Allround-NM på skøyter 1994
Allround-NM på skøyter 1994 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Idrettsforeningen Fram | ||
Vertsby | Larvik | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Fram kunstisbane | ||
Dato | 4.–6. mars 1994 | ||
Deltakere | 36 løpere (10 damer og 26 herrer) | ||
Øvelser | Allround liten firkamp (damer) Allround liten firkamp (herrer) |
Allround-NM på skøyter 1994 ble avholdt 4., 5. og 6. mars 1994 på Fram kunstisbane i Larvik.
Teknisk arrangør var Idrettsforeningen Fram.
Norgesmestere ble Anette Tønsberg, Aurskog-Finstadbru SK for damene og Johann Olav Koss, SK -94 for herrene. Siste distanse for herrene, 10 000 meter, ble byttet ut med 3 000 meter på grunn av vær- og isforholdene.
Sammenlagt damer
Damer Senior (10 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (5. mar.) | 2. dag (6. mar.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Anette Tønsberg | Aurskog-Finstadbru SK | 45,39 | 1 | 5.03,06 | 1 | 2.17,91 | 1 | 9.15,96 | 1 | 197.466 |
Sølv | Else Ragni Yttredal | Asker SK | 46,24 | 2 | 5.13,43 | 2 | 2.20,68 | 2 | 9.37,10 | 2 | 203.081 |
Bronse | Lillan Westli | Kongsvinger IL | 47,18 | 3 | 5.27,24 | 3 | 2.26,82 | 4 | 9.37,93 | 3 | 208.453 |
4 | Nina Tørset | Leinstrand IL | 47,31 | 4 | 5.28,21 | 4 | 2.27,35 | 5 | 9.38,67 | 4 | 208.994 |
5 | Heidi Støkker | Kongsvinger IL | 48,08 | 6 | 5.30,91 | 6 | 2.26,46 | 3 | 9.45,81 | 5 | 210.632 |
6 | Jane Iren Nielsen | Ask SK | 47,84 | 5 | 5.29,33 | 5 | 2.31,22 | 6 | 10.05,70 | 9 | 213.704 |
7 | Lise Marie Braathen | Aurskog-Finstadbru SK | 50,25 | 7 | 5.33,17 | 7 | 2.32,30 | 8 | 9.46,70 | 6 | 215.214 |
8 | Tove Elin Henriksen | Sandnes SK | 50,56 | 8 | 5.39,34 | 9 | 2.32,29 | 7 | 9.54,10 | 7 | 217.289 |
9 | Vibeke Gundersen | Geithus IL | 52,72 | 10 | 5.37,56 | 8 | 2.34,77 | 9 | 10.02,81 | 8 | 220.851 |
DNS3 | Anne Bakkestuen | Hamar IL | 50,67 | 9 | 5.51,22 | 10 | dns | – |
Sammenlagt herrer
Herrer Senior (26 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (4. mar.) | 2. dag (5. mar.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Johann Olav Koss | SK -94 | 40,14 | 5 | 7.04,36 | 1 | 2.06,43 | 2 | 4.24,75 | 1 | 168.844 |
Sølv | Kjell Storelid | SK -94 | 41,34 | 10 | 7.12,40 | 2 | 2.06,41 | 1 | 4.25,84 | 2 | 171.022 |
Bronse | Steinar Johansen | Holmestrand og Botne SK | 39,83 | 2 | 7.17,59 | 3 | 2.08,77 | 3 | 4.30,32 | 5 | 171.565 |
4 | Atle Vårvik | Trondhjems SK | 41,12 | 9 | 7.21,95 | 4 | 2.09,36 | 5 | 4.27,26 | 3 | 172.978 |
5 | Petter Andersen | Ask SK | 39,90 | 3 | 7.34,25 | 10 | 2.10,35 | 8 | 4.32,35 | 6 | 174.166 |
6 | Lasse Sætre | Sand IF | 41,67 | 12 | 7.24,41 | 6 | 2.10,44 | 9 | 4.29,56 | 4 | 174.517 |
7 | Ole M. Mellemstrand | Sandnes SK | 39,97 | 4 | 7.40,93 | 15 | 2.08,86 | 4 | 4.38,26 | 9 | 175.392 |
