FIA World Endurance Championship 2021
9e FIA World Endurance Championship-seizoen (2021) | ||||
---|---|---|---|---|
Volgende: 2022 Vorige: 2019-2020 | ||||
|
Het FIA World Endurance Championship 2021 was het negende seizoen van het FIA World Endurance Championship, een autosportkampioenschap met endurancewedstrijden dat georganiseerd wordt door de Fédération Internationale de l'Automobile (FIA) en de Automobile Club de l'Ouest (ACO). In het kampioenschap reden prototype- en GT-wagens verdeeld onder vier klassen. Er werden wereldtitels uitgedeeld aan de hoogst geplaatste coureurs en constructeurs in zowel de prototype- als de GT-klassen.
In het seizoen 2021 werden de technische reglementen in de hoogste klasse van het kampioenschap flink gewijzigd. De LMP1-klasse werd geschrapt en vervangen door de nieuwe Hypercar-klasse. LMP1-auto's die niet hybride waren mochten nog wel deelnemen aan de klasse.
In 2021 werd het seizoen weer binnen een kalenderjaar georganiseerd, nadat de twee voorgaande seizoenen over twee verschillende jaren werden gehouden. Dit gebeurde naar aanleiding van de coronapandemie, waardoor het vorige seizoen uitliep.
Kalender
Op 12 december 2019 werd de WEC-kalender van het seizoen 2020-2021 bekend gemaakt. Vanwege de coronapandemie liep het seizoen 2019-2020 uit tot begin november 2020, waardoor het daaropvolgende seizoen in een kalenderjaar plaats zou vinden. In september 2020 werd de WEC-kalender van 2021 bekend gemaakt. Ten opzichte van het vorige seizoen verdwenen de 4 uur van Silverstone, de 4 uur van Shanghai en de Lone Star Le Mans van de kalender. De 1000 mijl van Sebring en de 6 uur van Monza werden aan de kalender toegevoegd. De 1000 mijl van Sebring en de 6 uur van Fuji werden later afgelast vanwege reisbeperkingen rondom de coronapandemie en werden vervangen door respectievelijk de 6 uur van Portimão en een tweede race in Bahrein. De race in Portimão werd later verplaatst van 4 april naar 13 juni. De 24 uur van Le Mans werd verplaatst van het weekend van 12-13 juni naar 21-22 augustus voor een zo groot mogelijke kans op het verwelkomen van toeschouwers.
Ronde | Race | Circuit | Datum |
---|---|---|---|
1 | 6 uur van Spa-Francorchamps | Circuit de Spa-Francorchamps | 1 mei |
2 | 8 uur van Portimão | Autódromo Internacional do Algarve | 13 juni |
3 | 6 uur van Monza | Autodromo Nazionale Monza | 18 juli |
4 | 24 uur van Le Mans | Circuit de la Sarthe | 21-22 augustus |
5 | 6 uur van Bahrein | Bahrain International Circuit | 30 oktober |
6 | 8 uur van Bahrein | 6 november | |
Afgelaste races | |||
Race | Circuit | Datum | |
1000 mijl van Sebring | Sebring International Raceway | 19 maart | |
6 uur van Fuji | Fuji Speedway | 26 september |
Teams en coureurs
Hypercar
Team | Auto | Motor | Hybride | Banden | Nr. | Coureur | Races |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Toyota Gazoo Racing | Toyota GR010 Hybrid | Toyota 3.5L Turbo V6 | Hybride | M | 7 | Mike Conway | Alle |
Kamui Kobayashi | Alle | ||||||
José María López | Alle | ||||||
Hybride | 8 | Sébastien Buemi | Alle | ||||
Brendon Hartley | Alle | ||||||
Kazuki Nakajima | Alle | ||||||
Alpine Elf Matmut | Alpine A480 | Gibson GL458 4.5L V8 | M | 36 | Nicolas Lapierre | Alle | |
André Negrão | Alle | ||||||
Matthieu Vaxivière | Alle | ||||||
Glickenhaus Racing | Glickenhaus SCG 007 LMH | Glickenhaus P21 3.5L Turbo V8 | M | 708 | Pipo Derani | 3-4 | |
Olivier Pla | 3-4 | ||||||
Gustavo Menezes | 3 | ||||||
Franck Mailleux | 4 | ||||||
709 | Romain Dumas | 2-4 | |||||
Richard Westbrook | 2-4 | ||||||
Ryan Briscoe | 2, 4 | ||||||
Franck Mailleux | 3 |
LMP2
Volgens de LMP2-reglementen rijden alle auto's in de LMP2-klasse met een Gibson GK428 V8-motor. Inschrijvingen in de LMP2 Pro-Am Cup, waar een amateurcoureur bij zit, worden aangeduid met een ster.
Team | Auto | Banden | Nr. | Coureur | Races |
---|---|---|---|---|---|
Richard Mille Racing Team | Oreca 07 | G | 1 | Sophia Flörsch | Alle |
Tatiana Calderón | 1-4, 6 | ||||
Beitske Visser | 1-2, 4-6 | ||||
Gabriel Aubry | 5 | ||||
High Class Racing* | Oreca 07 | G | 20 | Dennis Andersen | Alle |
Anders Fjordbach | 1-3, 5-6 | ||||
Jan Magnussen | 1-3 | ||||
Marco Sørensen | 4 | ||||
Ricky Taylor | 4 | ||||
Robert Kubica | 5-6 | ||||
DragonSpeed USA* | Oreca 07 | G | 21 | Ben Hanley | Alle |
Henrik Hedman | Alle | ||||
Juan Pablo Montoya | Alle | ||||
United Autosports USA | Oreca 07 | G | 22 | Philip Hanson | Alle |
Fabio Scherer | 1, 3-6 | ||||
Filipe Albuquerque | 1, 3-6 | ||||
Paul di Resta | 2 | ||||
Wayne Boyd | 2 | ||||
Jota | Oreca 07 | G | 28 | Tom Blomqvist | Alle |
Sean Gelael | Alle | ||||
Stoffel Vandoorne | Alle | ||||
38 | Anthony Davidson | Alle | |||
António Félix da Costa | Alle | ||||
Roberto González | Alle | ||||
Racing Team Nederland* | Oreca 07 | G | 29 | Frits van Eerd | Alle |
Giedo van der Garde | 1-2, 4-6 | ||||
Job van Uitert | 1-2, 4-6 | ||||
Nyck de Vries | 3 | ||||
Paul-Loup Chatin | 3 | ||||
Team WRT | Oreca 07 | G | 31 | Robin Frijns | Alle |
Ferdinand Habsburg | Alle | ||||
Charles Milesi | Alle | ||||
Inter Europol Competition | Oreca 07 | G | 34 | Alex Brundle | Alle |
Jakub Śmiechowski | Alle | ||||
Renger van der Zande | 1, 3-6 | ||||
Louis Delétraz | 2 | ||||
ARC Bratislava* | Ligier JS P217 1-3 Oreca 07 4-6 | G | 44 | Miroslav Konôpka | Alle |
Tom Jackson | 1-2 | ||||
Darren Burke | 1 | ||||
Oliver Webb | 2-5 | ||||
Matej Konôpka | 3-4 | ||||
Kush Maini | 5 | ||||
Nelson Panciatici | 6 | ||||
Olli Caldwell | 6 | ||||
Realteam Racing* | Oreca 07 | G | 70 | Esteban Garcia | Alle |
Norman Nato | Alle | ||||
Loïc Duval | 1, 3-6 | ||||
Mathias Beche | 2 |
LMGTE Pro
Team | Auto | Motor | Banden | Nr. | Coureur | Races |
---|---|---|---|---|---|---|
AF Corse | Ferrari 488 GTE Evo | Ferrari F154CB 3.9L Turbo V8 | M | 51 | James Calado | Alle |
Alessandro Pier Guidi | Alle | |||||
Côme Ledogar | 4 | |||||
52 | Miguel Molina | Alle | ||||
Daniel Serra | Alle | |||||
Sam Bird | 4 | |||||
Porsche GT Team | Porsche 911 RSR-19 | Porsche 4.2L Flat-6 | M | 91 | Gianmaria Bruni | Alle |
Richard Lietz | Alle | |||||
Frédéric Makowiecki | 2, 4, 6 | |||||
92 | Kévin Estre | Alle | ||||
Neel Jani | Alle | |||||
Michael Christensen | 2, 4, 6 |
LMGTE Am
Team | Auto | Motor | Banden | Nr. | Coureur | Races |
---|---|---|---|---|---|---|
TF Sport | Aston Martin Vantage AMR | Aston Martin 4.0L Turbo V8 | M | 33 | Felipe Fraga | Alle |
Ben Keating | Alle | |||||
Dylan Pereira | Alle | |||||
D'station Racing | M | 777 | Tomonobu Fujii | Alle | ||
Satoshi Hoshino | Alle | |||||
Andrew Watson | Alle | |||||
Team Project 1 | Porsche 911 RSR-19 | Porsche 4.2L Flat-6 | M | 46 | Dennis Olsen | 1, 3-4 |
Anders Buchardt | 1, 3-4 | |||||
Axcil Jefferies | 1 | |||||
Maxwell Root | 3 | |||||
Robby Foley | 4 | |||||
56 | Matteo Cairoli | Alle | ||||
Egidio Perfetti | Alle | |||||
Riccardo Pera | Alle | |||||
Cetilar Racing | Ferrari 488 GTE Evo | Ferrari F154CB 3.9L Turbo V8 | M | 47 | Antonio Fuoco | Alle |
Roberto Lacorte | Alle | |||||
Giorgio Sernagiotto | Alle | |||||
