Rusko na Letních olympijských hrách 2012
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | RUS | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Ruský olympijský výbor ((rusky) link) | ||||||||
Účastníci | 444 celkem ve 30 sportech | ||||||||
Vlajkonoši | Maria Šarapovová (zahájení) |
Rusko na Letních olympijských hrách v roce 2012 v Londýně reprezentuje výprava 444 sportovců ve 30 sportech.
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Soutěž |
---|---|---|---|
Zlato | Arsen Galsťan | Judo | Muži 60 kg |
Zlato | Isajev, MansurMansur Isajev | Judo | Muži 73 kg |
Zlato | Tagir Chajbulajev | Judo | Muži 100 kg |
Zlato | Vlasov, RomanRoman Vlasov | Zápas | Muži řecko-římský 74 kg |
Zlato | Mustafinová, AlijaAlija Mustafinová | Sportovní gymnastika | Ženy bradla |
Zlato | Alan Čugajev | Zápas | Muži řecko-římský 84 kg |
Zlato | Julija Zaripovová | Atletika | Ženy 3000 m překážek |
Zlato | Iščenko, NataljaNatalja Iščenko Světlana Romašinová | Synchronizované plavání | Ženy dvojice |
Zlato | Zacharov, IljaIlja Zacharov | Skoky do vody | Muži prkno 3 m |
Zlato | Ivan Uchov | Atletika | Muži skok do výšky |
Zlato | Natalja Anťuchová | Atletika | Ženy 400 m překážek |
Zlato | Natalja Vorobjova | Zápas | Ženy volný styl 72 kg |
Zlato | Davydovová, AnastasijaAnastasija Davydovová Marija Gromova Natalja Iščenko Elvira Chasjanova Darja Korobova Alexandra Packevič Světlana Romašinová Alla Šiškina Anželika Timanina | Synchronizované plavání | Ženy družstvo |
Zlato | Džamal Otarsultanov | Zápas | Muži volný styl 55 kg |
Zlato | Taťjana Lysenková | Atletika | Ženy hod kladivem |
Zlato | Jurij Postrigaj Alexandr Ďačenko | Kanoistika | Muži K-2 200 m |
Zlato | Sergej Kirďapkin | Atletika | Muži chůze 50 km |
Zlato | Jevgenija Kanajevová | Moderní gymnastika | Ženy víceboj jednotlivkyň |
Zlato | Jelena Lašmanovová | Atletika | Ženy chůze 20 km |
Zlato | Marija Savinovová | Atletika | Ženy běh 800 m |
Zlato | Anna Čičerovová | Atletika | Ženy skok do výšky |
Zlato | Jegor Mechoncev | Box | Muži váha polotěžká do 81 kg |
Zlato | Blizňuk, AnastasijaAnastasija Blizňuk Uljana Donskova Xenija Dudkina Alina Makarenko Anastasija Nazarenko Karolina Sevasťjanovová | Moderní gymnastika | Družstvo žen |
Zlato | Nikolaj Apalikov Taras Chtěj Sergej Grankin Sergej Teťuchin Alexandr Sokolov Jurij Berežko Alexandr Butko Dmitrij Muserskij Dmitrij Iljinych Maxim Michajlov Alexandr Volkov Alexej Območajev | Volejbal | turnaj mužů |
Stříbro | Světlana Carukajevová | Vzpírání | Ženy 63 kg |
Stříbro | Afanasjeva, XenijaXenija Afanasjeva Anastasija Grišina Viktorija Komova Alija Mustafinová Marija Paseka | Sportovní gymnastika | Družstvo žen víceboj |
Stříbro | Zacharov, IljaIlja Zacharov Jevgenij Kuzněcov | Skoky do vody | Muži synchronizované skoky z prkna 3 m |
Stříbro | Veliká, SofjaSofja Veliká | Šerm | Ženy šavle |
Stříbro | Komova, ViktorijaViktorija Komova | Sportovní gymnastika | Ženy víceboj – jednotlivci |
Stříbro | Šanajevová, AidaAida Šanajevová Inna Deriglazovová Kamilla Gafurdžanovová Larisa Korobejnikovová | Šerm | Družstvo žen fleret |
Stříbro | Dmitrij Ušakov | Skoky na trampolíně | Muži |
Stříbro | Alexandr Michajlin | Judo | Muži +100 kg |
Stříbro | Natalja Zabolotná | Vzpírání | Ženy 75 kg |
Stříbro | Anastasija Zujevová | Plavání | Ženy 200 m znak |
Stříbro | Jevgenij Korotyškin | Plavání | Muži 100 m motýlek |
Stříbro | Auchadov, AptiApti Auchadov | Vzpírání | Muži 85 kg |
Stříbro | Marija Šarapovová | Tenis | Ženy dvouhra |
Stříbro | Alexandr Ivanov | Vzpírání | Muži 94 kg |
Stříbro | Darja Piščalnikovová | Atletika | Ženy hod diskem |
Stříbro | Taťjana Kaširinová | Vzpírání | Ženy nad 75 kg |
Stříbro | Abljazin, DěnisDěnis Abljazin | Sportovní gymnastika | Muži přeskok |
Stříbro | Jevgenija Kolodková | Atletika | Ženy vrh koulí |
Stříbro | Totrov, RustamRustam Totrov | Zápas | Muži řecko-římský 96 kg |
Stříbro | Jelena Sokolovová | Atletika | Ženy skok do dálky |
Stříbro | Očigava, SofjaSofja Očigava | Box | Ženy váha lehká do 60 kg |
Stříbro | Torlopova, NaděždaNaděžda Torlopova | Box | Ženy váha střední do 75 kg |
Stříbro | Dmitrijevová, DarjaDarja Dmitrijevová | Moderní gymnastika | Ženy víceboj jednotlivkyň |
Stříbro | Olga Kaniskinová | Atletika | Ženy chůze 20 km |
Stříbro | Besik Kuduchov | Zápas | Muži volný styl 60 kg |
Stříbro | Natalja Anťuchová Taťjana Firovová Julija Guščinová Anastasija Kapačinská Antonina Krivošapková Natalja Nazarovová | Atletika | Ženy štafeta 4 × 400 m |
Bronz | Nikolaj Kovaljov | Šerm | Muži šavle |
Bronz | Fesikov, SergejSergej Fesikov Andrej Grečin Danila Izotov Jevgenij Lagunov Nikita Lobincev Vladimir Morozov | Plavání | Muži štafeta 4 × 100 m volný styl |
Bronz | Zabělinská, OlgaOlga Zabělinská | Cyklistika | Ženy silniční závod jednotlivců |
Bronz | Nifontov, IvanIvan Nifontov | Judo | Muži 81 kg |
Bronz | Zabělinská, OlgaOlga Zabělinská | Cyklistika | Ženy časovka jednotlivců |
Bronz | Mosin, VasilijVasilij Mosin | Sportovní střelba | Muži double trap |
Bronz | Mustafinová, AlijaAlija Mustafinová | Sportovní gymnastika | Ženy víceboj – jednotlivci |
Bronz | Julija Jefimovová | Plavání | Ženy 200 m prsa |
Bronz | Sorokina, ValerijaValerija Sorokina Nina Vislova | Badminton | Ženy čtyřhra |
Bronz | Taťjana Černovová | Atletika | Ženy sedmiboj |
Bronz | Taťjana Petrovová | Atletika | Ženy maraton |
Bronz | Abljazin, DěnisDěnis Abljazin | Sportovní gymnastika | Muži prostná |
Bronz | Paseka, MarijaMarija Paseka | Sportovní gymnastika | Ženy přeskok |
Bronz | Marija Kirilenková Naděžda Petrovová | Tenis | Ženy čtyřhra |
Bronz | Mingijan Semjonov | Zápas | Muži řecko-římský 55 kg |
Bronz | Zaur Kuramagomedov | Zápas | Muži řecko-římský 60 kg |
Bronz | Jelena Isinbajevová | Atletika | Ženy skok o tyči |
Bronz | Mustafinová, AlijaAlija Mustafinová | Sportovní gymnastika | Ženy prostná |
Bronz | Albegov, RuslanRuslan Albegov | Vzpírání | Muži nad 105 kg |
Bronz | Ljubov Volosova | Zápas | Ženy volný styl 63 kg |
Bronz | Děnisenko, AlexejAlexej Děnisenko | Taekwondo | Muži 58 kg |
Bronz | Alexej Korovaškov Ilja Pervuchin | Kanoistika | Muži C-2 1000 m |
Bronz | Ajrapeťan, DavidDavid Ajrapeťan | Box | Muži váha lehká muší do 49 kg |
Bronz | Děnis Carguš | Zápas | Muži volný styl 74 kg |
Bronz | Alojan, MišaMiša Alojan | Box | Muži váha muší do 52 kg |
Bronz | Zamkovoj, AndrejAndrej Zamkovoj | Box | Muži Váha lehká střední do 69 kg |
Bronz | Ivan Štyl | Kanoistika | Muži C-1 200 m |
Bronz | Jekatěrina Poistogovová | Atletika | Ženy běh na 800 m |
Bronz | Bilal Machov | Zápas | Muži volný styl 120 kg |
Bronz | Světlana Školinová | Atletika | Ženy skok do výšky |
Bronz | Baryšnikova, AnastasijaAnastasija Baryšnikova | Taekwondo | Ženy +67 kg |
Bronz | Semjon Antonov Vitalij Fridzon Alexej Šved Timofej Mozgov Sergej Karasjov Saša Kaun Jevgenij Voronov Viktor Chrjapa Sergej Moňa Dmitrij Chvostov Anton Ponkrašov Andrej Kirilenko | Basketbal | Turnaj mužů |
Jednotlivé sporty
Tenis
Sportovec | Soutěž | 64 hráčů v kole | 32 hráčů v kole | 16 hráčů v kole | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | Pořadí |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Soupeř výsledek | Soupeř výsledek | Soupeř výsledek | Soupeř výsledek | Soupeř výsledek | Soupeř výsledek | |||
Alex Bogomolov | dvouhra | Berlocq (ARG) 7–5, 7–6(7–5) | Almagro (ESP) 2–6, 2–6 | 17.–32. | ||||
Nikolaj Davyděnko | Štěpánek (CZE) 6–4, 6–3 | Nišikori (JPN) 6–4, 4–6, 1–6 | 17.–32. | |||||
Dmitrij Tursunov | López (ESP) 7–6(7–5), 2–6, 7–9 | 33.–64. | ||||||
Michail Južnyj | Benneteau (FRA) 5–7, 3–6 | 33.–64. | ||||||
Michail Južnyj Nikolaj Davyděnko | čtyřhra | Kas / Petzschner (GER) 7–5, 7–5 | B. Bryan / M. Bryan (USA) 6–7(6–8), 6–7(1–7) | 9.–16. | ||||
Maria Kirilenková | dvouhra | Duque (COL) 6–0, 1–1r | Watson (GBR) 6–3, 6–2 | Görges (GER) 7–6(7–5), 6–3 | Kvitová (CZE) 7–6(7–3), 6–3 | Šarapova (RUS) 2–6, 3–6 | Azarenka (BLR) 3–6, 4–6 | 4. |
Naděžda Petrovová | Čeng (CHN) 6–4, 7–6(9–7) | Tatišvili (GEO) 6–3, 6–7(5–7), 6–2 | Azarenka (BLR) 6–7(6–8), 4–6 | 9.–16. | ||||
Maria Šarapovová | Pe'er (ISR) 6–2, 6–0 | Robson (GBR) 7–6(7–5), 6–3 | Lisicki (GER) 6–7(8–10), 6–4, 6–3 | Clijsters (BEL) 6–2, 7–5 | Kirilenko (RUS) 6–2, 6–3 | S. Williams (USA) 0–6, 1–6 | stříbro | |
Věra Zvonarevová | Arvidsson (SWE) 7–6(7–3), 6–4 | Schiavone (ITA) 6–3, 6–3 | S. Williams (USA) 1–6, 0–6 | 9.–16. | ||||
Maria Kirilenková Naděžda Petrovová | čtyřhra | Jans-Ignacik / Rosolska (POL) 6–7(5–7), 6–3, 6–2 | Švedova / Voskobojeva (KAZ) 6–3, 6–2 | Pcheng / Čeng (CHN) 7–5, 6–7(4–7), 6–4 | Williams / Williams (USA) 5–7, 4–6 | (malé finále) Huber / Raymond (USA) 4–6, 6–4, 6–1 | bronz | |
Jelena Vesninová Jekatěrina Makarovová | Gajdošová / Rodionova (AUS) 6–1, 6–4 | Görges / Grönefeld (GER) 6–2, 6–1 | Huber / Raymond (USA) 3–6, 3–6 | 5.–8. | ||||
Jelena Vesninová Michail Južnyj | mix | Dulko / del Potro (ARG) 3–6, 5–7 | 9.–16. |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Rusko na Letních olympijských hrách 2012 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Rusko na LOH 2012
Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace. Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte. Nevkládejte však bez oprávnění cizí texty. |
Země na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně | |
---|---|
Afrika | Alžírsko • Angola • Benin • Botswana • Burkina Faso • Burundi • Čad • Džibutsko • Egypt • Eritrea • Etiopie • Gabon • Gambie • Ghana • Guinea • Guinea‑Bissau • Jihoafrická republika • Kamerun • Kapverdy • Keňa • Komory • Republika Kongo • Demokratická republika Kongo • Lesotho • Libérie • Libye • Madagaskar • Malawi • Mali • Mauritánie • Mauricius • Maroko • Mosambik • Namibie • Niger • Nigérie • Pobřeží slonoviny • Rovníková Guinea • Rwanda • Senegal • Seychely • Sierra Leone • Somálsko • Středoafrická republika • Súdán • Svatý Tomáš a Princův ostrov • Svazijsko • Tanzanie • Togo • Tunisko • Uganda • Zambie • Zimbabwe |
Amerika | Americké Panenské ostrovy • Antigua a Barbuda • Argentina • Aruba • Bahamy • Barbados • Belize • Bermudy • Bolívie • Brazílie • Britské Panenské ostrovy • Dominika • Dominikánská republika • Ekvádor • Grenada • Guatemala • Guyana • Haiti • Honduras • Chile • Jamajka • Kanada • Kajmanské ostrovy • Kolumbie • Kostarika • Kuba • Mexiko • Nikaragua • Panama • Paraguay • Peru • Portoriko • Salvador • Spojené státy americké • Surinam • Svatá Lucie • Svatý Kryštof a Nevis • Svatý Vincenc a Grenadiny • Trinidad a Tobago • Uruguay • Venezuela |
Asie | Afghánistán • Arménie • Ázerbájdžán • Bahrajn • Bangladéš • Bhútán • Čína • Filipíny • Gruzie • Hongkong • Indie • Indonésie • Írán • Irák • Izrael • Japonsko • Jemen • Jordánsko • Katar • Kambodža • Kazachstán • Jižní Korea • Severní Korea • Kuvajt • Kypr • Kyrgyzstán • Laos • Libanon • Malajsie • Maledivy • Mongolsko • Myanmar • Nepál • Omán • Pákistán • Palestina • Saúdská Arábie • Singapur • Spojené arabské emiráty • Sýrie • Šrí Lanka • Tádžikistán • Thajsko • Tchaj-wan • Turkmenistán • Uzbekistán • Vietnam • Východní Timor |
Evropa | Albánie • Andorra • Bělorusko • Belgie • Bosna a Hercegovina • Bulharsko • Černá Hora • Česko • Dánsko • Estonsko • Finsko • Francie • Chorvatsko • Island • Irsko • Itálie • Lichtenštejnsko • Litva • Lotyšsko • Lucembursko • Maďarsko • Makedonie • Malta • Moldavsko • Monako • Německo • Nizozemsko • Norsko • Polsko • Portugalsko • Rakousko • Rumunsko • Rusko • Řecko • San Marino • Slovensko • Slovinsko • Srbsko • Španělsko • Švédsko • Švýcarsko • Turecko • Ukrajina • Velká Británie |
Oceánie | Americká Samoa • Austrálie • Cookovy ostrovy • Fidži • Guam • Kiribati • Marshallovy ostrovy • Mikronésie • Nauru • Nový Zéland • Palau • Papua Nová Guinea • Samoa • Šalomounovy ostrovy • Tonga • Tuvalu • Vanuatu |
Ostatní |
Rusko na olympijských hrách | |
---|---|
Rusko na LOH | |
Rusko na ZOH | |
* Ruští sportovci startovali na ZOH 2018 pod olympijskou vlajkou a označením „Olympijští sportovci z Ruska“. ** Ruští sportovci startovali na LOH 2020 a ZOH 2022 pod označením „Sportovci ROV“. |