Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2017
| |||
Data | 4 – 5 lutego 2017 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Sigulda | ||
Liczba konkurencji | 4 | ||
Zwycięzcy | |||
Jedynki kobiet | Jessica Tiebel | ||
Jedynki mężczyzn | Kristers Aparjods | ||
Dwójki mężczyzn | Hannes Orlamunder | ||
Drużynowo | Rosja |
32. Mistrzostwa świata juniorów w saneczkarstwie 2017 odbyły się w dniach 4 – 5 lutego w łotewskiej Siguldzie. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn oraz w zawodach drużynowych.
Klasyfikację medalową wygrała reprezentacja Niemiec, która zdobyła dwa tytuły mistrzowskie. Najwięcej medali zdobyła reprezentacja Rosji, która zdobyła pięć medali, w tym 1 złoty, 2 srebrne oraz dwa brązowe.
Terminarz
Data | Miejscowość | Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|---|
4 lutego 2017 | Sigulda | Jedynki kobiet | Jessica Tiebel | Tatiana Cwietowa | Olesia Michajlenko |
4 lutego 2017 | Sigulda | Jedynki mężczyzn | Kristers Aparjods | Nico Gleirscher | Max Langenhan |
5 lutego 2017 | Sigulda | Dwójki mężczyzn | Niemcy
| Rosja
| Rosja
|
5 lutego 2017 | Sigulda | Drużynowe | Rosja
| Niemcy
| Austria
|
Wyniki
Jedynki kobiet
- Data / Początek: Sobota, 04.02.2017 roku, godz. 13:00
Medal | Zawodniczka | Narodowość | 1. zjazd | 2. zjazd | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|
Jessica Tiebel | Niemcy | 42,168 | 42,380 | 1:24,548 | - | |
Tatiana Cwietowa | Rosja | 42,376 | 42,509 | 1:24,885 | ||
Olesia Michajlenko | Rosja | 42,412 | 42,699 | 1:25,111 | ||
4. | Alisa Dengler | Niemcy | 42,622 | 42,652 | 1:25,274 | |
5. | Julia Naumowa | Rosja | 42,798 | 42,528 | 1:25,326 | |
6. | Madeleine Egle | Austria | 42,723 | 42,648 | 1:25,371 | |
7. | Anda Upīte | Łotwa | 42,822 | 42,726 | 1:25,548 | |
8. | Brithney Arndt | Stany Zjednoczone | 42,898 | 42,852 | 1:25,750 | |
9. | Kristina Szamowa | Rosja | 42,891 | 42,868 | 1:25,759 | |
10. | Cheyenne Rosenthal | Niemcy | 42,935 | 42,838 | 1:25,773 | |
... | ... | ... | ... | ... | ... | ... |
25. | Klaudia Domaradzka | Polska | 43.946 | - | 43.946 | |
29. | Natalia Jamróz | Polska | 44.275 | - | 44.275 |
Jedynki mężczyzn
- Data / Początek: Sobota, 04.02.2017 roku, godz. 10:00
Medal | Zawodniczka | Narodowość | 1. zjazd | 2. zjazd | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|
Kristers Aparjods | Łotwa | 49,254 | 49,416 | 1:38,670 | - | |
Nico Gleirscher | Austria | 49,372 | 49,427 | 1:38,799 | ||
Max Langenhan | Niemcy | 49,430 | 49,493 | 1:38,923 | ||
4. | Jewgienij Pietrow | Rosja | 49,504 | 49,680 | 1:39,184 | |
5. | Dimitri Kałiłow | Rosja | 49,640 | 49,664 | 1:39,304 | |
6. | Moritz Bollmann | Niemcy | 49,553 | 49,997 | 1:39,530 | |
7. | Danił Lebiediew | Rosja | 49,878 | 49,809 | 1:39,687 | |
8. | Lukas Schlierensauer | Austria | 49,739 | 49,958 | 1:39,697 | |
9. | Fabian Malleier | Włochy | 49,729 | 49,969 | 1:39,698 | |
10. | Markus Hummer | Niemcy | 49,885 | 49,887 | 1:39,742 | |
... | ... | ... | ... | ... | ... | ... |
20. | Kacper Tarnawski | Polska | 50,776 | 50,644 | 1:41,420 |
