Férfi 68 kg-os kötöttfogású birkózás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Férfi 68 kg-os kötöttfogású birkózás a XXV. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Institut Nacional d'Educació Fisica de Catalunya, Barcelona | |||||||||
Dátum | július 26–28. | |||||||||
Versenyzők | 19 résztvevő 19 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Birkózás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
Sablon:Birkózás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
|
Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a birkózás férfi 68 kg-os kötöttfogású versenyszámának selejtezőjét és döntőjét július 26. és 28. között rendezték a Institut Nacional d'Educació Fisica de Catalunyában.
Eseménynaptár
Időpont | Forduló |
---|---|
július 26. | Csoportkör |
július 28. | Helyosztók |
július 28. | Döntő |
Eredmények
Csoportkör
A birkózókat csoportokba osztották, ahonnan az egymás elleni mérkőzések alapján, a csoportok győztesei mérkőzhetek az aranyéremért, a második helyezettek a bronzéremért. A csoportokban elért eredmények alapján, a csoportok első két helyezettjein kívül, a további legjobb három birkózó mérkőzhetett a helyosztókon.
A csoport | |||
Versenyző | Eredmény | Versenyző | Kp |
---|---|---|---|
1. forduló | |||
Abdollah Chamangoli (IRI) | 6-0 | Mazouz Ben Djedaa (ALG) | 3/0 |
Valeri Nikitin (EST) | 9-6 | Kim Szongmun (Kim Seong-Mun) (KOR) | 3/1 |
İslam Duqiçiyev (EUN) | 3-1 | Cecilio Rodríguez (CUB) | 3/1 |
Móri Takumi (JPN) | 0-1 | Ryszard Wolny (POL) | 0/3 |
Claudio Pasarelli (GER) | 1-0 | Marthin Kornbakk (SWE) | 3/0 |
2. forduló | |||
Abdollah Chamangoli (IRI) | 7-5 | Valeri Nikitin (EST) | 3/1 |
Mazouz Ben Djedaa (ALG) | 0-15 | Kim Szongmun (Kim Seong-Mun) (KOR) | 0/4 |
İslam Duqiçiyev (EUN) | 2-0 | Móri Takumi (JPN) | 3/0 |
Cecilio Rodríguez (CUB) | 1-0 | Claudio Pasarelli (GER) | 3/0 |
Ryszard Wolny (POL) | 3-1 | Marthin Kornbakk (SWE) | 3/1 |
3. forduló | |||
Abdollah Chamangoli (IRI) | 1-5 | Kim Szongmun (Kim Seong-Mun) (KOR) | 1/3 |
Valeri Nikitin (EST) | 0-4 | İslam Duqiçiyev (EUN) | 0/3 |
Cecilio Rodríguez (CUB) | 6-1 | Ryszard Wolny (POL) | 3/1 |
Claudio Pasarelli (GER) | erőnyerő | ||
4. forduló | |||
Claudio Pasarelli (GER) | 0-1 | Abdollah Chamangoli (IRI) | 0/3 |
Kim Szongmun (Kim Seong-Mun) (KOR) | 1-10 | Cecilio Rodríguez (CUB) | 1/3 |
İslam Duqiçiyev (EUN) | 5-1 | Ryszard Wolny (POL) | 3/1 |
5. forduló | |||
Abdollah Chamangoli (IRI) | 0-8 | İslam Duqiçiyev (EUN) | 0/3 |
Cecilio Rodríguez (CUB) | erőnyerő | ||
6. forduló | |||
Cecilio Rodríguez (CUB) | 10-2 | Abdollah Chamangoli (IRI) | 3/1 |
İslam Duqiçiyev (EUN) | erőnyerő |
A csoport | |||||||
H | Név | Nemzet | M | Gy | V | Kp | Tp |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | İslam Duqiçiyev | Egyesített Csapat (EUN) | 5 | 5 | 0 | 15 | 22 |
2. | Cecilio Rodríguez | Kuba (CUB) | 5 | 4 | 1 | 13 | 28 |
3. | Abdollah Chamangoli | Irán (IRI) | 6 | 3 | 3 | 11 | 17 |
4. | Ryszard Wolny | Lengyelország (POL) | 4 | 2 | 2 | 8 | 6 |
5. | Claudio Pasarelli | Németország (GER) | 3 | 1 | 2 | 3 | 1 |
6. | Kim Szongmun (Kim Seong-Mun) | Dél-Korea (KOR) | 4 | 2 | 2 | 9 | 27 |
7. | Valeri Nikitin | Észtország (EST) | 3 | 1 | 2 | 4 | 14 |
8. | Marthin Kornbakk | Svédország (SWE) | 2 | 0 | 2 | 1 | 1 |
9. | Móri Takumi | Japán (JPN) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
10. | Mazouz Ben Djedaa | Algéria (ALG) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
B csoport | |||
Versenyző | Eredmény | Versenyző | Kp |
---|---|---|---|
1. forduló | |||
Sztojan Sztojanov (BUL) | 1-4 | Repka Attila (HUN) | 1/3 |
Szabó Palóc Nándor (IOP) | 2-4 | Ghani Yalouz (FRA) | 1/3 |
Petrică Cărare (ROU) | 15-0 | Douglas Yeats (CAN) | 4/0 |
Pedro Villuela (ESP) | 1-6 | Rodney Smith (USA) | 1/3 |
Matvai Baranov (ISR) | erőnyerő | ||
2. forduló | |||
Matvai Baranov (ISR) | 0-2 | Sztojan Sztojanov (BUL) | 0/3 |
Repka Attila (HUN) | 10-1 | Szabó Palóc Nándor (IOP) | 3/1 |
Ghani Yalouz (FRA) | 3-2 | Petrică Cărare (ROU) | 3/1 |
Douglas Yeats (CAN) | 2-1 | Pedro Villuela (ESP) | 3/1 |
Rodney Smith (USA) | erőnyerő | ||
3. forduló | |||
Rodney Smith (USA) | 4-0 (kétvállas) | Matvai Baranov (ISR) | 4/0 |
Sztojan Sztojanov (BUL) | 2-3 | Ghani Yalouz (FRA) | 1/3 |
Repka Attila (HUN) | 6-0 | Petrică Cărare (ROU) | 3/0 |
Douglas Yeats (CAN) | erőnyerő | ||
5. helyért | |||
Sztojan Sztojanov (BUL) | visszalépett | Petrică Cărare (ROU) | 0/4 |
4. forduló | |||
Douglas Yeats (CAN) | 2-6 | Rodney Smith (USA) | 1/3 |
Repka Attila (HUN) | 6-0 | Ghani Yalouz (FRA) | 3/0 |
5. forduló | |||
Rodney Smith (USA) | 0-10 | Repka Attila (HUN) | 0/3 |
Ghani Yalouz (FRA) | erőnyerő | ||
6. forduló | |||
Ghani Yalouz (FRA) | 5-7 | Rodney Smith (USA) | 1/3 |
Repka Attila (HUN) | erőnyerő |
B csoport | |||||||
H | Név | Nemzet | M | Gy | V | Kp | Tp |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Repka Attila | Magyarország (HUN) | 5 | 5 | 0 | 15 | 36 |
2. | Rodney Smith | Egyesült Államok (USA) | 5 | 4 | 1 | 13 | 23 |
3. | Ghani Yalouz | Franciaország (FRA) | 5 | 3 | 2 | 10 | 15 |
4. | Douglas Yeats | Kanada (CAN) | 3 | 1 | 2 | 4 | 4 |
5. | Petrică Cărare | Románia (ROU) | 3 | 1 | 2 | 5 | 17 |
6. | Sztojan Sztojanov | Bulgária (BUL) | 3 | 1 | 2 | 5 | 5 |
7. | Matvai Baranov | Izrael (ISR) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
8. | Szabó Palóc Nándor | Független résztvevők (IOP) | 2 | 0 | 2 | 2 | 3 |
9. | Pedro Villuela | Spanyolország (ESP) | 2 | 0 | 2 | 2 | 2 |
Helyosztók
Versenyző | Eredmény | Versenyző | Kp |
---|---|---|---|
9. helyért | |||
Claudio Pasarelli (GER) | visszalépett | Petrică Cărare (ROU) | 0/4 |
7. helyért | |||
Ryszard Wolny (POL) | 1-0 | Douglas Yeats (CAN) | 3/0 |
5. helyért | |||
Abdollah Chamangoli (IRI) | visszalépett | Ghani Yalouz (FRA) | 0/4 |
Döntők
Versenyző | Eredmény | Versenyző | Kp |
---|---|---|---|
Bronzmérkőzés | |||
Cecilio Rodríguez (CUB) | 3-6 | Rodney Smith (USA) | 1/3 |
Döntő | |||
İslam Duqiçiyev (EUN) | 0-1 | Repka Attila (HUN) | 0/3 |
Végeredmény
Helyezés | Név | Nemzet |
---|---|---|
1 Arany | Repka Attila | Magyarország |
2 Ezüst | İslam Duqiçiyev | Egyesített Csapat |
3 Bronz | Rodney Smith | Egyesült Államok |
4. | Cecilio Rodríguez | Kuba |
5. | Ghani Yalouz | Franciaország |
6. | Abdollah Chamangoli | Irán |
7. | Ryszard Wolny | Lengyelország |
8. | Douglas Yeats | Kanada |
9. | Petrică Cărare | Románia |
10. | Claudio Pasarelli | Németország |
helyezetlen | Kim Szongmun (Kim Seong-Mun) | Dél-Korea |
Sztojan Sztojanov | Bulgária | |
Valeri Nikitin | Észtország | |
Matvai Baranov | Izrael | |
Marthin Kornbakk | Svédország | |
Szabó Palóc Nándor | Független résztvevők | |
Móri Takumi | Japán | |
Pedro Villuela | Spanyolország | |
Mazouz Ben Djedaa | Algéria |
Források
- Wrestling at the 1992 Barcelona Summer Games: Men's Lightweight, Greco-Roman (angol nyelven). sports-reference.com. [2011. augusztus 12-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2014. november 27.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap