Olimpiai érmesek listája tollaslabdában
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Tollaslabda a nyári olimpiai játékokon | |||||||||||
Sportág | Tollaslabda | ||||||||||
Sportág szövetsége | BWF | ||||||||||
Versenyszámok | |||||||||||
| |||||||||||
Olimpiai játékok | |||||||||||
| |||||||||||
Ez a lap az olimpiai érmesek listája tollaslabdában 1992-től 2012-ig.
Összesített éremtáblázat
(A táblázatokban Magyarország és a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)
A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata tollaslabdában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Kína (CHN) | 16 | 7 | 14 | 37 |
2. | Dél-Korea (KOR) | 6 | 7 | 5 | 18 |
3. | Indonézia (INA) | 6 | 6 | 6 | 18 |
4. | Dánia (DEN) | 1 | 2 | 3 | 6 |
5. | Malajzia (MAS) | 0 | 3 | 2 | 5 |
6. | Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 1 | 1 | 2 |
7. | Hollandia (NED) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Japán (JPN) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
9. | India (IND) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Dél-Korea (KOR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Oroszország (RUS) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 29 | 29 | 33 | 91 |
Férfiak
Egyéni
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1992, Barcelona | Alan Budikusuma Indonézia (INA) | Ardy Wiranata Indonézia (INA) | Hermawan Susanto Indonézia (INA) |
Thomas Stuer-Lauridsen Dánia (DEN) | |||
1996, Atlanta | Poul-Erik Høyer Larsen Dánia (DEN) | Tung Csiung (Dong Jiong) Kína (CHN) | Rashid Sidek Mohamed Malajzia (MAS) |
2000, Sydney | Csi Hszin-peng (Ji Xinpeng) Kína (CHN) | Hendrawan Indonézia (INA) | Hszia Hszüan-cö (Xia Xuanze) Kína (CHN) |
2004, Athén | Taufik Hidayat Indonézia (INA) | Szon Szungmo (Son Seung-Mo) Dél-Korea (KOR) | Sony Dwi Kuncoro Indonézia (INA) |
2008, Peking | Lin Tan (Lin Dan) Kína (CHN) | Lee Chong Wei Malajzia (MAS) | Csen Csin (Chen Jin) Kína (CHN) |
2012, London | Lin Tan (Lin Dan) Kína (CHN) | Lee Chong Wei Malajzia (MAS) | Csen Lung (Chen Long) Kína (CHN) |
Páros
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1992, Barcelona | Dél-Korea (KOR) Kim Munszu (Kim Mun-su) Pak Csubong (Park Ju-bong) | Indonézia (INA) Eddy Hartono Rudy Gunawan | Malajzia (MAS) Razif Sidek Mohamed Jalani Sidek Mohamed |
Kína (CHN) Li Jung-po (Li Yongbo) Tien Ping-ji (Tian Bingyi) | |||
1996, Atlanta | Indonézia (INA) Rexy Mainaky Ricky Subagja | Malajzia (MAS) Cheah Soon Kit Yap Kim Hock | Indonézia (INA) Budi Ariantho Antonius Denny Kantono |
2000, Sydney | Indonézia (INA) Tony Gunawan Candra Wijaya | Dél-Korea (KOR) I Dongszu (Lee Dong-Su) Ju Jongszong (Yu Yong-Seong) | Dél-Korea (KOR) Ha Thegvon (Ha Tae-Gwon) Kim Dongmun (Kim Dong-mun) |
2004, Athén | Dél-Korea (KOR) Ha Thegvon (Ha Tae-Gwon) Kim Dongmun (Kim Dong-mun) | Dél-Korea (KOR) I Dongszu (Lee Dong-Su) Ju Jongszong (Yu Yong-Seong) | Indonézia (INA) Hian Eng Flandy Limpele |
2008, Peking | Indonézia (INA) Markis Kido Hendra Setiawan | Kína (CHN) Caj Jün (Cai Yun) Fu Haj-feng (Fu Haifeng) | Dél-Korea (KOR) I Dzsedzsin (Lee Jae-jin) Hvang Dzsiman (Hwang Ji-Man) |
2012, London | Kína (CHN) Caj Jün (Cai Yun) Fu Haj-feng (Fu Haifeng) | Dánia (DEN) Mathias Boe Carsten Mogensen | Dél-Korea (KOR) Csong Dzseszong (Jeong Jae-Seong) I Jongde (Lee Yong-dae) |
Férfi éremtáblázat
A nyári olimpiai játékok éremtáblázata férfi tollaslabdában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Indonézia (INA) | 5 | 3 | 4 | 12 |
2. | Kína (CHN) | 4 | 2 | 4 | 10 |
3. | Dél-Korea (KOR) | 2 | 3 | 3 | 8 |
4. | Dánia (DEN) | 1 | 1 | 1 | 3 |
5. | Malajzia (MAS) | 0 | 3 | 2 | 5 |
Összesen | 12 | 12 | 14 | 38 |
Nők
Egyéni
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1992, Barcelona | Susi Susanti Indonézia (INA) | Pang Szuhjon (Bang Su-hyeon) Dél-Korea (KOR) | Huang Hua Kína (CHN) |