Dwójki mężczyzn
- Data / Początek: Niedziela, 05.02.2017 roku, godz. 10.00
Medal | Zawodnicy | Narodowość | 1. zjazd | 2. zjazd | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|
Hannes Orlamünder Paul Gubitz | Niemcy | 39,904 | 39,965 | 1:19,869 | - | |
Wiesowłod Kaszkin Konstantin Korszunow | Rosja | 39,753 | 40,356 | 1:20,109 | ||
Grigorij Wołoskow Michaił Dementiew | Rosja | 40,382 | 40,380 | 1:20,762 | ||
4. | Florian Schmid Fabian Strickner | Austria | 40,322 | 40,575 | 1:20,897 | |
5. | Tobias Heinze Maximilian Illmann | Niemcy | 40,228 | 40,819 | 1:21,047 | |
6. | Martins Bots Roberts Plume | Łotwa | 40,575 | 40,516 | 1:21,091 | |
7. | Bergs Gunārs Ralfs Vanzovičs | Łotwa | 40,771 | 40,566 | 1:21,337 | |
8. | Nico Semmler Johannes Pfeiffer | Niemcy | 41,145 | 40,369 | 1:21,514 | |
9. | Felix Schwartz Lukas Gufler | Włochy | 40,760 | 40,844 | 1:21,604 | |
10. | Andriej Schander Siemion Mikow | Rosja | 41,286 | 40,478 | 1:21,764 |
Drużynowe
- Data / Początek: Niedziela, 05.02.2017 roku, 12:30
Medal | Zawodnicy | Narodowość | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Tatiana Cwietowa/Jewgienij Pietrow/Wiesowłod Kaszkin/Konstantin Korszunow | Rosja | 2:05,059 | – | |
Jessica Tiebel/Max Langenhan/Hannes Orlamunder/Paul Gubitz | Niemcy | 2:05,348 | +0,100 | |
Madeleine Egle/Nico Gleirscher/Florian Schmid/Fabian Strickner | Austria | 2:05,659 | +0,578 | |
4. | Sigita Bērziņa/Kristers Aparjods/Martins Bots/Roberts Plume | Łotwa | 2:06,051 | +0,897 |
5. | Marion Oberhofer/Lukas Gufler/Ivan Nagler/Fabian Malleier | Włochy | 2:06,494 | +0,467 |
6. | Darija Gula/Michajło Sawicki/Roman Radczenkow/Orest Sobota | Ukraina | 2:08,182 | +0,929 |
7. | Mihaela-Carmen Manolescu/Eduard Craciun/Vasile Marian Gitlan/Flavius Craciun | Rumunia | 2:08,505 | +1,272 |
8. | Anastasija Bogaczewa/Nikita Kopirenko/Roman Jefremow/Denis Tatianczenko | Kazachstan | 2:08,637 | +1,126 |
9. | Kateřina Mizerová/Tomáš Mizera/Filip Vejdělek/Zdeněk Pěkný | Czechy | 2:08,670 | +1,256 |
10. | Katarina Šimoňáková/Michal Lopanic/Tomas Vavercak/Matej Zmij | Słowacja | 2:09,542 | +0,635 |
11. | Emilija Jordanowa/Ivan Klinczarski/Cwetelin Iwanow/Milen Miłanow | Bułgaria | 2:11,200 | +1,372 |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Niemcy | 2 | 1 | 1 | 4 |
2. | Rosja | 1 | 2 | 2 | 5 |
3. | Łotwa | 1 | 0 | 0 | 1 |
4. | Austria | 0 | 1 | 1 | 2 |
Bibliografia
- Oficjalna strona mistrzostw. www.kamanas.lv. [dostęp 2016-12-21]. (ang.).
- Junior Women Results. fil-luge.org. [dostęp 2017-03-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-03-05)]. (ang.).
- Junior Men Results. fil-luge.org. [dostęp 2017-03-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-03-06)]. (ang.).
- Junior Doubles Results. fil-luge.org. [dostęp 2017-03-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-03-06)]. (ang.).
- Junior Team Relay. fil-luge.org. [dostęp 2017-03-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-03-06)]. (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
←2015/2016 Sezon 2016/2017 w sportach zimowych 2017/2018→