | 1:4 |
Çeyrek final
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Brøndby | 3-7 | Zvezda Perm | 2-4 | 1-3 |
Frankfurt | 1-5 | Duisburg | 1-3 | 0-2 |
Arsenal Ladies | 3-8 | Umeå | 3-2 | 0-6 |
Bardolino | 1-9 | Lyon | 0-5 | 1-4 |
İlk maçlar
Brøndby v Zvezda Perm
Brøndby | 2 - 4 | Zvezda Perm |
---|---|---|
Christensen 6' Pape 47' | (Rapor) | Barbashina 38' 88' Djatel 45+2' Zinchenko 60' |
Frankfurt v Duisburg
Frankfurt | 1 - 3 | Duisburg |
---|---|---|
Prinz 68' | (Rapor) | Grings 7' Plessen 19' (kk) Bresonik 37' |
Arsenal Ladies v Umeå
Arsenal Ladies | 3 - 2 | Umeå |
---|---|---|
Ludlow 2' Fleeting 77' Little 79' | (Rapor) | Yamaguchi 13' Östberg 71' |
Meadow Park, Borehamwood Seyirci: 454 Hakem: Floarea Cristina Ionescu |
Bardolino v Lyon
Bardolino | 0 - 5 | Lyon |
---|---|---|
(Rapor) | Schelin 12' 15' Abily 33' Franco 68' Bretigny 89' |
İkinci maçlar
Zvezda Perm v Brøndby
Zvezda Perm | 3 - 1 | Brøndby |
---|---|---|
Djatel 9' Barbashina 18' Savchenkova 91' | (Rapor) | Pape 53' |
Umeå v Arsenal Ladies
Umeå | 6 - 0 | Arsenal Ladies |
---|---|---|
Marta 1' 44' 46' 59' Ljungberg 48' Rönnlund 73' (pen.) | (Rapor) |
Lyon v Bardolino
Lyon | 4 - 1 | Bardolino |
---|---|---|
Kátia 38' Franco 56' Necib 69' Bretigny 90+3' | (Rapor) | Boni 3' |
Yarı final
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Lyon | 2-4 | Duisburg | 1-1 | 1-3 |
Zvezda Perm | 4-2 | Umeå | 2-0 | 2-2 |
İlk maçlar
Lyon v Duisburg
Lyon | 1 - 1 | Duisburg |
---|---|---|
Stensland 23' | (Rapor) | Maes 67' |
İkinci maçlar
Umeå v Zvezda Perm
Umeå | 2 - 2 | Zvezda Perm |
---|---|---|
Ljungberg 22' Edlund 65' | (Rapor) | Apanaschenko 30' 76' |
Final
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Zvezda Perm | 1-7 | Duisburg | 0-6 | 1-1 |
İlk maç
Zvezda Perm v Duisburg
Zvezda Perm | 0 - 6 | Duisburg |
---|---|---|
(Rapor) | Maes 42' 82' Grings 64' (pen.), 84', 90+1' Bajramaj 70' |
İkinci maç
Duisburg v Zvezda Perm
Duisburg | 1 - 1 | Zvezda Perm |
---|---|---|
Krahn 45' | (Rapor) | Apanaschenko 25' |
UEFA Kadınlar Kupası 2008-09 Şampiyonu |
---|
Duisburg İlk kez |
Gol krallığı
# | Futbolcu | Takım | Gol |
---|---|---|---|
1 | Inka Grings | Duisburg | 7 |
2 | Marta | Umeå | 4 |
3 | Daryna Apanaschenko | Zvezda Perm | 3 |
Linda Bresonik | Duisburg | 3 | |
Natalia Barbashina | Zvezda Perm | 3 | |
Vera Djatel | Zvezda Perm | 3 | |
Femke Maes | Duisburg | 3 |
Kaynakça
- ^ "UEFA-Cup: Endspiel in MSV-Arena". FCR 01 Duisburg web site. 15 Şubat 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Nisan 2009.
Dış bağlantılar
- 2008-09 season at UEFA website 11 Haziran 2004 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.