| Ebben a szócikkben az orosz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
A 2014. évi téli olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya férfi 500 méteres versenyszámát február 18-án, és 21-én rendezték. Az aranyérmet az orosz Viktor An nyerte. A versenyszámban Magyarországot képviselő Knoch Viktor a 12., Liu Shaolin Sándor a 18. helyen végzett.
Rekordok
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:
A versenyen új rekord nem született.
Eseménynaptár
Az időpontok moszkvai idő szerint (UTC+4), zárójelben magyar idő szerint (UTC+1) olvashatóak.
Időpont | Forduló |
február 18., 14:15 (11:15) | Előfutamok |
február 21., 20:30 (17:30) | Negyeddöntők |
február 21., 21:13 (18:13) | Elődöntők |
február 21., 21:43 (18:43) | Döntők |
Eredmények
Minden futamból az első két helyen célba érkező versenyző jutott tovább a következő fordulóba. Vitatott esetben a bírók döntése alapján a vétlen versenyző továbbjuthatott, ha nem ért be a továbbjutást jelentő helyek valamelyikén.
A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- QA: az A-döntőbe jutott
- QB: a B-döntőbe jutott
- ADV: továbbjutás bírói döntés alapján
- PEN: büntetés
Előfutamok
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Park Se Yeong | Dél-Korea (KOR) | 41,566 | Q |
2. | Satoshi Sakashita | Japán (JPN) | 41,629 | Q |
3. | Vladislav Bykanov | Izrael (ISR) | 41,769 | |
4. | Pierre Boda | Ausztrália (AUS) | 42,702 | |
2. futam |
1. | Charle Cournoyer | Kanada (CAN) | 41,180 | Q |
2. | Freek van der Wart | Hollandia (NED) | 41,190 | Q |
3. | Liu Shaolin Sándor | Magyarország (HUN) | 41,683 | |
4. | Anthony Lobello | Olaszország (ITA) | 42,133 | |
3. futam |
1. | Liang Wenhao | Kína (CHN) | 41,647 | Q |
2. | Lee Han-Bin | Dél-Korea (KOR) | 41,982 | Q |
3. | Yuri Confortola | Olaszország (ITA) | 42,042 | |
4. | Eduardo Alvarez | Egyesült Államok (USA) | 1:15,108 | |
4. futam |
1. | Han Tianyu | Kína (CHN) | 41,592 | Q |
2. | Vlagyimir Grigorjev | Oroszország (RUS) | 41,883 | Q |
3. | Sébastien Lepape | Franciaország (FRA) | 42,167 | |
4. | Jack Whelbourne | Nagy-Britannia (GBR) | 42,513 | |
5. futam |
1. | Viktor An | Oroszország (RUS) | 41,450 | Q |
2. | Jon Eley | Nagy-Britannia (GBR) | 41,554 | Q |
3. | Aidar Bekzhanov | Kazahsztán (KAZ) | 41,800 | |
4. | Jordan Malone | Egyesült Államok (USA) | 42,533 | |
6. futam |
1. | Wu Dajing | Kína (CHN) | 41,712 | Q |
2. | Knoch Viktor | Magyarország (HUN) | 42,261 | Q |
3. | Niels Kerstholt | Hollandia (NED) | 42,441 | |
4. | Nurbergen Zhumagaziyev | Kazahsztán (KAZ) | 42,680 | |
7. futam |
1. | Olivier Jean | Kanada (CAN) | 41,616 | Q |
2. | J. R. Celski | Egyesült Államok (USA) | 41,717 | Q |
3. | Mackenzie Blackburn | Tajvan (TPE) | 42,337 | |
4. | Thibaut Fauconnet | Franciaország (FRA) | 42,368 | |
8. futam |
1. | Sjinkie Knegt | Hollandia (NED) | 41,235 | Q |
2. | Szemjon Jelisztratov | Oroszország (RUS) | 41,355 | Q |
3. | Robert Seifert | Németország (GER) | 41,624 | |
4. | Charles Hamelin | Kanada (CAN) | 1:18,871 | |
Negyeddöntők
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Sjinkie Knegt | Hollandia (NED) | 41,683 | Q |
2. | Liang Wenhao | Kína (CHN) | 41,817 | Q |
3. | Knoch Viktor | Magyarország (HUN) | 42,043 | |
| Szemjon Jelisztratov | Oroszország (RUS) | PEN | |
2. futam |
1. | Han Tianyu | Kína (CHN) | 41,390 | Q |
2. | J. R. Celski | Egyesült Államok (USA) | 53,178 | Q |
3. | Satoshi Sakashita | Japán (JPN) | 59,249 | ADV |
| Park Se Yeong | Dél-Korea (KOR) | PEN | |
3. futam |
1. | Wu Dajing | Kína (CHN) | 41,056 | Q |
2. | Charle Cournoyer | Kanada (CAN) | 41,060 | Q |
3. | Freek van der Wart | Hollandia (NED) | 1:01,371 | |
| Vlagyimir Grigorjev | Oroszország (RUS) | PEN | |
4. futam |
1. | Viktor An | Oroszország (RUS) | 41,257 | Q |
2. | Jon Eley | Nagy-Britannia (GBR) | 41,337 | Q |
3. | Lee Han-Bin | Dél-Korea (KOR) | 41,471 | |
4. | Olivier Jean | Kanada (CAN) | 41,760 | |
Elődöntők
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Wu Dajing | Kína (CHN) | 40,846 | QA |
2. | Charle Cournoyer | Kanada (CAN) | 40,945 | QA |
3. | Han Tianyu | Kína (CHN) | 41,151 | QB |
4. | J. R. Celski | Egyesült Államok (USA) | 41,152 | QB |
5. | Satoshi Sakashita | Japán (JPN) | 41,661 | |
2. futam |
1. | Viktor An | Oroszország (RUS) | 41,063 | QA |
2. | Liang Wenhao | Kína (CHN) | 41,221 | QA |
3. | Sjinkie Knegt | Hollandia (NED) | 41,290 | QB |
4. | Jon Eley | Nagy-Britannia (GBR) | 41,441 | QB |
Döntők
- B-döntő
- A-döntő
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1 Arany | Viktor An | Oroszország (RUS) | 41,312 | |
2 Ezüst | Wu Dajing | Kína (CHN) | 41,516 | |
3 Bronz | Charle Cournoyer | Kanada (CAN) | 41,617 | |
4. | Liang Wenhao | Kína (CHN) | 1:13,590 | |
Végeredmény
A versenyzők helyezéseit fordulónként határozták meg. Először a fordulókban elért helyezések döntöttek, ha ez azonos volt, akkor a jobb időeredmény döntött.
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Forduló | Ed. | Nd. | Ef. | Legjobb idő |
1 Arany | Viktor An | Oroszország (RUS) | A-döntő | | | | |
2 Ezüst | Wu Dajing | Kína (CHN) | A-döntő | | | | |
3 Bronz | Charle Cournoyer | Kanada (CAN) | A-döntő | | | | |
4. | Liang Wenhao | Kína (CHN) | A-döntő | | | | |
5. | Han Tianyu | Kína (CHN) | B-döntő | | | | |
6. | J. R. Celski | Egyesült Államok (USA) | B-döntő | | | | |
7. | Jon Eley | Nagy-Britannia (GBR) | B-döntő | | | | |
8. | Sjinkie Knegt | Hollandia (NED) | B-döntő | | | | |
9. | Satoshi Sakashita | Japán (JPN) | Elődöntő | 5. | 3. | 2. | 41,629 |
10. | Freek van der Wart | Hollandia (NED) | Negyeddöntő | – | 3. | 2. | 41,190 |
11. | Lee Han-Bin | Dél-Korea (KOR) | Negyeddöntő | – | 3. | 2. | 41,471 |
12. | Knoch Viktor | Magyarország (HUN) | Negyeddöntő | – | 3. | 2. | 42,043 |
13. | Olivier Jean | Kanada (CAN) | Negyeddöntő | – | 4. | 1. | 41,616 |
14. | Park Se Yeong | Dél-Korea (KOR) | Negyeddöntő (kizárták) | – | – | 1. | 41,566 |
15. | Szemjon Jelisztratov | Oroszország (RUS) | Negyeddöntő (kizárták) | – | – | 2. | 41,355 |
16. | Vlagyimir Grigorjev | Oroszország (RUS) | Negyeddöntő (kizárták) | – | – | 2. | 41,883 |
17. | Robert Seifert | Németország (GER) | Előfutam | – | – | 3. | 41,624 |
18. | Liu Shaolin Sándor | Magyarország (HUN) | Előfutam | – | – | 3. | 41,683 |
19. | Vladislav Bykanov | Izrael (ISR) | Előfutam | – | – | 3. | 41,769 |
20. | Aidar Bekzhanov | Kazahsztán (KAZ) | Előfutam | – | – | 3. | 41,800 |
21. | Yuri Confortola | Olaszország (ITA) | Előfutam | – | – | 3. | 42,042 |
22. | Sébastien Lepape | Franciaország (FRA) | Előfutam | – | – | 3. | 42,167 |
23. | Mackenzie Blackburn | Tajvan (TPE) | Előfutam | – | – | 3. | 42,337 |
24. | Niels Kerstholt | Hollandia (NED) | Előfutam | – | – | 3. | 42,441 |
25. | Anthony Lobello | Olaszország (ITA) | Előfutam | – | – | 4. | 42,133 |
26. | Thibaut Fauconnet | Franciaország (FRA) | Előfutam | – | – | 4. | 42,368 |
27. | Jack Whelbourne | Nagy-Britannia (GBR) | Előfutam | – | – | 4. | 42,513 |
28. | Jordan Malone | Egyesült Államok (USA) | Előfutam | – | – | 4. | 42,533 |
29. | Nurbergen Zhumagaziyev | Kazahsztán (KAZ) | Előfutam | – | – | 4. | 42,680 |
30. | Pierre Boda | Ausztrália (AUS) | Előfutam | – | – | 4. | 42,702 |
31. | Eduardo Alvarez | Egyesült Államok (USA) | Előfutam | – | – | 4. | 1:15,108 |
32. | Charles Hamelin | Kanada (CAN) | Előfutam | – | – | 4. | 1:18,871 |
Források
- Short Track Speed Skating Men's 500m Men Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- 500 metres, Men (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
Sablon:Férfi 500 méteres rövidpályás gyorskorcsolya olimpiai bajnokai |
---|
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap