FIA World Endurance Championship 2012
1e FIA World Endurance Championship-seizoen (2012) | ||||
---|---|---|---|---|
Volgende: 2013 Vorige: geen | ||||
|
Het FIA World Endurance Championship 2012 was het eerste seizoen van het FIA World Endurance Championship, een autosportkampioenschap met endurancewedstrijden dat georganiseerd wordt door de Fédération Internationale de l'Automobile (FIA) en de Automobile Club de l'Ouest (ACO). Het kampioenschap is de vervanger van de International Le Mans Cup, die in 2010 en 2011 werd gehouden. In het kampioenschap reden prototype- en GT-wagens verdeeld onder vier klassen. Er werden wereldtitels uitgedeeld aan de hoogst geplaatste coureurs en constructeurs in zowel de prototype- als de GT-klassen.
Kalender
Op 12 november 2011 werd de WEC-kalender van 2012 bekend gemaakt. Vier races, de 12 uur van Sebring, de 6 uur van Spa-Francorchamps, de 24 uur van Le Mans en de 6 uur van Silverstone, stonden in 2011 ook op de kalender van de International Le Mans Cup. De 6 uur van São Paulo, de 6 uur van Bahrein en de 6 uur van Fuji waren nieuwe evenementen. De locatie van de Chinese ronde was aanvankelijk niet bekend; de race zou op het Zhuhai International Circuit (de locatie van de Le Mans Cup-race) of op het Shanghai International Circuit worden gehouden. Uiteindelijk werd bekend dat de 6 uur van Shanghai het seizoen zou afsluiten. Tijdens de 12 uur van Sebring namen inschrijvingen uit zowel het WEC als de American Le Mans Series deel; inschrijvingen uit de laatste klasse kwamen niet in aanmerking voor kampioenschapspunten.
Ronde | Race | Circuit | Datum |
---|---|---|---|
1 | 12 uur van Sebring | Sebring International Raceway | 17 maart |
2 | 6 uur van Spa-Francorchamps | Circuit de Spa-Francorchamps | 5 mei |
3 | 24 uur van Le Mans | Circuit de la Sarthe | 16-17 juni |
4 | 6 uur van Silverstone | Silverstone | 26 augustus |
5 | 6 uur van São Paulo | Autódromo José Carlos Pace | 15 september |
6 | 6 uur van Bahrein | Bahrain International Circuit | 29 september |
7 | 6 uur van Fuji | Fuji Speedway | 14 oktober |
8 | 6 uur van Shanghai | Shanghai International Circuit | 28 oktober |
Teams en coureurs
Inschrijvingen in het groen komen alleen in aanmerking voor kampioenschapspunten bij de coureurs. Inschrijvingen in het rood komen in aanmerking voor kampioenschapspunten bij de coureurs, maar komen alleen in aanmerking voor kampioenschapspunten bij de constructeurs tijdens de 24 uur van Le Mans.