8 | Stig Tollefsen | Ask SK | 41,87 | 15 | 7.34,16 | 9 | 2.12,58 | 12 | 4.32,75 | 7 | 176.937 |
9 | Åsmund Svensson | Ask SK | 40,56 | 8 | 7.33,21 | 8 | 2.12,26 | 11 | 4.42,98 | 11 | 177.130 |
10 | Remi Hereide | Fana IL | 42,60 | 22 | 7.22,17 | 5 | 2.19,94 f | 24 | 4.33,17 | 8 | 178.991 |
11 | Per Thomas Hille | Ask SK | 43,51 | 26 | 7.27,56 | 7 | 2.15,33 | 16 | 4.41,71 | 10 | 180.327 |
12 | Ørjan Tvenge | Brandbu IF | 43,25 | 25 | 7.36,38 | 12 | 2.19,48 | 23 | 4.44,32 | 12 | 182.767 |
NC13 | Gisle Spidsberg | Lillehammer SK | 40,27 | 7 | 7.42,97 | 18 | 2.09,89 | 6 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 129.863 (8) | |
NC14 | Bjørn Egil Lundgrenn | Hamar IL | 40,16 | 6 | 7.55,15 | 22 | 2.10,23 | 7 | 131.085 (10) | ||
NC15 | Ådne Søndrål | Hol IL | 39,56 | 1 | 7.35,57 | 11 | 2.18,01 | 20 | A) | 131.120 (11) | |
NC16 | Morten Sandnesaunet | Kongsvinger IL | 41,91 | 17 | 7.39,44 | 13 | 2.11,48 | 10 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 131.680 (13) | |
NC17 | Ronny Yndestad | Fana IL | 41,70 | 13 | 7.40,37 | 14 | 2.14,88 | 14 | 132.697 (14) | ||
NC18 | Torbjørn Lie | Aurskog-Finstadbru SK | 41,93 | 18 | 7.42,95 | 17 | 2.15,44 | 18 | 133.371 (15) | ||
NC19 | Øyvind Steen | Ask SK | 41,75 | 14 | 7.48,45 | 20 | 2.15,43 | 17 | 133.738 (18) | ||
NC20 | Svein Roar Henriksen | Sandnes SK | 43,02 | 24 | 7.42,53 | 16 | 2.14,13 | 13 | 133.983 (19) | ||
NC21 | Frode Nordvik | Brandbu IF | 42,10 | 21 | 7.53,37 | 21 | 2.15,21 | 15 | 134.507 (20) | ||
NC22 | Ivar Skjeggestad | IF Fram | 41,99 | 19 | 7.58,75 | 23 | 2.16,90 | 19 | 135.498 (22) | ||
NC23 | Eilif Svensson | Ask SK | 42,05 | 20 | 8.02,50 | 24 | 2.18,29 | 21 | 136.396 (23) | ||
NC24 | John Ivar Kristensen | Drammens SK | 41,48 | 11 | 8.08,47 | 26 | 2.20,69 | 25 | 137.223 (24) | ||
NC25 | Roar Frøseth | Hamar IL | 42,85 | 23 | 8.05,20 | 25 | 2.18,33 | 22 | 137.480 (25) | ||
DNS3 | Arnt Olaf Stillerud | Geithus IL | 41,90 | 16 | 7.45,60 | 19 | dns | – |
- A) Kvalifisert for deltagelse på siste distanse, men overlot plassen videre til Ørjan Tvenge.
Utenfor konkurranse
Herrer Senior (1 deltager) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Navn | Klubb | 1. dag (4. mar.) | |||||
500 m | Pl. | ||||||
Roger Strøm | IF Fram | 37,84 | 1 |
Kilder
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 83. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 14. oktober 2014. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 37. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 14. oktober 2014. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter 1994, damer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 1994, herrer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD