EM i friidrett 1954 – 200 meter kvinner
Friidrett | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | |||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | |||
5000 m | menn | |||
10 000 m | menn | |||
80 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | |||
3000 m hinder | menn | |||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | |||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | |||
10 km kappgang | menn | |||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | |||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | |||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | |||
Sammensatte øvelser | ||||
Femkamp | kvinner | |||
Tikamp | menn |
Dette er de offisielle resultatene for øvelsen 200 meter damer ved EM i friidrett 1954 i Bern, Sveits.
Anne-Lise Thoresen representerte Norge, men gikk ikke videre fra kvalifiseringen.
Finalen
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat |
---|---|---|---|
01 | Maria Itkina | Sovjetunionen | 24,3 s |
02 | Irina Turova | Sovjetunionen | 24,4 s |
03 | Shirley Hampton | Storbritannia | 24,4 s |
4 | Barbara Lerczak | Polen | 24,4 s |
5 | Rimma Ulitkina | Sovjetunionen | 24,7 s |
6 | Charlotte Böhmer | Tyskland | 25,0 s |
Kvalifisering (norsk deltager)
Plassering | Heat | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|
4 | Heat 1 | Anne-Lise Thoresen | Norge | 25,4 s | Kvalifiserte seg ikke til finalen |
Eksterne lenker
- Norske EM-deltakere
- v
- d
- r
Europamestere på 200 meter, kvinner
- 1938: Stanisława Walasiewicz
- 1946: Jevgenija Setsjenova
- 1950: Fanny Blankers-Koen
- 1954: Maria Itkina
- 1958: Barbara Janiszewska
- 1962: Jutta Heine
- 1966: Irena Kirszenstein
- 1969: Petra Vogt
- 1971: Renate Stecher
- 1974: Irena Szewińska
- 1978: Ljudmila Kondratjeva
- 1982: Bärbel Wöckel
- 1986: Heike Drechsler
- 1990: Katrin Krabbe
- 1994: Irina Privalova
- 1998: Irina Privalova
- 2002: Muriel Hurtis
- 2006: Kim Gevaert
- 2010: Myriam Soumaré
- 2012: Marija Rjemjen
- 2014: Dafne Schippers
- 2016: Dina Asher-Smith
- 2018: Dina Asher-Smith
- 2022: Mujinga Kambundji
- 2024: Mujinga Kambundji
Menn: EM, VM, OL • Kvinner: EM, VM, OL