EM i friidrett 2022 – 200 meter kvinner
EM i friidrett 2022 – 200 meter kvinner | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 200 meter kvinner | ||
Arrangement | EM i friidrett 2022 | ||
Sted | München | ||
Arena | Olympiastadion | ||
Dato | 18. august (forsøksheat) 19. august (semifinaler og finale) | ||
Vinnertid | 22,32 | ||
Medaljevinnere | |||
Mujinga Kambundji, Sveits | |||
Dina Asher-Smith, Storbritannia | |||
Ida Karstoft, Danmark | |||
Forrige | Berlin 2018 | ||
Neste | Roma 2024 |
Øvelser under EM i friidrett 2022 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | |||||
100 m | menn | kvinner | |||
200 m | menn | kvinner | |||
400 m | menn | kvinner | |||
800 m | menn | kvinner | |||
1500 m | menn | kvinner | |||
5000 m | menn | kvinner | |||
10 000 m | menn | kvinner | |||
100 meter hekk | kvinner | ||||
110 meter hekk | menn | ||||
400 meter hekk | menn | kvinner | |||
3000 m hinder | menn | kvinner | |||
4 x 100 m stafett | menn | kvinner | |||
4 x 400 m stafett | menn | kvinner | |||
Landeveisøvelser | |||||
Maraton | menn | kvinner | |||
Maraton (lag) | menn | kvinner | |||
20 km kappgang | menn | kvinner | |||
35 km kappgang | menn | kvinner | |||
Tekniske øvelser | |||||
Lengdehopp | menn | kvinner | |||
Tresteg | menn | kvinner | |||
Høydehopp | menn | kvinner | |||
Stavsprang | menn | kvinner | |||
Kulestøt | menn | kvinner | |||
Diskoskast | menn | kvinner | |||
Spydkast | menn | kvinner | |||
Sleggekast | menn | kvinner | |||
Mangekamp | |||||
Sjukamp | kvinner | ||||
Tikamp | menn | ||||
Denne boksen:
|
100 meter for kvinner under EM i friidrett 2022 ble arrangert på Olympiastadion i München 18. og 19. august 2022.[1]
Resultater
Forsøksheat
De fire første i hvert heat (Q) og de fire raskeste ellers (q) gikk videre til semifinalene. De åtte høyest rankede deltakerne fikk walk-over slik at de begynte å konkurrere i semifinalene.[2]
Vind:
Heat 1: +0,3 m/s, Heat 2: +0,9 m/s, Heat 3: +0,5 m/s
Plassering | Heat | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | 2 | Jodie Williams | Storbritannia | 22,92 | Q, SB |
2 | 3 | 5 | Shana Grebo | Frankrike | 23,00 | Q |
3 | 2 | 4 | Jamile Samuel | Nederland | 23,00 | Q |
4 | 3 | 6 | Imke Vervaet | Belgia | 23,05 | Q, =PB |
5 | 1 | 5 | Delphine Nkansa | Belgia | 23,08 | Q |
6 | 2 | 6 | Lorène Bazolo | Portugal | 23,12 | Q |
7 | 2 | 8 | Jessica-Bianca Wessolly | Tyskland | 23,14 | Q, SB |
8 | 3 | 2 | Alexandra Burghardt | Tyskland | 23,16 | Q |
9 | 3 | 7 | Lisa Lilja | Sverige | 23,20 | Q |
10 | 1 | 8 | Gémima Joseph | Frankrike | 23,21 | Q |
11 | 3 | 4 | Nikola Horowska | Polen | 23,32 | q |
12 | 3 | 6 | Irene Siragusa | Italia | 23,36 | q |
13 | 1 | 8 | Artemis Melina Anastasiou | Hellas | 23,38 | Q |
14 | 3 | 8 | Léonie Pointet | Sveits | 23,39 | q |
15 | 2 | 2 | Olivia Fotopoulou | Kypros | 23,40 | Q |
16 | 1 | 3 | Susanne Walli | Østerrike | 23,45 | q |
17 | 1 | 1 | Marika Popowicz-Drapała | Polen | 23,47 | |
18 | 2 | 5 | Anniina Kortetmaa | Finland | 23,60 | |
19 | 2 | 7 | Julia Henriksson | Sverige | 23,62 | |
20 | 1 | 4 | Vittoria Fontana | Italia | 23,63 | |
21 | 2 | 3 | Lucía Carrillo | Spania | 23,64 | |
22 | 3 | 1 | Elisabeth Slettum | Norge | 23,67 | |
23 | 1 | 7 | Martina Hofmanová | Tsjekkia | 23,73 | |
2 | 1 | Beth Dobbin | Storbritannia | Disjvalifisert |
Semifinaler
Deltakerlisten bestod foruten de tolv utøverne som hadde kvalifisert seg fra forsøksheatene, av de åtte høyeste rankede utøverne som hadde fått walk.over i forsøksheatene.
