Australia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Kod MKOl | AUS | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 Soczi | ||||||
Chorąży | Alex Pullin | |||||
Liczba zawodników | 60 w 47 konkurencjach w 11 dyscyplinach | |||||
|
Australia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – kadra sportowców reprezentujących Australię na igrzyskach w 2014 roku w Soczi. Kadra liczyła 60 sportowców.
Medale
Medal | Zawodnik | Sport | Wydarzenie | Data |
---|---|---|---|---|
Torah Bright | snowboarding | Halfpipe kobiet | 12 lutego | |
David Morris | narciarstwo dowolne | Skoki akrobatyczne mężczyzn | 17 lutego | |
Lydia Lassila | narciarstwo dowolne | Skoki akrobatyczne kobiet | 14 lutego |
Skład reprezentacji
Biathlon
- Zobacz też: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014.
Kobiety i mężczyźni
Zawodnicy | Konkurencja | Czas | Pudła | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Alexei Almoukov | Sprint mężczyzn | 27:24,6 | 2 (0+2) | 73 |
Bieg indywidualny mężczyzn | 54:35,4 | 2 (0+0+0+2) | 45 | |
Lucy Glanville | Sprint kobiet | 26:57,1 | 2 (0+2) | 82 |
Bieg indywidualny kobiet | 1:01:00,7 | 4 (1+0+1+2) | 78 |
Biegi narciarskie
Kobiety
Konkurencja | Zawodniczka | Kwalifikacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finały | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Sprint stylem dowolnym | Esther Bottomley | 2:50,54 | 56. | NQ | |||||
Bieg indywidualny (10 km stylem klasycznym) | Esther Bottomley | — | 34:30,1 | 61. | |||||
Aimee Watson | — | 34:56,0 | 63. | ||||||
Bieg masowy (30 km stylem dowolnym) | Aimee Watson | — | 1:34:00,1 | 54. |
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | Kwalifikacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finały | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Bieg łączony | Callum Watson | — | 1:17:00,4 | 60. | |||||
Sprint stylem dowolnym | Phil Bellingham | 3:45,65 | 55. | NQ | |||||
Callum Watson | 5:29,62 | 85. | NQ | ||||||
Bieg indywidualny | Phil Bellingham | — | 46:16,4 | 76. | |||||
Callum Watson | — | 45:46,5 | 75. | ||||||
Sprint drużynowy | Phil Bellingham | — | 25:54,41 | 12. | NQ | ||||
Callum Watson |
Bobsleje
- Zobacz też: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014.
Kobiety
Konkurencja | Zawodniczka | 1. przejazd | 2. przejazd | 3. przejazd | 4. przejazd | Suma | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Dwójki kobiet | Jana Pittman Astrid Radjenovic | 58,62 | 15. | 58,50 | 13. | 59,06 | 15. | 58,37 | 8. | 3:54,55 | 14. |
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | 1. przejazd | 2. przejazd | 3. przejazd | 4. przejazd | Suma | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Dwójki mężczyzn | Duncan Harvey Heath Spence | 57,96 | 28. | 57,99 | 26. | 57,78 | 25. | NQ | DNF | 26. | |
Czwórki mężczyzn | Duncan Harvey Heath Spence Lucas Mata Gareth Nichols | 56,20 | 22. | 56,21 | 23. | 56,23 | 21. | NQ | DNF | 22. |
Łyżwiarstwo figurowe
Kobiety i mężczyźni
Zawodnicy | Konkurencja | SP/OD | FS/FD | Suma | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | ||
Brendan Kerry | Soliści | 47,12 | 29 | Nie awansował | |||
Brooklee Han | Solistki | 49,32 | 22 Q | 94,52 | 18 | 143,84 | 20 |
Danielle O’Brien / Gregory Merriman | Pary taneczne | 52,68 | 20 Q | 75,85 | 20 | 128,53 | 20 |
Łyżwiarstwo szybkie
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig 1 | Wyścig 2 | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Daniel Greig | Bieg na 500 m | 1:20,55 | 40 | 35,29 | 17 | 1:55,84 | 39 |
Bieg na 1000 m | 1:10,13 | 22 |
Narciarstwo alpejskie
Kobiety i mężczyźni
Zawodnicy | Konkurencja | Ślizg 1 | Ślizg 2 | Suma | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Dominic Demschar[1] | Slalom gigant mężczyzn | 1:26,47 | 42 | 1:27,30 | 38 | 2:53,77 | 39 |
Slalom mężczyzn | 58,52 | 66 | Nie ukończył | ||||
Ross Peraudo | Slalom gigant mężczyzn | 1:29,07 | 50 | Nie ukończył | |||
Slalom mężczyzn | Nie ukończył | ||||||
Emily Bamford | Slalom gigant kobiet | 1:28,57 | 56 | 1:27,23 | 49 | 2:55,80 | 50 |
Slalom kobiet | 1:02,13 | 41 | Nie ukończyła | ||||
Lavinia Chrystal | Slalom gigant kobiet | 1:25,18 | 46 | 1:23,39 | 39 | 2:48,57 | 40 |
Slalom kobiet | 59,74 | 34 | 58,16 | 33 | 1:57,90 | 32 | |
Greta Small | Superkombinacja kobiet | 1:47,99 | 29 | 52,31 | 12 | 2:40,30 | 15 |
Zjazd kobiet | 1:44,79 | 29 | |||||
Slalom gigant kobiet | 1:25,22 | 47 | 1:24,44 | 42 | 2:49,66 | 41 | |
Slalom kobiet | 1:01,19 | 40 | 56,41 | 28 | 1:57,60 | 31 | |
Supergigant kobiet | Nie ukończyła |
Narciarstwo dowolne
- Skoki akrobatyczne
Zawodnicy | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok 1 | Skok 2 | Skok 1 | Skok 2 | Skok 3 | |||||||
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | ||
David Morris | skoki akrobatyczne mężczyzn | 118,59 | 2 Q | Odpadł | 101,87 | 8 Q | 115.05 | 4 Q | 110,41 | ||
Lydia Lassila | skoki akrobatyczne kobiet | 66,12 | 15 | 90,65 | 1 Q | 95,76 | 2 Q | 99,22 | 2 Q | 72,12 | |
Laura Peel | 67,68 | 13 | 85,99 | 3 Q | 83,79 | 5 Q | 64,50 | 7 | Nie awansowała | ||
Danielle Scott | 85,36 | 3 Q | Odpadła | 76,23 | 9 | Nie awansowała | |||||
Samantha Wells | 78,12 | 7 | 57,13 | 12 | Nie awansowała |
- Halfpipe
Zawodniczki | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ślizg 1 | Ślizg 2 | Najlepszy | Miejsce | Ślizg 1 | Ślizg 2 | Najlepszy | Miejsce | ||
Amy Sheehan | halfpipe kobiet | 19,60 | 70,60 | 70,60 | 12 Q | 15,00 | 40,60 | 40,60 | 10 |
Davina Williams | 5,40 | 63,00 | 63,00 | 15 | Nie awansowała |
- Jazda po muldach
Zawodnicy | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ślizg 1 | Ślizg 2 | Ślizg 1 | Ślizg 2 | Ślizg 3 | |||||||||||||||||
Czas | Punkty | Suma | Miejsce | Czas | Punkty | Suma | Miejsce | Czas | Punkty | Suma | Miejsce | Czas | Punkty | Suma | Miejsce | Czas | Punkty | Suma | Miejsce | ||
Dale Begg-Smith | jazda po muldach mężczyzn | 25,06 | 13,56 | 19,74 | 19 | 28,39 | 5,04 | 9,65 | 15 | Nie awansował | |||||||||||
Matt Graham | 24,36 | 15,02 | 21,53 | 10 Q | Odpadł | 24,85 | 16,21 | 22,49 | 7 Q | 25,08 | 17,14 | 23,31 | 7 | Nie awansował | |||||||
Sam Hall | 24,52 | 12,35 | 18,79 | 21 | 27,54 | 6,49 | 11,50 | 14 | Nie awansował | ||||||||||||
Brodie Summers | 25,73 | 15,69 | 21,56 | 9 Q | Odpadł | 25,73 | 15,91 | 21,78 | 13 | Nie awansował | |||||||||||
Britteny Cox | jazda po muldach kobiet | 31,74 | 14,84 | 20,19 | 12 | 31,48 | 10,1 | 19,93 | 4 Q | 30,87 | 15,18 | 20,88 | 8 Q | 30,73 | 15,84 | 21,59 | 4 Q | 31,19 | 13,86 | 19,43 | 5 |
Taylah O’Neill | 33,14 | 13,78 | 18,57 | 16 | 33,39 | 9,4 | 17,81 | 7 Q | 33,03 | 13,34 | 18,18 | 16 | Nie awansowała | ||||||||
Nicole Parks | 31,45 | 13,02 | 18,49 | 17 | 32,65 | 8,7 | 17,77 | 8 Q | 32,05 | 13,14 | 18,37 | 15 | Nie awansowała |
- Skicross
Zawodnicy | Konkurencja | Rozstawienie | Rundy z 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Pozycja | Pozycja | Pozycja | Pozycja | Miejsce | ||
Anton Grimus | skicross mężczyzn | 1:16,82 | 5 | Nie ukończył | Nie awansował | 25 | ||
Scott Kneller | 1:1,58 | 24 | 3 | Nie awansował | 23 | |||
Katya Crema | skicross kobiet | 1:23,47 | 11 | 2 Q | 1 Q | 3 FB | 3 | 7 |
Sami Kennedy-Sim | 1:38,51 | 25 | Nie ukończyła | Nie awansowała | 28 | |||
Jenny Owens | 1:59,84 | 26 | 2 Q | 3 | Nie awansowała | 12 |
- Slopestyle
Zawodnicy | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ślizg 1 | Ślizg 2 | Najlepszy | Miejsce | Ślizg 1 | Ślizg 2 | Najlepszy | Miejsce | ||
Russ Henshaw | slopestyle mężczyzn | 84,60 | 83,40 | 84,60 | 5 Q | 80,40 | 28,80 | 80,40 | 8 |
Anna Segal | slopestyle kobiet | 75,40 | 78,80 | 78,80 | 7 Q | 77,00 | 28,80 | 77,00 | 4 |
Saneczkarstwo
Zawodnik | Konkurencja | Ślizg 1 | Ślizg 2 | Ślizg 3 | Ślizg 4 | Suma | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Alex Ferlazzo | jedynki mężczyzn | 53,528 | 29 | 53,686 | 34 | 53,323 | 33 | 53,507 | 35 | 3:44,044 | 33 |
Short Track
- Zobacz też: Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Bieg | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Pierre Boda | Bieg na 500 m | 42,702 | 4 | Nie awansował | 30 |
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Bieg | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Deanna Lockett | Bieg na 1000 m | 1:34,845 | 1 Q | 1:29,256 | 3 | Nie awansowała | 9 | ||
Bieg na 1500 m | 2:25,140 | 5 | Nie awansowała | 26 |
Skeleton
- Zobacz też: Skeleton na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014.
Zawodnicy | Konkurencja | Ślizg 1 | Ślizg 2 | Ślizg 3 | Ślizg 4 | Suma | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
John Farrow | ślizg mężczyzn | 57,84 | 19 | 57,73 | 19 | 57,75 | 16 | 57,35 | 16 | 3:50,67 | 17 |
Lucy Chaffer | ślizg kobiet | 1:00,16 | 20 | 59,25 | 10 | 58,74 | =13 | 58,49 | 9 | 3:56,64 | 17 |
Michelle Steele | 59,42 | 10 | 59,41 | 14 | 58,76 | 15 | 58,69 | 16 | 3:56,28 | =14 |
Snowboard
- Styl dowolny
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinał | Finał | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. zjazd | 2. zjazd | Najlepszy | Miejsce | 1. zjazd | 2. zjazd | Najlepszy | Miejsce | 1. zjazd | 2. zjazd | Najlepszy | Miejsce | ||
Kent Callister | Halfpipe mężczyzn | 87,00 | 25,50 | 87,00 | 6 QS | 49,25 | 79,50 | 79,50 | 3 Q | 40,00 | 68,50 | 68,50 | 9 |
Scotty James | 68,50 | 15,00 | 68,50 | 10 | Nie awansował | ||||||||
Nathan Johnstone | 86,00 | 27,50 | 86,00 | 7 QS | 25,75 | 73,50 | 73,50 | 7 | Nie awansował | ||||
Scotty James | Slopestyle mężczyzn | 36,00 | 44,00 | 44,00 | 11 QS | 77,25 | 19,00 | 77,25 | 8 | Nie awansował |
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinał | Finał | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. zjazd | 2. zjazd | Najlepszy | Miejsce | 1. zjazd | 2. zjazd | Najlepszy | Miejsce | 1. zjazd | 2. zjazd | Najlepszy | Miejsce | ||
Torah Bright | Halfpipe kobiet | 93,00 | 28,75 | 93,00 | 1 QF | awans do finału | 58,25 | 91,50 | 91,50 | ||||
Holly Crawford | 43,00 | 33,75 | 43,00 | 14 | Nie awansowała | ||||||||
Stephanie Magiros | 27,25 | 57,25 | 57,25 | 9 QS | 26,50 | 20,50 | 26,50 | 12 | Nie awansowała | ||||
Hannah Trigger | 51,25 | 33,00 | 51,25 | 10 | Nie awansowała | ||||||||
Torah Bright | Slopestyle kobiet | 85,25 | 80,00 | 85,25 | 2 QF | awans do finału | 64,75 | 66,25 | 66,25 | 7 |
- Snowboard cross
Zawodnicy | Konkurencja | Rozstawienie | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Pozycja | Pozycja | Pozycja | Pozycja | Miejsce | ||
Cam Bolton | Snowboard cross mężczyzn | Odwołane z powodu złej pogody | 1 Q | 1 Q | 4 FB | Nie ukończył | 11 | |
Jarryd Hughes | Odwołane z powodu złej pogody | 3 Q | 5 | Nie awansował | =17 | |||
Alex Pullin | Odwołane z powodu złej pogody | 1 Q | 4 | Nie awansował | =13 | |||
Torah Bright | Snowboard cross kobiet | 1:23,96 | 15 | 5 | Nie awansowała | 18 | ||
Belle Brockhoff | 1:23,22 | 7 | 3 Q | 5 FB | 2 | 8 |
Przypisy
- ↑ Leslie Thatcher. Dominic Demschar Named To Australian Olympic Team. „KPCW (FM)”, 2014-01-23. [dostęp 2014-09-03].
Bibliografia
- Australia at the 2014 Winter Olympics. [dostęp 2014-06-15]. (ang.).
- p
- d
- e
- Australijski Komitet Olimpijski
- lista chorążych
- p
- d
- e