24 uur van Le Mans 2024
92e 24 uur van Le Mans | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Datum | 15-16 juni 2024 | ||||||
Locatie | Circuit de la Sarthe, Frankrijk | ||||||
Winnaars | |||||||
| |||||||
| |||||||
| |||||||
| |||||||
| |||||||
Edities | |||||||
|
De 24 uur van Le Mans 2024 was de 92e editie van deze endurancerace. De race werd verreden op 15 en 16 juni 2024 op het Circuit de la Sarthe nabij Le Mans, Frankrijk. Het was de vierde race van het FIA World Endurance Championship-seizoen 2024.
De race werd gewonnen door de Ferrari AF Corse #50 van Antonio Fuoco, Miguel Molina en Nicklas Nielsen. Zij behaalden allemaal hun eerste Le Mans-zege. De LMP2-klasse werd gewonnen door de United Autosports #22 van Bijoy Garg, Oliver Jarvis en Nolan Siegel. De LMP2 Pro-Am-klasse werd gewonnen door de AF Corse #183 van Ben Barnicoat, François Perrodo en Nicolás Varrone. De LMGT3-klasse werd gewonnen door de Manthey EMA #91 van Richard Lietz, Morris Schuring en Yasser Shahin.
Inschrijvingen
- In de LMP2-klasse worden inschrijvingen in de LMP2 Pro-Am Cup, een klasse waarbij een amateurcoureur meedoet, aangeduid met een ster.
No. | Team | Auto | Banden | Rijder 1 | Rijder 2 | Rijder 3 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Hypercar (23 inschrijvingen) | |||||||
2 | Cadillac Racing | Cadillac V-Series.R | M | Earl Bamber | Alex Lynn | Álex Palou | |
3 | Cadillac Racing | Cadillac V-Series.R | M | Sébastien Bourdais | Scott Dixon | Renger van der Zande | |
4 | Porsche Penske Motorsport | Porsche 963 | M | Mathieu Jaminet | Felipe Nasr | Nick Tandy | |
5 | Porsche Penske Motorsport | Porsche 963 | M | Matt Campbell | Michael Christensen | Frédéric Makowiecki | |
6 | Porsche Penske Motorsport | Porsche 963 | M | Kévin Estre | André Lotterer | Laurens Vanthoor | |
7 | Toyota Gazoo Racing | Toyota GR010 Hybrid | M | Kamui Kobayashi | José María López | Nyck de Vries | |
8 | Toyota Gazoo Racing | Toyota GR010 Hybrid | M | Sébastien Buemi | Brendon Hartley | Ryō Hirakawa | |
11 | Isotta Fraschini | Isotta Fraschini Tipo 6-C | M | Carl Bennett | Antonio Serravalle | Jean Karl Vernay | |
12 | Hertz Team Jota | Porsche 963 | M | Callum Ilott | Norman Nato | Will Stevens | |
15 | BMW M Team WRT | BMW M Hybrid V8 | M | Raffaele Marciello | Dries Vanthoor | Marco Wittmann | |
19 | Lamborghini Iron Lynx | Lamborghini SC63 | M | Matteo Cairoli | Andrea Caldarelli | Romain Grosjean | |
20 | BMW M Team WRT | BMW M Hybrid V8 | M | Robin Frijns | Sheldon van der Linde | René Rast | |
35 | Alpine Endurance Team | Alpine A424 | M | Paul-Loup Chatin | Ferdinand Habsburg | Charles Milesi | |
36 | Alpine Endurance Team | Alpine A424 | M | Nicolas Lapierre | Mick Schumacher | Matthieu Vaxivière | |
38 | Hertz Team Jota | Porsche 963 | M | Jenson Button | Philip Hanson | Oliver Rasmussen | |
50 | Ferrari AF Corse | Ferrari 499P | M | Antonio Fuoco | Miguel Molina | Nicklas Nielsen | |