De to første i hver semifinale (Q) og de to raskeste ellers (q) gikk videre til finalen.[3]
Vind: Heat 1: -0,3 m/s, Heat 2: 0,0 m/s, Heat 3: +0,3 m/s
Plassering | Semi | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 4 | Dina Asher-Smith | Storbritannia | 22,53 | Q |
2 | 1 | 6 | Ida Karstoft | Danmark | 22,73 | Q |
3 | 3 | 3 | Mujinga Kambundji | Sveits | 22,76 | Q |
4 | 2 | 3 | Lieke Klaver | Nederland | 22,92 | Q |
5 | 1 | 3 | Jodie Williams | Storbritannia | 23,03 | Q |
6 | 2 | 7 | Alexandra Burghardt | Tyskland | 23,05 | q |
7 | 2 | 6 | Dalia Kaddari | Italia | 23,06 | q |
8 | 1 | 4 | Jamile Samuel | Nederland | 23,13 | |
9 | 3 | 5 | Shana Grebo | Frankrike | 23,13 | Q |
10 | 3 | 6 | Paula Sevilla | Spania | 23,19 | |
11 | 3 | 3 | Delphine Nkansa | Belgia | 23,28 | |
12 | 1 | 7 | Olivia Fotopoulou | Kypros | 23,33 | |
13 | 2 | 8 | Gémima Joseph | Frankrike | 23,36 | |
14 | 2 | 1 | Lorène Dorcas Bazolo | Portugal | 23,43 | |
15 | 1 | 5 | Corinna Schwab | Tyskland | 23,44 | |
16 | 3 | 8 | Irene Siragusa | Italia | 23,46 | |
17 | 3 | 2 | Jessica-Bianca Wessolly | Tyskland | 23,47 | |
18 | 1 | 8 | Imke Vervaet | Belgia | 23,48 | |
19 | 2 | 2 | Artemis Melina Anastasiou | Hellas | 23,60 | |
20 | 2 | 5 | Nikola Horowska | Polen | 23,62 | |
21 | 3 | 1 | Susanne Walli | Østerrike | 23,73 | |
22 | 1 | 2 | Léonie Pointet | Sveits | 23,77 | |
23 | 1 | 1 | Lisa Lilja | Sverige | 23,96 | |
3 | 4 | Daryll Neita | Storbritannia | Did not start |
Finale
Finalen fant sted 19. aigust klokken 22:22 [4]
Plassering | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 3 | Mujinga Kambundji | Sveits | 22,32 | |
02 | 5 | Dina Asher-Smith | Storbritannia | 22,43 | |
03 | 6 | Ida Karstoft | Danmark | 22,72 | |
4 | 8 | Jodie Williams | Storbritannia | 22,85 | SB |
5 | 4 | Lieke Klaver | Nederland | 22,88 | |
6 | 7 | Shana Grebo | Frankrike | 23,06 | |
7 | 2 | Dalia Kaddari | Italia | 23,19 | |
8 | 1 | Alexandra Burghardt | Tyskland | 23,24 |
Referanser
- ^ «ATHLETICS TIMETABLE» (PDF). european-athletics.org. 14. august 2022. Arkivert fra originalen (PDF) 4. oktober 2022. Besøkt 14. august 2022.
- ^ «Round 1 SUMMARY» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 18. august 2022. Besøkt 18. august 2022.
- ^ «Semifinals SUMMARY» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 18. august 2022. Besøkt 21. august 2022.
- ^ «Athletics - Women's 200m Final Results» (PDF). results.mun.mev.atos.net (engelsk). Arkivert fra originalen (PDF) 20. august 2022. Besøkt 19. august 2022.