CARIFTA Games 2017
| |||
Stolica igrzysk | Curaçao | ||
---|---|---|---|
Liczba konkurencji | 66 | ||
Otwarcie | 15 kwietnia 2017 | ||
Zamknięcie | 17 kwietnia 2017 | ||
Stadion | Ergilio Hato Stadium | ||
|
46. CARIFTA Games – międzynarodowe zawody lekkoatletyczne dla sportowców z krajów-członków Karaibskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (CARIFTA), które odbyły się pomiędzy 15–17 kwietnia 2017 roku w Willemstad na Curaçao. Areną zmagań lekkoatletów był Ergilio Hato Stadium.
Sportowcy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych – juniorów (17, 18 i 19 lat) oraz kadetów (do 17 lat).
Rezultaty
Juniorzy
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m Wiatr: -1,1 m/s. | Compton Caesar | 10,46 PB | Jaquone Hoyte | 10,46 | Jelani Walker | 10,61 |
Bieg na 200 m Wiatr: -0,7 m/s. | Jamal Walton | 21,29 | Jerrod Elcock | 21,54 | Compton Caesar | 21,57 |
Bieg na 400 m | Christopher Taylor | 45,97 | Jamal Walton | 46,46 | Joshua St Clair | 47,02 |
Bieg na 800 m | Johnathan Jones | 1:51,51 | Agerian Jackson | 1:52,07 PB | Lidji Mbaye | 1:52,59 PB |
Bieg na 1500 m | Akeen Colley | 3:55,83 | Anferne Headecker | 3:58,22 | Dominic Dyer | 3:59,33 |
Bieg na 5000 m | Dominic Dyer | 15:55,02 | Kalique St. Jean | 16:02,77 | Shemar Salmon | 17:00,50 |
Bieg na 110 m przez płotki Wiatr:+1,0 m/s. | Orlando Bennett | 13,60 | Tavonte Mott | 13,64 PB | Alex Robinson | 13,72 PB |
Bieg na 400 m przez płotki | Ronaldo Griffiths | 52,01 PB | Timor Barrett | 52,32 | Rivaldo Leacock | 52,44 |
Sztafeta 4 × 100 m | Jamajka Christopher Taylor Jelani Walker Tyreke Bryan Delano Dunkley | 40,10 | Trynidad i Tobago Onil Mitchell Jalen Purcell Tyrell Edwards Jerrod Elcock | 40,24 | Bahamy Tavonte Mott Javan Martin Johnathan Smith Karon Dean | 40,59 |
Sztafeta 4 × 400 m | Trynidad i Tobago Elijah Martin Joshua St. Clair Taylor Judah Kashief King | 3:09,32 | Jamajka Malik Smith Timor Barrett Dashawn Morris Christopher Taylor | 3:10,34 | Bahamy Lavardo Handfield Bradley Dormeus Holland Martin Michael Stuart | 3:18,03 |
Skok wzwyż | Jermaine Francis | 2,22 CR PB | Kyle Alcine | 2,18 PB | Jyles Etienne | 2,16 PB |
Skok o tyczce* | Glenn Kunst | 4,60 CR PB | Baptiste Thiery | 4,50 PB | Douvankiyli Rolle | 4,30 |
Skok w dal | Carey McLeod | 7,62 | Holland Martin | 7,33 | Enzo Hodebar | 7,33 |
Trójskok | Tamar Greene | 15,87 PB | Carey McLeod | 15,81 | Enzo Hodebar | 15,61 PB |
Pchnięcie kulą(6 kg) | Kevin Nedrick | 19,29 | Kyle Mitchell | 18,72 | Isaiah Taylor | 17,18 PB |
