Biegi narciarskie na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2017
| |||
Data | 13–17 lutego 2017 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Erzurum/ Kandilli | ||
Liczba konkurencji | 6 | ||
Zwycięzcy | |||
Sprint | Jelena Kuczewa Andriej Niekrasow | ||
5/7,5 km klasyczny | Anja Mandeljc Miska Poikkimaki | ||
7,5/10 dowolny | Kristina Kuskowa Andriej Niekrasow | ||
Sztafeta mieszana | Rosja |
Zawody w biegach narciarskich na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2017 odbyły się w dniach 13–17 lutego 2017 roku w tureckiej miejscowości Erzurum/ Kandilli. Podczas mistrzostw rozegranych zostało sześć konkurencji indywidualnych i jedna drużynowa.
Wyniki
Mężczyźni
Bieg 7,5 km stylem klasycznym
Medal | Zawodnik | Wynik | Strata |
---|---|---|---|
Miska Poikkimaki | 17:51,4 | – | |
Andriej Niekrasow | 17:56,7 | +5,3 | |
Petteri Koivisto | 18:25,9 | +34,5 | |
4. | Leo Rantahalvari | 18:29,4 | +38,0 |
5. | Vincent Buiatti | 18:37,7 | +46,3 |
6. | Andriej Kuzniecow | 18:43,9 | +52,5 |
7. | Aleksandr Tierientjew | 18:48,6 | +57,2 |
8. | Blaž Perša | 18:49,5 | +58,1 |
9. | Emilien Louvrier | 18:55,3 | +1:03,9 |
10. | Tomáš Dufek | 18:58,1 | +1:07,4 |
Bieg 10 km stylem dowolnym
Medal | Zawodnik | Wynik | Strata |
---|---|---|---|
Andriej Niekrasow | 21:37,3 | – | |
Petteri Koivisto | 22:10,7 | +33,4 | |
Andriej Kuzniecow | 22:13,9 | +36,6 | |
4. | Miska Poikkimaki | 22:14,8 | +37,5 |
5. | Vincent Buiatti | 22:27,1 | +49,8 |
6. | Aleksandr Tierientjew | 22:29,8 | +52,5 |
7. | Arsi Ruuskanen | 22:45,9 | +1:08,6 |
8. | Emilien Louvrier | 22:47,4 | +1:10,1 |
9. | Paweł Komarow | 22:56,4 | +1:19,1 |
10. | Lucas Pollet-Villard | 22:59,0 | +1:21,7 |
Sprint stylem dowolnym
Pozycja | Zawodnik | Państwo |
---|---|---|
Andriej Niekrasow | Rosja | |
Miska Poikkimaki | Finlandia | |
Aleksandr Tierientjew | Rosja | |
4. | Vili Črv | Słowenia |
5. | Leo Rantahalvari | Finlandia |
6. | Lucas Pollet-Villard | Francja |
Kobiety
Bieg 5 km stylem klasycznym
Medal | Zawodnik | Wynik | Strata |
---|---|---|---|
Anja Mandeljc | 13:49,3 | – | |
Jelena Kuczewa | 14:04,9 | +15,6 | |
Aleksandra Trofimowa | 14:17,3 | +28,0 | |
4. | Kristina Kuskowa | 14:20,4 | +31,1 |
5. | Zuzana Holíková | 14:22,0 | +32,7 |
6. | Jasmin Kähärä | 14:38,4 | +49,1 |
7. | Josefiina Böök | 14:43,2 | +53,9 |
8. | Marija Trunowa | 14:45,1 | +55,8 |
9. | Tiia Olkkonen | 14:45,9 | +56,6 |
10. | Melissa Gal | 14:46,2 | +56,9 |
Bieg 7,5 km stylem dowolnym
Medal | Zawodnik | Wynik | Strata |
---|---|---|---|
Kristina Kuskowa | 19:13,3 | – | |
Jelena Kuczewa | 19:23,5 | +10,2 | |
Josefiina Böök | 19:34,6 | +21,3 | |
4. | Anja Mandeljc | 19:35,3 | +22,0 |
5. | Melissa Gal | 19:49,5 | +36,2 |
6. | Marija Trunowa | 20:01,0 | +47,7 |
7. | Zuzana Holíková | 20:09,9 | +56,6 |
8. | Solea Simonneau | 20:16,1 | +1:02,8 |
9. | Ayşenur Duman | 20:42,7 | +1:29,4 |
10. | Tiia Olkkonen | 20:44,0 | +1:30,7 |
Sprint stylem dowolnym
Pozycja | Zawodnik | Państwo |
---|---|---|
Jelena Kuczewa | Rosja | |
Zuzana Holíková | Czechy | |
Jasmin Kähärä | Finlandia | |
4. | Melissa Gal | Francja |
5. | Marija Trunowa | Rosja |
6. | Lucie Colin | Francja |
Zawody mieszane
Sztafeta mieszana
Medal | Zawodnik | Wynik | Strata |
---|---|---|---|
Rosja Andriej Kuzniecow Jelena Kuczewa Andriej Niekrasow Kristina Kuskowa | 50:53,1 | – | |
Finlandia Miska Poikkimaki Jasmin Kähärä Petteri Koivisto Josefiina Böök | 51:27,9 | +34,8 | |
Francja Vincent Buiatti Lou Reynaud Emilien Louvrier Melissa Gal | 51:52,9 | +59,8 | |
4. | Słowenia Blaž Perša Maja Kerštajn Vili Črv Anja Mandeljc | 56:57,6 | +1:37,9 |
5. | Czechy Tomáš Dufek Karolína Poulíková Vladimír Kozlovský Zuzana Holíková | 53:44,3 | +2:51,2 |
6. | Białoruś Tsimur Łaszkin Veranika Padaliak Mikalai Lukjanau Sviatlana Andryiuk | 54:34,4 | +3:41,3 |
7. | Rumunia Valentin Dirtu Lunic Anna Kemenes Iulian Ababei Zsanett Bernadett Darvas | 54:40,0 | +3:46,9 |
8. | Bułgaria Simon Ognjanow Nansi Okoro Bożidar Dimitrow Vanesa Emilowa | 56:14,3 | +5:21,2 |
9. | Słowacja Kristian Klouda Lucia Michaličková Dominik Číž Zuzana Šefčíková | 57:32,0 | +6:38,9 |
10. | Turcja Tarık Hamit Aydın Ayşenur Duman Yusuf Emre Fırat Melike Aslan | 57:59,7 | +7:06,6 |
Bibliografia
- Kalendarz zawodów. (ang.).
- p
- d
- e
←2015/2016 Sezon 2016/2017 w sportach zimowych 2017/2018→