Jachting na Letních olympijských hrách 2012
Jachting na Letních olympijských hrách 2012 | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | |||||||||||||||||||||
Pořadatel | World Sailing Mezinárodní olympijský výbor | ||||||||||||||||||||
Dějiště | Weymouth | ||||||||||||||||||||
Datum | 29. července – 11. srpna 2012 | ||||||||||||||||||||
Soutěže | 10 | ||||||||||||||||||||
Startující | 380 od 63 zemí | ||||||||||||||||||||
Soutěže | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||
|
Jachting se na Letních olympijských her 2012 se uskutečnil ve dnech 29. července až 11. srpna 2012 ve Weymouthu v Anglii.
Medailisté
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Třída RS-X | Dorian van Rijsselberghe Nizozemsko (NED) | Nick Dempsey Velká Británie (GBR) | Przemysław Miarczyński Polsko (POL) |
Třída Laser | Tom Slingsby Austrálie (AUS) | Pavlos Kontides Kypr (CYP) | Rasmus Myrgren Švédsko (SWE) |
Třída Finn | Ben Ainslie Velká Británie (GBR) | Jonas Høgh-Christensen Dánsko (DEN) | Jonathan Lobert Francie (FRA) |
Třída 470 | Austrálie (AUS) Mathew Belcher Malcolm Page | Velká Británie (GBR) Luke Patience Stuart Bithell | Argentina (ARG) Lucas Calabrese Juan de la Fuente |
Třída 49er | Austrálie (AUS) Nathan Outteridge Iain Jensen | Nový Zéland (NZL) Peter Burling Blair Tuke | Dánsko (DEN) Allan Nørregaard Peter Lang |
Třída Star | Švédsko (SWE) Fredrik Lööf Max Salminen | Velká Británie (GBR) Iain Percy Andrew Simpson | Brazílie (BRA) Robert Scheidt Bruno Prada |
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Třída RS-XS | Marina Alabauová Španělsko (ESP) | Tuuli Petäjäová Finsko (FIN) | Zofia Nocetiová-Klepacká Polsko (POL) |
Třída Laser Radial | Xu Lijia Čína (CHN) | Marit Bouwmeester Nizozemsko (NED) | Evi Van Acker Belgie (BEL) |
Třída 470 | Nový Zéland (NZL) Jo Aleh Olivia Powrie | Velká Británie (GBR) Hannah Mills Saskia Clark | Nizozemsko (NED) Lisa Westerhof Lobke Berkhout |
Třída Elliott 6 m | Španělsko (ESP) Támara Echegoyen Ángela Pumariega Sofía Toro | Austrálie (AUS) Olivia Price Nina Curtis Lucinda Whitty | Finsko (FIN) Silja Lehtinen Silja Kanerva Mikaela Wulff |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Jachting na Letních olympijských hrách 2012 na Wikimedia Commons
Sporty na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně | |
---|---|
Atletika • Badminton • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika (sportovní, moderní, trampolína) • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Skoky do vody • Sportovní střelba • Stolní tenis • Synchronizované plavání • Šerm • Taekwondo • Tenis • Triatlon • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Jachting na letních olympijských hrách | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Paříž 1900 • 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | |||||||||
Seznamy medailistů |
|
Portály: Sport