51 | Ferrari AF Corse | Ferrari 499P | M | James Calado | Antonio Giovinazzi | Alessandro Pier Guidi | |
63 | Lamborghini Iron Lynx | Lamborghini SC63 | M | Mirko Bortolotti | Daniil Kvjat | Edoardo Mortara | |
83 | AF Corse | Ferrari 499P | M | Robert Kubica | Robert Shwartzman | Ye Yifei | |
93 | Peugeot TotalEnergies | Peugeot 9X8 | M | Mikkel Jensen | Nico Müller | Jean-Éric Vergne | |
94 | Peugeot TotalEnergies | Peugeot 9X8 | M | Loïc Duval | Paul di Resta | Stoffel Vandoorne | |
99 | Proton Competition | Porsche 963 | M | Julien Andlauer | Neel Jani | Harry Tincknell | |
311 | Whelen Cadillac Racing | Cadillac V-Series.R | M | Jack Aitken | Pipo Derani | Felipe Drugovich | |
LMP2 (16 inschrijvingen) | |||||||
9 | Proton Competition | Oreca 07-Gibson | G | Macéo Capietto | Jonas Ried | Bent Viscaal | |
10 | Vector Sport | Oreca 07-Gibson | G | Ryan Cullen | Patrick Pilet | Stéphane Richelmi | |
14 | AO by TF* | Oreca 07-Gibson | G | Louis Delétraz | P. J. Hyett | Alex Quinn | |
22 | United Autosports | Oreca 07-Gibson | G | Bijoy Garg | Oliver Jarvis | Nolan Siegel | |
23 | United Autosports USA* | Oreca 07-Gibson | G | Filipe Albuquerque | Ben Hanley | Ben Keating | |
24 | Nielsen Racing | Oreca 07-Gibson | G | David Heinemeier Hansson | Fabio Scherer | Kyffin Simpson | |
25 | Algarve Pro Racing | Oreca 07-Gibson | G | Olli Caldwell | Roman De Angelis | Matthias Kaiser | |
28 | IDEC Sport | Oreca 07-Gibson | G | Reshad de Gerus | Paul Lafargue | Job van Uitert | |
30 | Duqueine Team* | Oreca 07-Gibson | G | James Allen | John Falb | Jean-Baptiste Simmenauer | |
33 | DKR Engineering* | Oreca 07-Gibson | G | René Binder | Laurents Hörr | Alexander Mattschull | |
34 | Inter Europol Competition | Oreca 07-Gibson | G | Vladislav Lomko | Clément Novalak | Jakub Śmiechowski | |
37 | Cool Racing | Oreca 07-Gibson | G | Lorenzo Fluxá | Malthe Jakobsen | Ritomo Miyata | |
45 | CrowdStrike Racing by APR* | Oreca 07-Gibson | G | Colin Braun | Nick Catsburg | George Kurtz | |
47 | Cool Racing* | Oreca 07-Gibson | G | Matt Bell | Naveen Rao | Frederik Vesti | |
65 | Panis Racing* | Oreca 07-Gibson | G | Mathias Beche | Scott Huffaker | Rodrigo Sales | |
183 | AF Corse* | Oreca 07-Gibson | G | Ben Barnicoat | François Perrodo | Nicolás Varrone | |
LMGT3 (23 inschrijvingen) | |||||||
27 | Heart of Racing Team | Aston Martin Vantage AMR GT3 Evo | G | Ian James | Daniel Mancinelli | Alex Riberas | |
31 | Team WRT | BMW M4 GT3 | G | Augusto Farfus | Sean Gelael | Darren Leung | |
44 | Proton Competition | Ford Mustang GT3 | G | John Hartshorne | Christopher Mies | Ben Tuck | |
46 | Team WRT | BMW M4 GT3 | G | Ahmad Al Harthy | Maxime Martin | Valentino Rossi | |
54 | Vista AF Corse | Ferrari 296 GT3 | G | Francesco Castellacci | Thomas Flohr | Davide Rigon | |
55 | Vista AF Corse | Ferrari 296 GT3 | G | François Heriau | Simon Mann | Alessio Rovera | |
59 | United Autosports | McLaren 720S GT3 Evo | G | Nicolas Costa | James Cottingham | Grégoire Saucy | |
60 | Iron Lynx | Lamborghini Huracán GT3 Evo 2 | G | Matteo Cressoni | Franck Perera | Claudio Schiavoni | |
66 | JMW Motorsport | Ferrari 296 GT3 | G | Giacomo Petrobelli | Larry ten Voorde | Salih Yoluç | |
70 | Inception Racing | McLaren 720S GT3 Evo | G | Brendan Iribe | Ollie Millroy | Frederik Schandorff | |
77 | Proton Competition | Ford Mustang GT3 | G | Ben Barker | Ryan Hardwick | Zacharie Robichon | |
78 | Akkodis ASP Team | Lexus RC F GT3 | G | Timur Boguslavskiy | Kelvin van der Linde | Arnold Robin | |
81 | TF Sport | Chevrolet Corvette Z06 GT3.R | G | Rui Andrade | Charlie Eastwood | Tom van Rompuy | |
82 | TF Sport | Chevrolet Corvette Z06 GT3.R | G | Sébastien Baud | Daniel Juncadella | Hiroshi Koizumi | |
85 | Iron Dames | Lamborghini Huracán GT3 Evo 2 | G | Sarah Bovy | Rahel Frey | Michelle Gatting | |
86 | GR Racing | Ferrari 296 GT3 | G | Riccardo Pera | Daniel Serra | Michael Wainwright | |
87 | Akkodis ASP Team | Lexus RC F GT3 | G | Jack Hawksworth | Takeshi Kimura | Esteban Masson | |
88 | Proton Competition | Ford Mustang GT3 | G | Dennis Olsen | Mikkel O. Pedersen | Giorgio Roda | |
91 | Manthey EMA | Porsche 911 GT3 R (992) | G | Richard Lietz | Morris Schuring | Yasser Shahin | |
92 | Manthey Pure Rxcing | Porsche 911 GT3 R (992) | G | Klaus Bachler | Aleksandr Malychin | Joel Sturm | |
95 | United Autosports | McLaren 720S GT3 Evo | G | Hiroshi Hamaguchi | Nico Pino | Marino Sato | |
155 | Spirit of Race | Ferrari 296 GT3 | G | Conrad Laursen | Johnny Laursen | Jordan Taylor | |
777 | D'Station Racing | Aston Martin Vantage AMR GT3 Evo | G | Erwan Bastard | Satoshi Hoshino | Marco Sørensen |
Kwalificatie
Tijden vetgedrukt betekent de snelste tijd in die klasse. Enkel de snelste acht teams uit iedere klasse namen deel aan de Hyperpole-sessie. De auto's werden per klasse op de startopstelling geplaatst, ongeacht hun tijd: op volgorde zijn dit de Hypercar, LMP2 en LMGT3.
Pos. | Klasse | No. | Team | Kwalificatie | Hyperpole | Grid |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hypercar | 6 | Porsche Penske Motorsport | 3:25.051 | 3:24.634 | 1 |
2 | Hypercar | 2 | Cadillac Racing | 3:24.993 | 3:24.782 | 7[1] |
3 | Hypercar | 3 | Cadillac Racing | 3:24.642 | 3:24.816 | 2 |
4 | Hypercar | 51 | Ferrari AF Corse | 3:25.049 | 3:25.156 | 3 |
5 | Hypercar | 50 | Ferrari AF Corse | 3:24.731 | 3:25.598 | 4 |
6 | Hypercar | 35 | Alpine Endurance Team | 3:24.872 | 3:25.713 | 5 |
7 | Hypercar | 15 | BMW M Team WRT | 3:24.465 | Geen tijd[2] | 6 |
8 | Hypercar | 12 | Hertz Team Jota | 3:25.145 | Geen tijd[3] | 8 |
9 | Hypercar | 36 | Alpine Endurance Team | 3:25.278 | 9 | |
10 | Hypercar | 5 | Porsche Penske Motorsport | 3:25.307 | 10 | |
11 | Hypercar | 8 | Toyota Gazoo Racing | 3:25.446 | 11 | |
12 | Hypercar | 83 | AF Corse | 3:25.766 | 12 | |
13 | Hypercar | 63 | Lamborghini Iron Lynx | 3:25.973 | 13 | |
