Rusko na Letních olympijských hrách 2004
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | RUS | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Ruský olympijský výbor | ||||||||
Účastníci | 446 celkem (244 mužů a 202 žen) ve 29 sportech | ||||||||
Vlajkonoši | Alexandr Popov |
Rusko na Letních olympijských hrách 2004 v Athénách reprezentovalo 446 sportovců, z toho 244 mužů a 202 žen. Nejmladším účastníkem byla Julia Koltunová (15 let, 105 dní), nejstarší pak Sergej Alifirenko (45 let, 213 dní) . Reprezentanti vybojovali 92 medailí, z toho 27 zlatých, 27 stříbrných a 38 bronzových.
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Disciplína |
---|---|---|---|
Zlato | Jurij Borzakovskij | Atletika | Muži běh na 800 m |
Zlato | Jelena Isinbajevová | Atletika | Ženy skok o tyči |
Zlato | Olga Kuzenkovová | Atletika | Ženy hod kladivem |
Zlato | Taťjana Lebeděvová | Atletika | Ženy skok do dálky |
Zlato | Natalja Sadovová | Atletika | Ženy hod diskem |
Zlato | Jelena Slesarenková | Atletika | Ženy skok vysoký |
Zlato | Tiščenko, AlexejAlexej Tiščenko | Box | Muži pérová váha do 57 kg |
Zlato | Gajdarbekov, GajdarbekGajdarbek Gajdarbekov | Box | Muži váha střední do 75 kg |
Zlato | Povětkin, AlexandrAlexandr Povětkin | Box | Muži váha supertěžká nad 91 kg |
Zlato | Michail Ignaťjev | Cyklistika | Muži bodovací závod |
Zlato | Sljusarevová, OlgaOlga Sljusarevová | Cyklistika | Ženy bodovací závod |
Zlato | Aznavurjanová, KarinaKarina Aznavurjanová Jermakovová, OksanaOksana Jermakovová Logunovová, TaťjanaTaťjana Logunovová Sivkovová, AnnaAnna Sivkovová | Šerm | Družstvo žen kord |
Zlato | Kabajevová, AlinaAlina Kabajevová | Moderní gymnastika | Ženy víceboj – jednotlivci |
Zlato | Belugina, OlesjaOlesja Belugina Glackich, OlgaOlga Glackich Kurbakova, TaťjanaTaťjana Kurbakova Lavrovová, NataljaNatalja Lavrovová Murzina, JelenaJelena Murzina Posevina, JelenaJelena Posevina | Moderní gymnastika | Družstvo žen |
Zlato | Moisejev, AndrejAndrej Moisejev | Moderní pětiboj | Muži |
Zlato | Fedorovcev, SergejSergej Fedorovcev Kravcov, IgorIgor Kravcov Spiněv, NikolajNikolaj Spiněv Svirin, AlexejAlexej Svirin | Veslování | Muži párová čtyřka |
Zlato | Alipov, AlexejAlexej Alipov | Sportovní střelba | Muži trap |
Zlato | Něstrujev, MichailMichail Něstrujev | Sportovní střelba | Muži 50 m libovolná pistole |
Zlato | Ljubov Galkina | Sportovní střelba | Ženy 50 m libovolná malorážka 3×20 ran |
Zlato | Anastasija Davydovová Anastasija Jermakova | Synchronizované plavání | Ženy dvojice |
Zlato | Jelena Azarova Olga Brusnikina Anastasija Davydovová Anastasija Jermakova Elvira Chasjanova Marija Kiseljova Olga Novokščenova Anna Šorina | Synchronizované plavání | Družstvo žen |
Zlato | Berestov, DmitrijDmitrij Berestov | Vzpirání | Muži 105 kg |
Zlato | Mavlet Batyrov | Zápas | muži – volný styl do 55 kg |
Zlato | Buvajsar Sajtijev | Zápas | Muži freestyle 74 kg |
Zlato | Chadžimurat Gacalov | Zápas | muži – volný styl do 96 kg |
Zlato | Alexej Mišin | Zápas | muži – řecko-římský do 84 kg |
Zlato | Chasan Barojev | Zápas | muži – řecko-římský do 120 kg |
Stříbro | Děnis Nižegorodov | Atletika | Muži chůze na 50 km |
Stříbro | Světlana Feofanovová | Atletika | Ženy skok o tyči |
Stříbro | Olimpiada Ivanovová | Atletika | Ženy chůze na 20 km |
Stříbro | Irina Simaginová | Atletika | Ženy skok do dálky |
Stříbro | Taťjana Tomašovová | Atletika | Ženy běh na 1 500 m |
Stříbro | Olga Fjodorovová Irina Chabarovová Larisa Kruglovová Julia Tabakovová | Atletika | Ženy štafeta 4 × 100 m |
Stříbro | Olesja Krasnomovecová Natalja Nazarovová Olesja Zykinová Natalja Anťuchová Taťjana Firovová (rozběh) Natalja Ivanovová (rozběh) | Atletika | Ženy štafeta 4 × 400 m |
Stříbro | Kostoglod, AlexandrAlexandr Kostoglod Kovaljov, AlexandrAlexandr Kovaljov | Kanoistika | Muži C-2 1000 m |
Stříbro | Vjačeslav Jekimov | Cyklistika | Muži časovka jednotlivců |
Stříbro | Abasova, TamillaTamilla Abasova | Cyklistika | Ženy sprint |
Stříbro | Věra Iljinová Julija Pachalinová | Skoky do vody | Ženy synchronizované skoky z prkna 3 m |
Stříbro | Natalja Gončarovová Julija Koltunovová | Skoky do vody | Ženy synchronizované skoky z věže 10 m |
Stříbro | Chorkinová, SvětlanaSvětlana Chorkinová | Sportovní gymnastika | Ženy víceboj – jednotlivci |
Stříbro | Čaščina, IrinaIrina Čaščina | Moderní gymnastika | Ženy víceboj – jednotlivci |
Stříbro | Moskalenko, AlexandrAlexandr Moskalenko | Skoky na trampolíně | Muži |
Stříbro | Makarov, VitalijVitalij Makarov | Judo | Muži 73 kg |
Stříbro | Tmenov, TamerlanTamerlan Tmenov | Judo | Muži +100 kg |
Stříbro | Blinov, AlexandrAlexandr Blinov | Sportovní střelba | Muži 10 m průběžný cíl |
Stříbro | Něstrujev, MichailMichail Něstrujev | Sportovní střelba | Muži 10 m vzduchová pistole |
Stříbro | Poljakov, SergejSergej Poljakov | Sportovní střelba | Muži 25 m rychlopalná pistole |
Stříbro | Ljubov Galkina | Sportovní střelba | Ženy 10 m vzduchová puška |
Stříbro | Komarova, StanislavaStanislava Komarova | Plavání | Ženy 200 m znak |
Stříbro | Jevgenija Artamonova Olga Čukanova Jekaterina Gamova Alexandra Korukovecová Olga Nikolajeva Jelena Plotnikova Natalja Safronova Ljubov Sokolova Marina Šešenina Irina Tebenichina Jelizaveta Tiščenko Jelena Ťurina | Volejbal | turnaj žen |
Stříbro | Akkajev, ChadžimuradChadžimurad Akkajev | Vzpirání | Muži 94 kg |
Stříbro | Zabolotnaja, NataljaNatalja Zabolotnaja | Vzpirání | Ženy 75 kg |
Stříbro | Guzel Maňurova | Zápas | ženy – volný styl do 72 kg |
Stříbro | Hejdar Mammadalijev | Zápas | muži – řecko-římský do 55 kg |
Bronz | Daniil Burkeňa | Atletika | Muži trojskok |
Bronz | Sergej Makarov | Atletika | Muži hod oštěpem |
Bronz | Alexej Vojevodin | Atletika | Muži chůze na 50 km |
Bronz | Natalja Anťuchová | Atletika | Ženy běh na 400 m |
Bronz | Taťjana Kotovová | Atletika | Ženy skok do dálky |
Bronz | Světlana Kriveljovová | Atletika | Ženy hod kouli |
Bronz | Taťjana Lebeděvová | Atletika | Ženy trojskok |
Bronz | Anna Archipova Olga Artěšina Jelena Baranova Diana Gustilina Marija Kalmykova Jelena Karpova Ilona Korstinová Irina Osipova Oxana Rachmatulina Taťjana Ščogolevová Marija Stěpanova Natalja Vodopjanova | Basketbal | Turnaj žen |
Bronz | Kazakov, SergejSergej Kazakov | Box | Muži váha lehká muší do 49 kg |
Bronz | Chračov, MuratMurat Chračov | Box | Muži lehká váha do 60 kg |
Bronz | Saitov, OlegOleg Saitov | Box | Muži váha lehká střední do 69 kg |
Bronz | Opalev, MaximMaxim Opalev | Kanoistika | Muži C-1 500 m |
Bronz | Kostoglod, AlexandrAlexandr Kostoglod Kovaljov, AlexandrAlexandr Kovaljov | Kanoistika | Muži C-2 500 m |
Bronz | Sljusarevová, OlgaOlga Sljusarevová | Cyklistika | Ženy silniční závod jednotlivců |
Bronz | Dmitrij Sautin | Skoky do vody | Muži prkno 3 m |
Bronz | Julija Pachalinová | Skoky do vody | Ženy prkno 3 m |
Bronz | Kolobkov, PavelPavel Kolobkov | Šerm | Muži kord |
Bronz | Ganějev, RenalRenal Ganějev Jurij Molčan Ruslan Nasibulin Vjačeslav Pozdňakov | Šerm | Družstvo mužů fleret |
Bronz | Šarikov, SergejSergej Šarikov Alexej Ďjačenko Stanislav Pozdňakov Alexej Jakimenko | Šerm | Družstvo mužů šavle |
Bronz | Anna Pavlovová | Sportovní gymnastika | Ženy přeskok |
Bronz | Ježova, LjudmilaLjudmila Ježova Chorkinová, SvětlanaSvětlana Chorkinová Marija Krjučkova Anna Pavlovová Jelena Zamolodčikova Natalja Ziganšina | Sportovní gymnastika | Družstvo žen |
Bronz | Pavel Baškin Michail Čipurin Alexandr Gorbatikov Vjačeslav Gorpišin Vitalij Ivanov Eduard Kokšarov Alexej Kostygov Děnis Krivošlykov Vasilij Kudinov Oleg Kulešov Andrej Lavrov Sergej Pogorelov Alexej Rastvorcev Dmitrij Torgovanov Alexandr Tučkin | Házená | Turnaj mužů |
Bronz | Nosov, DmitrijDmitrij Nosov | Judo | Muži 81 kg |
Bronz | Taov, ChasanbiChasanbi Taov | Judo | Muži 90 kg |
Bronz | Donguzašviliová, TeaTea Donguzašviliová | Judo | Ženy +78 kg |
Bronz | Alifirenko, SergejSergej Alifirenko | Sportovní střelba | Muži 25 m rychlopalná pistole |
Bronz | Isakov, VladimirVladimir Isakov | Sportovní střelba | Muži 10 m vzduchová pistole |
Bronz | Lykin, DimitrijDimitrij Lykin | Sportovní střelba | Muži 10 m průběžný cíl |
Bronz | Pavel Abramov Sergej Baranov Stanislav Dinějkin Andrej Jegorčev Alexej Kazakov Vadim Chamutckich Taras Chtěj Alexandr Kosarev Alexej Kulešov Sergej Teťuchin Konstantin Ušakov Alexej Verbov | Volejbal | turnaj mužů |
Bronz | Roman Balašov Alexandr Fjodorov Sergej Garbuzov Dmitrij Gorškov Nikolaj Kozlov Nikolaj Maximov Andrej Rekečinskij Dmitrij Stratan Revaz Čomachidze Alexandr Jeryšov Vitalij Jurčik Marat Zakirov Irek Zinnurov | Vodní pólo | Turnaj mužů |
Bronz | Perepečonov, OlegOleg Perepečonov | Vzpirání | Muži 77 kg |
Bronz | Ťukin, EduardEduard Ťukin | Vzpirání | Muži 94 kg |
Bronz | Pisarevskij, GlebGleb Pisarevskij | Vzpirání | Muži 105 kg |
Bronz | Kasajeva, ZaremaZarema Kasajeva | Vzpirání | Ženy 69 kg |
Bronz | Popovová, ValentinaValentina Popovová | Vzpirání | Ženy 75 kg |
Bronz | Machač Murtazalijev | Zápas | muži – volný styl do 66 kg |
Bronz | Sadžid Sadžidov | Zápas | muži – volný styl do 84 kg |
Bronz | Varteres Samurgašev | Zápas | muži – řecko-římský do 74 kg |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Rusko na Letních olympijských hrách 2004 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Rusko na LOH 2004
Rusko na olympijských hrách | |
---|---|
Rusko na LOH | |
Rusko na ZOH | |
* Ruští sportovci startovali na ZOH 2018 pod olympijskou vlajkou a označením „Olympijští sportovci z Ruska“. ** Ruští sportovci startovali na LOH 2020 a ZOH 2022 pod označením „Sportovci ROV“. |
Země na Letních olympijských hrách 2004 v Athénách | |
---|---|
Afrika | Alžírsko • Angola • Benin • Botswana • Burkina Faso • Burundi • Čad • Džibutsko • Egypt • Eritrea • Etiopie • Gabon • Gambie • Ghana • Guinea • Guinea‑Bissau • Jihoafrická republika • Kamerun • Kapverdy • Keňa • Komory • Republika Kongo • Demokratická republika Kongo • Lesotho • Libérie • Libye • Madagaskar • Malawi • Mali • Mauritánie • Mauricius • Maroko • Mosambik • Namibie • Niger • Nigérie • Pobřeží slonoviny • Rovníková Guinea • Rwanda • Senegal • Seychely • Sierra Leone • Somálsko • Středoafrická republika • Súdán • Svatý Tomáš a Princův ostrov • Svazijsko • Tanzanie • Togo • Tunisko • Uganda • Zambie • Zimbabwe |
Amerika | Americké Panenské ostrovy • Antigua a Barbuda • Argentina • Aruba • Bahamy • Barbados • Belize • Bermudy • Bolívie • Brazílie • Britské Panenské ostrovy • Dominika • Dominikánská republika • Ekvádor • Grenada • Guatemala • Guyana • Haiti • Honduras • Chile • Jamajka • Kanada • Kajmanské ostrovy • Kolumbie • Kostarika • Kuba • Mexiko • Nikaragua • Panama • Paraguay • Peru • Portoriko • Salvador • Spojené státy americké • Surinam • Svatá Lucie • Svatý Kryštof a Nevis • Svatý Vincenc a Grenadiny • Trinidad a Tobago • Uruguay • Venezuela |
Asie | Afghánistán • Arménie • Ázerbájdžán • Bahrajn • Bangladéš • Bhútán • Čína • Filipíny • Gruzie • Hongkong • Indie • Indonésie • Írán • Irák • Izrael • Japonsko • Jemen • Jordánsko • Katar • Kambodža • Kazachstán • Jižní Korea • Severní Korea • Kuvajt • Kypr • Kyrgyzstán • Laos • Libanon • Malajsie • Maledivy • Mongolsko • Myanmar • Nepál • Omán • Pákistán • Palestina • Saúdská Arábie • Singapur • Spojené arabské emiráty • Sýrie • Šrí Lanka • Tádžikistán • Thajsko • Tchaj-wan • Turkmenistán • Uzbekistán • Vietnam • Východní Timor |
Evropa | Albánie • Andorra • Bělorusko • Belgie • Bosna a Hercegovina • Bulharsko • Černá Hora • Česko • Dánsko • Estonsko • Finsko • Francie • Chorvatsko • Island • Irsko • Itálie • Lichtenštejnsko • Litva • Lotyšsko • Lucembursko • Maďarsko • Makedonie • Malta • Moldavsko • Monako • Německo • Nizozemsko • Norsko • Polsko • Portugalsko • Rakousko • Rumunsko • Rusko • Řecko • San Marino • Slovensko • Slovinsko • Srbsko • Španělsko • Švédsko • Švýcarsko • Turecko • Ukrajina • Velká Británie |
Oceánie | Americká Samoa • Austrálie • Cookovy ostrovy • Fidži • Guam • Kiribati • Marshallovy ostrovy • Mikronésie • Nauru • Nový Zéland • Palau • Papua Nová Guinea • Samoa • Šalomounovy ostrovy • Tonga • Tuvalu • Vanuatu |
Ostatní | Nezávislí sportovci |