Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960
Kod MKOl | AUS | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1960 Rzym | ||||||
Chorąży | Jock Sturrock | |||||
Liczba zawodników | 189 w 17 dyscyplinach | |||||
|
Australię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 reprezentowało 189 zawodników, 160 mężczyzn i 29 kobiet.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Konkurencja |
---|---|---|
boks | ||
Brąz | Taylor, OliverOliver Taylor | waga kogucia |
Brąz | Madigan, AntonyAntony Madigan | waga półciężka |
jeździectwo | ||
Złoto | Morgan, LawrenceLawrence Morgan | WKKW indywidualnie |
Złoto | Morgan, LawrenceLawrence Morgan Lavis, NealeNeale Lavis Roycroft, BillBill Roycroft Crago, BrianBrian Crago | WKKW drużynowo |
Srebro | Lavis, NealeNeale Lavis | WKKW indywidualnie |
kolarstwo | ||
Srebro | Nicholson, JohnJohn Nicholson | kolarstwo torowe – sprint mężczyzn |
lekkoatletyka | ||
Złoto | Elliott, HerbHerb Elliott | 1500 m mężczyzn |
Srebro | Freeman, NoelNoel Freeman | chód na 20 km mężczyzn |
Srebro | Jones, BrendaBrenda Jones | 800 m kobiet |
Brąz | Power, DaveDave Power | 10000 m mężczyzn |
pływanie | ||
Złoto | Devitt, JohnJohn Devitt | 100 m stylem dowolnym mężczyzn |
Złoto | Rose, MurrayMurray Rose | 400 m stylem dowolnym mężczyzn |
Złoto | Konrads, JohnJohn Konrads | 1500 m stylem dowolnym mężczyzn |
Złoto | Theile, DavidDavid Theile | 100 m stylem grzbietowym mężczyzn |
Złoto | Fraser, DawnDawn Fraser | 100 m stylem dowolnym kobiet |
Srebro | Rose, MurrayMurray Rose | 1500 m stylem dowolnym mężczyzn |
Srebro | Hayes, NevilleNeville Hayes | 200 m stylem motylkowym mężczyzn |
Srebro | Theile, DavidDavid Theile Gathercole, TerryTerry Gathercole Hayes, NevilleNeville Hayes Shipton, GeoffGeoff Shipton Carroll, JulianJulian Carroll Burton, WilliamWilliam Burton Berry, KevinKevin Berry | sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn |
Srebro | Fraser, DawnDawn Fraser Konrads, IlsaIlsa Konrads Crapp, LorraineLorraine Crapp Colquhoun, AlvaAlva Colquhoun Morgan, SandraSandra Morgan Everuss, RuthRuth Everuss | sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym kobiet |
Srebro | Fraser, DawnDawn Fraser Konrads, IlsaIlsa Konrads Wilson, MarilynMarilyn Wilson Lassig, RosemaryRosemary Lassig Andrew, JanJan Andrew Beckitt, GerganiyaGerganiya Beckitt | sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym kobiet |
Brąz | Konrads, JohnJohn Konrads | 400 m stylem dowolnym mężczyzn |
Brąz | Andrew, JanJan Andrew | 100 m stylem motylkowym kobiet |
Brąz | Dickson, DavidDavid Dickson Devitt, JohnJohn Devitt Rose, MurrayMurray Rose Konrads, JohnJohn Konrads Rigby, JohnJohn Rigby Wood, AllanAllan Wood | sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn |
Bibliografia
- Skład reprezentacji. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-02-05)].
- p
- d
- e
- Australijski Komitet Olimpijski
- lista chorążych
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |
|