14 | Hypercar | 99 | Proton Competition | 3:25.992 | 14 | |
15 | Hypercar | 93 | Peugeot TotalEnergies | 3:26.195 | 15 | |
16 | Hypercar | 20 | BMW M Team WRT | 3:26.223 | 16 | |
17 | Hypercar | 38 | Hertz Team Jota | 3:26.290 | 17 | |
18 | Hypercar | 311 | Whelen Cadillac Racing | 3:26.311 | 18 | |
19 | Hypercar | 4 | Porsche Penske Motorsport | 3:26.362 | 19 | |
20 | Hypercar | 94 | Peugeot TotalEnergies | 3:27.251 | 20 | |
21 | Hypercar | 63 | Lamborghini Iron Lynx | 3:27.655 | 21 | |
22 | Hypercar | 11 | Isotta Fraschini | 3:29.865 | 22 | |
23 | Hypercar | 7 | Toyota Gazoo Racing | Geen tijd[2] | 23 | |
24 | LMP2 Pro-Am | 14 | AO by TF | 3:33.134 | 3:33.217 | 24 |
25 | LMP2 | 28 | IDEC Sport | 3:34.215 | 3:33.827 | 25 |
26 | LMP2 Pro-Am | 65 | Panis Racing | 3:33.827 | 3:34.053 | 26 |
27 | LMP2 Pro-Am | 23 | United Autosports USA | 3:33.430 | 3:34.221 | 27 |
28 | LMP2 | 22 | United Autosports | 3:34.480 | 3:34.270 | 28 |
29 | LMP2 | 37 | Cool Racing | 3:32.827 | 3:34.773 | 29 |
30 | LMP2 Pro-Am | 33 | DKR Engineering | 3:34.330 | 3:35.699 | 30 |
31 | LMP2 | 10 | Vector Sport | 3:34.262 | 3:35.855 | 31 |
32 | LMP2 Pro-Am | 183 | AF Corse | 3:34.767 | 32 | |
33 | LMP2 | 24 | Nielsen Racing | 3:34.794 | 33 | |
34 | LMP2 | 34 | Inter Europol Competition | 3:34.885 | 34 | |
35 | LMP2 | 9 | Proton Competition | 3:34.963 | 35 | |
36 | LMP2 Pro-Am | 30 | Duqueine Team | 3:35.070 | 36 | |
37 | LMP2 Pro-Am | 47 | Cool Racing | 3:35.360 | 37 | |
38 | LMP2 | 25 | Algarve Pro Racing | 3:35.474 | 38 | |
39 | LMP2 Pro-Am | 45 | CrowdStrike Racing by APR | 3:39.222 | 39 | |
40 | LMGT3 | 70 | Inception Racing | 3:55.406 | 3:58.120 | 40 |
41 | LMGT3 | 92 | Manthey PureRxcing | 3:56.189 | 3:58.928 | 41 |
42 | LMGT3 | 66 | JMW Motorsport | 3:56.443 | 3:58.938 | 42 |
43 | LMGT3 | 77 | Proton Competition | 3:55.263 | 3:59.443 | 43 |
44 | LMGT3 | 27 | Heart of Racing Team | 3:56.243 | 3:59.655 | 44 |
45 | LMGT3 | 777 | D'Station Racing | 3:56.500 | 4:02.787 | 45 |
46 | LMGT3 | 82 | TF Sport | 3:56.105 | 4:03.681 | 46 |
47 | LMGT3 | 60 | Iron Lynx | 3:56.153 | 4:06.495 | 47 |
48 | LMGT3 | 85 | Iron Dames | 3:56.530 | 48 | |
49 | LMGT3 | 87 | Akkodis ASP Team | 3:56.561 | 49 | |
50 | LMGT3 | 59 | United Autosports | 3:56.710 | 50 | |
51 | LMGT3 | 46 | Team WRT | 3:56.738 | 51 | |
52 | LMGT3 | 54 | Vista AF Corse | 3:56.780 | 52 | |
53 | LMGT3 | 44 | Proton Competition | 3:56.836 | 53 | |
54 | LMGT3 | 31 | Team WRT | 3:56.947 | 54 | |
55 | LMGT3 | 91 | Manthey EMA | 3:57.026 | 55 | |
56 | LMGT3 | 88 | Proton Competition | 3:57.221 | 56 | |
57 | LMGT3 | 81 | TF Sport | 3:57.296 | 57 | |
58 | LMGT3 | 95 | United Autosports | 3:57.313 | 58 | |
59 | LMGT3 | 155 | Spirit of Race | 3:57.349 | 59 | |
60 | LMGT3 | 78 | Akkodis ASP Team | 3:57.441 | 60 | |
61 | LMGT3 | 55 | Vista AF Corse | 3:58.282 | 61 | |
62 | LMGT3 | 86 | GR Racing | Geen tijd[4] | 62 |
Uitslag
Winnaars in hun klasse zijn vetgedrukt.
Pos. | Klasse | No. | Team | Coureurs | Chassis | Banden | Ronden | Tijd/Reden |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motor | ||||||||
1 | Hypercar | 50 | Ferrari AF Corse | Antonio Fuoco Miguel Molina Nicklas Nielsen | Ferrari 499P | M | 311 | 24:01:55.856 |
Ferrari F163 3.0 L Turbo V6 | ||||||||
2 | Hypercar | 7 | Toyota Gazoo Racing | Kamui Kobayashi José María López Nyck de Vries | Toyota GR010 Hybrid | M | 311 | +14.221 |
Toyota 3.5 L Turbo V6 | ||||||||
3 | Hypercar | 51 | Ferrari AF Corse | James Calado Antonio Giovinazzi Alessandro Pier Guidi | Ferrari 499P | M | 311 | +36.730 |
Ferrari F163 3.0 L Turbo V6 | ||||||||
4 | Hypercar | 6 | Porsche Penske Motorsport | Kévin Estre André Lotterer Laurens Vanthoor | Porsche 963 | M | 311 | +37.897 |
Porsche 9RD 4.6 L Turbo V8 | ||||||||
5 | Hypercar | 8 | Toyota Gazoo Racing | Sébastien Buemi Brendon Hartley Ryō Hirakawa | Toyota GR010 Hybrid | M | 311 | +1:02.824 |
Toyota 3.5 L Turbo V6 | ||||||||
6 | Hypercar | 5 | Porsche Penske Motorsport | Matt Campbell Michael Christensen Frédéric Makowiecki | Porsche 963 | M | 311 | +1:45.654 |
Porsche 9RD 4.6 L Turbo V8 | ||||||||
7 | Hypercar | 2 | Cadillac Racing | Earl Bamber Alex Lynn Álex Palou | Cadillac V-Series.R | M | 311 | +2:34.468 |
Cadillac LMC55R 5.5 L V8 | ||||||||
8 | Hypercar | 12 | Hertz Team Jota | Callum Ilott Will Stevens Norman Nato | Porsche 963 | M | 311 | +3:02.691 |
Porsche 9RD 4.6 L Turbo V8 | ||||||||
9 | Hypercar | 38 | Hertz Team Jota | Jenson Button Philip Hanson Oliver Rasmussen | Porsche 963 | M | 311 | +3:36.756 |
Porsche 9RD 4.6 L Turbo V8 | ||||||||
10 | Hypercar | 63 | Lamborghini Iron Lynx | Mirko Bortolotti Daniil Kvjat Edoardo Mortara | Lamborghini SC63 | M | 309 | +2 ronden |
Lamborghini 3.8 L Turbo V8 | ||||||||
11 | Hypercar | 94 | Peugeot TotalEnergies | Loïc Duval Paul di Resta Stoffel Vandoorne | Peugeot 9X8 | M | 309 | +2 ronden |
Peugeot X6H 2.6 L Turbo V6 | ||||||||
12 | Hypercar | 93 | Peugeot TotalEnergies | Mikkel Jensen Nico Müller Jean-Éric Vergne | Peugeot 9X8 | M | 309 | +2 ronden |
Peugeot X6H 2.6 L Turbo V6 | ||||||||
13 | Hypercar | 19 | Lamborghini Iron Lynx | Matteo Cairoli Andrea Caldarelli Romain Grosjean | Lamborghini SC63 | M | 309 | +2 ronden |
Lamborghini 3.8 L Turbo V8 | ||||||||
14 | Hypercar | 11 | Isotta Fraschini | Carl Bennett Antonio Serravalle Jean Karl Vernay | Isotta Fraschini Tipo 6-C | M | 302 | +9 ronden |
Isotta Fraschini 3.0 L Turbo V6 | ||||||||
15 | LMP2 | 22 | United Autosports | Bijoy Garg Oliver Jarvis Nolan Siegel | Oreca 07 | G | 297 | +14 ronden |
Gibson GK428 4.2 L V8 | ||||||||
16 | LMP2 | 34 | Inter Europol Competition | Vladislav Lomko Clément Novalak Jakub Śmiechowski | Oreca 07 | G | 297 | +14 ronden |
Gibson GK428 4.2 L V8 | ||||||||
17 | LMP2 | 28 | IDEC Sport | Reshad de Gerus Paul Lafargue Job van Uitert | Oreca 07 | G | 297 | +14 ronden |
Gibson GK428 4.2 L V8 | ||||||||
18 | LMP2 Pro-Am | 183 | AF Corse | Ben Barnicoat François Perrodo Nicolás Varrone | Oreca 07 | G | 297 | +14 ronden |