Tang Csiu-hung (Tang Jiuhong) Kína (CHN) | |||
1996, Atlanta | Pang Szuhjon (Bang Su-hyeon) Dél-Korea (KOR) | Mia Audina Indonézia (INA) | Susi Susanti Indonézia (INA) |
2000, Sydney | Kung Cse-csao (Gong Zhichao) Kína (CHN) | Camilla Martin Dánia (DEN) | Je Csao-jing (Ye Zhaoying) Kína (CHN) |
2004, Athén | Csang Ning (Zhang Ning) Kína (CHN) | Mia Audina Hollandia (NED) | Csou Mi (Zhou Mi) Kína (CHN) |
2008, Peking | Csang Ning (Zhang Ning) Kína (CHN) | Hszie Hszing-fang (Xie Xingfang) Kína (CHN) | Maria Yulianti Indonézia (INA) |
2012, London | Li Hsüe-zsuj (Li Xuerui) Kína (CHN) | Vang Ji-han (Wang Yihan) Kína (CHN) | Sájna Nehavál India (IND) |
Páros
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1992, Barcelona | Dél-Korea (KOR) Hvang Hjejong (Hwang Hye-yeong) Csong Szojong (Jeong Seo-yeong) | Kína (CHN) Kuan Vej-csen (Guan Weizhen) Nung Csün-hua (Nong Qunhua) | Dél-Korea (KOR) Kil Jonga (Gir Yeong-A) Sim Undzsong (Shim Eun-jeong) |
Kína (CHN) Lin Jen-fen (Lin Yan-fen) Jao Fen (Yao Fen) | |||
1996, Atlanta | Kína (CHN) Ko Fej (Ge Fei) Ku Csün (Gu Jun) | Dél-Korea (KOR) Kil Jonga (Gir Yeong-A) Csang Hjeok (Jang Hye-Ok) | Kína (CHN) Csin Ji-jüan (Qin Yiyuan) Tang Jung-su (Tang Yongshu) |
2000, Sydney | Kína (CHN) Ko Fej (Ge Fei) Ku Csün (Gu Jun) | Kína (CHN) Huang Nan-jen (Huang Nanyan) Jang Vej (Yang Wei) | Kína (CHN) Kao Ling (Gao Ling) Qi Yiyuan |
2004, Athén | Kína (CHN) Csang Csie-ven (Zhang Jiewen) Jang Vej (Yang Wei) | Kína (CHN) Huang Szuj (Huang Sui) Kao Ling (Gao Ling) | Dél-Korea (KOR) Na Gjongmin (Na Gyeong-min) I Gjongvon (Lee Gyeong-Won) |
2008, Peking | Kína (CHN) Tu Csing (Du Jing) Jü Jang (Yu Yang) | Dél-Korea (KOR) I Hjodzsong (Lee Hyo-Jeong) I Gjongvon (Lee Gyeong-Won) | Kína (CHN) Vej Ji-li (Wei Yili) Csang Ja-ven (Zhang Yawen) |
2012, London | Kína (CHN) Tien Csing (Tian Qing) Csao Jün-lej (Zhao Yunlei) | Japán (JPN) Fudzsii Mizuki Kakiiva Reika | Oroszország (RUS) Valerija Szorokina Nyina Viszlova |
Női éremtáblázat
A nyári olimpiai játékok éremtáblázata női tollaslabdában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Kína (CHN) | 9 | 5 | 8 | 22 |
2. | Dél-Korea (KOR) | 2 | 3 | 2 | 7 |
3. | Indonézia (INA) | 1 | 1 | 2 | 4 |
4. | Dánia (DEN) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Japán (JPN) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Hollandia (NED) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
7. | India (IND) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Oroszország (RUS) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 12 | 12 | 14 | 38 |
Vegyes páros
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1996, Atlanta | Dél-Korea (KOR) Kil Jonga (Gir Yeong-A) Kim Dongmun (Kim Dong-Mun) | Dél-Korea (KOR) Pak Csubong (Park Ju-bong) Na Gjongmin (Na Gyeong-Min) | Kína (CHN) Liu Csien-csün (Liu Jianjun) Szun Man (Sun Man) |
2000, Sydney | Kína (CHN) Csang Csün (Zhang Jun) Kao Ling (Gao Ling) | Indonézia (INA) Tri Kushharyanto Minarti Timur | Nagy-Britannia (GBR) Simon Archer Joanne Wright-Goode |
2004, Athén | Kína (CHN) Csang Csün (Zhang Jun) Kao Ling (Gao Ling) | Nagy-Britannia (GBR) Nathan Robertson Gail Emms | Dánia (DEN) Jens Eriksen Mette Schjoldager |
2008, Peking | Dél-Korea (KOR) I Jongde (Lee Yeong-dae) I Hjodzsong (Lee Hyo-Jeong) | Indonézia (INA) Nova Widianto Lilyana Natsir | Kína (CHN) Ho Han-pin (He Hanbin) Jü Jang (Yu Yang) |
2012, London | Kína (CHN) Csang Nan (Zhang Nan) Csao Jün-lej (Zhao Yun-lei) | Kína (CHN) Hszü Csen (Xu Chen) Ma Csin (Ma Jin) | Dánia (DEN) Joachim Fischer Nielsen Christinna Pedersen |
Források
- Badminton (angol nyelven). sports-reference.com. [2013. október 17-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. augusztus 18.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap