2009 Avrupa Güreş Şampiyonası
2009 Avrupa Güreş Şampiyonası | |
---|---|
Ev sahibi şehir | Litvanya, Vilnius |
Tarih | 31 Mart - 5 Nisan 2009 |
Şampiyonlar | |
Serbest | Azerbaycan |
Grekoromen | Rusya |
Kadınlar | Rusya |
← 2008 2010 → |
2009 Avrupa Güreş Şampiyonası, Litvanya'nın Vilnius kentinde 31 Mart - 5 Nisan 2009 tarihleri arasında düzenlenen turnuva.[1][2]
Madalya tablosu
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya | 7 | 4 | 5 | 16 |
2 | Azerbaycan | 5 | 2 | 2 | 9 |
3 | Ukrayna | 3 | 3 | 5 | 11 |
4 | Ermenistan | 2 | 1 | 2 | 5 |
5 | Polonya | 1 | 2 | 1 | 4 |
6 | İsveç | 1 | 1 | 3 | 5 |
7 | Bulgaristan | 1 | 0 | 5 | 6 |
8 | Finlandiya | 1 | 0 | 1 | 2 |
9 | Türkiye | 0 | 2 | 4 | 6 |
10 | Belarus | 0 | 2 | 3 | 5 |
11 | Gürcistan | 0 | 1 | 3 | 4 |
12 | Romanya | 0 | 1 | 2 | 3 |
13 | Macaristan | 0 | 1 | 1 | 2 |
14 | Litvanya | 0 | 1 | 0 | 1 |
15 | Almanya | 0 | 0 | 2 | 2 |
16 | Fransa | 0 | 0 | 1 | 1 |
Çekya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
İtalya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (18 Ülke) | 21 | 21 | 42 | 84 |
Takım sıralaması
Sıra | Erkekler Serbest | Erkekler Grekoromen | Kadınlar Serbest | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Ülke | Puan | Ülke | Puan | Ülke | Puan | |
1 | Azerbaycan | 63 | Rusya | 54 | Rusya | 60 |
2 | Rusya | 43 | Polonya | 31 | Ukrayna | 49 |
3 | Ukrayna | 41 | Ermenistan | 29 | Polonya | 42 |
4 | Türkiye | 39 | Azerbaycan | 29 | Romanya | 27 |
5 | Ermenistan | 38 | Belarus | 26 | Azerbaycan | 26 |
6 | Gürcistan | 37 | İsveç | 25 | İsveç | 26 |
7 | Bulgaristan | 27 | Türkiye | 24 | Macaristan | 21 |
8 | Belarus | 21 | Gürcistan | 22 | Belarus | 21 |
9 | Moldova | 17 | Ukrayna | 21 | İspanya | 19 |
10 | Yunanistan | 11 | Bulgaristan | 20 | Bulgaristan | 18 |
Madalya özeti
Erkekler Serbest
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
55 kg | Nariman Israpilov | Besarion Gochashvili | Vladislav Andreev |
Radoslav Velikov | |||
60 kg | Zelimkhan Huseynov | Adam Batirov | Malkhaz Kurdiani |
Vasyl Fedoryshyn | |||
66 kg | Andriy Stadnik | Jabrail Hasanov | Malkhaz Muziashvili |
Zhirayr Hovhannisyan | |||
74 kg | Chamsulvara Chamsulvarayev | Fırat Binici | Kiril Terziev |
Murad Gaidarov | |||
84 kg | Soslan Ktsoyev | Ibrahim Aldatov | Novruz Temrezov |
Gökhan Yavaşer | |||
96 kg | Khetag Gazyumov | Georgy Ketoev | Serhat Balcı |
Edgar Yenokyan | |||
120 kg | Ali Isaev | Ruslan Basiev | Vasili Tismenetski |
Recep Kara |
Erkekler Grekoromen
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
55 kg | Jani Haapamäki | Mariusz Łoś | Aleksandar Kostadinov |
Bekhan Mankiev | |||
60 kg | Islambek Albiev | Edward Barsegjan | Ivo Angelov |
Eusebiu Diaconu | |||
66 kg | Ambako Vachadze | Mikhail Siamionau | Sharur Vardanyan |
Manuchar Tskhadaia | |||
74 kg | Arsen Julfalakyan | Volodymyr Shatskykh | Selçuk Çebi |
Aliaksandr Kikiniou | |||
84 kg | Alexei Mishin | Nazmi Avluca | Vitaliy Lishchynskyy |
Shalva Gadabadze | |||
96 kg | Aslanbek Khushtov | Mindaugas Ežerskis | Marek Švec |
Jimmy Lidberg | |||
120 kg | Yury Patrikeyev | Jalmar Sjöberg | Mihály Deák-Bárdos |
Nico Schmidt |
Kadınlar Serbest
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
48 kg | Mariya Stadnik | Estera Dobre | Sarianne Savola |
Lilia Kaskarakova | |||
51 kg | Ekatarina Krasnova | Emese Szabó | Yuliya Blahinya |
Francine De Paola | |||
55 kg | Nataliya Synyshyn | Alena Filipava | Natalya Smirnova |
Ana Maria Pavăl | |||
59 kg | Johanna Mattsson | Irina Khariv | Yulia Rekvava |
Meryem Selloum | |||
63 kg | Monika Michalik | Alena Kartashova | Henna Johansson |
Stefanie Stüber | |||
67 kg | Kateryna Burmistrova | Zumrud Gurbanhajiyeva | Ralitsa Ivanova |
Yulia Bartnovskaia | |||
72 kg | Stanka Zlateva | Alena Starodubtseva | Agnieszka Wieszczek |
Svetlana Saenko |