Norge under Sommer-OL 2024
Norge under De olympiske leker | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||
Norge under Sommer-OL 2024 i Paris | ||||||||||||
Deltakere: | ||||||||||||
Medaljer: | Gull 1 | Sølv 0 | Bronse 0 | Totalt 1 | ||||||||
Olympisk historie (oversikt) | ||||||||||||
Sommerleker | ||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||
Vinterleker | ||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 |
Norge vil delta under Sommer-OL 2024 i Paris i Frankrike i perioden 26. juli til 11. august 2024.
Den norske troppen består av totalt 109 utøvere.[1] Den første gruppen utøvere ble tatt ut 14. mai 2024, og besto av 14 utøvere i idrettene boksing, bryting, roing, seiling, taekwondo og vektløfting.[2] I andre uttak, 4. juni, ble 17 utøvere tatt ut i idrettene padling, roing, sykling og triatlon.[3] Ytterligere 16 utøvere ble tatt ut i tredje uttak 18. juni[4] og 62 utøvere ble klare for lekene etter fjerde uttak 3. juli 2024.[5][6]
Medaljer
2024 Paris | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|
Norge | 1 | 0 | 0 | 1 |
Medaljevinnere
Norge under Sommer-OL 2024 i Paris | ||||
---|---|---|---|---|
Medalje | Navn | Sport | Øvelse | Dato |
01 | Rooth, MarkusMarkus Rooth | Friidrett | Tikamp menn | 2024-08-033. august 2024 |
Boksing
Utdypende artikkel: Boksing under Sommer-OL 2024
Utøver | Øvelse | Sekstendedelsfinaler | Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | Semifinaler | Finale | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Nr. | ||
Omar Shiha | Super tungvekt menn | N/A | Jalolov (UZB) T 0–5 | DNQ | |||
Sunniva Hofstad | Mellomvekt kvinner | N/A | Borgohain (IND) T 0–5 | DNQ |
Bryting
Utdypende artikkel: Bryting under Sommer-OL 2024
- Freestyle
Utøver | Øvelse | Åttendedelsfinale | Kvartfinale | Semifinale | Omspill | Finale / BF | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Nr. | ||
Grace Bullen | −62 kg kvinner |
Friidrett
Utdypende artikkel: Friidrett under Sommer-OL 2024
- Løpsøvelser
Utøver | Øvelse | Innledende heat | Kvartfinale | Semifinale | Finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultat | Nr. | Resultat | Nr. | Resultat | Nr. | Resultat | Nr. | ||
Håvard Bentdal Ingvaldsen | 400 meter menn | ||||||||
Tobias Grønstad | 800 meter menn | ||||||||
Jakob Ingebrigtsen | 1500 meter menn | 3.37,04 | 3 Q | N/A | 3.32,38 | 1 Q | |||
Narve Gilje Nordås | 3.36,41 | 3 Q | N/A | 3.32,34 | 6 Q | ||||
Jakob Ingebrigtsen | 5 000 meter menn | N/A | |||||||
Narve Gilje Nordås | N/A | ||||||||
Karsten Warholm | 400 meter hekk menn | 47,57 | 1 Q | N/A | |||||
Zerei Kbrom Mezngi | Maraton menn | N/A | |||||||
Sondre Nordstad Moen | |||||||||
Henriette Jæger | 400 meter kvinner | 50,39 | 2 Q | N/A | |||||
Line Kloster | 400 meter hekk kvinner | 57,69 | 7 | 56,73 | 7 | DNQ | |||