AF Corse | Ferrari 488 GTE Evo | Ferrari F154CB 3.9L Turbo V8 | M | 54 | Francesco Castellacci | Alle |
Giancarlo Fisichella | Alle | |||||
Thomas Flohr | Alle | |||||
83 | Nicklas Nielsen | Alle | ||||
François Perrodo | Alle | |||||
Alessio Rovera | Alle | |||||
Iron Lynx | Ferrari 488 GTE Evo | Ferrari F154CB 3.9L Turbo V8 | M | 60 | Claudio Schiavoni | 1-4, 6 |
Matteo Cressoni | 1-3, 5-6 | |||||
Andrea Piccini | 1-3, 5-6 | |||||
Raffaele Giammaria | 4 | |||||
Paolo Ruberti | 4 | |||||
Rino Mastronardi | 5 | |||||
85 | Rahel Frey | Alle | ||||
Manuela Gostner | 1-2 | |||||
Katherine Legge | 1, 5-6 | |||||
Michelle Gatting | 2-4 | |||||
Sarah Bovy | 3-6 | |||||
Dempsey-Proton Racing | Porsche 911 RSR-19 | Porsche 4.2L Flat-6 | M | 77 | Matt Campbell | Alle |
Jaxon Evans | Alle | |||||
Christian Ried | Alle | |||||
88 | Marco Seefried | 1-3 | ||||
Andrew Haryanto | 1, 3 | |||||
Alessio Picariello | 1, 3 | |||||
Julien Andlauer | 2, 4-6 | |||||
Dominique Bastien | 2, 4 | |||||
Lance David Arnold | 4 | |||||
Khaled Al Qubaisi | 5-6 | |||||
Adrien De Leener | 5 | |||||
Axcil Jefferies | 6 | |||||
GR Racing | Porsche 911 RSR-19 | Porsche 4.2L Flat-6 | M | 86 | Ben Barker | Alle |
Tom Gamble | Alle | |||||
Michael Wainwright | Alle | |||||
Aston Martin Racing | Aston Martin Vantage AMR | Aston Martin 4.0L Turbo V8 | M | 98 | Marcos Gomes | Alle |
Paul Dalla Lana | Alle | |||||
Augusto Farfus | 1-3, 5-6 | |||||
Nicki Thiim | 4 |
Resultaten
Kampioenschappen
Puntensysteem
- Inschrijvingen vertrekkend van pole-position zijn vetgedrukt.
Duur | 1e | 2e | 3e | 4e | 5e | 6e | 7e | 8e | 9e | 10e | Overig | Pole |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 uur | 25 | 18 | 15 | 12 | 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 1 | 0,5 | 1 |
8 uur | 38 | 27 | 23 | 18 | 15 | 12 | 9 | 6 | 3 | 2 | 1 | 1 |
24 uur | 50 | 36 | 30 | 24 | 20 | 16 | 12 | 8 | 4 | 2 | 1 | 1 |
Coureurs
Er worden vijf titels uitgereikt aan de coureurs, waarvan twee wereldkampioenschappen. De kampioenen in de Hypercar- en de GTE-klassen worden gekroond tot wereldkampioen, terwijl de kampioenen in de LMP2-, LMP2 Pro-Am- en LMGTE Am-klassen een FIA Endurance Trophy krijgen.
Hypercar
Pos. | Coureur | Team | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mike Conway | Toyota Gazoo Racing | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 173 |
1 | Kamui Kobayashi | Toyota Gazoo Racing | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 173 |
1 | José María López | Toyota Gazoo Racing | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 173 |
2 | Sébastien Buemi | Toyota Gazoo Racing | 1 | 1 | 4 | 2 | 2 | 1 | 168 |
2 | Brendon Hartley | Toyota Gazoo Racing | 1 | 1 | 4 | 2 | 2 | 1 | 168 |
2 | Kazuki Nakajima | Toyota Gazoo Racing | 1 | 1 | 4 | 2 | 2 | 1 | 168 |
3 | Nicolas Lapierre | Alpine Elf Matmut | 2 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 128 |
3 | André Negrão | Alpine Elf Matmut | 2 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 128 |
3 | Matthieu Vaxivière | Alpine Elf Matmut | 2 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 128 |
4 | Richard Westbrook | Glickenhaus Racing | 4 | 3 | 5 | 53 | |||
4 | Romain Dumas | Glickenhaus Racing | 4 | 3 | 5 | 53 | |||
5 | Franck Mailleux | Glickenhaus Racing | 3 | 4 | 39 | ||||
6 | Ryan Briscoe | Glickenhaus Racing | 4 | 5 | 38 | ||||
7 | Pipo Derani | Glickenhaus Racing | DNF | 4 | 24 | ||||
7 | Olivier Pla | Glickenhaus Racing | DNF | 4 | 24 | ||||
Gustavo Menezes | Glickenhaus Racing | DNF | 0 | ||||||
Pos. | Coureur | Team | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
GTE
Pos. | Coureur | Team | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | James Calado | AF Corse | 2 | 1 | 2 | 1 | 3 | 1 | 177 |
1 | Alessandro Pier Guidi | AF Corse | 2 | 1 | 2 | 1 | 3 | 1 | 177 |
2 | Kévin Estre | Porsche GT Team | 1 | 3 | 1 | 2 | 1 | 2 | 166 |
2 | Neel Jani | Porsche GT Team | 1 | 3 | 1 | 2 | 1 | 2 | 166 |
3 | Gianmaria Bruni | Porsche GT Team | 4 | 4 | 3 | 3 | 2 | 4 | 111 |
3 | Richard Lietz | Porsche GT Team | 4 | 4 | 3 | 3 | 2 | 4 | 111 |
4 | Miguel Molina | AF Corse | 3 | 2 | 4 | 10 | 4 | 3 | 92 |
4 | Daniel Serra | AF Corse | 3 | 2 | 4 | 10 | 4 | 3 | 92 |
5 | Michael Christensen | Porsche GT Team | 3 | 2 | 2 | 88 | |||
6 | Frédéric Makowiecki | Porsche GT Team | 4 | 3 | 4 | 66 | |||
7 | Nicklas Nielsen | AF Corse | 5 | 14 | 5 | 4 | 9 | 5 | 62 |
7 | François Perrodo | AF Corse | 5 | 14 | 5 | 4 | 9 | 5 | 62 |
7 | Alessio Rovera | AF Corse | 5 | 14 | 5 | 4 | 9 | 5 | 62 |
8 | Côme Ledogar | AF Corse | 1 | 50 | |||||
9 | Felipe Fraga | TF Sport | 6 | 11 | 18 | 5 | 5 | DNF | 39,5 |
9 | Ben Keating | TF Sport | 6 | 11 | 18 | 5 | 5 | DNF | 39,5 |
9 | Dylan Pereira | TF Sport | 6 | 11 | 18 | 5 | 5 | DNF | 39,5 |
10 | Matt Campbell | Dempsey-Proton Racing | DNF | DNF | 9 | 7 | 6 | 6 | 34 |
10 | Jaxon Evans | Dempsey-Proton Racing | DNF | DNF | 9 | 7 | 6 | 6 | 34 |
10 | Christian Ried | Dempsey-Proton Racing | DNF | DNF | 9 | 7 | 6 | 6 | 34 |
11 | Matteo Cairoli | Team Project 1 | DNS | 6 | 8 | DNF | 7 | 7 | 31 |
11 | Riccardo Pera | Team Project 1 | DNS | 6 | 8 | DNF | 7 | 7 | 31 |
11 | Egidio Perfetti | Team Project 1 | DNS | 6 | 8 | DNF | 7 | 7 | 31 |
11 | Antonio Fuoco | Cetilar Racing | 7 | 5 | 15 | DNF | 13 | 8 | 28 |
12 | Roberto Lacorte | Cetilar Racing | 7 | 5 | 15 | DNF | 13 | 8 | 28 |
12 | Giorgio Sernagiotto | Cetilar Racing | 7 | 5 | 15 | DNF | 13 | 8 | 28 |
13 | Claudio Schiavoni | Iron Lynx | 13 | 9 | DNF | 6 | 9 | 22,5 | |
14 | Marcos Gomes | Aston Martin Racing | 10 | 8 | 6 | DNF | 8 | 14 | 20 |
14 | Paul Dalla Lana | Aston Martin Racing | 10 | 8 | 6 | DNF | 8 | 14 | 20 |
14 | Augusto Farfus | Aston Martin Racing | 10 | 8 | 6 | 8 | 14 | 20 | |
15 | Francesco Castellacci | AF Corse | 8 | 7 | 11 | 11 | 11 | 10 | 17 |
15 | Giancarlo Fisichella | AF Corse | 8 | 7 | 11 | 11 | 11 | 10 | 17 |
15 | Thomas Flohr | AF Corse | 8 | 7 | 11 | 11 | 11 | 10 | 17 |
16 | Raffaele Giammaria | Iron Lynx | 6 | 16 | |||||
16 | Paolo Ruberti | Iron Lynx | 6 | 16 | |||||
17 | Tomonobu Fujii | D'station Racing | 11 | DNF | 7 | 8 | 14 | 11 | 16 |
17 | Satoshi Hoshino | D'station Racing | 11 | DNF | 7 | 8 | 14 | 11 | 16 |
17 | Andrew Watson | D'station Racing | 11 | DNF | 7 | 8 | 14 | 11 | 16 |
18 | Rahel Frey | Iron Lynx | 12 | 10 | 12 | 9 | 12 | 12 | 8,5 |
19 | Matteo Cressoni | Iron Lynx | 13 | 9 | DNF | 15 | 9 | 7 | |
19 | Andrea Piccini | Iron Lynx | 13 | 9 | DNF | 15 | 9 | 7 | |
20 | Michelle Gatting | Iron Lynx | 10 | 12 | 9 | 6,5 | |||
21 | Sarah Bovy | Iron Lynx | 12 | 9 | 12 | 12 | 6 | ||
22 | Ben Barker | GR Racing | DNF | 12 | 13 | 13 | 10 | 13 | 4,5 |
22 | Tom Gamble | GR Racing | DNF | 12 | 13 | 13 | 10 | 13 | 4,5 |
22 | Michael Wainwright | GR Racing | DNF | 12 | 13 | 13 | 10 | 13 | 4,5 |
23 | Marco Seefried | Dempsey-Proton Racing | 9 | 13 | 10 | 4 | |||
24 | Andrew Haryanto | Dempsey-Proton Racing | 9 | 10 | 3 | ||||
24 | Alessio Picariello | Dempsey-Proton Racing | 9 | 10 | 3 | ||||
25 | Sam Bird | AF Corse | 10 | 3 | |||||
Pos. | Coureur | Team | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
LMP2
Pos. | Coureur | Team | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Robin Frijns | Team WRT | 10 | 4 | 2 | 1 | 1 | 1 | 151 |
1 | Ferdinand Habsburg | Team WRT | 10 | 4 | 2 | 1 | 1 | 1 | 151 |
1 | Charles Milesi | Team WRT | 10 | 4 | 2 | 1 | 1 | 1 | 151 |
2 | Sean Gelael | Jota | 3 | 2 | 5 | 2 | 2 | 3 | 131 |
2 | Tom Blomqvist | Jota | 3 | 2 | 5 | 2 | 2 | 3 | 131 |
2 | Stoffel Vandoorne | Jota | 3 | 2 | 5 | 2 | 2 | 3 | 131 |
3 | Anthony Davidson | Jota | 2 | 1 | DNF | 4 | 3 | 2 | 123 |
3 | António Félix da Costa | Jota | 2 | 1 | DNF | 4 | 3 | 2 | 123 |
3 | Roberto González | Jota | 2 | 1 | DNF | 4 | 3 | 2 | 123 |
4 | Philip Hanson | United Autosports USA | 1 | 3 | 1 | 10 | 4 | 4 | 107 |
5 | Fabio Scherer | United Autosports USA | 1 | WD | 1 | 10 | 4 | 4 | 84 |
5 | Filipe Albuquerque | United Autosports USA | 1 | 1 | 10 | 4 | 4 | 84 | |
6 | Alex Brundle | Inter Europol Competition | 5 | 5 | 4 | 3 | 9 | 5 | 84 |
6 | Jakub Śmiechowski | Inter Europol Competition | 5 | 5 | 4 | 3 | 9 | 5 | 84 |
7 | Renger van der Zande | Inter Europol Competition | 5 | 4 | 3 | 9 | 5 | 69 | |
8 | Frits van Eerd | Racing Team Nederland | 4 | 10 | 3 | 6 | 5 | 6 | 67 |
9 | Giedo van der Garde | Racing Team Nederland | 4 | 10 | WD | 6 | 5 | 6 | 52 |
9 | Job van Uitert | Racing Team Nederland | 4 | 10 | WD | 6 | 5 | 6 | 52 |
10 | Esteban Garcia | Realteam Racing | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 50 |
10 | Norman Nato | Realteam Racing | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 50 |
11 | Ben Hanley | DragonSpeed USA | 7 | 8 | 6 | 5 | 11 | 10 | 42,5 |
11 | Henrik Hedman | DragonSpeed USA | 7 | 8 | 6 | 5 | 11 | 10 | 42,5 |
11 | Juan Pablo Montoya | DragonSpeed USA | 7 | 8 | 6 | 5 | 11 | 10 | 42,5 |
12 | Loïc Duval | Realteam Racing | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 41 | |
13 | Sophia Flörsch | Richard Mille Racing Team | 8 | 6 | 8 | DNF | 6 | 9 | 31 |
14 | Beitske Visser | Richard Mille Racing Team | 8 | 6 | DNF | 6 | 9 | 27 | |
15 | Dennis Andersen | High Class Racing | 9 | 9 | 9 | 8 | 8 | 8 | 25 |
16 | Wayne Boyd | United Autosports USA | 3 | 23 | |||||
16 | Paul di Resta | United Autosports USA | 3 | 23 | |||||
17 | Tatiana Calderón | Richard Mille Racing Team | 8 | 6 | 8 | DNF | 9 | 23 | |
18 | Anders Fjordbach | High Class Racing | 9 | 9 | 9 | 8 | 8 | 17 | |
19 | Nyck de Vries | Racing Team Nederland | 3 | 15 | |||||
19 | Paul-Loup Chatin | Racing Team Nederland | 3 | 15 | |||||
20 | Louis Delétraz | Inter Europol Competition | 5 | 15 | |||||
21 | Robert Kubica | High Class Racing | 8 | 8 | 10 | ||||
22 | Mathias Beche | Realteam Racing | 7 | 9 | |||||
23 | Gabriel Aubry | Richard Mille Racing Team | 6 | 8 | |||||