LMP1
Team | Auto | Motor | Banden | Nr. | Coureur | Races |
---|---|---|---|---|---|---|
Audi Sport Team Joest | Audi R18 TDI Audi R18 ultra Audi R18 e-tron quattro | Audi TDI 3.7L Turbo V6 (Diesel) Audi TDI 3.7L Turbo V6 (Diesel) Audi TDI 3.7L Turbo V6 (Hybride Diesel) | M | 1 | André Lotterer | Alle |
Benoît Tréluyer | Alle | |||||
Marcel Fässler | Alle | |||||
2 | Allan McNish | Alle | ||||
Tom Kristensen | Alle | |||||
Rinaldo Capello | 1-3 | |||||
Lucas di Grassi | 5 | |||||
3 | Timo Bernhard | 1 | ||||
Marc Gené | 2-3 | |||||
Romain Dumas | 1-3 | |||||
Loïc Duval | 1-3 | |||||
Toyota Racing | Toyota TS030 Hybrid | Toyota 3.4L V8 (Hybride) | M | 7 | Nicolas Lapierre | 3-8 |
Alexander Wurz | 3-8 | |||||
Kazuki Nakajima | 3-4, 7 | |||||
8 | Anthony Davidson | 3 | ||||
Sébastien Buemi | 3 | |||||
Stéphane Sarrazin | 3 | |||||
Rebellion Racing | Lola B11/60 Lola B12/60 | Toyota RV8KLM 3.4L V8 Toyota RV8KLM 3.4L V8 | M | 12 | Neel Jani | Alle |
Nicolas Prost | Alle | |||||
Nick Heidfeld | 1-3 | |||||
13 | Andrea Belicchi | Alle | ||||
Harold Primat | Alle | |||||
Jeroen Bleekemolen | 1, 3 | |||||
Congfu Cheng | 8 | |||||
OAK Racing | OAK Pescarolo 01 | Judd DB 3.4L V8 Honda LM-V8 3.4L V8 | D | 15 | Dominik Kraihamer | 1-3, 7-8 |
Bertrand Baguette | 1-3, 7-8 | |||||
Guillaume Moreau | 1-2 | |||||
Franck Montagny | 3 | |||||
Takuma Sato | 7-8 | |||||
Pescarolo Team | Pescarolo 01 | Judd GV5 S2 5.0L V10 Judd DB 3.4L V8 | M | 16 | Jean-Christophe Boullion | 1, 3 |
Emmanuel Collard | 1, 3 | |||||
Julien Jousse | 1 | |||||
Stuart Hall | 3 | |||||
Dome S102.5 | Judd DB 3.4L V8 | 17 | Sébastien Bourdais | 2-3 | ||
Nicolas Minassian | 2-3 | |||||
Seiji Ara | 3 | |||||
Strakka Racing | HPD ARX-03a | Honda LM-V8 3.4L V8 | M | 21 | Jonny Kane | Alle |
Nick Leventis | Alle | |||||
Danny Watts | Alle | |||||
JRM | HPD ARX-03a | Honda LM-V8 3.4L V8 | M | 22 | David Brabham | Alle |
Karun Chandhok | Alle | |||||
Peter Dumbreck | Alle |
LMP2
Team | Auto | Motor | Banden | Nr. | Coureur | Races |
---|---|---|---|---|---|---|
Signatech-Nissan | Oreca 03 | Nissan VK45DE 4.5L V8 | D | 23 | Olivier Lombard | Alle |
Franck Mailleux | Alle | |||||
Jordan Tresson | Alle | |||||
26 | Pierre Ragues | 2-8 | ||||
Nelson Panciatici | 2-8 | |||||
Roman Roesinov | 2-8 | |||||
OAK Racing | Morgan LMP2 | Judd HK 3.6L V8 Nissan VK45DE 4.5L V8 | D | 24 | Jacques Nicolet | Alle |
Olivier Pla | Alle | |||||
Matthieu Lahaye | Alle | |||||
35 | David Heinemeier Hansson | 2-4 | ||||
Bas Leinders | 2-3 | |||||
Maxime Martin | 3 | |||||
Bertrand Baguette | 4-6 | |||||
Dominik Kraihamer | 4-6 | |||||
Alex Brundle | 5-6 | |||||
ADR-Delta | Oreca 03 | Nissan VK45DE 4.5L V8 | D | 25 | Tor Graves | Alle |
John Martin | Alle | |||||
Robbie Kerr | 1-2 | |||||
Jan Charouz | 3-5 | |||||
Shinji Nakano | 7 | |||||
Mathias Beche | 8 | |||||
Gulf Racing Middle East | Lola B12/80 | Nissan VK45DE 4.5L V8 | D | 28 | Fabien Giroix | 1-3 |
Maxime Jousse | 1-2 | |||||
Stefan Johansson | 1-3 | |||||
Ludovic Badey | 3 | |||||
29 | Frédéric Fatien | 1-2 | ||||
Keiko Ihara | Alle | |||||
Jean-Denis Delétraz | Alle | |||||
Marc Rostan | 3 | |||||
Fabien Giroix | 4-8 | |||||
Lotus | Lola B12/80 | Lotus (Judd) 3.6L V8 | D | 31 | Thomas Holzer | Alle |
Mirco Schultis | 1-5, 7-8 | |||||
Luca Moro | 1, 3, 5-6 | |||||
Renger van der Zande | 2 | |||||
Christijan Albers | 4 | |||||
32 | Luca Moro | 2 | ||||
Kevin Weeda | 2, 4-8 | |||||
James Rossiter | 2, 4-8 | |||||
Vitantonio Liuzzi | 4-7 | |||||
Jan Charouz | 8 | |||||
Greaves Motorsport | Zytek Z11SN | Nissan VK45DE 4.5L V8 | D | 41 | Elton Julian | Alle |
Christian Zugel | Alle | |||||
Ricardo González | 1-4, 6-8 | |||||
Roberto González | 5 | |||||
42 | Alex Brundle | 3-4 | ||||
Martin Brundle | 3-4 | |||||
Lucas Ordóñez | 3-4 | |||||
Starworks Motorsport | HPD ARX-03b | Honda HR28TT 2.8L Turbo V6 | D | 44 | Enzo Potolicchio | Alle |
Ryan Dalziel | 1-5, 7-8 | |||||
Stéphane Sarrazin | 1-2, 4-8 | |||||
Tom Kimber-Smith | 3, 6 | |||||
PeCom Racing | Oreca 03 | Nissan VK45DE 4.5L V8 | D | 49 | Pierre Kaffer | Alle |
Luis Pérez Companc | Alle | |||||
Soheil Ayari | 1-4 | |||||
Nicolas Minassian | 5-8 |
LMGTE Pro
Team | Auto | Motor | Banden | Nr. | Coureur | Races |
---|---|---|---|---|---|---|
AF Corse | Ferrari 458 Italia GT2 | Ferrari F142 4.5L V8 | M | 51 | Gianmaria Bruni | 1-5, 7-8 |
Giancarlo Fisichella | Alle | |||||
Toni Vilander | 1, 3, 6 | |||||
71 | Andrea Bertolini | Alle | ||||
Olivier Beretta | Alle | |||||
Marco Cioci | 1, 3 | |||||
Luxury Racing | Ferrari 458 Italia GT2 | Ferrari F142 4.5L V8 | M | 59 | Frédéric Makowiecki | 1-3 |
Jaime Melo, Jr. | 1-3 | |||||
Jean Karl Vernay | 1 | |||||
Dominik Farnbacher | 3 | |||||
Team Felbermayr-Proton | Porsche 997 GT3-RSR | Porsche 4.0 L Flat-6 | M | 77 | Marc Lieb | Alle |
Richard Lietz | Alle | |||||
Patrick Pilet | 1 | |||||
Wolf Henzler | 3 | |||||
Aston Martin Racing | Aston Martin Vantage GTE | Aston Martin 4.5 L V8 | M | 97 | Stefan Mücke | Alle |
Darren Turner | Alle | |||||
Adrián Fernández | 1-4 |
LMGTE Am
Team | Auto | Motor | Banden | Nr. | Coureur | Races |
---|---|---|---|---|---|---|
Larbre Compétition | Chevrolet Corvette C6.R | Chevrolet 5.5L V8 | M | 50 | Patrick Bornhauser | Alle |
Julien Canal | Alle | |||||
Pedro Lamy | 1, 3, 7-8 | |||||
Fernando Rees | 2, 4-6 | |||||
70 | Jean-Philippe Belloc | Alle | ||||
Christophe Bourret | Alle | |||||
Pascal Gibon | 1, 3-8 | |||||
JWA-Avila | Porsche 997 GT3-RSR | Porsche 4.0 L Flat-6 | P M | 55 | Joël Camathias | Alle |
Markus Palttala | 1-5 | |||||
Bill Binnie | 1 | |||||
Paul Daniels | 2-8 | |||||
Benny Simonsen | 6 | |||||
Kenji Kobayashi | 7 | |||||
Matt Bell | 8 | |||||
Krohn Racing | Ferrari 458 Italia GT2 | Ferrari F142 4.5L V8 | D M | 57 | Niclas Jönsson | Alle |
Tracy Krohn | Alle | |||||
Michele Rugolo | Alle | |||||
Luxury Racing | Ferrari 458 Italia GT2 | Ferrari F142 4.5L V8 | M | 58 | Pierre Ehret | 1-3 |
Dominik Farnbacher | 1 | |||||
François Jakubowski | 1 | |||||
Gunnar Jeannette | 2-3 | |||||
Frankie Montecalvo | 2-3 | |||||
AF Corse-Waltrip | Ferrari 458 Italia GT2 | Ferrari F142 4.5L V8 | M | 61 | Rui Águas | 1-3, 6, 8 |
Robert Kauffman | 1-3, 6, 8 | |||||
Michael Waltrip | 1 | |||||
Brian Vickers | 2-3, 6 | |||||
Piergiuseppe Perazzini | 4 | |||||
Matt Griffin | 4 | |||||
Marco Cioci | 4, 8 | |||||
Francisco Longo | 5 | |||||
Xandinho Negrão | 5 | |||||
Enrique Bernoldi | 5 | |||||
AF Corse | 81 | Piergiuseppe Perazzini | 2-3 | |||
Matt Griffin | 2-3 | |||||
Marco Cioci | 2 | |||||
Niki Cadei | 3 | |||||
Team Felbermayr-Proton | Porsche 997 GT3-RSR | Porsche 4.0 L Flat-6 | M | 88 | Christian Ried | Alle |
Gianluca Roda | Alle | |||||
Paolo Ruberti | Alle |
Resultaten
Ronde | Circuit | Winnaar LMP1 | Winnaar LMP1-privé | Winnaar LMP2 | Winnaar LMGTE Pro | Winnaar LMGTE Am | Verslag |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sebring | #2 Audi Sport Team Joest | #16 Pescarolo Team | #44 Starworks Motorsport | #71 AF Corse | #88 Team Felbermayr-Proton | Verslag |
Allan McNish Tom Kristensen Rinaldo Capello | Jean-Christophe Boullion Emmanuel Collard Julien Jousse | Ryan Dalziel Enzo Potolicchio Stéphane Sarrazin | Andrea Bertolini Marco Cioci Olivier Beretta | Christian Ried Paolo Ruberti Gianluca Roda | |||
2 | Spa | #3 Audi Sport Team Joest | #12 Rebellion Racing | #25 ADR-Delta | #77 Team Felbermayr-Proton | #88 Team Felbermayr-Proton | Verslag |
Romain Dumas Loïc Duval Marc Gené | Nicolas Prost Neel Jani Nick Heidfeld | John Martin Robbie Kerr Tor Graves | Marc Lieb Richard Lietz | Christian Ried Gianluca Roda Paolo Ruberti | |||
3 | Le Mans | #1 Audi Sport Team Joest | #12 Rebellion Racing | #44 Starworks Motorsport | #51 AF Corse | #50 Larbre Compétition | Verslag |
Marcel Fässler Benoît Tréluyer André Lotterer | Nicolas Prost Neel Jani Nick Heidfeld | Ryan Dalziel Enzo Potolicchio Tom Kimber-Smith | Gianmaria Bruni Giancarlo Fisichella Toni Vilander | Patrick Bornhauser Julien Canal Pedro Lamy | |||
4 | Silverstone | #1 Audi Sport Team Joest | #13 Rebellion Racing | #25 ADR-Delta | #51 AF Corse | #61 AF Corse-Waltrip | Verslag |
Marcel Fässler Benoît Tréluyer André Lotterer | Andrea Belicchi Harold Primat | Jan Charouz Tor Graves John Martin | Giancarlo Fisichella Gianmaria Bruni | Piergiuseppe Perazzini Marco Cioci Matt Griffin | |||
5 | São Paulo | #7 Toyota Racing | #12 Rebellion Racing | #44 Starworks Motorsport | #51 AF Corse | #88 Team Felbermayr-Proton | Verslag |
Alexander Wurz Nicolas Lapierre | Nicolas Prost Neel Jani | Ryan Dalziel Enzo Potolicchio Stéphane Sarrazin | Giancarlo Fisichella Gianmaria Bruni | Christian Ried Gianluca Roda Paolo Ruberti | |||
6 | Bahrein | #1 Audi Sport Team Joest | #21 Strakka Racing | #49 Pecom Racing | #51 AF Corse | #88 Team Felbermayr-Proton | Verslag |
Marcel Fässler Benoît Tréluyer André Lotterer | Jonny Kane Danny Watts Nick Leventis | Luis Pérez Companc Nicolas Minassian Pierre Kaffer | Giancarlo Fisichella Toni Vilander | Christian Ried Gianluca Roda Paolo Ruberti | |||
7 | Fuji | #7 Toyota Racing | #12 Rebellion Racing | #25 ADR-Delta | #77 Team Felbermayr-Proton | #50 Larbre Compétition | Verslag |
Alexander Wurz Nicolas Lapierre Kazuki Nakajima | Nicolas Prost Neel Jani | Tor Graves John Martin Shinji Nakano | Marc Lieb Richard Lietz | Patrick Bornhauser Julien Canal Pedro Lamy | |||
8 | Shanghai | #7 Toyota Racing | #13 Rebellion Racing | #25 ADR-Delta | #97 Aston Martin Racing | #50 Larbre Compétition | Verslag |
Alexander Wurz Nicolas Lapierre | Harold Primat Andrea Belicchi Congfu Cheng | Tor Graves John Martin Mathias Beche | Stefan Mücke Darren Turner | Patrick Bornhauser Julien Canal Pedro Lamy |
Kampioenschappen
Puntensysteem
- Inschrijvingen vertrekkend van pole-position zijn vetgedrukt.
- Voor de 24 uur van Le Mans werden dubbele punten uitgereikt.
† Deze coureur kreeg geen punten omdat deze minder dan de minimum toegestane tijd in de auto heeft gereden.
Positie | 1e | 2e | 3e | 4e | 5e | 6e | 7e | 8e | 9e | 10e | Overig | Pole |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punten | 25 | 18 | 15 | 12 | 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 1 | 0,5 | 1 |
Coureurs
Er werd een wereldkampioenschap uitgereikt aan de coureurs. In latere jaren zouden alle klassen een aparte kampioen krijgen.
LMP
Pos. | Coureur | Team | SEB | SPA | LEM | SIL | SÃO | BHR | FUJ | SHA | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | André Lotterer | Audi Sport Team Joest | 11 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 3 | 172,5 |
1 | Benoît Tréluyer | Audi Sport Team Joest | 11 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 3 | 172,5 |
1 | Marcel Fässler | Audi Sport Team Joest | 11 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 3 | 172,5 |
2 | Allan McNish | Audi Sport Team Joest | 1 | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 | 2 | 159 |
2 | Tom Kristensen | Audi Sport Team Joest | 1 | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 | 2 | 159 |
3 | Alexander Wurz | Toyota Racing | DNF | 2 | 1 | DNF | 1 | 1 | 96 | ||
