Veslování na Letních olympijských hrách 2012
Veslování na Letních olympijských hrách 2012 | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | |||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní veslařská federace Mezinárodní olympijský výbor | ||||||||||||||||||||||
Dějiště | Eton Lake | ||||||||||||||||||||||
Datum | 28. července - 4. srpna 2012 | ||||||||||||||||||||||
Soutěže | 14 (8 muži, 6 ženy) | ||||||||||||||||||||||
Startující | 550 z 58 zemí | ||||||||||||||||||||||
Soutěže | |||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
|
Veslování na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně se konalo od 28. července do 4. srpna. Celkem se soutěžilo ve čtrnácti disciplínách, z toho osmi mužských a šesti ženských. O 14 sad medailí soutěžilo celkem 550 sportovců (353 mužů a 197 žen).
Kalendář soutěží
R | Rozjížďky | O | Opravy | ¼ | Čtvrtfinále | ½ | Semifinále | F | Finále |
Disciplína↓/Datum → | So 28. | Ne 29. | Po 30. | Út 31. | St 1. | Čt 2. | Pá 3. | So 4. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mužský skif | R | O | ¼ | ½ | F | |||
Mužská dvojka bez kormidelníka | R | O | ½ | F | ||||
Mužský dvojskif | R | O | ½ | F | ||||
Mužský dvojskif lehkých vah | R | O | ½ | F | ||||
Mužská čtyřka bez kormidelníka | R | O | ½ | F | ||||
Mužská párová čtyřka | R | O | ½ | F | ||||
Mužská čtyřka bez kormidelníka lehkých vah | R | O | ½ | F | ||||
Mužská osma | R | O | F | |||||
Ženský skif | R | O | ¼ | ½ | F | |||
Ženská dvojka bez kormidelníka | R | O | F | |||||
Ženský dvojskif | R | O | F | |||||
Ženský dvojskif lehkých vah | R | O | ½ | F | ||||
Ženská párová čtyřka | R | O | F | |||||
Ženská osma | R | O | F |
Medailisté
Muži
Disciplína | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Skif | Nový Zéland Mahé Drysdale | Česko Ondřej Synek | Velká Británie Alan Campbell |
Dvojskif | Nový Zéland Nathan Cohen Joseph Sullivan | Itálie Romano Battisti Alessio Sartori | Slovinsko Iztok Čop Luka Špik |
Dvojskif lehkých vah | Dánsko (DEN) Mads Rasmussen Rasmus Quist Hansen | Velká Británie (GBR) Zac Purchase Mark Hunter | Nový Zéland (NZL) Storm Uru Peter Taylor |
Párová čtyřka | Německo Karl Schulze Philipp Wende Lauritz Schoof Tim Grohmann | Chorvatsko David Šain Martin Sinković Damir Martin Valent Sinković | Austrálie Chris Morgan Karsten Forsterling James McRae Daniel Noonan |
Dvojka bez kormidelníka | Nový Zéland Eric Murray Hamish Bond | Francie Germain Chardin Dorian Mortelette | Velká Británie George Nash William Satch |
Čtyřka bez kormidelníka | Velká Británie (GBR) Alex Gregory Tom James Pete Reed Andrew Triggs Hodge | Austrálie (AUS) James Chapman Joshua Dunkley-Smith Drew Ginn William Lockwood | Spojené státy americké (USA) Charles Cole Scott Gault Glenn Ochal Henrik Rummel |
Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah | Jihoafrická republika James Thompson Matthew Brittain John Smith Sizwe Ndlovu | Velká Británie Peter Chambers Rob Williams Richard Chambers Chris Bartley | Dánsko Kasper Winther Morten Jørgensen Jacob Barsoe Eskild Ebbesen |
Osma | Německo Filip Adamski Andreas Kuffner Eric Johannesen Maximilian Reinelt Richard Schmidt Lukas Müller Florian Mennigen Kristof Wilke korm. Martin Sauer | Kanada Gabriel Bergen Douglas Csima Robert Gibson Conlin McCabe Malcolm Howard Andrew Byrnes Jeremiah Brown Will Crothers korm. Brian Price | Velká Británie Alex Partridge James Foad Tom Ransley Richard Egington Mohamed Sbihi Greg Searle Matthew Langridge Constantine Louloudis korm. Phelan Hill |
Ženy
Disciplína | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Skif | Česko Miroslava Knapková | Dánsko Fie Udby Erichsenová | Austrálie Kim Crowová |
Dvojskif | Velká Británie Anna Watkinsová Katherine Graingerová | Austrálie Kim Crowová Brooke Pratleyová | Polsko Magdalena Fularczyková Julia Michalská |
Dvojskif lehkých vah | Velká Británie (GBR) Katherine Copelandová Sophie Hoskingová | Čína (CHN) Tung-siang Sü Wen-i Chuang | Řecko (GRE) Christina Giazitzidouová Alexandra Tsiavouová |
Párová čtyřka | Ukrajina Kateryna Tarasenková Natalija Dovgodková Anastasija Koženkovová Jana Dementěvová | Německo Annekatrin Thieleová Carina Bärová Julia Richterová Britta Oppeltová | Spojené státy americké Natalie Dellová Kara Kohlerová Megan Kalmoeová Adrienne Martelliová |
Dvojka bez kormidelníka | Velká Británie Helen Gloverová Heather Stanningová | Austrálie Kate Hornseyová Sarah Taitová | Nový Zéland Juliette Haighová Rebecca Scownová |
Osma | Spojené státy americké Erin Cafarová Susan Franciaová Esther Lofgrenová Taylor Ritzelová Meghan Musnickiová Eleanor Loganová Caroline Lindová Caryn Daviesová Mary Whippleová | Kanada Janine Hansonová Rachelle Viinbergová Krista Guloienová Lauren Wilkinsonová Natalie Mastracciová Ashley Brzozowiczová Darcy Marquardtová Andreanne Morinová Lesley Thompsonová-Willieová | Nizozemsko Jacobine Veenhovenová Ninke Kingmaová Chantal Achterbergová Sytske de Grootová Roline Repelaer van Drielová Claudia Belderbosová Carline Bouwová Annemiek de Haanová Anne Schellekensová |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Velká Británie | 4 | 2 | 3 | 9 |
2. | Nový Zéland | 3 | 0 | 2 | 5 |
3. | Německo | 2 | 1 | 0 | 3 |
4. | Dánsko | 1 | 1 | 1 | 3 |
5. | Česko | 1 | 1 | 0 | 2 |
6. | Spojené státy americké | 1 | 0 | 2 | 3 |
7. | Jihoafrická republika | 1 | 0 | 0 | 1 |
Ukrajina | 1 | 0 | 0 | 1 | |
9. | Austrálie | 0 | 3 | 2 | 5 |
10. | Kanada | 0 | 2 | 0 | 2 |
11. | Čína | 0 | 1 | 0 | 1 |
Chorvatsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Francie | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Itálie | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15. | Řecko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Nizozemsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Polsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Slovinsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 14 | 14 | 14 | 42 |
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Rowing at the 2012 Summer Olympics na anglické Wikipedii.
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Veslování na Letních olympijských hrách 2012 na Wikimedia Commons
- Veslování na ceskatelevize.cz Archivováno 28. 7. 2012 na Wayback Machine.
Sporty na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně | |
---|---|
Atletika • Badminton • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika (sportovní, moderní, trampolína) • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Skoky do vody • Sportovní střelba • Stolní tenis • Synchronizované plavání • Šerm • Taekwondo • Tenis • Triatlon • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Veslování na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Seznamy medailistů |
|
Portály: Sport