24 | Marco Sørensen | High Class Racing | 8 | 8 | |||||
24 | Ricky Taylor | High Class Racing | 8 | 8 | |||||
25 | Miroslav Konôpka | ARC Bratislava | DNF | 11 | 10 | 9 | 10 | 11 | 8 |
26 | Jan Magnussen | High Class Racing | 9 | 9 | 9 | 7 | |||
27 | Oliver Webb | ARC Bratislava | 11 | 10 | 9 | 10 | 7 | ||
28 | Matej Konôpka | ARC Bratislava | 10 | 9 | 5 | ||||
29 | Tom Jackson | ARC Bratislava | DNF | 11 | 1 | ||||
30 | Kush Maini | ARC Bratislava | 10 | 1 | |||||
31 | Olli Caldwell | ARC Bratislava | 11 | 1 | |||||
31 | Nelson Panciatici | ARC Bratislava | 11 | 1 | |||||
Darren Burke | ARC Bratislava | DNF | 0 | ||||||
Pos. | Coureur | Team | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
LMP2 Pro-Am
Pos. | Coureur | Team | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Frits van Eerd | Racing Team Nederland | 1 | 4 | 1 | 2 | 1 | 1 | 167 |
2 | Esteban Garcia | Realteam Racing | 2 | 1 | 3 | 3 | 2 | 2 | 146 |
2 | Norman Nato | Realteam Racing | 2 | 1 | 3 | 3 | 2 | 2 | 146 |
3 | Giedo van der Garde | Racing Team Nederland | 1 | 4 | WD | 2 | 1 | 1 | 142 |
3 | Job van Uitert | Racing Team Nederland | 1 | 4 | WD | 2 | 1 | 1 | 142 |
4 | Ben Hanley | DragonSpeed USA | 3 | 2 | 2 | 1 | 5 | 4 | 138 |
4 | Henrik Hedman | DragonSpeed USA | 3 | 2 | 2 | 1 | 5 | 4 | 138 |
4 | Juan Pablo Montoya | DragonSpeed USA | 3 | 2 | 2 | 1 | 5 | 4 | 138 |
5 | Dennis Andersen | High Class Racing | 4 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 109 |
6 | Loïc Duval | Realteam Racing | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 108 | |
7 | Anders Fjordbach | High Class Racing | 4 | 3 | 4 | 3 | 3 | 85 | |
8 | Miroslav Konôpka | ARC Bratislava | DNF | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 72 |
8 | Oliver Webb | ARC Bratislava | 5 | 5 | 5 | 4 | 57 | ||
9 | Jan Magnussen | High Class Racing | 4 | 3 | 4 | 47 | |||
10 | Mathias Beche | Realteam Racing | 1 | 38 | |||||
11 | Robert Kubica | High Class Racing | 3 | 3 | 38 | ||||
12 | Matej Konôpka | ARC Bratislava | 5 | 5 | 30 | ||||
13 | Nyck de Vries | Racing Team Nederland | 1 | 25 | |||||
13 | Paul-Loup Chatin | Racing Team Nederland | 1 | 25 | |||||
14 | Marco Sørensen | High Class Racing | 4 | 24 | |||||
14 | Ricky Taylor | High Class Racing | 4 | 24 | |||||
15 | Tom Jackson | ARC Bratislava | DNF | 5 | 15 | ||||
16 | Olli Caldwell | ARC Bratislava | 5 | 15 | |||||
16 | Nelson Panciatici | ARC Bratislava | 5 | 15 | |||||
17 | Kush Maini | ARC Bratislava | 4 | 12 | |||||
Darren Burke | ARC Bratislava | DNF | 0 | ||||||
Pos. | Coureur | Team | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
LMGTE Am
Pos. | Coureur | Team | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nicklas Nielsen | AF Corse | 1 | 10 | 1 | 1 | 5 | 1 | 150 |
1 | François Perrodo | AF Corse | 1 | 10 | 1 | 1 | 5 | 1 | 150 |
1 | Alessio Rovera | AF Corse | 1 | 10 | 1 | 1 | 5 | 1 | 150 |
2 | Felipe Fraga | TF Sport | 2 | 7 | 12 | 2 | 1 | DNF | 90,5 |
2 | Ben Keating | TF Sport | 2 | 7 | 12 | 2 | 1 | DNF | 90,5 |
2 | Dylan Pereira | TF Sport | 2 | 7 | 12 | 2 | 1 | DNF | 90,5 |
3 | Matt Campbell | Dempsey-Proton Racing | DNF | DNF | 5 | 4 | 2 | 2 | 79 |
3 | Jaxon Evans | Dempsey-Proton Racing | DNF | DNF | 5 | 4 | 2 | 2 | 79 |
3 | Christian Ried | Dempsey-Proton Racing | DNF | DNF | 5 | 4 | 2 | 2 | 79 |
4 | Matteo Cairoli | Team Project 1 | DNS | 2 | 4 | DNF | 3 | 3 | 78 |
4 | Riccardo Pera | Team Project 1 | DNS | 2 | 4 | DNF | 3 | 3 | 78 |
4 | Egidio Perfetti | Team Project 1 | DNS | 2 | 4 | DNF | 3 | 3 | 78 |
5 | Antonio Fuoco | Cetilar Racing | 3 | 1 | 10 | DNF | 9 | 4 | 75 |
5 | Roberto Lacorte | Cetilar Racing | 3 | 1 | 10 | DNF | 9 | 4 | 75 |
5 | Giorgio Sernagiotto | Cetilar Racing | 3 | 1 | 10 | DNF | 9 | 4 | 75 |
6 | Francesco Castellacci | AF Corse | 4 | 3 | 7 | 7 | 7 | 6 | 71 |
6 | Giancarlo Fisichella | AF Corse | 4 | 3 | 7 | 7 | 7 | 6 | 71 |
6 | Thomas Flohr | AF Corse | 4 | 3 | 7 | 7 | 7 | 6 | 71 |
7 | Claudio Schiavoni | Iron Lynx | 9 | 5 | DNF | 3 | 5 | 62 | |
8 | Marcos Gomes | Aston Martin Racing | 6 | 4 | 2 | DNF | 4 | 10 | 58 |
8 | Paul Dalla Lana | Aston Martin Racing | 6 | 4 | 2 | DNF | 4 | 10 | 58 |
8 | Augusto Farfus | Aston Martin Racing | 6 | 4 | 2 | 4 | 10 | 58 | |
9 | Tomonobu Fujii | D'station Racing | 7 | DNF | 3 | 5 | 10 | 7 | 51 |
9 | Satoshi Hoshino | D'station Racing | 7 | DNF | 3 | 5 | 10 | 7 | 51 |
9 | Andrew Watson | D'station Racing | 7 | DNF | 3 | 5 | 10 | 7 | 51 |
10 | Rahel Frey | Iron Lynx | 8 | 6 | 8 | 6 | 8 | 8 | 46 |
11 | Matteo Cressoni | Iron Lynx | 9 | 5 | DNF | 11 | 5 | 33,5 | |
11 | Andrea Piccini | Iron Lynx | 9 | 5 | DNF | 11 | 5 | 33,5 | |
12 | Michelle Gatting | Iron Lynx | 6 | 8 | 6 | 32 | |||
13 | Raffaele Giammaria | Iron Lynx | 3 | 30 | |||||
13 | Paolo Ruberti | Iron Lynx | 3 | 30 | |||||
14 | Sarah Bovy | Iron Lynx | 8 | 6 | 8 | 8 | 30 | ||
15 | Ben Barker | GR Racing | DNF | 8 | 8 | 9 | 6 | 9 | 23 |
15 | Tom Gamble | GR Racing | DNF | 8 | 8 | 9 | 6 | 9 | 23 |
15 | Michael Wainwright | GR Racing | DNF | 8 | 8 | 9 | 6 | 9 | 23 |
16 | Marco Seefried | Dempsey-Proton Racing | 5 | 9 | 6 | 21 | |||
17 | Andrew Haryanto | Dempsey-Proton Racing | 5 | 6 | 18 | ||||
17 | Alessio Picariello | Dempsey-Proton Racing | 5 | 6 | 18 | ||||
18 | Manuela Gostner | Iron Lynx | 8 | 6 | 16 | ||||
19 | Katherine Legge | Iron Lynx | 8 | 8 | 8 | 14 | |||
20 | Julien Andlauer | Dempsey-Proton Racing | 9 | 8 | 12 | DNF | 12,5 | ||
21 | Dominique Bastien | Dempsey-Proton Racing | 9 | 8 | 12 | ||||
22 | Lance David Arnold | Dempsey-Proton Racing | 8 | 9 | |||||
23 | Rino Mastronardi | Iron Lynx | 11 | 1,5 | |||||
24 | Anders Buchardt | Team Project 1 | WD | 11 | DNF | 0,5 | |||
24 | Dennis Olsen | Team Project 1 | WD | 11 | DNF | 0,5 | |||
24 | Maxwell Root | Team Project 1 | 11 | 0,5 | |||||
25 | Khaled Al Qubaisi | Dempsey-Proton Racing | 12 | DNF | 0,5 | ||||
25 | Adrien De Leener | Dempsey-Proton Racing | 12 | 0,5 | |||||
Robby Foley | Team Project 1 | DNF | 0 | ||||||
Nicki Thiim | Aston Martin Racing | DNF | 0 | ||||||
Axcil Jefferies | Team Project 1 | WD | 0 | ||||||
Dempsey-Proton Racing | DNF | ||||||||
Pos. | Coureur | Team | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
Constructeurs en teams
Er worden vijf titels uitgereikt aan de constructeurs en teams, waarvan twee wereldkampioenschappen. De kampioenen in de Hypercar- en GTE-klassen worden gekroond tot wereldkampioen, terwijl de kampioenen in de LMP2-, LMP2 Pro-Am- en LMGTE Am-klassen een FIA Endurance Trophy krijgen.