Rzut dyskiem(1,75 kg) | Roje Stona | 66,41 CR PB WJL | Kevin Nedrick | 60,38 PB | Konnel Jacob | 57,28 PB |
Rzut oszczepem(800 g) | Keyon Burton | 62,14 | Marcus Kalvin | 60,40 | Kevin Nedrick | 58,53 |
Ośmiobój* | Aaron Worrell | 5461 pkt. | Wilkinson Fenelon | 5460 pkt. | Kerlon Ashby | 5247 pkt. |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m Wiatr: -1,9 m/s. | Khalifa St. Fort | 11,56 | Aneka Brissett | 11,57 | Halle Hazzard | 11,67 PB |
Bieg na 200 m Wiatr: +0,5 m/s. | Khalifa St. Fort | 23,99 | Halle Hazzard | 24,15 PB | Kasheika Cameron | 24,28 |
Bieg na 400 m | Junelle Bromfield | 53,82 | Tiana Bowen | 55,62 (55,612) | Kimorla Mushette | 55,62 (55,613) |
Bieg na 800 m | Chrissani May | 2:12,43 | Quanisha Marshall | 2:16,20 | Kara Grant | 2:17,21 |
Bieg na 1500 m | Britnie Dixon | 4:58,79 | Kara Grant | 4:59,06 | Qyone Antersijn | 5:17,03 |
Bieg na 3000 m* | Claudrice McKoy | 10:39,03 | Britnie Dixon | 10:44,63 | Kayan Green | 10:45,76 |
Bieg na 100 m przez płotki Wiatr: +0,4 m/s. | Amoi Brown | 13,44 | Janeek Brown | 13,49 PB | Laetitia Bapte | 13,79 =PB |
Bieg na 400 m przez płotki | Nicolee Foster | 58,84 | Shiann Salmon | 59,59 | Tiana Bowen | 1:02,80 |
Sztafeta 4 × 100 m | Jamajka Kasheika Cameron Aneka Brissett Taqece Duggan Tisanna Hickling | 44,83 | Bahamy Blayre Catalyn Renee Brown Rashan Darling Sasha Wells | 46,45 | Turks i Caicos Akia Guerrier Helcyann Sauver Shavell Sutherland Sanadia Forbes | 48,85 |
Sztafeta 4 × 400 m | Jamajka Kimorla Mushette Nicolee Foster Shiann Salmon Junelle Bromfield | 3:37,96 | Bahamy Gabrielle Shannon Quanisha Marshall Chelsea Smith D’Ajonae Jayawardana | 3:50,38 | Brytyjskie Wyspy Dziewicze Shaniyah Caul L’T’Sha Fahie Kala Penn Sh’Kaida Lavacia | 3:53,04 |
Skok wzwyż | Shiann Salmon | 1,76 | Daejha Moss | 1,73 PB | Lorean Murray | 1,73 |
Skok w dal | Tissanna Hickling | 6,22 | Tyra Gittens | 6,10 PB | Daejha Moss | 5,86 PB |
Trójskok | Natricia Hooper | 13,08w | Tisanna Hickling | 12,87 | Kala Penn | 12,73 PB |
Pchnięcie kulą(4 kg) | Lacee Barnes | 13,06 PB | Sah-Jay Stevens | 13,02 | Fiona Richards | 12,80 |
Rzut dyskiem(1 kg) | Fiona Richards | 54,19 CR PB | Laquell Harris | 50,42 PB | Tiara Derosa | 47,69 |
Rzut oszczepem(600 g) | Sah-Jay Stevens | 45,10 | Akira Phillip | 44,63 PB | Asha James | 43,24 PB |
Siedmiobój* | Tyra Gittens | 4854 pkt. | Thélia Ruster | 4540 pkt. PB | Anya Akili | 4360 pkt. |
* – konkurencje otwarte (mogli wziąć w nich udział zarówno juniorzy, jak i kadeci)
Kadeci
|
|
Klasyfikacja medalowa
Opracowano na podstawie materiału źródłowego[1].
Ogólna
Miejsce | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Jamajka | 39 | 28 | 19 | 86 |
2. | Trynidad i Tobago | 7 | 5 | 10 | 22 |
3. | Bahamy | 6 | 15 | 10 | 31 |
4. | Barbados | 4 | 4 | 4 | 12 |
5. | Gujana | 4 | 1 | 3 | 8 |
6. | Kajmany | 3 | 2 | 1 | 6 |
7. | Curaçao | 1 | 1 | 2 | 4 |
8. | Dominika | 1 | 0 | 0 | 1 |
Saint Kitts i Nevis | 1 | 0 | 0 | 1 | |
10. | Brytyjskie Wyspy Dziewicze | 0 | 3 | 3 | 6 |
11. | Antigua i Barbuda | 0 | 3 | 2 | 5 |
12. | Martynika | 0 | 1 | 3 | 4 |
13. | Turks i Caicos | 0 | 1 | 2 | 3 |
14. | Grenada | 0 | 1 | 1 | 2 |
15. | Gujana Francuska | 0 | 1 | 0 | 1 |
16. | Gwadelupa | 0 | 0 | 4 | 4 |
17. | Bermudy | 0 | 0 | 2 | 2 |
RAZEM | 66 | 66 | 66 | 198 |
Mężczyźni
Miejsce | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Jamajka | 18 | 11 | 11 | 40 |
2. | Barbados | 4 | 3 | 3 | 10 |
3. | Bahamy | 3 | 8 | 5 | 16 |
4. | Trynidad i Tobago | 3 | 2 | 7 | 12 |
5. | Kajmany | 2 | 2 | 1 | 5 |
6. | Gujana | 1 | 1 | 1 | 3 |
7. | Curaçao | 1 | 1 | 0 | 2 |
8. | Dominika | 1 | 0 | 0 | 1 |
Saint Kitts i Nevis | 1 | 0 | 0 | 1 | |
10. | Antigua i Barbuda | 0 | 2 | 1 | 3 |
11. | Brytyjskie Wyspy Dziewicze | 0 | 2 | 0 | 2 |
12. | Turks i Caicos | 0 | 1 | 1 | 2 |
Martynika | 0 | 1 | 1 | 1 | |
14. | Gwadelupa | 0 | 0 | 3 | 3 |
RAZEM | 34 | 34 | 34 | 102 |
Kobiety
Miejsce | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Jamajka | 21 | 17 | 8 | 46 |
2. | Trynidad i Tobago | 4 | 3 | 3 | 10 |
3. | Bahamy | 3 | 7 | 5 | 15 |
4. | Gujana | 3 | 0 | 2 | 5 |
5. | Kajmany | 1 | 0 | 0 | 1 |
6. | Brytyjskie Wyspy Dziewicze | 0 | 1 | 3 | 4 |
7. | Grenada | 0 | 1 | 1 | 2 |
Antigua i Barbuda | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Barbados | 0 | 1 | 1 | 5 | |
10. | Gujana Francuska | 0 | 1 | 0 | 1 |
11. | Martynika | 0 | 0 | 2 | 2 |
Bermudy | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Curaçao | 0 | 0 | 2 | 2 | |
14. | Gwadelupa | 0 | 0 | 1 | 1 |
Turks i Caicos | 0 | 0 | 1 | 1 | |
RAZEM | 32 | 32 | 32 | 96 |
Przypisy
- ↑ 46th FLOW CARIFTA GAMES 2016 – 4/15/2017 to 4/17/2017, Curacao National Stadium, Medal Count, Combined: Men + Women. [dostęp 2017-04-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-04-18)]. (ang.).
Bibliografia
- Carifta Games 2017 Timetable [online], carifta2017.com [dostęp 2017-04-15] (ang.).
- Carifta Games Championships, Willemstad, Curacao, Hosted at Ergilio Hato Stadium, April 15-17, 2017 [online], cfpitiming.com [dostęp 2017-04-15] (ang.).
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona zawodów. carifta2017.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-09-21)]. (ang.) [dostęp 15 kwietnia 2017].
- p
- d
- e
|