3 | Nicolas Lapierre | Toyota Racing | DNF | 2 | 1 | DNF | 1 | 1 | 96 | ||
4 | Nicolas Prost | Rebellion Racing | 17 | 4 | 3 | 6 | 4 | 4 | 4 | DNF | 86,5 |
4 | Neel Jani | Rebellion Racing | 17 | 4 | 3 | 6 | 4 | 4 | 4 | DNF | 86,5 |
5 | Rinaldo Capello | Audi Sport Team Joest | 1 | 3 | 2 | 77 | |||||
6 | Romain Dumas | Audi Sport Team Joest | 2 | 1 | 4 | 67 | |||||
6 | Loïc Duval | Audi Sport Team Joest | 2 | 1 | 4 | 67 | |||||
7 | Nick Leventis | Strakka Racing | 8 | 6 | 22 | 5 | 5 | 3 | 6 | 6 | 64 |
7 | Jonny Kane | Strakka Racing | 8 | 6 | 22 | 5 | 5 | 3 | 6 | 6 | 64 |
7 | Danny Watts | Strakka Racing | 8 | 6 | 22 | 5 | 5 | 3 | 6 | 6 | 64 |
8 | Harold Primat | Rebellion Racing | 19 | 5 | 9 | 4 | 6 | 5 | 7 | 4 | 62,5 |
8 | Andrea Belicchi | Rebellion Racing | 19 | 5 | 9 | 4 | 6 | 5 | 7 | 4 | 62,5 |
9 | Enzo Potolicchio | Starworks Motorsport | 3 | 29 | 6 | 9 | 7 | 8 | 9 | 8 | 53,5 |
10 | Peter Dumbreck | JRM | 12 | 9 | 5 | 7 | 9 | DNF | 5 | 5 | 50,5 |
10 | David Brabham | JRM | 12 | 9 | 5 | 7 | 9 | DNF | 5 | 5 | 50,5 |
10 | Karun Chandhok | JRM | 12 | 9 | 5 | 7 | 9 | DNF | 5 | 5 | 50,5 |
11 | Marc Gené | Audi Sport Team Joest | 1 | 4 | 49 | ||||||
12 | Ryan Dalziel | Starworks Motorsport | 3 | 29 | 6 | 9 | 7 | 9 | 8 | 48,5 | |
13 | Kazuki Nakajima | Toyota Racing | DNF | 2 | 1 | 44 | |||||
14 | Nick Heidfeld | Rebellion Racing | 17 | 4 | 3 | 42,5 | |||||
15 | Stéphane Sarrazin | Starworks Motorsport | 3 | 29 | 9 | 7 | 8 | 9 | 8 | 37,5 | |
Toyota Racing | DNF | ||||||||||
16 | Pierre Kaffer | Pecom Racing | 6 | 20 | 7 | 11 | 8 | 6 | 11 | 10 | 34,5 |
16 | Luis Pérez Companc | Pecom Racing | 6 | 20 | 7 | 11 | 8 | 6 | 11 | 10 | 34,5 |
17 | Tor Graves | ADR-Delta | 9 | 7 | 11 | 8 | 12 | 20 | 8 | 7 | 26 |
17 | John Martin | ADR-Delta | 9 | 7 | 11 | 8 | 12 | 20 | 8 | 7 | 26 |
18 | Soheil Ayari | Pecom Racing | 6 | 20 | 7 | 11 | 21 | ||||
19 | Tom Kimber-Smith | Starworks Motorsport | 6 | 8 | 21 | ||||||
20 | Olivier Pla | OAK Racing | 4 | 13 | DNF | 13 | 10 | 11 | 10 | 9 | 18,5 |
20 | Jacques Nicolet | OAK Racing | 4 | 13 | DNF | 13 | 10 | 11 | 10 | 9 | 18,5 |
21 | Timo Bernhard | Audi Sport Team Joest | 2 | 18 | |||||||
22 | Lucas di Grassi | Audi Sport Team Joest | 3 | 15 | |||||||
23 | Nicolas Minassian | Pescarolo Team | 11 | NC | 14 | ||||||
Pecom Racing | 8 | 6 | 11 | 10 | |||||||
24 | Congfu Cheng | Rebellion Racing | 4 | 12 | |||||||
25 | Pierre Ragues | Signatech-Nissan | 25 | 8 | 10 | 14 | 10 | EX | 13 | 11,5 | |
25 | Nelson Panciatici | Signatech-Nissan | 25 | 8 | 10 | 14 | 10 | EX | 13 | 11,5 | |
25 | Roman Roesinov | Signatech-Nissan | 25 | 8 | 10 | 14 | 10 | EX | 13 | 11,5 | |
26 | Elton Julian | Greaves Motorsport | 7 | 12 | 10 | 17 | 11 | 12 | 14 | 15 | 11 |
26 | Christian Zugel | Greaves Motorsport | 7 | 12 | 10 | 17 | 11 | 12 | 14 | 15 | 11 |
27 | Ricardo González | Greaves Motorsport | 7 | 12 | 10 | 17 | 12 | 14 | 15 | 10,5 | |
28 | Emmanuel Collard | Pescarolo Team | 5 | DNF | 10 | ||||||
28 | Jean-Christophe Boullion | Pescarolo Team | 5 | DNS | 10 | ||||||
28 | Julien Jousse | Pescarolo Team | 5 | 10 | |||||||
29 | Robbie Kerr | ADR-Delta | 9 | 7 | 9 | ||||||
30 | Olivier Lombard | Signatech-Nissan | DNF | 28 | 14 | DNF | DNF | 7 | 15 | 11 | 8,5 |
30 | Jordan Tresson | Signatech-Nissan | DNF | 28 | 14 | DNF | DNF | 7 | 15 | 11 | 8,5 |
31 | Franck Mailleux | Signatech-Nissan | DNF | 28† | 14 | DNF | DNF | 7 | 15 | 11 | 8 |
32 | Jan Charouz | ADR-Delta | 11 | 8 | 12 | 7,5 | |||||
Lotus | DNF | ||||||||||
33 | Darren Turner | Aston Martin Racing | 18 | DNF | 17 | 19 | 17 | 14 | 19 | 16 | 7 |
33 | Stefan Mücke | Aston Martin Racing | 18 | DNF | 17 | 19 | 17 | 14 | 19 | 16 | 7 |
34 | Matthieu Lahaye | OAK Racing | 4† | 13 | DNF | 13 | 10 | 11 | 10 | 9 | 6,5 |
35 | Mathias Beche | ADR-Delta | 7 | 6 | |||||||
36 | David Heinemeier Hansson | OAK Racing | 8 | 12 | 14 | 5,5 | |||||
37 | Marc Lieb | Team Felbermayr-Proton | 14 | 14 | DNF | 23 | 18 | 15 | 17 | 17 | 5,5 |
37 | Richard Lietz | Team Felbermayr-Proton | 14 | 14 | DNF | 23 | 18 | 15 | 17 | 17 | 5,5 |
38 | Paolo Ruberti | Team Felbermayr-Proton | 15 | 19 | DNF | 21 | 20 | 17 | 23 | 20 | 5,5 |
38 | Gianluca Roda | Team Felbermayr-Proton | 15 | 19 | DNF | 21 | 20 | 17 | 23 | 20 | 5,5 |
38 | Christian Ried | Team Felbermayr-Proton | 15 | 19 | DNF | 21 | 20 | 17 | 23 | 20 | 5,5 |
39 | Bas Leinders | OAK Racing | 8 | 12 | 5 | ||||||
40 | Jean-Philippe Belloc | Larbre Compétition | 16 | DNF | 21 | 25 | 21 | 22 | 24 | 23 | 5 |
40 | Pascal Gibon | Larbre Compétition | 16 | 21 | 25 | 21 | 22 | 24 | 23 | 5 | |
Pos. | Coureur | Team | SEB | SPA | LEM | SIL | SÃO | BHR | FUJ | SHA | Punten |
Constructeurs en teams
Er worden zes titels uitgereikt aan de constructeurs en teams, waarvan twee wereldkampioenschappen. De kampioenen in de LMP1- en GTE-klassen worden gekroond tot wereldkampioen, terwijl de kampioenen in de LMP1-privé-, LMP2-, de LMGTE Pro- en LMGTE Am-klassen een FIA Endurance Trophy krijgen.
LMP1
Een constructeur ontvangt enkel punten voor de hoogst geklasseerde auto. Alleen de zes beste resultaten tellen mee voor het kampioenschap.
Pos. | Constructeur | SEB | SPA | LEM | SIL | SÃO | BHR | FUJ | SHA | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Audi | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 173 (209) |
2 | Toyota | DNF | 2 | 1 | DNF | 1 | 1 | 96 | ||
Pos. | Constructeur | SEB | SPA | LEM | SIL | SÃO | BHR | FUJ | SHA | Punten |
GTE
Een constructeur ontvangt enkel punten voor de twee hoogst geklasseerde auto's.
Pos. | Constructeur | SEB | SPA | LEM | SIL | SÃO | BHR | FUJ | SHA | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ferrari | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 338 |
6 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 5 | |||
2 | Porsche | 2 | 1 | 8 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 233 |
3 | 5 | DNF | 5 | 4 | 4 | 6 | 4 | |||
3 | Chevrolet | 4 | 6 | 3 | 6 | 5 | 7 | 4 | 3 | 143 |
5 | DNF | 6 | EX | EX | 8 | 7 | 7 | |||
Pos. | Constructeur | SEB | SPA | LEM | SIL | SÃO | BHR | FUJ | SHA | Punten |
LMP1-privé
Pos. | Team | SEB | SPA | LEM | SIL | SÃO | BHR | FUJ | SHA | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rebellion Racing | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 205 |
2 | Strakka Racing | 2 | 3 | 4 | 2 | 2 | 1 | 3 | 3 | 148 |
3 | JRM | 3 | 4 | 2 | 4 | 4 | DNF | 2 | 2 | 123 |
4 | OAK Racing | 6 | DNF | DNF | 5 | 4 | 30 | |||
5 | Pescarolo Team | 1 | DNF | 25 | ||||||
Pos. | Team | SEB | SPA | LEM | SIL | SÃO | BHR | FUJ | SHA | Punten |
LMP2
Pos. | Team | SEB | SPA | LEM | SIL | SÃO | BHR | FUJ | SHA | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Starworks Motorsport | 1 | 8 | 1 | 2 | 1 | 3 | 2 | 2 | 177 |
2 | ADR-Delta | 5 | 1 | 4 | 1 | 5 | 6 | 1 | 1 | 154 |
3 | PeCom Racing | 3 | 6 | 2 | 3 | 2 | 1 | 4 | 4 | 141 |
4 | OAK Racing | 2 | 4 | DNF | 4 | 3 | 4 | 3 | 3 | 100 |
5 | Greaves Motorsport | 4 | 3 | 3 | 7 | 4 | 5 | 6 | 7 | 99 |
6 | Signatech-Nissan | DNF | 7 | 5 | DNF | DNF | 2 | 7 | 5 | 60 |
7 | Gulf Racing Middle East | 7 | 2 | DNF | 5 | 7 | DNF | 5 | DNF | 44 |
8 | Lotus | 6 | DNF | DNF | 6 | 6 | DNF | DNF | 6 | 32 |
Pos. | Team | SEB | SPA | LEM | SIL | SÃO | BHR | FUJ | SHA | Punten |
LMGTE Pro
Pos. | Team | SEB | SPA | LEM | SIL | SÃO | BHR | FUJ | SHA | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | AF Corse | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 201 |
2 | Aston Martin Racing | 3 | DNF | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 1 | 142 |
3 | Team Felbermayr-Proton | 2 | 1 | DNF | 3 | 3 | 3 | 1 | 2 | 133 |
4 | Luxury Racing | DNF | 3 | 2 | 53 | |||||
Pos. | Team | SEB | SPA | LEM | SIL | SÃO | BHR | FUJ | SHA | Punten |
LMGTE Am
Pos. | Team | SEB | SPA | LEM | SIL | SÃO | BHR | FUJ | SHA | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Larbre Compétition | 2 | 2 | 1 | 4 | 2 | 4 | 1 | 1 | 179 |
2 | Team Felbermayr-Proton | 1 | 1 | DNF | 2 | 1 | 1 | 3 | 2 | 153 |
3 | Krohn Racing | 5 | 5 | 2 | 3 | DNF | 3 | 2 | 3 | 119 |
4 | AF Corse-Waltrip | 4 | DNS | 4 | 1 | 3 | 2 | 4 | 108 | |
5 | JWA-Avila | 6 | 4 | 5 | 5 | 4 | 6 | 5 | 6 | 88 |
6 | Luxury Racing | DNS | 3 | DNF | 18 | |||||
Pos. | Team | SEB | SPA | LEM | SIL | SÃO | BHR | FUJ | SHA | Punten |
Externe links
- Officiële website van het FIA World Endurance Championship