Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 – sztafeta mężczyzn
| |||
Data | 18 lutego 2018 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Daegwallyeong-myeon | ||
Miejscowość | Alpensia Cross-Country Centre | ||
Liczba reprezentacji | 14 | ||
Zwycięzcy | |||
I miejsce II miejsce III miejsce | Norwegia Olimpijscy sportowcy z Rosji Francja | ||
Strona internetowa |
Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 | ||
---|---|---|
Sprint | ||
Indywidualny | mężczyźni | kobiety |
Drużynowy | mężczyźni | kobiety |
Dystanse | ||
Bieg indywidualny | mężczyźni | kobiety |
Bieg łączony | mężczyźni | kobiety |
Bieg masowy | mężczyźni | kobiety |
Sztafeta | mężczyźni | kobiety |
Kwalifikacje |
Sztafeta mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 odbyła się 18 lutego na Alpensia Cross-Country Centre w Daegwallyeong-myeon[1].
Mistrzami olimpijskimi zostali Norwegowie, reprezentowane przez Didrik Tønseth, Martin Johnsrud Sundby, Simen Hegstad Krüger, Johannes Høsflot Klæbo, drudzy byli Andriej Łarkow, Aleksandr Bolszunow, Aleksiej Czerwotkin, Dienis Spicow reprezentujący sportowców olimpijskich z Rosji, a brąz wywalczyli Francuzi Jean-Marc Gaillard, Maurice Manificat, Clément Parisse, Adrien Backscheider.
Terminarz
Data | Konkurencja | Godzina rozpoczęcia | |
---|---|---|---|
UTC+09:00 | CET | ||
18 lutego | Finał | 15:15 | 09:15 |
Wyniki
Miejsce | Bib | Reprezentacja | Zawodnik | Czas zawodnika | Czas drużyny | Strata | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|---|
01 ! | 1 | Norwegia | Didrik Tønseth Martin Johnsrud Sundby Simen Hegstad Krüger Johannes Høsflot Klæbo | 24:59,1 24:51,8 21:19,7 21:54,3 | 1:33:04,9 | – | |
02 ! | 2 | Olimpijscy sportowcy z Rosji | Andriej Łarkow Aleksandr Bolszunow Aleksiej Czerwotkin Dienis Spicow | 24:42,1 24:36,7 22:08,0 21:47,5 | 1:33:14,3 | +9,4 | |
03 ! | 7 | Francja | Jean-Marc Gaillard Maurice Manificat Clément Parisse Adrien Backscheider | 24:51,7 24:55,1 21:24,2 22:30,8 | 1:33:41,8 | +36,9 | |
04 !4. | 5 | Finlandia | Perttu Hyvärinen Iivo Niskanen Matti Heikkinen Lari Lehtonen | 25:42,9 24:29,8 21:56,5 22:36,2 | 1:34:45,4 | +1:40,5 | |
05 !5. | 3 | Szwecja | Jens Burman Daniel Richardsson Marcus Hellner Calle Halfvarsson | 25:17,8 25:57,0 21:53,3 22:02,4 | 1:35:10,5 | +2:05,6 | |
06 !6. | 6 | Niemcy | Andreas Katz Thomas Bing Lucas Bögl Jonas Dobler | 25:55,5 25:17,2 21:56,6 22:03,8 | 1:35:13,1 | +2:08,2 | |
07 !7. | 8 | Włochy | Maicol Rastelli Francesco De Fabiani Giandomenico Salvadori Federico Pellegrino | 24:50,9 24:52,4 22:39,1 23:17,7 | 1:35:40,1 | +2:35,2 | |
08 !8. | 9 | Kazachstan | Aleksiej Połtoranin Jewgienij Wieliczko Witalij Puchkało Dienis Wołotka | 24:40,9 25:29,1 23:10,3 23:16,0 | 1:36:36,3 | +3:31,4 | |
09 !9. | 12 | Kanada | Len Väljas Graeme Killick Russell Kennedy Knute Johnsgaard | 25:56,3 25:15,9 22:06,7 23:27,0 | 1:36:45,9 | +3:41,0 | |
10 !10. | 11 | Czechy | Aleš Razým Martin Jakš Petr Knop Michal Novák | 25:55,9 25:22,0 22:33,5 23:31,6 | 1:37:23,0 | +4:18,1 | |
11 !11. | 4 | Szwajcaria | Jonas Baumann Dario Cologna Toni Livers Roman Furger | 26:43,7 24:55,6 23:08,9 23:13,2 | 1:38:01,4 | +4:56,5 | |
12 !12. | 13 | Estonia | Andreas Veerpalu Algo Kärp Karel Tammjärv Raido Ränkel | 26:17,7 26:28,8 22:06,5 23:28,7 | 1:38:21,7 | +5:16,8 | |
13 !13. | 14 | Austria | Dominik Baldauf Max Hauke Bernhard Tritscher Luis Stadlober | 26:09,4 26:22,2 22:40,8 24:00,5 | 1:39:12,9 | +6:08,0 | |
14 !14. | 10 | Stany Zjednoczone | Andrew Newell Reese Hanneman Scott Patterson Noah Hoffman | 26:09,7 28:17,7 22:58,8 25:02,9 | 1:42:29,1 | +9:24,2 |
Przypisy
- ↑ Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games Competition Schedule. pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-26]. (ang.).
Bibliografia
- Wyniki biegu na stronie igrzysk. www.pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-02-18)]. (ang.).