Amalie Iuel | 54,82 | 3 Q | N/A | ||||||
Karoline Bjerkeli Grøvdal | 5 000 meter kvinner | 15.01,14 | 12 Q | N/A | |||||
Josefine Tomine Eriksen Lakeri Ertzgaard Henriette Jæger Elisabeth Slettum Amalie Iuel | 4 × 400 meter stafett kvinner | N/A |
- Tekniske øvelser
Utøver | Øvelse | Kvalifisering | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Distanse | Nr. | Distanse | Nr. | ||
Sondre Guttormsen | Stavsprang menn | 5,75 | 1 Q | ||
Simen Guttormsen | 5,60 | 15 | DNQ | ||
Pål Haugen Lillefosse | DNS | ||||
Eivind Henriksen | Sleggekast menn | 77,14 | 5 Q | 78,18 | 4 |
Thomas Mardal | 76,78 | 8 Q | 74,25 | 11 | |
Marcus Thomsen | Kulestøt menn | 20,81 | 12 Q | 20,67 | 9 |
Lene Retzius | Stavsprang kvinner | 4,40 | 12 Q | ||
Beatrice Nedberge Llano | Sleggekast kvinner | 66,92 | 27 | DNQ | |
Marie-Therese Obst | Spydkast kvinner |
- Tikamp
Utøver | Øvelse | 100 m | LH | KS | HH | 400 m | 110H | DK | SS | SK | 1500 m | Finale | Nr. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sander Skotheim | Resultat | 10,78 | 8,03 | 14,31 | 2,11 | 47,02 | 14,15 | 45,77 | 0 | 59,79 | 4.37,49 | 7757 | 18 |
Poeng | 910 | 1068 | 747 | 906 | 957 | 955 | 783 | 0 | 735 | 696 | |||
Markus Rooth | Resultat | 10,71 | 7,80 | 15,25 | 1,99 | 47,69 | 14,25 | 49,80 | 5,30 | 66,87 | 4.39,56 | 8796 | 01 |
Poeng | 926 | 1010 | 805 | 794 | 924 | 942 | 866 | 1004 | 842 | 683 |
Golf
Utdypende artikkel: Golf under Sommer-OL 2024
Utøver | Øvelse | Runde 1 | Runde 2 | Runde 3 | Runde 4 | Totalt | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultat | Resultat | Resultat | Resultat | Resultat | Par | Nr. | ||
Viktor Hovland | Menn | 70 | 75 | 67 | 68 | 280 | -4 | 30 |
Kristoffer Ventura | 71 | 68 | 76 | 69 | 284 | 0 | 43 | |
Madelene Stavnar | Kvinner | |||||||
Celine Borge |
Hestesport
Utdypende artikkel: Hestesport under Sommer-OL 2024
Dressur
Utøver | Hest | Øvelse | Grand Prix | Grand Prix-spesial | Grand Prix-fristil | Totalt | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultat | Nr. | Resultat | Nr. | Teknisk | Artistisk | Resultat | Nr. | |||
Isabel Freese | Total Hope OLD | Individuelt | 76,397 | 4 q | N/A | 76,071 | 90,029 | 83,050 | 10 |
Sprangridning
Utøver | Hest | Øvelse | Kvalifisering | Finale | Totalt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Straff | Nr. | Straff | Nr. | Straff | Nr. | |||
Victoria Gulliksen | Mistral van de Vogelzang | Individuelt |
Håndball
Utdypende artikkel: Håndball under Sommer-OL 2024
Både landslaget for kvinner og menn kvalifiserte seg til mesterskapet.[2]
Lag | Øvelse | Gruppespill | Kvartfinale | Semifinale | Finale / BF | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Plass | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Plass | ||
Norge | Menn | Argentina S 36–31 | Frankrike S 27–22 | Ungarn S 26–25 | Egypt T 25–26 | Danmark T 25–32 | 3 Q | Slovenia | |||
Norge | Kvinner | Sverige T 28–32 | Danmark S 27–18 | Sør-Korea S 26–20 | Slovenia S 29-22 | Tyskland S 30–18 | 1 Q | Brasil |
Kvinner
Utdypende artikkel: Håndball under Sommer-OL 2024 – Kvinner
- Tropp
- Veronica Kristiansen
- Maren Nyland Aardahl
- Stine Skogrand
- Nora Mørk
- Stine Bredal Oftedal
- Silje Solberg-Østhassel
- Kari Brattset Dale
- Kristine Breistøl
- Vilde Ingstad
- Katrine Lunde
- Marit Røsberg Jacobsen
- Camilla Herrem
- Sanna Solberg-Isaksen
- Henny Reistad
- Innledende runde
Pl | Lag
| K | V | U | T | M+ | M– | MF | P | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Norge | 5 | 4 | 0 | 1 | 140 | 110 | +30 | 8[a] | Kvartfinaler |
2 | Sverige | 5 | 4 | 0 | 1 | 140 | 125 | +15 | 8[a] | |
3 | Danmark | 5 | 4 | 0 | 1 | 126 | 116 | +10 | 8[a] | |
4 | Tyskland | 5 | 1 | 0 | 4 | 136 | 134 | +2 | 2[b] | |
5 | Sør-Korea | 5 | 1 | 0 | 4 | 107 | 133 | −26 | 2[b] | |
6 | Slovenia | 5 | 1 | 0 | 4 | 116 | 147 | −31 | 2[b] |
Regler for rangering: 1) Poeng; 2) Poeng innbyrdes; 3) Målforskjell innbyrdes; 4) Antall mål scoret innbyrdes; 5) Målforskjell; 6) Antall mål scoret; 7) Loddtrekning
Noter:
- ^ a b c Norge 2 poeng, +5 MF; Sverige 2 poeng, +2 MF; Danmark 2 poeng, −7 MF.
- ^ a b c Tyskland 2 poeng, +18 MF; Sør-Korea 2 poeng, −6 MF; Slovenia 2 poeng, −12 MF.
25. juli 2024 21:00 | Norge | 28–32 | Sverige | Arena Paris Sud 6, Paris Dommer(e): García, Marín (ESP) |
Mørk, Oftedal 7 | (17–15) | Hagman 8 | ||
3× 1× | Rapport | 4× 1× |
28. juli 2024 16:00 | Danmark | 18–27 | Norge | Arena Paris Sud 6, Paris Dommer(e): C. Bonaventura, J. Bonaventura (FRA) |
Østergaard 5 | (8–14) | Brattset Dale, Kristiansen 6 | ||
3× | Rapport | 1× |
30. juli 2024 11:00 | Norge | 26–20 | Sør-Korea | Arena Paris Sud 6, Paris Dommer(e): Brunner, Salah (SUI) |
Skogrand 5 | (13–11) | Ryu 6 | ||
2× 1× | Rapport | 1× |
1. august 2024 21:00 | Slovenia | 22–29 | Norge | Arena Paris Sud 6, Paris Dommer(e): Belkhiri, Hamidi (ALG) |
Gros, Mavsar 5 | (10–15) | Tre spillere 4 | ||
4× 1× | Rapport | 2× 1× |
3. august 2024 19:00 | Norge | 30–18 | Tyskland | Arena Paris Sud 6, Paris Dommer(e): A. Konjičanin, D. Konjičanin (BIH) |
Reistad 8 | (14–8) | Tre spillere 3 | ||
3× | Rapport | 2× |
Menn
Utdypende artikkel: Håndball under Sommer-OL 2024 – Menn
- Tropp
- Vetle Eck Aga
- Sander Sagosen
- Sebastian Barthold
- Petter Øverby
- Kristian Sæverås
- Kristian Bjørnsen
- Magnus Gullerud
- Tobias Grøndahl
- Christian O'Sullivan
- Harald Reinkind
- Torbjørn Bergerud
- Gabriel Setterblom
- Simen Lyse
- Alexander Blonz
- Innledende runde
Pl | Lag
| K | V | U | T | M+ | M– | MF | P | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Danmark | 5 | 5 | 0 | 0 | 165 | 133 | +32 | 10 | Kvartfinaler |
2 | Egypt | 5 | 3 | 1 | 1 | 148 | 140 | +8 | 7 | |
3 | Norge | 5 | 3 | 0 | 2 | 139 | 136 | +3 | 6 | |
4 | Frankrike (H) | 5 | 2 | 1 | 2 | 129 | 131 | −2 | 5 | |
5 | Ungarn | 5 | 1 | 0 | 4 | 137 | 138 | −1 | 2 | |
6 | Argentina | 5 | 0 | 0 | 5 | 131 | 171 | −40 | 0 |
Regler for rangering: 1) Poeng; 2) Poeng innbyrdes; 3) Målforskjell innbyrdes; 4) Antall mål scoret innbyrdes; 5) Målforskjell; 6) Antall mål scoret; 7) Loddtrekning
(H) Vert
27. juli 2024 16:00 | Norge | 36–31 | Argentina | Arena Paris Sud 6, Paris Dommer(e): Horáček, Novotný (CZE) |
Grøndahl 8 | (22–15) | D. Simonet 5 | ||
1× | Rapport | 3× |
29. juli 2024 19:00 | Frankrike | 22–27 | Norge | Arena Paris Sud 6, Paris Dommer(e): García, Marín (ESP) |
Mem 10 | (11–16) | Blonz 7 | ||
1× 1× | Rapport | 2× |
31. juli 2024 09:00 | Norge | 26–25 | Ungarn | Arena Paris Sud 6, Paris Tilskuere: 5 772 Dommer(e): Lah, Sok (SLO) |
Blonz 9 | (11–13) | Tre spillere 6 | ||
4× | Rapport | 3× |
2. august 2024 21:00 | Norge | 25–26 | Egypt | Arena Paris Sud 6, Paris Dommer(e): Schulze, Tönnies (GER) |
Reinkind 7 | (13–14) | Omar 7 | ||
2× 1× | Rapport | 2× |
4. august 2024 19:00 | Danmark | 32–25 | Norge | Arena Paris Sud 6, Paris Dommer(e): Natsjevski, Nikolov (MKD) |
Pytlick 9 | (17–12) | Reinkind 6 | ||
3× 2× | Rapport | 4× |
Padling
Utdypende artikkel: Padling under Sommer-OL 2024
Utøver | Øvelse | Heat | Kvartfinaler | Semifinaler | Finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Nr. | Tid | Nr. | Tid | Nr. | Tid | Nr. | ||
Kristine Strand Amundsen Anna Margrete Sletsjøe Maria Virik Hedda Øritsland | K-4 500 m kvinner |
Roing
Utdypende artikkel: Roing under Sommer-OL 2024
Utøver | Øvelse | Heat | Omløp | Kvartfinaler | Semifinaler | Finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Nr. | Tid | Nr. | Tid | Nr. | Tid | Nr. | Tid | Nr. | ||
Kjetil Borch Martin Helseth | Dobbeltsculler menn | 6.22,36 | 2 Q | N/A | 6.20,27 | 6 | DNQ | ||||
Erik Solbakken Jonas Slettemark Juel Kristoffer Brun Oscar Stabe Helvig | Dobbeltfirer menn | 5.50,48 | 4 | 5.53,13 | 3 | N/A | DNQ | ||||
Lars Martin Benske Ask Jarl Tjøm | Dobbeltsculler, lettvekt menn | 6.41,77 | 2 Q | N/A | 6.26,62 | 3 Q | 6.20,92 | 5 | |||
Thea Helseth Inger Kavlie | Dobbeltsculler kvinner | 7.00,78 | 4 | 7.10,39 | 2 Q | N/A | 6.52,47 | 3 Q | 6.58,41 | 6 |
Seiling
Utdypende artikkel: Seiling under Sommer-OL 2024
- Elimineringsrace
Utøver | Øvelse | Regatta | Nr. | ||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | QF | SF1 | SF2 | SF3 | SF4 | SF5 | SF6 | F1 | F2 | F3 | F4 | F5 | F6 | |||
Mina Mobekk | IQFoil kvinner | 13 | 16 | 9 | 2 | 15 | 7 | 18 | 9 | N/A | 11 | DNQ | 11 |
- Racing
Utøver | Øvelse | Regatta | Nettpoeng | Nr. | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | M* | ||||
Hermann Tomasgaard | Laser menn | 16 | 2 | 17 | 15 | 19 | 6 | 2 | N/A | ||||||||||
Line Flem Høst | Laser Radial kvinner | 11 | 3 | 19 | 7 | 2 | 12 | 14 | 3 | N/A | |||||||||
Marie Rønningen Helene Næss | 49erFX kvinner | 10 | 7 | 13 | (DSQ) | 5 | 9 | 5 | 5 | 7 | 2 | 5 | 8 | 8 | 3 | 3 | 16 | 92 | 4 |
Skyting
Utdypende artikkel: Skyting under Sommer-OL 2024
Utøver | Øvelse | Kvalifisering | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Poeng | Nr. | Poeng | Nr. | ||
Jon-Hermann Hegg | 50 m rifle match menn | 593–36x | 2 Q | 430,2 | 5 |
Ole Martin Halvorsen | 586–32x | 23 | DNQ | ||
Erik Watndal | Skeet menn | 117 | 22 | DNQ | |
Jon-Hermann Hegg | 10 meter luftrifle menn | 629,6 | 9 | DNQ | |
Ole Martin Halvorsen | 624,9 | 42 | DNQ | ||
Jeanette Hegg Duestad | 10 meter luftrifle kvinner | 633,2 | 2 Q | 124,1 | 8 |
Synnøve Berg | 629,2 | 14 | DNQ | ||
Jeanette Hegg Duestad | 50 m rifle match kvinner | 589–34x | 5 Q | 442,5 | 4 |
Jenny Stene | 585–37x | 15 | DNQ | ||
Jon-Hermann Hegg | 10 m luftrifle blandet lag | 629,6 | 5 | DNQ | |
Jeanette Hegg Duestad | |||||
Ole Martin Halvorsen | 623,8 | 21 | DNQ | ||
Synnøve Berg |
Stuping
Utdypende artikkel: Stuping under Sommer-OL 2024
Utøver | Øvelse | Innledende runde | Semifinaler | Finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Poeng | Nr. | Poeng | Nr. | Poeng | Nr. | |||
Helle Tuxen | 3 meter kvinner |
Svømming
Utdypende artikkel: Svømming under Sommer-OL 2024
Utøver | Øvelse | Heat | Semifinale | Finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Nr. | Tid | Nr. | Tid | Nr. | ||
Nicholas Lia | 50 meter fri menn | 22,51 | 37 | DNQ | |||
Henrik Christiansen | 800 meter fri menn | 8.00,55 | 25 | N/A | DNQ | ||
1500 meter fri menn | 15.14,11 | 20 | N/A | DNQ | |||
10 kilometer menn | N/A | ||||||
Jon Jøntvedt | 800 meter fri menn | 7.59,16 | 24 | N/A | DNQ |
Sykling
Utdypende artikkel: Sykling under Sommer-OL 2024
Landeveissykling
- Menn
Utøver | Øvelse | Tid | Nr. |
---|---|---|---|
Tobias Foss | Fellesstart | 6.41,17 | 74 |
Søren Wærenskjold | 6.39,27 | 63 | |
Tobias Foss | Temporitt | 37.57,28 | 13 |
Søren Wærenskjold | DNF |
- Kvinner
Utøver | Øvelse | Tid | Nr. |
---|---|---|---|
Marte Berg Edseth | Fellesstart | 4.04,23 | 30 |
Ingvild Gåskjenn | 4.04,23 | 21 |
Banesykling
- Omnium
Utøver | Øvelse | Scratch | Tempoløp | Eliminasjonsritt | Poengløp | Totale poeng | Nr. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nr. | Poeng | Nr. | Poeng | Nr. | Poeng | Nr. | Poeng | ||||
Anita Stenberg | Omnium kvinner |
Terrengsykling
Utøver | Øvelse | Tid | Nr. |
---|---|---|---|
Knut Røhme | Terrengsykling menn | 1.30.55 | 20 |
Taekwondo
Utdypende artikkel: Taekwondo under Sommer-OL 2024
Utøver | Øvelse | Åttendedelsfinale | Kvartfinale | Semifinale | Omspill | Finale / BF | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Nr. | ||
Richard Ordemann | Menn +80 kg |
Tennis
Utdypende artikkel: Tennis under Sommer-OL 2024
Utøver | Øvelse | Første runde | Andre runde | Tredje runde | Kvartfinale | Semifinale | Finale / BF | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Nr. | ||
Casper Ruud | Singel menn | Daniel (JPN) S 7–5, 6–1 | Vavassori (ITA) S 4–6, 6–4, 6–3 | F Cerúndolo (ARG) S 6–3, 6–4 | Auger-Aliassime (CAN) T 4–6, 7–6, 3–6 | DNQ |
Triatlon
Utdypende artikkel: Triatlon under Sommer-OL 2024
- Individuelt
Utøver | Øvelse | Svømming (1.5 km) | Mellomtid 1 | Sykling (40 km) | Mellomtid 2 | Løping (10 km) | Totaltid | Nr. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kristian Blummenfelt | Menn | 21.00 | 0.53 | 51.29 | 0.26 | 30.39 | 1.44.27 | 12 |
Vetle Bergsvik Thorn | 20.30 | 0.50 | 52.02 | 0.25 | 31.34 | 1.45.21 | 17 | |
Lotte Miller | Kvinner | DNF | ||||||
Solveig Løvseth | 28.00 | 0.58 | 1.00.14 | 0.33 | 36.04 | 2.05.49 | 48 |
- Stafett
Utøver | Øvelse | Tid | Nr. | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Svømming (300 m) | Bytte 1 | Sykling (7 km) | Bytte 2 | Løping (2 km) | Total tid gruppe | |||
Vetle Bergsvik Thorn | Blandet stafett | 4.17 | 1.03 | 9.34 | 0.23 | 4.58 | 20.15 | N/A |
Lotte Miller | 5.09 | 1.10 | 10.23 | 0.26 | 5.49 | 22.57 | ||
Kristian Blummenfelt | 4.35 | 1.10 | 9.21 | 0.25 | 5.02 | 20.33 | ||
Solveig Løvseth | 5.47 | 1.10 | 10.35 | 0.26 | 5.57 | 23.55 | ||
Totalt | N/A | 1.27.40 | 11 |
Vektløfting
Utdypende artikkel: Vektløfting under Sommer-OL 2024
Utøver | Øvelse | Rykk | Støt | Totalt | Nr. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultat | Nr. | Resultat | Nr. | ||||
Solfrid Koanda | Kvinner −81 kg |
Volleyball
Utdypende artikkel: Volleyball under Sommer-OL 2024
Sandvolleyball
Utøver | Øvelse | Innledende runde | Nr. | Åttendedelsfinale | Kvartfinale | Semifinale | Finale / BF | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Nr. | |||
Anders Mol Christian Sørum | Menn Gruppe B | M. Grimalt – E. Grimalt (CHI) S 2–0 (21–14, 21–16) | Ranghieri – Carambula (ITA) S 2–0 (21–12, 21–15) | Van de Velde – Immers (NED) S 2–0 (21–16, 21–19) | 1 Q | Evans – Budinger (USA) |
Referanser
- ^ «Her er hele OL-troppen. Største norske tropp i sommer-OL på 42 år». dagsavisen.no. 3. juli 2024. Besøkt 5. juli 2024.
- ^ a b «16 utøvere tatt ut i første uttak til OL og Paralympics i Paris» (PDF). Olympiatoppen. 14. mai 2024. Besøkt 4. juni 2024.
- ^ «23 utøvere tatt ut i andre uttak til OL og Paralympics i Paris» (PDF). Olympiatoppen. 4. juni 2024. Besøkt 4. juni 2024.
- ^ «Tredje OL-uttak». 18. juni 2024. Besøkt 5. juli 2024.
- ^ «Nytt OL-uttak: Største tropp på 52 år». nrk.no. 3. juli 2024. Besøkt 5. juli 2024.
- ^ «67 utøvere tatt ut i fjerde uttak til OL og Paralympics i Paris» (PDF). olympiatoppen.no. 3. juli 2024. Besøkt 5. juli 2024.
Eksterne lenker
- Profilside på olympics.com
- Offisielle resultater for Norge under Sommer-OL 2024 i Paris på olympics.com