1974-es fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság
Fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság (1974) | |||
Adatok | |||
Ország | Svédország | ||
Rendező város | Göteborg | ||
Dátum | március 9–10. | ||
Fő helyszín | Scandinavium | ||
Nemzetek | 25 | ||
Sportolók | 263 | ||
Versenyszámok | 21 (12 férfi, 9 női) | ||
|
Az 1974-es fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságot Göteborgban, Svédországban rendezték március 9. és március 10. között. Ez volt az 5. fedett pályás Eb. A férfiaknál 12, a nőknél 9 versenyszám volt. Major István magasugrásban, Zsinka András 800 méteres síkfutásban ezüstérmes lett.
A magyar sportolók eredményei
Bővebben: Magyarország az 1974-es fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságon |
Magyarország az Európa-bajnokságon 7 sportolóval képviseltette magát.
- Érmesek
Érem | Versenyző | Versenyszám | Dátum |
---|---|---|---|
02 Ezüst | Major István | Magasugrás | március 9. |
02 Ezüst | Zsinka András | 800 m | március 10. |
Éremtáblázat
(A táblázatban Magyarország és a rendező nemzet eltérő háttérszínnel kiemelve.)
Helyezés | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Lengyelország | 4 | 2 | 2 | 8 |
2. | NDK | 3 | 5 | 7 | 15 |
3. | Szovjetunió | 3 | 3 | 3 | 9 |
4. | Belgium | 2 | 1 | 0 | 3 |
5. | Jugoszlávia | 2 | 0 | 0 | 2 |
Svédország | 2 | 0 | 0 | 2 | |
7. | Csehszlovákia | 1 | 1 | 4 | 6 |
8. | Franciaország | 1 | 1 | 1 | 3 |
9. | Bulgária | 1 | 1 | 0 | 2 |
Nagy-Britannia | 1 | 1 | 0 | 2 | |
11. | Svájc | 1 | 0 | 1 | 2 |
12. | NSZK | 0 | 3 | 0 | 3 |
13. | Magyarország | 0 | 2 | 0 | 2 |
14. | Finnország | 0 | 1 | 0 | 1 |
15. | Románia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Érmesek
- WR – világrekord
- CR – Európa-bajnoki rekord
- AR – kontinens rekord
- NR – országos rekord
- PB – egyéni rekord
- WL – az adott évben aktuálisan a világ legjobb eredménye
- SB – az adott évben aktuálisan az egyéni legjobb eredmény
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 m | Valerij Borzov Szovjetunió | 6,58 CR | Manfred Kokot NDK | 6,63 | Alekszandr Kornyeljuk Szovjetunió | 6,66 |
400 m | Fons Brijdenbach Belgium | 46,60 | Andreas Scheibe NDK | 46,80 | Günter Arnold NDK | 46,94 |
800 m | Luciano Sušanj Jugoszlávia | 1:48,07 | Zsinka András Magyarország | 1:48,50 | Jozef Plachý Csehszlovákia | 1:49,49 |
1500 m | Henryk Szordykowski Lengyelország | 3:41,78 | Thomas Wessinghage NSZK | 3:42,02 | Włodzimierz Staszak Lengyelország | 3:43,48 |
3000 m | Emiel Puttemans Belgium | 7:48,48 | Paul Thijs Belgium | 7:51,76 | Pavel Pěnkava Csehszlovákia | 7:51,79 |
60 m gát | Anatolij Mosiasvili Szovjetunió | 7,66 CR | Mirosław Wodzyński Lengyelország | 7,68 | Frank Siebeck NDK | 7,75 |
4 × 392 m váltó | Svédország Michael Fredriksson Gert Möller Anders Faager Dimitre Grama | 3:04,55 | Franciaország Pierre Bonvin Patrick Salvador Roger Vélazquez Lionel Malingre | 3:05,46 | Csak két csapat indult | |
Magasugrás | Kęstutis Šapka Szovjetunió | 2,22 | Major István Magyarország | 2,20 | Vladimír Malý Csehszlovákia | 2,17 |
Rúdugrás | Tadeusz Ślusarski Lengyelország | 5,35 | Antti Kalliomäki Finnország | 5,30 | Jânis Lauris Szovjetunió | 5,30 |
Távolugrás | Jean-François Bonhème Franciaország | 8,17 | Hans Baumgartner NSZK | 8,10 | Max Klauss NDK | 8,03 |
Hármasugrás | Michał Joachimowski Lengyelország | 17,03 CR | Mihail Bariban Szovjetunió | 16,88 | Bernard Lamitié Franciaország | 16,56 |
Súlylökés | Geoff Capes Nagy-Britannia | 20,95 CR | Heinz-Joachim Rothenburg NDK | 20,87 | Jaroslav Brabec Csehszlovákia | 19,87 |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 m | Renate Stecher NDK | 7,16 CR | Andrea Lynch Nagy-Britannia | 7,17 | Irena Szewińska Lengyelország | 7,20 |
400 m | Jelica Pavličić Jugoszlávia | 52,64 CR | Nagyezsda Iljina Szovjetunió | 52,81 | Waltraud Dietsch NDK | 52,84 |
800 m | Elżbieta Katolik Lengyelország | 2:02,38 CR | Gisela Ellenberger NSZK | 2:02,54 | Gunhild Hoffmeister NDK | 2:02,59 |
1500 m | Tonka Petrova Bulgária | 4:10,97 CR | Karin Krebs NDK | 4:11,33 | Tamara Kazacskova Szovjetunió | 4:14,45 |
60 m gát | Annerose Fiedler NDK | 8,08 | Grażyna Rabsztyn Lengyelország | 8,08 | Meta Antenen Svájc | 8,19 |
4 × 392 m váltó | SWE Ann-Charlotte Hesse Lena Fritzson Ann-Margret Utterberg Ann Larsson | 3:38,15 | BUL Liljana Tomova Szonja Zaharijeva Jordanka Filipova Tonka Petrova | 3:39,21 | Csak két csapat indult | |
Magasugrás | Rosemarie Witschas NDK | 1,90 | Milada Karbanová Csehszlovákia | 1,88 | Rita Kirst NDK | 1,88 |
Távolugrás | Meta Antenen Svájc | 6,69 NR | Angela Schmalfeld NDK | 6,56 | Valeria Stefanescu Románia | 6,39 |
Súlylökés | Helena Fibingerová Csehszlovákia | 20,75 CR | Nagyezsda Csizsova Szovjetunió | 20,62 | Marianne Adam NDK | 19,70 |
Források
- 5th Indoor European Athletics Championships 1974 Gothenburg Sweden. athleticsdb.com. [2016. március 4-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2016. január 15.)
- Az 1970–2007 közötti fedett pályás Európa-bajnokságok eredményei és statisztikái
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap