CARIFTA Games 2014
| |||
Stolica igrzysk | Martynika | ||
---|---|---|---|
Liczba ekip | 27 | ||
Liczba konkurencji | 66 | ||
Otwarcie | 18 kwietnia 2014 | ||
Zamknięcie | 21 kwietnia 2014 | ||
Stadion | |||
|
43. CARIFTA Games – międzynarodowe zawody lekkoatletyczne dla sportowców z krajów-członków Karaibskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (CARIFTA), które odbywały się od 19 do 21 kwietnia 2014 w Fort-de-France na Martynice. Areną zmagań lekkoatletów był Stade d’Honneur de Dillon.
Sportowcy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych – juniorów (17, 18 i 19 lat) oraz kadetów (do 17 lat).
Zawody były jednocześnie regionalnymi kwalifikacjami na igrzyska olimpijskie młodzieży w Nankin.
Podczas imprezy postanowiono, że kolejna edycja zawodów – zaplanowana na rok 2015 – odbędzie się w Saint Kitts i Nevis, a w 2016 gospodarzem będzie Grenada.
Rezultaty
Juniorzy
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Jevaughn Minzie | 10,18 | Levi Cadogan | 10,25 | Jonathan Farinha | 10,27 |
Bieg na 200 m | Michael O’Hara | 20,50 | Jevaughn Minzie | 20,56 | Levi Cadogan | 20,67 |
Bieg na 400 m | Machel Cedenio | 45,95 | Nathon Allen | 46,97 | Asa Guevara | 47,35 |
Bieg na 800 m | Kevon Robinson | 1:51,02 | Rajay Hamilton | 1:51,05 | Nicholas Landeau | 1:51,86 |
Bieg na 1500 m | Chadoye Dawson | 3:56,93 | Nicholas Landeau | 3:58,27 | Dage Minors | 3:58,39 |
Bieg na 5000 m | O’Brien Frith | 15:48,51 | Romario Foote | 15:51,66 | Brian Ludop | 16:04,56 |
Bieg na 110 m przez płotki | Wilhem Belocian | 13,23 | Tyler Mason | 13,25 | Ruebin Walters | 13,57 |
Bieg na 400 m przez płotki | Okeen Williams | 50,99 | Marvin Williams | 51,22 | Ruebin Walters | 51,68 |
Sztafeta 4 × 100 m | Jamajka Raheem Robinson Michael O’Hara Jordon Chin Jevaughn Minzie | 39,38 | Bahamy Cliff Resais Ian Kerr Deedro Clarke Steven Gardiner | 40,35 | Trynidad i Tobago Micah Ballantyne John Constantine Jamaal Bridges Jonathan Farinha | 40,71 |
Sztafeta 4 × 400 m | Trynidad i Tobago Asa Guevara Jonathan Farinha Theon Lewis Machel Cedenio | 3:06,02 | Jamajka Ivan Henry Okeen Williams Marco Doodnaughtsingh Nathon Allen | 3:07,71 | Bahamy Kelso Pierre Janeko Cartwright Ashley Riley Steven Gardiner | 3:11,32 |
Skok wzwyż | Clayton Brown | 2,16 | Christoffer Bryan | 2,16 | Laquan Nairn Tahir Jefferson | 2,00 |
Skok o tyczce | Mickey Ferdinand | 3,80 | Jessy Voitier | 3,50 | Guillaume Erichaud | 2,80 |
Skok w dal | Shamar Rock | 7,56 | Kevin Philbert | 7,36 | Jevaughn Fowler | 7,19w |
Trójskok | Odaine Lewis | 15,49 | Shamar Rock | 15,39 | Clayton Brown | 15,30 |
Pchnięcie kulą | Demar Gayle | 16,72 | Kenejah Williams | 16,55 | Romario Antoine | 16,42 |
Rzut dyskiem | Glefford Watson | 52,00 | Demar Gayle | 51,96 | Drexel Maycock | 49,31 |
Rzut oszczepem | Shakille Waithe | 67,53 | Denzel Pratt | 64,55 | Adrian Williams | 64,49 |
Ośmiobój | Kevin Roberts | 5696 pkt. | Javel St. Paul | 5258 pkt. | Florian Simax | 522 pkt. |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m Wiatr: +5,1 m/s. | Jonielle Smith | 11,17 | Aaliyah Telesford | 11,42 | Kedisha Dallas | 11,44 |
Bieg na 200 m Wiatr: +2,3 m/s. | Kayelle Clarke | 23,10 | Kadecia Baird | 23,13 | Kedisha Dallas | 23,69 |
Bieg na 400 m | Kadecia Baird | 53,84 | Dawnalee Loney | 53,90 | Yanique McNeil | 54,49 |
Bieg na 800 m | Monique McPherson | 2:09,85 | Sasha-Gaye Whyte | 2:13,19 | Cheryl Farial | 2:13,29 |
Bieg na 1500 m | Sasha-Gaye Whyte | 4:42,44 | Monique McPherson | 4:44,08 | Cheryl Farial | 4:44,76 |
Bieg na 3000 m | Cassey George | 10:03,27 | Britnie Dixon | 10:34,20 | Shanieke Watson | 10:55,42 |
Bieg na 100 m przez płotki | Akela Jones | 13,55 | Peta-Gay Williams | 13,57 | Chrystie Lange | 13,59 |
Bieg na 400 m przez płotki | Kimone Green | 58,47 | Andrenette Knight | 59,61 | Meghane Grandson | 60,85 |
Sztafeta 4 × 100 m | Jamajka Chanice Bonner Kedisha Dallas Saqukine Cameron Jonielle Smith | 44,16 | Trynidad i Tobago Aaliyah Telesford Zakiya Denoon Tsai-Anne Joseph Kayelle Clarke | 45,32 | Bahamy Devynne Charlton Loushany Neymour Makeya White Keianna Albury | 45,47 |
Sztafeta 4 × 400 m | Jamajka Camira Haughton Yanique McNeil Andrenette Knight Dawnalee Loney | 3:38,20 | Trynidad i Tobago Ayoka Cummings Tsai-Anne Joseph Shirnell Ettienne Zakiya DEnoon | 3:46,11 | Bahamy Juannae Lewis Loushany Neymour Marisa White Talia Thompson | 3:47,64 |
Skok wzwyż | Akela Jones | 1,84 | Safia Morgan | 1,78 | Morgan Edvige | 1,65 |
Skok w dal | Akela Jones | 6,32 | Claudette Allen | 6,31w | Mia Pontoparia | 6,02w |
Trójskok | Tamara Moncrieffe | 13,21 | Claudette Allen | 12,69 | Marine Vidal | 12,65 |
Pchnięcie kulą | Rochelle Frazer | 13,63 | Jess St. John | 13,26 | Portious Warren | 12,70 |
Rzut dyskiem | Rochelle Frazer | 46,90 | Paul-Ann Gayle | 45,93 | Tynelle Gumbs | 40,45 |
Rzut oszczepem | Olivia Leckford | 44,41 | Isheka Binns | 43,32 | Priscilla Fonds | 39,17 |
Siedmiobój | Chelsey Linton | 4648 pkt. | Janell Fullerton | 4588 pkt. | Miquel Roach | 4365 pkt. |
Kadeci
|
|
Klasyfikacja medalowa
gospodarz
Miejsce | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Jamajka | 42 | 34 | 13 | 89 |
2. | Trynidad i Tobago | 6 | 7 | 12 | 25 |
3. | Barbados | 5 | 5 | 6 | 16 |
4. | Gujana | 3 | 1 | 0 | 4 |
5. | Gwadelupa | 3 | 0 | 8 | 11 |
6. | Dominika | 2 | 0 | 0 | 2 |
7. | Bahamy | 1 | 8 | 10 | 19 |
8. | Grenada | 1 | 3 | 2 | 6 |
9. | Bermudy | 1 | 3 | 1 | 5 |
10. | Saint Lucia | 1 | 1 | 0 | 2 |
11. | Surinam | 1 | 0 | 1 | 2 |
12. | Martynika | 0 | 3 | 5 | 8 |
13. | Saint Kitts i Nevis | 0 | 1 | 2 | 3 |
14. | Antigua i Barbuda | 0 | 1 | 0 | 1 |
Curaçao | 0 | 1 | 0 | 1 | |
16. | Brytyjskie Wyspy Dziewicze | 0 | 0 | 4 | 4 |
17. | Kajmany | 0 | 0 | 2 | 2 |
RAZEM | 66 | 68 | 66 | 200 |
Bibliografia
- CARIFTA Games APR2014 – Technical Manual [online], athleticsnacac.org [dostęp 2014-04-18] (ang.).
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona zawodów. carifta2014.fr. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-20)]. (ang.). [dostęp 18 kwietnia 2014].
- p
- d
- e
|