Чемпіонат Африки з легкої атлетики 2024
Чемпіонат Африки з легкої атлетики 2024 | |
---|---|
Загальна інформація | |
Місто | Дуала |
Розігрується медалей | 45 комплектів |
Відкриття | 21 червня |
Закриття | 26 червня |
Арена | Япома |
Медіафайли у Вікісховищі | |
2026 Аккра → |
Чемпіонат Африки з легкої атлетики 2024 був проведений у Дуалі на стадіоні «Япома».
Камерун вдруге в історії приймав континентальну першість з легкої атлетики. Вперше чемпіонат Африки приймав 1996 року Яунде.
Призери
Чоловіки
Дисципліни | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 метрів | Джозеф Фанбуллех Ліберія | 10,13 | Еммануель Есеме Камерун | 10,15 | Бенджамін Річардсон ПАР | 10,17 |
200 метрів | Джозеф Фанбуллех Ліберія | 20,25 | Тапіванаше Макараву Зімбабве | 20,51 | Еммануель Есеме Камерун | 20,66 |
400 метрів | Шейх Тідіан Діуф Сенегал | 45,23 | Лі Еппі Ботсвана | 45,39 | Семюел Огазі Нігерія | 45,47 |
800 метрів | Алекс Кіпнгетіч Кенія | 1.45,02 | Кетобогіле Гайнгура Ботсвана | 1.45,54 | Том Драдрига Уганда | 1.46,01 |
1500 метрів | Браян Комен Кенія | 3.33,95 | Аянлех Абдільяхі Джибуті | 3.36,24 | Боаз Кіпругут Кенія | 3.37,25 |
5000 метрів | Мохамед Ісмаїл Ібрагім Джибуті | 13.38,38 | Нібрет Мелак Ефіопія | 13.42,95 | Абді Вайсс Муг'ядін Джибуті | 13.43,20 |
10000 метрів | Нібрет Мелак Ефіопія | 28.52,27 | Гемечу Дідіа Ефіопія | 28.52,79 | Ронсер Конга Кенія | 28.52,94 |
110 метрів з бар'єрами | Луї-Франсуа Менді Сенегал | 13,49 | Амін Буанані Алжир | 13,59 | Юсуф Бодаві Саєд Єгипет | 13,79 |
400 метрів з бар'єрами | Віктор Нтвенг Ботсвана | 48,88 | Кеморена Тісанг Ботсвана | 49,24 | Абдельмалік Лахулу Алжир | 49,36 |
3000 метрів з перешкодами | Леонард Чемутаї Уганда | 8.21,30 | Едмунд Серем Кенія | 8.21,94 | Метью Косгеї Кенія | 8.21,98 |
4×100 метрів | Гана
| 38,63 | Нігерія
| 38,84 | Кот-д'Івуар
| 39,77 |
4×400 метрів | Ботсвана
| 3.02,23 | Кенія
| 3.02,34 | Замбія
| 3.02,56 |
Ходьба 20 кілометрів | Місгана Вакума Феканса Ефіопія | 1:22.49 | Герістоун Ваньйоньї Кенія | 1:23.26 | Вейн Снайман ПАР | 1:25.19 |
Стрибки у висоту | Браян Ратс ПАР | 2,18 | Саад Гаммуда Марокко Асбел Кіпроп Кембої Кенія | 2,15 | не вручалась | |
Стрибки з жердиною | Кайл Радемаєр ПАР | 5,20 | Меді Амар Руана Алжир | 5,10 | Бубакар Діалло Малі | 5,10 |
Стрибки у довжину | Чесвілл Джонсон ПАР | 7,78 | Шено Лайонел Кутці Намібія | 7,78 | Гуднесс Іредіа Нігерія | 7,75 |
Потрійний стрибок | Уг Фабріс Занго Буркіна-Фасо | 17,18 | Ченгетаї Мапая Зімбабве | 16,87 | Амат Фає Сенегал | 16,54 |
Штовхання ядра | Чуквуєбука Енеквечі Нігерія | 21,14 | Мостафа Гассан Єгипет | 20,25 | Мохамед Халіфа Єгипет | 19,72 |
Метання диска | Усама Хенуссі Алжир | 63,90 | Віктор Хоган ПАР | 63,87 | Раян Вільямс Намібія | 56,78 |
Метання молота | Мостафа ель Гамель Єгипет | 72,88 | Ісмаїл Тарек Ахмед Єгипет | 70,71 | Аллан Каммінг ПАР | 69,43 |
Метання списа | Джуліус Єго Кенія | 80,24 | Ннамді Чинечерем Нігерія | 79,22 | Мустафа Махмуд Абдель Халік Єгипет | 77,25 |
Десятиборство | Ларбі Буррада Алжир | 7447 | Дьяе Будумі Алжир | 7218 | Едвін Кіпмутаї Ту Кенія | 7132 |
Жінки
Дисципліни | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 метрів | Джина Басс-Біттає Гамбія | 11,14 | Майя Маккой Ліберія | 11,16 | Мабунду Коне Кот-д'Івуар | 11,24 |
200 метрів | Жессіка Гбай Кот-д'Івуар | 22,84 | Мабунду Коне Кот-д'Івуар | 22,99 | Асіменьє Сімвака Малаві | 23,05 |
400 метрів | Міранда Кутці ПАР | 51,16 | Квінсі Малекані Замбія | 51,56 | Елізабет Джозеф Нігерія | 51,94 |
800 метрів | Сара Мораа Кенія | 2.00,27 | Ліліан Одіра Кенія | 2.00,36 | Сукайна Хаджі Марокко | 2.00,91 |
1500 метрів | Сарон Берхе Ефіопія | 4.06,05 | Керолайн Ньяга Кенія | 4.06,76 | Естер Чебет Уганда | 4.06,90 |
5000 метрів | Фантає Белайне Ефіопія | 15.30,10 | Вубріст Асчаль Ефіопія | 15.30,25 | Самія Гассан Нур Джибуті | 15.42,63 |
10000 метрів | Гледіс Квамбока Кенія | 36.53,59 | Ребекка Мвангі Кенія | 36.59,69 | Гела Гамбесе Ефіопія | 37.09,20 |
100 метрів з бар'єрами | Ебоні Моррісон Ліберія | 12,70 | Маріоне Фурі ПАР | 12,74 | Сідоні Ф'ядананцоа Мадагаскар | 12,98 |
400 метрів з бар'єрами | Рогейл Джозеф ПАР | 55,71 | Нора Еннаді Марокко | 56,16 | Лінда Ангуну Камерун | 56,48 |
3000 метрів з перешкодами | Лоїс Чеквемої Уганда | 9.24,47 | Алемнат Валле Фента Ефіопія | 9.35,19 | Лея Джеруто Кенія | 9.36,33 |
4×100 метрів | Нігерія
| 43,01 | Гана
| 43,62 | Ліберія
| 44,38 |
4×400 метрів | Нігерія
| 3.27,31 | Замбія
| 3.32,18 | Кенія
| 3.32,65 |
Ходьба 20 кілометрів | Сінтаєху Масіре Тешагер Ефіопія | 1:37.46 | Суад Аззі Алжир | 1:40.36 | Маргарет Гаті Чача Кенія | 1:41.19 |
Стрибки у висоту | Роуз Єбоа Гана | 1,87 | Темітопе Адешина Нігерія | 1,84 | Фатумата Баллей Гвінея | 1,84 |
Стрибки з жердиною | Міре Рейнсторф ПАР | 4,10 | Дорра Мафуді Туніс | 3,60 | не вручалась | |
Стрибки у довжину | Есе Бруме Нігерія | 6,73 | Марте Коала Буркіна-Фасо | 6,72 | Данієле Нолте ПАР | 6,44 |
Потрійний стрибок | Салі Сарр Сенегал | 14,06 | Анн-Сузанна Фостер-Катта Камерун | 13,45 | Веронік Коссенда Рей Камерун | 13,35 |
Штовхання ядра | Ешлі Еразмус ПАР | 18,17 | Міне де Клерк ПАР | 17,09 | Колетте Уйс ПАР | 16,28 |
Метання диска | Ешлі Анумба Нігерія | 59,30 | Обіагері Амаєчі Нігерія | 58,80 | Чіома Оньєквере Нігерія | 57,93 |
Метання молота | Захра Татар Алжир | 67,82 | Оєсаде Олатоє Нігерія | 67,72 | Ксена Нгоматеке Центральноафриканська Республіка | 65,84 |
Метання списа | Йо-Ане ван Дейк ПАР | 57,03 | Яна ван Схалквейк ПАР | 55,14 | Джозефін Джойс Лалам Уганда | 53,57 |
Семиборство | Оділь Ауанвану Бенін | 5777 | Адель Мафогань Камерун | 5527 | Шаннон Верстер ПАР | 5239 |
Змішана дисципліна
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4×400 метрів | ПАР
| 3.13,12 CR NR | Нігерія
| 3.13,72 | Ботсвана
| 3.15,93 |
Медальний залік
Місце | Країна | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|---|
1 | ПАР | 9 | 4 | 6 | 19 |
2 | Кенія | 5 | 7 | 7 | 19 |
3 | Нігерія | 5 | 6 | 4 | 15 |
4 | Ефіопія | 5 | 4 | 1 | 10 |
5 | Алжир | 3 | 4 | 1 | 8 |
6 | Ліберія | 3 | 1 | 1 | 5 |
7 | Сенегал | 3 | 0 | 1 | 4 |
8 | Ботсвана | 2 | 3 | 1 | 6 |
9 | Гана | 2 | 1 | 0 | 3 |
10 | Уганда | 2 | 0 | 3 | 5 |
11 | Єгипет | 1 | 2 | 3 | 6 |
12 | Джибуті | 1 | 1 | 2 | 4 |
Кот-д'Івуар | 1 | 1 | 2 | 4 | |
14 | Буркіна-Фасо | 1 | 1 | 0 | 2 |
15 | Гамбія | 1 | 0 | 0 | 1 |
Бенін | 1 | 0 | 0 | 1 | |
17 | Камерун | 0 | 3 | 3 | 6 |
18 | Замбія | 0 | 2 | 1 | 3 |
Марокко | 0 | 2 | 1 | 3 | |
20 | Зімбабве | 0 | 2 | 0 | 2 |
21 | Намібія | 0 | 1 | 1 | 2 |
22 | Туніс | 0 | 1 | 0 | 1 |
23 | Гвінея | 0 | 0 | 1 | 1 |
Малаві | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Мадагаскар | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Малі | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Центральноафриканська Республіка | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Загалом (27 збірних) | 45 | 46 | 43 | 134 |
Див. також
Джерела
- Вебсайт організаційного комітету змагань (фр.)
- Офіційні результати змагань (англ.)
- Прес-релізи Світової легкої атлетики:
- Brume sails to fourth title as Bass Bittaye and Moraa win at African Championships in Douala. Світова легка атлетика. Архів оригіналу за 2 липня 2024. Процитовано 2 липня 2024. (англ.)
- Fahnbulleh secures sprint double at African Championships in Douala. Світова легка атлетика. Архів оригіналу за 2 липня 2024. Процитовано 2 липня 2024. (англ.)