Hypercar
Een constructeur ontvangt enkel punten voor de hoogst geklasseerde auto.
Pos. | Constructeur | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Toyota Gazoo Racing | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 206 |
2 | Alpine Elf Matmut | 2 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 128 |
3 | Glickenhaus Racing | 29 | 4 | 4 | 37 | |||
Pos. | Constructeur | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
GTE
Een constructeur ontvangt enkel punten voor de twee hoogst geklasseerde auto's.
Pos. | Constructeur | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ferrari | 2 | 1 | 2 | 1 | 3 | 1 | 291 |
3 | 2 | 4 | 4 | 4 | 3 | |||
2 | Porsche | 1 | 3 | 1 | 2 | 1 | 2 | 277 |
4 | 4 | 3 | 3 | 2 | 4 | |||
Pos. | Constructeur | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
LMP2
Pos. | Auto | Team | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 31 | Team WRT | 10 | 4 | 2 | 1 | 1 | 1 | 151 |
2 | 28 | Jota | 3 | 2 | 5 | 2 | 2 | 3 | 131 |
3 | 38 | Jota | 2 | 1 | DNF | 4 | 3 | 2 | 123 |
4 | 22 | United Autosports USA | 1 | 3 | 1 | 10 | 4 | 4 | 107 |
5 | 34 | Inter Europol Competition | 5 | 5 | 4 | 3 | 9 | 5 | 84 |
6 | 29 | Racing Team Nederland | 4 | 10 | 3 | 6 | 5 | 6 | 67 |
7 | 70 | Realteam Racing | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 50 |
8 | 21 | DragonSpeed USA | 7 | 8 | 6 | 5 | 11 | 10 | 42,5 |
9 | 1 | Richard Mille Racing Team | 8 | 6 | 8 | DNF | 6 | 9 | 31 |
10 | 20 | High Class Racing | 9 | 9 | 9 | 8 | 8 | 8 | 25 |
11 | 44 | ARC Bratislava | DNF | 11 | 10 | 9 | 10 | 11 | 8 |
Pos. | Auto | Team | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
LMP2 Pro-Am
Pos. | Auto | Team | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 29 | Racing Team Nederland | 1 | 4 | 1 | 2 | 1 | 1 | 167 |
2 | 70 | Realteam Racing | 2 | 1 | 3 | 3 | 2 | 2 | 146 |
3 | 21 | DragonSpeed USA | 3 | 2 | 2 | 1 | 5 | 4 | 138 |
4 | 20 | High Class Racing | 4 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 109 |
5 | 44 | ARC Bratislava | DNF | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 72 |
Pos. | Auto | Team | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
LMGTE Am
Pos. | Auto | Team | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 83 | AF Corse | 1 | 10 | 1 | 1 | 5 | 1 | 150 |
2 | 33 | TF Sport | 2 | 7 | 12 | 2 | 1 | DNF | 90,5 |
3 | 77 | Dempsey-Proton Racing | DNF | DNF | 5 | 4 | 2 | 2 | 79 |
4 | 56 | Team Project 1 | DNS | 2 | 4 | DNF | 3 | 3 | 78 |
5 | 47 | Cetilar Racing | 3 | 1 | 10 | DNF | 9 | 4 | 75 |
6 | 54 | AF Corse | 4 | 3 | 7 | 7 | 7 | 6 | 71 |
7 | 60 | Iron Lynx | 9 | 5 | DNF | 3 | 11 | 5 | 63,5 |
8 | 98 | Aston Martin Racing | 6 | 4 | 2 | DNF | 4 | 10 | 58 |
9 | 777 | D'station Racing | 7 | DNF | 3 | 5 | 10 | 7 | 51 |
10 | 85 | Iron Lynx | 8 | 6 | 8 | 6 | 8 | 8 | 46 |
11 | 88 | Dempsey-Proton Racing | 5 | 9 | 6 | 8 | 12 | DNF | 30,5 |
12 | 86 | GR Racing | DNF | 8 | 9 | 9 | 6 | 9 | 21 |
13 | 46 | Team Project 1 | WD | 11 | DNF | 0,5 | |||
Pos. | Auto | Team | SPA | POR | MNZ | LEM | BHR | BHR | Punten |
Externe links
- Officiële website van het FIA World Endurance Championship