Gibson GK428 4.2 L V8 | ||||||||
19 | LMP2 | 10 | Vector Sport | Ryan Cullen Patrick Pilet Stéphane Richelmi | Oreca 07 | G | 297 | +14 ronden |
Gibson GK428 4.2 L V8 | ||||||||
20 | LMP2 Pro-Am | 14 | AO by TF | Louis Delétraz P. J. Hyett Alex Quinn | Oreca 07 | G | 295 | +16 ronden |
Gibson GK428 4.2 L V8 | ||||||||
21 | LMP2 Pro-Am | 33 | DKR Engineering | René Binder Laurents Hörr Alexander Mattschull | Oreca 07 | G | 295 | +16 ronden |
Gibson GK428 4.2 L V8 | ||||||||
22 | LMP2 | 25 | Algarve Pro Racing | Olli Caldwell Roman De Angelis Matthias Kaiser | Oreca 07 | G | 294 | +17 ronden |
Gibson GK428 4.2 L V8 | ||||||||
23 | LMP2 Pro-Am | 65 | Panis Racing | Mathias Beche Scott Huffaker Rodrigo Sales | Oreca 07 | G | 293 | +18 ronden |
Gibson GK428 4.2 L V8 | ||||||||
24 | LMP2 Pro-Am | 47 | Cool Racing | Matt Bell Naveen Rao Frederik Vesti | Oreca 07 | G | 291 | +20 ronden |
Gibson GK428 4.2 L V8 | ||||||||
25 | LMP2 | 24 | Nielsen Racing | David Heinemeier Hansson Fabio Scherer Kyffin Simpson | Oreca 07 | G | 291 | +20 ronden |
Gibson GK428 4.2 L V8 | ||||||||
26 | LMP2 | 37 | Cool Racing | Lorenzo Fluxá Malthe Jakobsen Ritomo Miyata | Oreca 07 | G | 289 | +22 ronden |
Gibson GK428 4.2 L V8 | ||||||||
27 | LMGT3 | 91 | Manthey EMA | Richard Lietz Morris Schuring Yasser Shahin | Porsche 911 GT3 R (992) | G | 281 | +30 ronden |
Porsche M97/80 4.2 L Flat-6 | ||||||||
28 | LMGT3 | 31 | Team WRT | Augusto Farfus Sean Gelael Darren Leung | BMW M4 GT3 | G | 280 | +31 ronden |
BMW P58 3.0 L Turbo I6 | ||||||||
29 | Hypercar | 311 | Whelen Cadillac Racing | Jack Aitken Pipo Derani Felipe Drugovich | Cadillac V-Series.R | M | 280 | +31 ronden |
Cadillac LMC55R 5.5 L V8 | ||||||||
30 | LMGT3 | 88 | Proton Competition | Dennis Olsen Mikkel O. Pedersen Giorgio Roda | Ford Mustang GT3 | G | 280 | +31 ronden |
Ford Coyote 5.4 L V8 | ||||||||
31 | LMGT3 | 44 | Proton Competition | John Hartshorne Christopher Mies Ben Tuck | Ford Mustang GT3 | G | 280 | +31 ronden |
Ford Coyote 5.4 L V8 | ||||||||
32 | LMGT3 | 85 | Iron Dames | Sarah Bovy Rahel Frey Michelle Gatting | Lamborghini Huracán GT3 Evo 2 | G | 279 | +32 ronden |
Lamborghini DGF 5.2 L V10 | ||||||||
33 | LMGT3 | 55 | Vista AF Corse | François Heriau Simon Mann Alessio Rovera | Ferrari 296 GT3 | G | 279 | +32 ronden |
Ferrari F163CE 3.0 L Turbo V6 | ||||||||
34 | LMGT3 | 78 | Akkodis ASP Team | Timur Boguslavskiy Kelvin van der Linde Arnold Robin | Lexus RC F GT3 | G | 279 | +32 ronden |
Lexus 2UR-GSE 5.0 L V8 | ||||||||
35 | LMGT3 | 155 | Spirit of Race | Conrad Laursen Johnny Laursen Jordan Taylor | Ferrari 296 GT3 | G | 279 | +32 ronden |
Ferrari F163CE 3.0 L Turbo V6 | ||||||||
36 | LMGT3 | 777 | D'Station Racing | Erwan Bastard Satoshi Hoshino Marco Sørensen | Aston Martin Vantage AMR GT3 Evo | G | 279 | +32 ronden |
Aston Martin M177 4.0 L Turbo V8 | ||||||||
37 | LMGT3 | 87 | Akkodis ASP Team | Jack Hawksworth Takeshi Kimura Esteban Masson | Lexus RC F GT3 | G | 279 | +32 ronden |
Lexus 2UR-GSE 5.0 L V8 | ||||||||
38 | LMGT3 | 82 | TF Sport | Sébastien Baud Daniel Juncadella Hiroshi Koizumi | Chevrolet Corvette Z06 GT3.R | G | 278 | +33 ronden |
Chevrolet LT6 5.5 L V8 | ||||||||
39 | LMGT3 | 86 | GR Racing | Riccardo Pera Daniel Serra Michael Wainwright | Ferrari 296 GT3 | G | 278 | +33 ronden |
Ferrari F163CE 3.0 L Turbo V6 | ||||||||
40 | LMGT3 | 70 | Inception Racing | Brendan Iribe Ollie Millroy Frederik Schandorff | McLaren 720S GT3 Evo | G | 275 | +36 ronden |
McLaren M840T 4.0 L Turbo V8 | ||||||||
41 | LMGT3 | 92 | Manthey PureRxcing | Klaus Bachler Aleksandr Malychin Joel Sturm | Porsche 911 GT3 R (992) | G | 273 | +38 ronden |
Porsche M97/80 4.2 L Flat-6 | ||||||||
42 | LMP2 Pro-Am | 23 | United Autosports USA | Filipe Albuquerque Ben Hanley Ben Keating | Oreca 07 | G | 272 | +39 ronden |
Gibson GK428 4.2 L V8 | ||||||||
43 | LMGT3 | 81 | TF Sport | Rui Andrade Charlie Eastwood Tom van Rompuy | Chevrolet Corvette Z06 GT3.R | G | 267 | +44 ronden |
Chevrolet LT6 5.5 L V8 | ||||||||
44 | LMGT3 | 60 | Iron Lynx | Matteo Cressoni Franck Perera Claudio Schiavoni | Lamborghini Huracán GT3 Evo 2 | G | 258 | +53 ronden |
Lamborghini DGF 5.2 L V10 | ||||||||
45 | Hypercar | 99 | Proton Competition | Julien Andlauer Neel Jani Harry Tincknell | Porsche 963 | M | 251 | +60 ronden |
Porsche 9RD 4.6 L Turbo V8 | ||||||||
46 | LMGT3 | 77 | Proton Competition | Ben Barker Ryan Hardwick Zacharie Robichon | Ford Mustang GT3 | G | 227 | +84 ronden |
Ford Coyote 5.4 L V8 | ||||||||
NC | Hypercar | 20 | BMW M Team WRT | Robin Frijns Sheldon van der Linde René Rast | BMW M Hybrid V8 | M | 96 | Niet geklasseerd[5] |
BMW P66/3 4.0 L Turbo V8 | ||||||||
DNF | Hypercar | 83 | AF Corse | Robert Kubica Robert Shwartzman Ye Yifei | Ferrari 499P | M | 248 | Elektrisch |
Ferrari F163 3.0 L Turbo V6 | ||||||||
DNF | Hypercar | 3 | Cadillac Racing | Sébastien Bourdais Scott Dixon Renger van der Zande | Cadillac V-Series.R | M | 223 | Mechanisch |
Cadillac LMC55R 5.5 L V8 | ||||||||
DNF | LMGT3 | 59 | United Autosports | Nicolas Costa James Cottingham Grégoire Saucy | McLaren 720S GT3 Evo | G | 220 | Uitgevallen |
McLaren M840T 4.0 L Turbo V8 | ||||||||
DNF | LMGT3 | 95 | United Autosports | Hiroshi Hamaguchi Nico Pino Marino Sato | McLaren 720S GT3 Evo | G | 212 | Uitgevallen |
McLaren M840T 4.0 L Turbo V8 | ||||||||
DNF | Hypercar | 4 | Porsche Penske Motorsport | Mathieu Jaminet Felipe Nasr Nick Tandy | Porsche 963 | M | 211 | Ongeluk |
Porsche 9RD 4.6 L Turbo V8 | ||||||||
DNF | LMGT3 | 27 | Heart of Racing Team | Ian James Daniel Mancinelli Alex Riberas | Aston Martin Vantage AMR GT3 Evo | G | 196 | Ongeluk |
Aston Martin M177 4.0 L Turbo V8 | ||||||||
DNF | LMP2 Pro-Am | 45 | CrowdStrike Racing by APR | Colin Braun Nick Catsburg George Kurtz | Oreca 07 | G | 149 | Wiel |
Gibson GK428 4.2 L V8 | ||||||||
DNF | LMP2 Pro-Am | 30 | Duqueine Team | James Allen John Falb Jean-Baptiste Simmenauer | Oreca 07 | G | 112 | Motor |
Gibson GK428 4.2 L V8 | ||||||||
DNF | LMGT3 | 66 | JMW Motorsport | Giacomo Petrobelli Larry ten Voorde Salih Yoluç | Ferrari 296 GT3 | G | 130 | Brandstofpomp |
Ferrari F163CE 3.0 L Turbo V6 | ||||||||
DNF | LMGT3 | 46 | Team WRT | Ahmad Al Harthy Maxime Martin Valentino Rossi | BMW M4 GT3 | G | 109 | Ongeluk |
BMW P58 3.0 L Turbo I6 | ||||||||
DNF | Hypercar | 15 | BMW M Team WRT | Raffaele Marciello Dries Vanthoor Marco Wittmann | BMW M Hybrid V8 | M | 102 | Ongeluk |
BMW P66/3 4.0 L Turbo V8 | ||||||||
DNF | Hypercar | 36 | Alpine Endurance Team | Nicolas Lapierre Mick Schumacher Matthieu Vaxivière | Alpine A424 | M | 88 | Motor |
Alpine 3.4 L Turbo V6 | ||||||||
DNF | LMP2 | 9 | Proton Competition | Macéo Capietto Jonas Ried Bent Viscaal | Oreca 07 | G | 86 | Batterij |
Gibson GK428 4.2 L V8 | ||||||||
DNF | Hypercar | 35 | Alpine Endurance Team | Paul-Loup Chatin Ferdinand Habsburg Charles Milesi | Alpine A424 | M | 75 | Motor |
Alpine 3.4 L Turbo V6 | ||||||||
DNF | LMGT3 | 54 | Vista AF Corse | Francesco Castellacci Thomas Flohr Davide Rigon | Ferrari 296 GT3 | G | 30 | Ongeluk |
Ferrari F163CE 3.0 L Turbo V6 |
Tussenstanden na wedstrijd
- Hypercar (coureurs)
Pos | Coureur | Punten |
---|---|---|
1 | Kévin Estre André Lotterer Laurens Vanthoor | 99 |
2 | Antonio Fuoco Miguel Molina Nicklas Nielsen | 90 |
3 | Kamui Kobayashi Nyck de Vries | 82 |
4 | Callum Ilott Will Stevens | 60 |
5 | Matt Campbell Michael Christensen Frédéric Makowiecki | 56 |
- Hypercar (constructeurs)
Pos | Constructeur | Punten |
---|---|---|
1 | Porsche | 108 |
2 | Ferrari | 99 |
3 | Toyota | 96 |
4 | Alpine | 23 |
5 | BMW | 21 |
- Hypercar (teams)
Pos | Nr | Constructeur | Punten |
---|---|---|---|
1 | 12 | Hertz Team Jota | 128 |
2 | 99 | Proton Competition | 71 |
3 | 83 | AF Corse | 67 |
4 | 38 | Hertz Team Jota | 54 |
- LMGT3
Pos | Coureur | Punten |
---|---|---|
1 | Richard Lietz Morris Schuring Yasser Shahin | 75 |
2 | Klaus Bachler Aleksandr Malychin Joel Sturm | 75 |
3 | Augusto Farfus Sean Gelael Darren Leung | 73 |
4 | Erwan Bastard Marco Sørensen | 42 |
5 | François Heriau Simon Mann Alessio Rovera | 41 |
- LMGT3 (teams)
Pos | Nr | Team | Punten |
---|---|---|---|
1 | 91 | Manthey EMA | 75 |
2 | 92 | Manthey PureRxcing | 75 |
3 | 31 | Team WRT | 73 |
4 | 777 | D'station Racing | 42 |
5 | 55 | Vista AF Corse | 41 |
- ↑ De #2 Cadillac Racing kreeg een straf van vijf startplaatsen voor het veroorzaken van een ongeluk met de #31 Team WRT in de 6 uur van Spa-Francorchamps.
- ↑ a b De kwalificatietijden van de #15 BMW M Team WRT en de #7 Toyota Gazoo Racing werden hen afgenomen vanwege het veroorzaken van rode vlaggen.
- ↑ De #12 Hertz Team Jota zette geen kwalificatietijd neer omdat de auto nog te zwaar was beschadigd na een ongeluk in de tweede vrije training.
- ↑ De #86 GR Racing zette vanwege elektrische problemen geen tijd neer.
- ↑ De #20 BMW M Team WRT werd niet geklasseerd omdat deze niet voldoende ronden had afgelegd.
Vorige race: 6 uur van Spa-Francorchamps 2024 | FIA World Endurance Championship 2024 | Volgende race: 6 uur van São Paulo 2024 |
| ||
Vorige race: 24 uur van Le Mans 2023 | 24 uur van Le Mans | Volgende race: 24 uur van Le Mans 2025 |