| Päivä | Paikkakunta | Mäki | Muuta | Voittaja | Toinen | Kolmas |
| 17. marraskuuta 2018 | Wisła | Malinka HS134 | Joukkuekilpailu | Puola Piotr Żyła Jakub Wolny Dawid Kubacki Kamil Stoch | Saksa Karl Geiger Markus Eisenbichler Stephan Leyhe Richard Freitag | Itävalta Michael Hayböck Clemens Aigner Daniel Huber Stefan Kraft |
1 | 18. marraskuuta 2018 | | Jevgeni Klimov | Stephan Leyhe | Ryōyū Kobayashi |
2 | 24. marraskuuta 2018 | Kuusamo | Ruka HS142 | Käytiin yhden kierroksen mittaisena. | Ryōyū Kobayashi | Kamil Stoch | Piotr Żyła |
3 | 25. marraskuuta 2018 | | Ryōyū Kobayashi | Andreas Wellinger | Kamil Stoch |
4 | 1. joulukuuta 2018 | Nižni Tagil | Stork HS134 | | Johann André Forfang | Piotr Żyła | Ryōyū Kobayashi |
5 | 2. joulukuuta 2018 | | Ryōyū Kobayashi | Johann André Forfang | Piotr Żyła |
| 8. joulukuuta 2018 | Titisee-Neustadt | Hochfirstschanze HS142 | Joukkuekilpailu | Peruttiin lämpimän sään takia.[2] |
| 9. joulukuuta 2018 |
6 | 15. joulukuuta 2018 | Engelberg | Gross-Titlis-Schanze HS140 | | Karl Geiger | Piotr Żyła | Daniel Huber |
7 | 16. joulukuuta 2018 | | Ryōyū Kobayashi | Piotr Żyła | Kamil Stoch |
Keski-Euroopan mäkiviikko: |
8 | 30. joulukuuta 2018 | Oberstdorf | Schattenbergschanze HS137 | | Ryōyū Kobayashi | Markus Eisenbichler | Stefan Kraft |
9 | 1. tammikuuta 2019 | Garmisch-Partenkirchen | Große Olympiaschanze HS142 | | Ryōyū Kobayashi | Markus Eisenbichler | Dawid Kubacki |
10 | 4. tammikuuta 2019 | Innsbruck | Bergiselschanze HS130 | | Ryōyū Kobayashi | Stefan Kraft | Andreas Stjernen |
11 | 6. tammikuuta 2019 | Bischofshofen | Paul-Ausserleitner-Schanze HS142 | | Ryōyū Kobayashi | Dawid Kubacki | Stefan Kraft |
Mäkiviikon lopputilanne: | Ryōyū Kobayashi | Markus Eisenbichler | Stephan Leyhe |
12 | 12. tammikuuta 2019 | Val di Fiemme | Trampolino dal Ben HS135 | | Ryōyū Kobayashi | Dawid Kubacki | Kamil Stoch |
13 | 13. tammikuuta 2019 | | Dawid Kubacki | Stefan Kraft | Kamil Stoch |
| 19. tammikuuta 2019 | Zakopane | Wielka Krokiew HS140 | Joukkuekilpailu | Saksa Karl Geiger Markus Eisenbichler David Siegel Stephan Leyhe | Itävalta Daniel Huber Jan Hörl Michael Hayböck Stefan Kraft | Puola Piotr Żyła Maciej Kot Kamil Stoch Dawid Kubacki |
14 | 20. tammikuuta 2019 | | Stefan Kraft | Robert Johansson | Yukiya Satō |
15 | 26. tammikuuta 2019 | Sapporo | Ōkurayama HS137 | | Stefan Kraft | Kamil Stoch | Robert Johansson |
16 | 27. tammikuuta 2019 | | Stefan Kraft | Timi Zajc | Ryōyū Kobayashi |
17 | 1. helmikuuta 2019 | Oberstdorf | Heini-Klopfer-Skiflugschanze HS235 | Lentomäki, siirrettiin Titisee-Neustadtista[3] | Timi Zajc | Dawid Kubacki | Markus Eisenbichler |
18 | 2. helmikuuta 2019 | Lentomäki | Ryōyū Kobayashi | Markus Eisenbichler | Stefan Kraft |
19 | 3. helmikuuta 2019 | Lentomäki | Kamil Stoch | Jevgeni Klimov | Dawid Kubacki |
| 9. helmikuuta 2019 | Lahti | Salpausselkä HS130 | Joukkuekilpailu | Itävalta Philipp Aschenwald Gregor Schlierenzauer Michael Hayböck Stefan Kraft | Saksa Karl Geiger Richard Freitag Andreas Wellinger Stephan Leyhe | Japani Yukiya Satō Daiki Itō Junshiro Kobayashi Ryōyū Kobayashi |
20 | 10. helmikuuta 2019 | | Kamil Stoch | Ryōyū Kobayashi | Robert Johansson |
| 15. helmikuuta 2019 | Willingen | Mühlenkopfschanze HS145 | Joukkuekilpailu, siirrettiin Titisee-Neustadtista[3] | Puola Piotr Żyła Jakub Wolny Dawid Kubacki Kamil Stoch | Saksa Karl Geiger Richard Freitag Markus Eisenbichler Stephan Leyhe | Slovenia Anže Semenič Peter Prevc Jernej Damjan Timi Zajc |
21 | 16. helmikuuta 2019 | | Karl Geiger | Kamil Stoch | Ryōyū Kobayashi |
22 | 17. helmikuuta 2019 | | Ryōyū Kobayashi | Markus Eisenbichler | Piotr Żyła |
19. helmikuuta – 3. maaliskuuta 2019 maailmanmestaruuskilpailut Seefeldissä. |
Raw Air: |
| 9. maaliskuuta 2019 | Oslo | Holmenkollbakken HS134 | Joukkuekilpailu, kilpailtiin yhden kierroksen mittaisena.[4] | Norja Johann André Forfang Robin Pedersen Marius Lindvik Robert Johansson | Japani Yukiya Satō Noriaki Kasai Junshiro Kobayashi Ryōyū Kobayashi | Itävalta Michael Hayböck Manuel Fettner Philipp Aschenwald Stefan Kraft |
23 | 10. maaliskuuta 2019 | | Robert Johansson | Stefan Kraft | Peter Prevc |
24 | 12. maaliskuuta 2019 | Lillehammer | Lysgårdsbakken HS140 | | Stefan Kraft | Robert Johansson | Ryōyū Kobayashi |
25 | 14. maaliskuuta 2019 | Trondheim | Granåsen HS138 | | Ryōyū Kobayashi | Andreas Stjernen | Stefan Kraft |
| 16. maaliskuuta 2019 | Vikersund | Vikersundbakken HS240 | Joukkuekilpailu, lentomäki | Slovenia Anže Semenič Peter Prevc Domen Prevc Timi Zajc | Saksa Constantin Schmid Richard Freitag Karl Geiger Markus Eisenbichler | Itävalta Michael Hayböck Philipp Aschenwald Daniel Huber Stefan Kraft |
26 | 17. maaliskuuta 2019 | Lentomäki | Domen Prevc | Ryōyū Kobayashi | Stefan Kraft |
Raw Airin lopputilanne: | Ryōyū Kobayashi | Stefan Kraft | Robert Johansson |
27 | 22. maaliskuuta 2019 | Planica | Letalnica HS240 | Lentomäki | Markus Eisenbichler | Ryōyū Kobayashi | Piotr Żyła |
| 23. maaliskuuta 2019 | Lentomäki, joukkuekilpailu | Puola Jakub Wolny Kamil Stoch Dawid Kubacki Piotr Żyła | Saksa Karl Geiger Constantin Schmid Richard Freitag Markus Eisenbichler | Slovenia Anže Semenič Peter Prevc Domen Prevc Timi Zajc |
28 | 24. maaliskuuta 2019 | Lentomäki | Ryōyū Kobayashi | Domen Prevc | Markus Eisenbichler |