VM i skiskyting 1995
VM i skiskyting 1995 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Skiskyting | ||
Arrangør | International Biathlon Union | ||
Vertsby | Antholz | ||
Vertsland | Italia | ||
Arena(er) | Rasen-Antholz | ||
Dato | 14. – 19. februar 1995 | ||
Øvelser | 8 | ||
Verdensmesterskapet i skiskyting | |||
Forrige – neste | |||
Canmore 1994 – Ruhpolding 1996 |
Det 30. verdensmesterskapet i skiskyting ble arrangert i Antholz i Syd-Tirol i februar 1995.
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
10 km sprint | Patrice Bailly-Salins (FRA) | 29.23,8 (1) | Pavel Muslimov (RUS) | 29.25,7 (0) | Ricco Groß (GER) | 29.25,7 (0) |
20 km normaldistanse | Tomasz Sikora (POL) | 1.01.36,0 (0) | Jon Åge Tyldum (NOR) | 1.02.10,6 (0) | Oleg Rysjenkov (BLR) | 1.02.16,4 (2) |
4 x 7,5 km stafett | Tyskland | 1.23.29,9 (0) | Frankrike | 1.23.41,9 (0) | Belarus | 1.24.06,0 (0) |
Lagkonkurranse | Norge | 30.17,7 (3) | Tsjekkia | 30.57,8 (3) | Frankrike | 31.07,4 (1) |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
7,5 km sprint | Anne Briand (FRA) | 24.00,6 (1) | Uschi Disl (GER) | 24.05,9 (0) | Corinne Niogret (FRA) | 24.07,0 (2) |
15 km normaldistanse | Corinne Niogret (FRA) | 51.16,3 (1) | Uschi Disl (GER) | 51.28,7 (1) | Ekaterina Dafovska (BUL) | 52.10,6 (0) |
4 x 7,5 km stafett | Tyskland | 1.37.05,0 (0) | Frankrike | 1.37.38,4 (0) | Norge | 1.39.31,3 (2) |
Lagkonkurranse | Norge | 25.48,7 (2) | Tyskland | 26.38,4 (3) | Frankrike | 27.01,0 (6) |
Medaljestatistikk
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Frankrike | 3 | 2 | 3 | 8 |
2 | Tyskland | 2 | 2 | 1 | 5 |
3 | Norge | 2 | 1 | 1 | 4 |
4 | Polen | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Russland | 0 | 1 | 0 | 1 |
6 | Tsjekkia | 0 | 1 | 0 | 1 |
7 | Ukraina | 0 | 1 | 0 | 1 |
8 | Belarus | 0 | 0 | 2 | 2 |
9 | Bulgaria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kilder
- Resultatdatabase hos realbiathlon.com
- Resultatdatabase hos firstskisport.com
Eksterne lenker
- Skiskyting hos Sports123.com
- v
- d
- r
- Saalfelden 1958
- Courmayeur 1959
- Umeå 1961
- Tavastehus 1962
- Seefeld 1963
- Elverum 1965
- Garmisch-Partenkirchen 1966
- Altenberg 1967
- Zakopane 1969
- Östersund 1970
- Tavastehus 1971
- Lake Placid 1973
- Minsk 1974
- Antholz 1975
- Antholz 1976
- Vingrom 1977
- Hochfilzen 1978
- Ruhpolding 1979
- Lahtis 1981
- Minsk 1982
- Antholz 1983
- Chamonix 1984
- Egg am Etzl/Ruhpolding 1985
- Falun/Oslo 1986
- Lahtis/Lake Placid 1987
- Chamonix 1988
- Feistritz 1989
- Minsk/Oslo/Kontiolax 1990
- Lahtis 1991
- Novosibirsk 1992
- Borovets 1993
- Canmore 1994
- Antholz 1995
- Ruhpolding 1996
- Brezno-Osrblie 1997
- Pokljuka/Hochfilzen 1998
- Kontiolax/Oslo 1999
- Oslo/Lahtis 2000
- Pokljuka 2001
- Oslo 2002
- Khanty-Mansijsk 2003
- Oberhof 2004
- Hochfilzen 2005
- Antholz 2007
- Östersund 2008
- Pyeongchang 2009
- Khanty-Mansijsk 2011
- Ruhpolding 2012
- Nové Město 2013
- Kontiolax 2015
- Oslo 2016
- Hochfilzen 2017
- Östersund 2019
- Antholz 2020
- Pokljuka 2021
- Oberhof 2023
- Nové Město 2024
- Lenzerheide 2025
- Otepää 2027
Autoritetsdata